FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

[it] Spurcati.ro

«123457»
Stanici25.02.2008 17:55

Si cum, mah?!!? Sa nu stie scalvii aia cine le-au tras-o?!!

Dragoshel25.02.2008 17:57

ok, punem acolo

 

By Stanici

 

Serios vb: pai nu o sa afle lumea ca niste unii din AISS, niste unii de pe fcsteaua.ro...

AdiM25.02.2008 18:17

Cand a fost vorba ca acest site sa fie un proiect al AISS?! Faptul ca cei implicati in realizarea lui sunt in AISS nu inseamna ca o sa apara la proiecte realizate de AISS. Cel putin eu asa am crezut pana acum.

Bodanel25.02.2008 18:47

Aveti timp pana vineri sa va hotarati. Maine o sa plec din Bucuresti pentru 2 zile. Daca mai vreti sa il faceti sambata instalez joomla etc. Daca nu asta e.

 

LE inca nu am gasit un alt template mai bun. o sa mai caut si maine.

yo_marius25.02.2008 18:56

eu zic sa ii dam inainte cu saitu! nu e proiect AISS, nu are legatura cu AISS, deci merge!

lbj25.02.2008 21:25

eu sincer nu inteleg ce legatura are pollul atata timp cat nu o sa aiba legatura cu AISS sau fcsteaua. cei care au pus bani atunci la masa se vor ocupa de el, fara a-i implica si pe altii.

Kustino26.02.2008 09:56

Daca nu are ABSOLUT nicio legatura cu fcsteaua sau AISS, eu unul nu sunt nici pro nici contra. In caz ca are, decizia de a se face sau nu, se ia altfel decat in urma unui poll !

Toate cele bune

George Stan26.02.2008 10:02

Sunt absolut de acord cu proiectul :)

AISS sau fcs se poate implica cu logistica, evident dara expunere pentru a nu risca eventuale razbunari.

In orice caz, va fi o chestie foarte fun.

M@rmota26.02.2008 10:56

Upyyyy! :biggrin:

KRCPhC147047_02.jpg

novac26.02.2008 11:08

Ce tare esteeeee! :laugh: =)) :laugh: =))

 

LE. Nu-i pacat sa nu vada toata lumea?!?

lbj26.02.2008 11:12

atasez si eu cateva imagini

IMG_4875.JPG

617g6741coreg5wj.jpg

George Stan26.02.2008 12:14

pentru greco

asta_e_dinamo.jpg

Bodanel26.02.2008 13:36

Bun

 

concluzie: site-ul se va face, va rog lasa-ti aici toate pozele sa le iau , sambata seara sper sa fie gata un mic draft :smile:

 

LE inca mai caut la template-uri

Fane_casieru'26.02.2008 13:38

@Bodanel

 

Hai da-i din degete nu ne mai tine de vorba.

cozmin27.02.2008 00:27

de curiozitate dati un search pe google la www.spurcati.ro si veti avea parte de o surpriza..

Bodanel27.02.2008 06:22

Surpriza va fi mai mare cand o sa dam noi drumul la site. O intrebare pentru Azzido: s-a platit domeniul?

novac27.02.2008 06:55
de curiozitate dati un search pe google la www.spurcati.ro si veti avea parte de o surpriza..

 

ufff cozmin ... m-am alarmat ca a "sifonat" cineva si ca s-a dus dracului elementul surpriza ... slava domnului nu.

 

Referiri despre spurcati.ro gasiti mai multe fara www in fata, denumirea fiind vehiculata de mai multa vreme, cu trimitere la aia din groapa si la prostituate (adica acelasi lucru:).

 

:D hai cu site-ul!

Dragoshel27.02.2008 17:04

postai imagini, filme sa avem ce pune pe site, nu mai faceti off topic ca va sterg postarile.

 

Multumesc.

Azzido27.02.2008 19:28
Surpriza va fi mai mare cand o sa dam noi drumul la site. O intrebare pentru Azzido: s-a platit domeniul?

