FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

[it] Spurcati.ro

«12347»
Dragoshel22.02.2008 13:30

aha e frumos templeteul, "simplu si la obiect". Da joomla zic si eu sa folosim are un meniu usor, si usor de modificat..

 

fcmiaudu2.th.jpg

MR.KILLER.ULTRAS22.02.2008 14:11

Gata,am revenit si eu,p...-m-as pe militia lor...

Grasule,super tare ideea,ia o poza d-acilea;) http://www.diseara.ro/ro/fun/poza-zilei/po...p=2&top50=1 aaa,puneti si filmuletul cu javra prinsa in Ghencea la bilete(ala care mergea de-a busilea=))) si filmuletele cu Borcea cand isi f..e mingea in m..e si cu cioara de turcu cand ii f..e moldoveanul bulgarele in cap=))

mwahahaha......

Dragoshel22.02.2008 14:39

am eu filmuletele cand se buseste borcica, si ala cu turcu care prinde zapada in dinti....

Azzido22.02.2008 16:44
am eu filmuletele cand se buseste borcica, si ala cu turcu care prinde zapada in dinti....

pai pune-le pe site

Dragoshel22.02.2008 18:05

este o arhiva care am uploadat-o pe un site. sunt fisiere .flv io le deschid cu GOM media player.

 

 

borcica si cu turcuuu

Bodanel22.02.2008 19:21

@Dragoshel

 

Te rog dami mai multe detalii despre hosting(spatiu pe disc, conturi de ftp, trafic, versiuni de php, mysql si apache instalate etc).

 

Eu promit ca din punct de vedere design sa pun site-ul in piciore pana pe 1 aprilie cum spunea cineva anterior. Toata lumea sa vina cu idei pentru continut si daca mai aveti alte idei pentru imbunatatire bagati mare. Totusi nici poza cu boul ala nu e rea :laugh:.

 

Promit sa mai caut ceva modele pentru template.

Azzido22.02.2008 23:06

@ Bodanel, vezi ca ti-am trimis PM cu datele de conectare la interfata de administrare.

te-as ruga sa raamai tu responsabil de acest site, din pacate eu nu prea am timp in perioada asta

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

7.jpg

11.jpg

33.jpg

35.jpg

Bodanel23.02.2008 06:55

Ca sa stie si ceilalti. Multumiri lui Dragoshel pentru hosting dar avand in vedere ca spatiul pe disc e de 100 de mega (e moca stiu) cred ca o sa fie nevoie sa gasim un alt hosting (eventual cu bani- si fiindca nu am cotizat la domeniu o sa cotizez la hosting). Cred ca momentan ne ajunge insa daca mai vrem sa pune poze, bancuri etc. spatiul va deveni repede insuficient.

 

Un alt motiv pentru care cred ca o sa fie nevoie de alt hosting este urmatorul. Utilizatorii care vor intra pe site sunt din RO iar site-ul e gazduit in afara si oricata banda am avea noi tot nu se compara cu metropolitanul de la noi.

Sper ca pana la sfarsitul saptamanii viitoare sa pot sa va arat cam cum va arata(in functie de timpul liber de care o sa dispun).

 

Concluzie: site-ul va porni acolo avem acum gazduire si in functie de cat de repede se va umple vom hotari ce putem face. Acum sa asteptam sa rezolve Azzido cu domeniul.

 

Forza Steaua.

Dragoshel23.02.2008 11:03

sa vad ce pot face, poate a pus restrictie pe spatiu, se poate asa ceva ?:D

Bodanel23.02.2008 11:11
sa vad ce pot face, poate a pus restrictie pe spatiu, se poate asa ceva ?:D

da se poate. daca te conectezi acolo o sa vezi ca undeva in dreapta e ceva space usage si acolo iti arata cat ai folosit din cat ai alocat.

Dragoshel23.02.2008 11:27

aha, pai am dat un mesaj celui care mi-a dat hosting-ul sa il intreb daca poate mari spatiul, sau asa i l-au dat aia...

Dragoshel23.02.2008 11:39
Nu este spatiu pentru filme si downloads. Daca asta era intentia ta, din pacate va trebui sa iti cauti un host cu resurse foarte mari. Pentru ca, desi pot sa iti mai dau niste spatiu,daca imi rupi bandwidthul pun in pericol toate siturile de pe server si iti dai seama ca nu ma incanta ;)

 

Spatiul este suficient pentru un site de continut, am cateva forumuri care ocupa atat .. filme la download din pacate nu se pot pune.. incearca un free host extern pentru ele eventual ;)

Acesta este raspunsul, din pacate nu imi poate oferi mai mult spatiu.... :|

LE: i-am zis ca mergem pe hosting-ul asta pana punem situl pe picioare.

