FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1111213141558»
Catalyn0721.09.2008 10:14

@ MALDINI

 

da imi aparea inainte.... si eu cred ca e de la cablu ... :-s :(

 

mersi :beer2:

razvan_stelist200724.09.2008 19:01

am facut un blog despre Steaua pe blogspot.ro . blogul este creeat , am scris mesajul de inceput , dar nu stiu cum sa pun poze sau sa scriu articolele...ma poate ajuta si pe mine cineva ?

CatalinBerceni29.09.2008 11:10
Help!

Am o mica-mare problema.

1. Cand deschid un joc, mi se restarta automat calculatorul. Dar, daca deschideam imediat calculatorul si porneam imediat jocul, mergea. Insa daca deschid calculatorul, si vreau sa stau putin pe mess, net etc, iar apoi sa deschid jocul, calculatorul se restarteaza.

2.Am reinstalat windowsul, toate bune... am stat pe calculator, am deschis un joc, mergea.. am iesit din el.. dupa vreo ora, cand dau sa deschid iar jocul, se restarteaza iar PC-ul. Acum, vad ca nu mai face asa, iar am mai stat pe mess, am intrat in joc, si a mers.

 

Oare am o problema la placa video sau ceva de genul?!

PS: Nu e vorba despre un anumit joc, la toate face asa.

 

Clar este coolerul de la procesor, dar ai putea sa imbunatatesti ram-ul , eu am avut o problema asemanatoare cand aveam 512 ram si incercam sa joc pe un Athlon2800+ Fifa 2007, era crima, cel putin vara, insa am cumparat inca 512 ram si procesorul nu mai era turat chiar la maxim, poti sa folosesti asta cel putin provizoriu, eu pana la urma mi-am schimbat calculatorul cu totul ca era intrecut....oricum bafta

 

"Daca ventilatorul ar fi la fix 0 RPM in mod fizic, banuiesc ca procesorul ar fi deja o s^rma. Probabil ca indicatia este exagerata; in orice caz, racirea insuficienta a procesorului pare sa fie problema, iar solutia este imbunatatirea sistemului de racire (-> schimbat ventilatorul de CPU, instalat ventilator de carcasa, pus PC-ul in loc bine aerisit, etc.)."

 

Mah nu pateste nimic , eu am patit asa cu-n leptop antic si de demult, un Toshiba Satellite, cu procesor intel celeron de 800 , care dupa ce am reusit sa-l desfac sa-i pot reseta biosul, am uitat sa bag la loc mufa coolerului de la Proc, si dupa 6 ore (atat a durat instalarea Window's XP sp1) se incinsese ca dracu dar nu patise nimic, am desfacut iar laptop-ul....am reconectat cooler-ul si mergea normal....dar presupun ca tine de calitatea procesorului, ca am auzit destule cazuri in care se prajesc procesoarele :punk:

1on01.10.2008 20:55

ªtie careva vreun program de înregistrat convorbiri pentru Nokia N73? Sau dacã are serial pentru VITO Audio Notes v 1.31. Am cãutat de mi s-au lungit urechile. Mulțumiri anticipate.

Am vãzut pe cineva în tramvai cã avea harta Bucureștiului (și nu cred cã avea vreo treabã cu gps sau cã ar fi fost conectat la internet). Are cineva detalii?

cRiss4Steaua06.10.2008 18:48

@1on

si eu am n73 si tare m`ar interesa inregistrarea de convorbiri .. la alte telefoane mai slabe aveam si la asta nu ..

Robinson Rufay Zapata07.10.2008 10:12

cine ma ajuta si pe mine cu un key pentru fifa 09?

Marius07.10.2008 10:19

baietii care joaca fifa.. de pe topicul de vis-a-vis

Robinson Rufay Zapata07.10.2008 10:27

nu joc fifa pe site , am cerut un key pentru ca pur si simplu nu mi se deschide cd-key-ul

Robinson Rufay Zapata12.10.2008 16:31

cine imi zice si mie cum se scrie litera cu in combinatie de taste?

cRiss4Steaua14.10.2008 19:32

care ma poate ajuta sa gasesc filmul Ion ? pe dc++ am cautat, pe filelist dar nam gasit niciune .. va rog

MoWeed31.10.2008 12:14

 

Am si eu o problema...

 

In ultima vreme, am avut probleme cu calculatorul; era plin de spyware. Asa ca m-am decis sa reinstalez windowsul. Am formatat partitia pe care se afla windowsul, am reinstalat windowsul ca la carte si acum cand incerc sa intru in celelalte partitii imi da eroare: "resycled/boot.com is not a valid win32 aplication".

