FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1161718192058»
cRiss4Steaua20.01.2009 22:35
:)) uita`te sus .. scrie mozzila
axl20.01.2009 22:36

Asta e ceea ce vor EI sa te faca sa crezi.

cRiss4Steaua20.01.2009 22:42

? de pe site`ul firefox am luat :|

cRiss4Steaua21.01.2009 13:08

hai ma niciunu ?

Dragoshel21.01.2009 13:26

pai nusth ce sa iti zic, uploadeaza mozilla la ultima versiune de pe situl lor ..

Stanici21.01.2009 13:30

Criss, e in main, nu in advanced optiunea aia.

cRiss4Steaua21.01.2009 13:43

in sfarsit .. mersi stanici

pe print se vedea ca e la advanced

bodanelu21.01.2009 13:50

se poate.. diferenta dintre versiuni.

axl22.01.2009 17:01

Uneori cand folosesc cool-TV-ul se face ecranul verde dar sonorul ramane. Stii careva de ce si ce pot face ca sa nu se mai intample?

razvan_stelist200723.01.2009 20:52

ce site de blog e mai bun...am vazut bloguri facut pe blogger.com si wordpress.com si nu prea m-au impresionat.stiti vreun site cu bloguri mai bun ?

Dragoshel23.01.2009 21:44

alea sunt cele mai bune si cele mai utilizate... , ai incercat sa umblii in panoul adminului la fiecare in parte pt a face o diferenta?

razvan_stelist200723.01.2009 22:22

nup...cu blogger am facut si nu mi-a placut cum a iesit , cu wordpress e mai bun parca

dica_10steaua24.01.2009 09:49

Stie cineva de ce nu pot crea o conexiune isp la un calculator...imi da EROR 604:O

Foloseste net de la clicknet si are nevoie de aceasta conexiune...nici kitt-ul ala de la ei care ar trebui sa creeze automat aceasta conexiune nu poate sa o faca...

Multumesc.

razvan_stelist200724.01.2009 10:23

eu nu ma pricep la internet dar din cate stiu(am avut si eu tot felul de erori la rds) ori e cev de la ei din centrala ori trebuie sa faci niste setari la windows

dica_10steaua24.01.2009 17:45

mdaa am reusit ..era de la windows...

frunji26.01.2009 18:28

Ce spuneti de site pretbomba.ro ?Nu vi se pare suspect deoarece poti sa cumperi un LCD cu numai 13 lei :O !!O fi vreo "tzeapa" ca m-ar tenta :steag_sah_mic: ce spuenti?

Catalyn0726.01.2009 18:41
Ce spuneti de site pretbomba.ro ?Nu vi se pare suspect deoarece poti sa cumperi un LCD cu numai 13 lei :O !!O fi vreo "tzeapa" ca m-ar tenta :steag_sah_mic: ce spuenti?

 

A incercat si un tovaras de-al meu. Trebuie sa cumperi de la ei niste credite ( parca 10 credite erau 30 de lei ), si incepi sa licitezi la produsul care te intereseaza, impreuna cu inca " n " persoane. Pretul incepe de la o suma infima, si cu cat licitezi, creste cu 1 leu. Ca sa castigi trebuie sa fii ultimul care a licitat. La fiecare licitare ti se ia un credit...Deobicei consumi cam 20 de credite la un produs si tot n-ai sanse sa castigi :)). Nu te sfatuiesc sa-ti consumi banii aiurea

c.ronaldo1730.01.2009 18:48

Revin cu o problema.

 

Am doua calculatoare si folosesc un router ca sa am net la ambele. Pe unul din ele, am reinstalat mai inainte windowsu'. Toate bune. Acum, cand am incercat sa bag netul inapoi pe el, am intrat in firefox, am scris 192.168.1.1 ca sa fac iar conexiunea, dar surpriza, nu imi citeste nimic. La el folosesc cablul care vine din router in el, iar la asta de pe care scriu acum folosesc un USB. Aici nu am probleme, mege brici. Tot incerc sa ii fac tot felul artificii pe-acolo, nimic. Nu vrea nici de'al dreq sa merga.

 

Stiti vreo solutie, ceva?

Ps: As prefera daca se poate sa nu ma luati prea tare. Sunt cam amator la chestii de-astea. :)

bodanelu30.01.2009 19:34

incearca cu internet explorer. incearca http://192.168.0.1 sau chiar http://192.168.1.1

 

c.ronaldo1730.01.2009 19:43

Am incercat. Nici asa nu o ia.

bodanelu30.01.2009 20:10

ip-urile pe calculator inainte de formatare erau introduse manual sau erau pe automatic?

1on30.01.2009 23:32
Ps: As prefera daca se poate sa nu ma luati prea tare. Sunt cam amator la chestii de-astea. :)

 

 

ªi eu la fel...

Un reset la router ai dat?

c.ronaldo1731.01.2009 07:37
ip-urile pe calculator inainte de formatare erau introduse manual sau erau pe automatic?

Erau pe automatic.

 

@1on

 

Inca nu am incercat cu resetul la router. Mi-e ca dupa nu imi va mai merge nici la celalalt calculator netu'. :))

bodanelu31.01.2009 08:05

pai verifica calculatorul pe care merge dega netul. Vezi ce configurari de retea are. Si seteaza-l pe pe asta la fel.

c.ronaldo1731.01.2009 08:13

Poate suna prosteste, dar cum fac setarile la calculatorul la care nu merge? :D

«1161718192058»