Bodanel23.02.2008 12:09
Acesta este raspunsul, din pacate nu imi poate oferi mai mult spatiu.... :|

LE: i-am zis ca mergem pe hosting-ul asta pana punem situl pe picioare.

 

Asa e. Omul are dreptate.Ti-am spus si eu ca nu se potriveste cu ce vrem noi.Eu vad lucrurile in felul urmator. Pentru inceput pana rezolv cu template-ul si ne lansam o sa mergem asa+ ca putem pune filmele pe youtube(ideea ii apartine lui azzido). Dupa ce terminam cu treaba asta de mamut putem sa cautam un alt hosting.

 

P.S. Totusi ai putea sa il rogi sa ne mai dea niste spatiu si sa ne puna limita de banda (ma cam indoiesc ca nu poate) astfel incat sa nu ii rupem lui server-ul.Specificai si ca tu vrei sa pui filmulete pe site nu filme de cate 1 cd ca sa stie omul exact ce vrei sa faci.

 

PPS Cred ca vreo 200 -250 mega ar fi ok.

novac24.02.2008 09:41

Potaile mici si-au facut veacul pe la firma, anul trecut (sunt pozele mele) - poate "da" cineva cu rosu pe ele, in ceva corel. Mata uda'i dp net dar ... poate o vopsim si pe asta. Daca nu trebuiesc, la gunoi!

nice_kitty.jpgIMG_1126.jpgIMG_1127.jpgIMG_1129.jpg

Dragoshel24.02.2008 16:32

@Bodanel inca nu am primit nici un raspuns...

alex ripper25.02.2008 07:57

ce copilarii ieftine.

Azzido25.02.2008 15:29

ok, atunci facem altfel.

fac acum un poll, daca majoritatea e de acord sa facem siteul, il facem, daca nu asta e, o lasam balta si vars banii in contul AISS.

yo_marius25.02.2008 15:33

cum am spus atunci cand s-a facut cheta, mi se pare o super-idee. eu propun ca, daca majoritatea nu este acord cu site-ul, sa il facem fara nici o legatura cu fcsteaua.ro sau AISS. pur si simplu, il facem un site independent si de sine statator.

AdiM25.02.2008 16:22
ok, atunci facem altfel.

fac acum un poll, daca majoritatea e de acord sa facem siteul, il facem, daca nu asta e, o lasam balta si vars banii in contul AISS.

 

avand in vedere ca acest site nu este facut din fondurile asociatiei este un poll lipsit de sens.

Dragoshel25.02.2008 16:34

bai azzido, eu m-am chinuit sa fac rost de un host acum, mi-a mai dat 200 spatiu, si ma intreaba mereu cand dau drumu la site, si tu acuma faci pool daca mai vrem sau nu site?? :(

novac25.02.2008 16:40
avand in vedere ca acest site nu este facut din fondurile asociatiei este un poll lipsit de sens.

 

 

mdap, lumea este cu curu 'n sus dupa meci ... dati drumul la site ca este ok! nu costa nimic AISS-ul ... daca trebuie platit hostingul platim tot aia care am fost la masa. Nu vad nici o problema in asta!

axl25.02.2008 16:51

Daca se intreaba careva, eu am votat nu. Este AIS Stelisti, Nu AIS Anti-Dinamo. Daca se face in afara Asociatiei ajut cu placere.

MR.KILLER.ULTRAS25.02.2008 17:35

gata 66,66%pro si 33,33%contra.s-a votat.so...cand ii dam drumul?:D

Dragoshel25.02.2008 17:42

ok, parerea mea: ar trebuie sa facem acest site, dar sa NU AIBE NICI O LEGATURA CU AISS, le zicem ca ne-am unit 3-4 baieti, noi am platit totul, si asa a luat nastere, fara reclama la AISS pe spurcati.ro

 

LE: apoi o sa se interpreteze: "uite cu ce se ocupa AISS"

bodanelu25.02.2008 17:51

de aceasi parere sunt si eu. No AISS implication :)

«12347»