si nu stii cum se numeste ?![]()
si nu stii cum se numeste ?![]()
Stiti ceva despre C# si XNA?
@Criss cauta pe cerecomand.ro. o sa vezi un review al playerului. dar ai de cautat in site.
incearca ASTA criss
cum pot fragmenta o arhiva de 20mb, pentru a o putea trimite prin e-mail?
Cu ciocanul.
ms Axl, raspunsul tau m-a ambitionat sa gasesc solutia SINGURA.
cum pot fragmenta o arhiva de 20mb, pentru a o putea trimite prin e-mail?
O dezarhivezi si o rearhivezi in volume. Vezi ca orice arhivator serios (Winrar, Winzip, Winace etc.) are aceasta posibilitate.
ms Axl, raspunsul tau m-a ambitionat sa gasesc solutia SINGURA.
Tocmai de aceea ma aflu aici, sa ambitionez.
O dezarhivezi si o rearhivezi in volume. Vezi ca orice arhivator serios (Winrar, Winzip, Winace etc.) are aceasta posibilitate.
am reusit. Nu-mi iesise prima data, pt ca, fraiera de mine, n-am fost atenta ca split-ul ala se masoara in bytes ![]()
Tocmai de aceea ma aflu aici, sa ambitionez.
Cred ca asa a arhivat-o si Cioaca pe Elodia. Dar nu cu winrar-ul sau winace-ul ci cu ciocanul!
Dee,se poate arhiva si cu ciocanul pana la urma. Axl are dreptate.
de ce te chinui cu arhive mici sa o poti trimite pe mail cand exista `enspe mii de site-uri unde poti uploada si apoi dai doar un e-mail cu un link?
Am o problema cu calculatorul.
Cand intru intr-un folder unde sunt fisiere .avi imi apare o eroare "drwston" si mi se inchid toate folderele instantaneu.
Cum scot aceasta eroare:-?
Mersi anticipat
Cu ciocanul.
chiar vrei sa incerc sa il folosesc:)?
reinstall windows. Sau daca vrei sa nu`ti mai apara eroarea, deschide intai player-ul de filme si apoi da-i open la fisier din player
Un program sa-mi repar erorile la windows ca nu se mai poate
(((.
Cel mai bun program este o reinstalare a windowsului. Incearca totusi TuneUp Utilities, ultima varianta.
Mi-am reflashuit chipul de bios si cu ce nu trebuia.Imi trebuie un chip Phoenix Bios D686 sau cineva in Bucuresti care poate sa imi faca un hot swap flash cu chipul meu....Sarbatori sanatoase!
Cine ma poate ajuta cu un sfat,in afara utilizarii ciocanului.
Am 2 partitii pe hard. Cand incerc sa deschid o partitie imi apare acea ferestra care ma indeamna sa aleg un program pentru a deschide un fisier. Daer eu vreau sa deschid o partitie,de ex. "C"-ul.
Am incercat click dreapta pe partitie si "explore" dar tot porcaria aia imi apare ,sa aleg un program.
Jumatate de problema am rezolvat-o,daca pot spune asa.Am reinstalat windows-ul(pt ca am descoperit ca nu aveam instalat niciun antivirus si m-am temut de vreun virus).Dar spre surprinderea mea,doar "C"-ul il pot deschide iar cealalta partitie este la fel.
Am mari probleme,pt ca am kiturile pe acea partitie pe care n-o pot deschide.Help me!
am incercat pe google,dar n-am rabdare acum.Va multumesc
Gata ,am rezolvat. Am instalat "o chestie" si trebuia sa dau restart la calc.SMF,am pierdut o gramada de timp si am reinstalat si windows-ul.
Numãrãtoare inversã: Windows 7 se lanseazã vineri
Microsoft va lansa vineri versiunea beta a sistemului de operare Windows 7, a anunțat miercuri Steve Ballmer, directorul executiv al gigantului american, citat de Realitatea TV.
"Suntem hotãrâți sã producem cea mai bunã versiune de Windows care a existat vreodatã", a declarat Ballmer, spunând cã principalele calitãți ale sistemului sunt "simplitate, fiabilitate și vitezã".
Versiunea beta pentru Windows 7 va fi disponibilã doar în limba englezã pentru început.
"Utilizatorii pot descãrca începând de vineri Windows 7. Vã invit pe toți sã-l testați", a menționat Ballmer.
Microsoft intenționeazã sã lanseze versiunea finalã a sistemului în ianuarie 2010, la trei ani dupã intrarea pe piațã a sistemului Vista, foarte criticat la momentul respectiv.
Foto: www.eideard.wordpress.com
Sursa: realitatea.net
sper sa fie bun pt jocuri
Se da urmatoarea situatie:
switchul de care depinde o retea de aprox 10 calculatoare si-a dat obstescul sfarsit. Prin urmare, de pe calculatoarele calculatoarele care aveau internet de la raposat nu se mai poate intra pe youporn.ro. Nici pe FcSteaua.ro - pe scurt, nexam net.
Rugaminte: spuneti-mi un switch bun de 16 porturi care sa aiba caracteristicile asemanatoare cu ale raposatului SMC 1016D . Legatura la net a respectivei retele e de la erdeesh. Inca ceva: ce plm diferenta e intre cu management si fara?!!
Multumesc.
l-a testat cineva? merita sa imprumut un hdd pentru instalare si sa ma uit si eu prin el?
de incercat nu l-am incercat dar din poze si alte filmulete care au aparut pe net, mi se pare mai reusit decat vista (parerea unui simplu utilizator)