Alta varianta in afara de formatarea partitiilor exista? Totusi nu prea as vrea sa pierd datele de pe partitii

bodanelu31.10.2008 13:03

incearca sa iei hdd-ul si sa te duci pe alt calculator cu el, si sa recuperezi datele. Dupa format, sters partitile, facute din nou si gata :)

andyro31.10.2008 14:39

Eroarea pe care o descrii e datorata unui virus/trojan/malware (detalii si mod de dezinfectare aici : http://www.precisesecurity.com/blogs/2008/...sycledbootcom/). Practic, virusul isi face un fisier numit autorun.inf (in genul celor folosite pe CDuri, DVDuri, etc) care incearca sa ruleze fisierul infectat de fiecare data cand accesezi driveul respectiv.

 

In mod normal, n-ar trebui sa ai probleme in accesarea celorlalte driveuri dupa ce il scoti.

 

Nu as recomanda varianta lui bodanelu, pentru ca la accesarea partitiei va fi rulat acel fisier, care va infecta si calculatorul pe care ai pus HDDul.

bodanelu31.10.2008 14:43

sfatul meu: ciocanul si un nou hdd :D

 

MoWeed31.10.2008 17:23

Multumesc de ajutor.

Pana la urma l-am rezolvat cu AVG antivirus.

 

@bodanelu

 

Ar fi fost al 3-lea HDD la care am folosit varianta asta :laugh:

cristian01431.10.2008 17:56
ªtie careva vreun program de înregistrat convorbiri pentru Nokia N73? Sau dacã are serial pentru VITO Audio Notes v 1.31. Am cãutat de mi s-au lungit urechile. Mulțumiri anticipate.

Am vãzut pe cineva în tramvai cã avea harta Bucureștiului (și nu cred cã avea vreo treabã cu gps sau cã ar fi fost conectat la internet). Are cineva detalii?

 

Apropo de asta, exista vreun softulet care sa permita acces la GPS fara conectare la net ? :) Eu am N95.

bodanelu31.10.2008 18:21

@cristian014 da exista. route66 sau garmin pentru symbian.

 

@Mo, Antivirus bun, firewall bun si firefox ca explorer. Si grija pe unde umbli pe net :)

Dragoshel05.11.2008 12:29

Am o MARRRRREEEE problema pe un alt calculator.

 

Imi apare pe desktop ACTIVE DESKTOP RECOVERY(sau ceva in genul) si nu mai merge sa fac nimic si nici sa deschid ceva...

c.ronaldo1706.11.2008 16:41

Stie cineva cum as putea baga niste filme HD pe dvd? Exista vreun program, ceva?

vlad7506.11.2008 17:17
Apropo de asta, exista vreun softulet care sa permita acces la GPS fara conectare la net ? :) Eu am N95.

Da,exista softuri ,ai 2 variante: TomTom sau Routte 66 + adaptor gps prin bluetooths(in jur de 200 de ron) si gata gps pe telefon

Programele le gasesti pe net.Citeste pe net despre aceste softuri, ce si cum se instaleaza.Bafta

nemilosul06.11.2008 17:37
Apropo de asta, exista vreun softulet care sa permita acces la GPS fara conectare la net ? :) Eu am N95.

eu am avut n95 si am incercat toate softurile de gps(garmin.route66,tom tom si sygic) dar cel mai bun mi s-a parut sygic de departe

 

ps.s nu iti trebuie receptor gps extern n95 are gps integrat iar oricare din programele enumerate mai sus nu au legatura cu conectarea la internet deci utilizarea lor e gratuita

cristian01406.11.2008 17:37

@nemilosul

@bodanelu

@vlad75

 

Mersi frumos.

Bodanel06.11.2008 20:44
Am o MARRRRREEEE problema pe un alt calculator.

 

Imi apare pe desktop ACTIVE DESKTOP RECOVERY(sau ceva in genul) si nu mai merge sa fac nimic si nici sa deschid ceva...

 

da click pe butonul active desktop recovery si o sa iti apara inapoi desktop-ul tau

razvan_stelist200716.11.2008 13:22

cine stie sa imi spuna si mie la pes 2009 cand vreau editez emblema(sa incarc o imagine din calculatorul meu-stema lui arsenal)ce marime trebuie sa aiba imaginea

vlad7520.11.2008 10:51

Cine ma poate ajuta si pe mine cu o problema?

Stie cineva cum se poate accesa o adresa de mail pe rol.ro?

Ce mama naibii au facut astia de la rol.ro?

Au vandut serviciul de mail? Ca asa am citit undeva.

Va rog, ajutati-ma.

Ms

«1111213141558»