 

deocamdata am facut din nou cererea, s-a aprobat.

astept factura de la ei apoi o sa merg sa il achit, probabil luni.

oricum e rezervat si nu-l ia nimeni

 

@George

ce zici, nu te risti tu sa faci tu site-ul ?

cu joomla eu nu cred ca o sa iasa mare lucru

George Stan27.02.2008 23:01

Nu vad nici un rost sa dezvoltam noi (eu) un cms pentru site-ul asta. Luam unul deja facut (eu nu recomand joomla/mambo, sunt prea complexe pentru ce avem noi nevoie - propun ceva mult mai lite si la care sa gasim multe teme usor de adaptat. - wordpress?)

Luam un wordpress, punem si adaptam o tema misto, facem cateva conturi pentru cei ce vor avea drepturi de pus content, inhibam posibilitatea de comentarii (ca nu stiu cine are chef de aprobat stuff) ne stabilim niste categorii clare si apoi bagam continut in ele la greuceanu.

Partile interesante vor fi 2: prima va fi cand ii vom da drumul. trebuie sa facem ceva sa pornim un fel de viral, sa facem ceva zgomot incat sa afle multa lume de el, o diversiune ceva. A doua e sa convingem cat mai multa lume sa puna link catre el, eventual un format standard de link care sa ne optimizeze pentru anumite expresii/ cuvinte, ecva de genul

<a href="http://www.spurcati.ro" title="vizitati spurcati.ro - javre spurcate pana la moarte">Spurcatii</a>

in orice caz, ma ocup eu de adaptat o tema daca e nevoie.

Bodanel28.02.2008 10:04

Pai daca te bagi tu George eu o las balta. Nu stiu sa folosesc wordpress insa te pot ajuta cat de cat (cred ca se gasesc suficiente tutoriale) daca o sa ai nevoie, nu am experienta ta in site-uri si alte alea(sunt admin de profesie) Eu am folosit doar joomla si webgui (foarte putin) si am sugerat asta pentru ca mi s-au parut destul de usor de invatat joomla pentru un user. Hotarati-va ca stiu ce sa fac sambata.

Azzido28.02.2008 10:47

inclin spre ceva simplu de instalat si administrat, daca George zice sa fie wordpress din punctul meu de vedere e super ok.

ma ofer eu sa adaug continut cand e nevoie.

referitor la promovare am mai zis:

 

Eu ma gandeam ceva de genul: punem pe prima pagina a fcs ceva de genul "hacked" (lasam sa se inteleaga faptul ca ne-au spart cainii siteul), ii lasam sa se bucure pt putin timp, stirea face inconjorul netului romanesc, crestem in trafic :D, apoi punem articol in care le dam peste nas si ii luam la misto si in acelaasi timp ne facem cunoscut si noul site, deci le demonstram ca suntem niste zei. :biggrin:
George Stan28.02.2008 12:04

Nu prea imi place mie ideea asta cu "ne-au spart" pentru ca 1 multi ar ramane chiar cu impresia ca ne-au spart si 2 am face clar legatura intre cele doua site-uri riscand eventuale razbunari.

yo_marius28.02.2008 12:40

eu propun ca, cu o saptamana inaintea lansarii site-ului, sa facem o campanie de "spamming intensiv" :)... cam ce faceau aia cu "Becali.com"

 

unde se poate sa lasam linkul catre site, nu prea conteaza daca sunt comentarii la articole, semnaturi pe alte forumuri etc. etc. important este ca lumea sa afle de el ;)

axl28.02.2008 13:07

Cu o saptamana inainte? Pai daca eu as primi ceva de genul "intra pe spurcati.ro! peste o saptamana e gata!" nu prea m-ar trage inima sa intru. Daca nu se doreste legatura cu fcs.ro atunci singura masura de promovare intensiva imi pare mass-ul. Ideea e ca incepi sa promovezi un produs de genul asta atunci cand e gata, aburind si imbietor, nu cu o saptamana inainte, pentru ca lumea isi pierde interesul, asta daca nu uita.

«123457»