FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Un citat pe zi

«167891013»
AdrianUltras2526.03.2008 11:40

"Luptam pana la unul!Nu ne predam!" - Generalul Mihail Lascar, noaptea de 21 spre 22 noiembrie 1942, undeva pe frontul de est.

JDERUL27.03.2008 09:04

,,Un intelept nu plange o pacoste prezenta,ci foloseste prezentul spre a nu mai plange".

 

 

(W.Shakespeare)

cristian8631.03.2008 21:12

"Fotbalul de azi e ca piata de carne" - Clarence Seedorf

JDERUL02.04.2008 06:48

,,O educatie sociala bine facuta poate intotdeauna sa scoata dintr-un suflet,oricare ar fii el,partea folositoare pe care o cauta".

 

 

V.HUGO (Mizerabilii)

JDERUL03.04.2008 10:01

Sper ca nu incalc regulamentul prin postari consecutive!

Un post pe zi.

 

 

 

,,Omul e facut sa traiasca si daca nu si-ar uita ororile de care este responsabil ar trebui sa se sinucida".

 

(M.Preda)

JDERUL04.04.2008 07:44

,,Pentru fericire se cere virtute si o viata plina".

 

(Aristotel)

Bodanel04.04.2008 08:05

Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

JDERUL11.04.2008 07:00

..Nu te abate niciodata din calea virtutii si a onoarei;este singurul mijloc sa fii fericit".

 

 

 

 

(Buffon)

JDERUL14.04.2008 07:08

,,Nu poti fii mandru daca nu esti demn in tinuta,elegant in gesturi si natural in fapte".

 

 

 

(G. Calinescu)

JDERUL17.04.2008 06:34

,,Fii stapan pe pasiunile tale.Altfel,te vor stapani ele!"

 

 

 

 

(Epictet)

Adi Tanas17.04.2008 08:23

They never die, who live in the hearts they leave behind

(Niciodata nu mor aceia ce raman in inimile celor lasati in urma.)

JDERUL18.04.2008 07:50

,,Prietenul care face sa se vada prea lamurit ca vrea sa ne transforme,ne stinghereste".

 

 

 

(Goethe)

Recoba18.04.2008 09:46

"Tineretul de azi...furtuna dezlantuita de maine" Corneliu Zelea Codreanu

JDERUL21.04.2008 07:59

,,Ne ramane un singur lucru totdeauna bun: tineretea".

 

 

(H.Sienkiewicz)

Virgil21.04.2008 20:19

Barbatii fac legile, femeile fac moravurile.

JDERUL22.04.2008 09:00

,,Dintre toate femeile o prefer pe cea din tablou,ca spune ceva tacand".

 

 

 

(M.Voiculescu)

Recoba22.04.2008 10:16
Barbatii fac legile, femeile fac moravurile.

 

 

ahahahahahahahahah genial :)))))))))))))))))))))))

JDERUL23.04.2008 05:53

,,Cand cineva nu indrazneste sa spuna ce gandeste va sfarsi prin a nu gandi ce spune".

 

 

 

(Zenon)

Virgil24.04.2008 13:52

Banii nu reprezinta lucrul cel mai important in viata. Iubirea este cea mai importanta. Din fericire, iubesc banii. (autor necunoscut)

carminastan24.04.2008 14:20

Cand nevasta iti devine prietena, e cazul sa propui unei prietene sa iti devina nevasta.

 

personajul Marc Marronier in "Dragostea dureaza 3 ani" - Frederic Beigbeder

Virgil25.04.2008 15:56

O stire trebuie sa fie asemenea unei fuste mini purtata de o femeie frumoasa. Destul de lunga pentru a acoperi subiectul, dar destul de scurta ca sa fie interesanta.

(Anonymous)

JDERUL26.04.2008 06:53

,,Adevarurile simple se asimileaza cel mai greu si cel mai prost".

 

 

 

(Maxim Gorki)

AdrianUltras2526.04.2008 06:59

"This threshold is mine. I claim it for my own. Bring on your thousands, one at a time or all in a rush. I don't give a damn. None shall pass!"

 

Ganner Rhysode

JDERUL01.05.2008 14:40

,,Scump mi-e prietenul,dar si dusmanul imi poate fi de folos;prietenul imi arata ce pot,dusmanul ma invata ce trebuie sa fac".

 

 

 

( Fr. Schiller)

JDERUL08.05.2008 08:07

,,Fiecare epoca acorda gloria pentru alte motive".

 

 

(M.Ralea)

«167891013»