aha e frumos templeteul, "simplu si la obiect". Da joomla zic si eu sa folosim are un meniu usor, si usor de modificat..

aha e frumos templeteul, "simplu si la obiect". Da joomla zic si eu sa folosim are un meniu usor, si usor de modificat..

Gata,am revenit si eu,p...-m-as pe militia lor...
Grasule,super tare ideea,ia o poza d-acilea;) http://www.diseara.ro/ro/fun/poza-zilei/po...p=2&top50=1 aaa,puneti si filmuletul cu javra prinsa in Ghencea la bilete(ala care mergea de-a busilea=))) si filmuletele cu Borcea cand isi f..e mingea in m..e si cu cioara de turcu cand ii f..e moldoveanul bulgarele in cap=))
mwahahaha......
am eu filmuletele cand se buseste borcica, si ala cu turcu care prinde zapada in dinti....
am eu filmuletele cand se buseste borcica, si ala cu turcu care prinde zapada in dinti....
pai pune-le pe site
este o arhiva care am uploadat-o pe un site. sunt fisiere .flv io le deschid cu GOM media player.
@Dragoshel
Te rog dami mai multe detalii despre hosting(spatiu pe disc, conturi de ftp, trafic, versiuni de php, mysql si apache instalate etc).
Eu promit ca din punct de vedere design sa pun site-ul in piciore pana pe 1 aprilie cum spunea cineva anterior. Toata lumea sa vina cu idei pentru continut si daca mai aveti alte idei pentru imbunatatire bagati mare. Totusi nici poza cu boul ala nu e rea :laugh:.
Promit sa mai caut ceva modele pentru template.
Ca sa stie si ceilalti. Multumiri lui Dragoshel pentru hosting dar avand in vedere ca spatiul pe disc e de 100 de mega (e moca stiu) cred ca o sa fie nevoie sa gasim un alt hosting (eventual cu bani- si fiindca nu am cotizat la domeniu o sa cotizez la hosting). Cred ca momentan ne ajunge insa daca mai vrem sa pune poze, bancuri etc. spatiul va deveni repede insuficient.
Un alt motiv pentru care cred ca o sa fie nevoie de alt hosting este urmatorul. Utilizatorii care vor intra pe site sunt din RO iar site-ul e gazduit in afara si oricata banda am avea noi tot nu se compara cu metropolitanul de la noi.
Sper ca pana la sfarsitul saptamanii viitoare sa pot sa va arat cam cum va arata(in functie de timpul liber de care o sa dispun).
Concluzie: site-ul va porni acolo avem acum gazduire si in functie de cat de repede se va umple vom hotari ce putem face. Acum sa asteptam sa rezolve Azzido cu domeniul.
Forza Steaua.
sa vad ce pot face, poate a pus restrictie pe spatiu, se poate asa ceva ?![]()
sa vad ce pot face, poate a pus restrictie pe spatiu, se poate asa ceva ?![]()
da se poate. daca te conectezi acolo o sa vezi ca undeva in dreapta e ceva space usage si acolo iti arata cat ai folosit din cat ai alocat.
aha, pai am dat un mesaj celui care mi-a dat hosting-ul sa il intreb daca poate mari spatiul, sau asa i l-au dat aia...
Nu este spatiu pentru filme si downloads. Daca asta era intentia ta, din pacate va trebui sa iti cauti un host cu resurse foarte mari. Pentru ca, desi pot sa iti mai dau niste spatiu,daca imi rupi bandwidthul pun in pericol toate siturile de pe server si iti dai seama ca nu ma incanta
Spatiul este suficient pentru un site de continut, am cateva forumuri care ocupa atat .. filme la download din pacate nu se pot pune.. incearca un free host extern pentru ele eventual
Acesta este raspunsul, din pacate nu imi poate oferi mai mult spatiu.... ![]()
LE: i-am zis ca mergem pe hosting-ul asta pana punem situl pe picioare.
Acesta este raspunsul, din pacate nu imi poate oferi mai mult spatiu....LE: i-am zis ca mergem pe hosting-ul asta pana punem situl pe picioare.
Asa e. Omul are dreptate.Ti-am spus si eu ca nu se potriveste cu ce vrem noi.Eu vad lucrurile in felul urmator. Pentru inceput pana rezolv cu template-ul si ne lansam o sa mergem asa+ ca putem pune filmele pe youtube(ideea ii apartine lui azzido). Dupa ce terminam cu treaba asta de mamut putem sa cautam un alt hosting.
P.S. Totusi ai putea sa il rogi sa ne mai dea niste spatiu si sa ne puna limita de banda (ma cam indoiesc ca nu poate) astfel incat sa nu ii rupem lui server-ul.Specificai si ca tu vrei sa pui filmulete pe site nu filme de cate 1 cd ca sa stie omul exact ce vrei sa faci.
PPS Cred ca vreo 200 -250 mega ar fi ok.
@Bodanel inca nu am primit nici un raspuns...
ce copilarii ieftine.
ok, atunci facem altfel.
fac acum un poll, daca majoritatea e de acord sa facem siteul, il facem, daca nu asta e, o lasam balta si vars banii in contul AISS.
cum am spus atunci cand s-a facut cheta, mi se pare o super-idee. eu propun ca, daca majoritatea nu este acord cu site-ul, sa il facem fara nici o legatura cu fcsteaua.ro sau AISS. pur si simplu, il facem un site independent si de sine statator.
ok, atunci facem altfel.fac acum un poll, daca majoritatea e de acord sa facem siteul, il facem, daca nu asta e, o lasam balta si vars banii in contul AISS.
avand in vedere ca acest site nu este facut din fondurile asociatiei este un poll lipsit de sens.
bai azzido, eu m-am chinuit sa fac rost de un host acum, mi-a mai dat 200 spatiu, si ma intreaba mereu cand dau drumu la site, si tu acuma faci pool daca mai vrem sau nu site?? ![]()
avand in vedere ca acest site nu este facut din fondurile asociatiei este un poll lipsit de sens.
mdap, lumea este cu curu 'n sus dupa meci ... dati drumul la site ca este ok! nu costa nimic AISS-ul ... daca trebuie platit hostingul platim tot aia care am fost la masa. Nu vad nici o problema in asta!
Daca se intreaba careva, eu am votat nu. Este AIS Stelisti, Nu AIS Anti-Dinamo. Daca se face in afara Asociatiei ajut cu placere.
gata 66,66%pro si 33,33%contra.s-a votat.so...cand ii dam drumul?![]()
ok, parerea mea: ar trebuie sa facem acest site, dar sa NU AIBE NICI O LEGATURA CU AISS, le zicem ca ne-am unit 3-4 baieti, noi am platit totul, si asa a luat nastere, fara reclama la AISS pe spurcati.ro
LE: apoi o sa se interpreteze: "uite cu ce se ocupa AISS"
de aceasi parere sunt si eu. No AISS implication ![]()