FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Un citat pe zi

«15678913»
Virgil03.03.2008 16:01

Iertarea înseamnã a te ridica mai presus decât cei ce te-au insultat.

 

Napoleon Bonaparte

napoleon_bonaparte.jpg

JDERUL04.03.2008 08:33

,,Adevarul trebuie rostit, uneori, in gluma".

 

(Misak Metarent-filozof armean)

Virgil04.03.2008 10:57

Cu cât cunosc mai bine oamenii, cu atât iubesc mai mult câinii.

 

Adolf Hitler

JDERUL05.03.2008 08:12

,,E bine ca atunci cand cineva ne imbratiseaza sa ne gandim si la momentul cand ne va palmui".

 

 

(J.Renard)

Quetzalcoatl05.03.2008 22:33

Nu de aripi are nevoie spiritul omenesc, spune Bacon, ci de plumb. Cu prea mare usurinta se avanta in cele mai inalte abstractiuni pierzand orice contact cu omenescul si realitatea."

JDERUL06.03.2008 09:24

,,Gandirea este munca inteligentei,visarea e voluptatea ei".

 

 

(V. Hugo)

Virgil06.03.2008 10:52

Sunt milioane de insi care tanjesc dupa nemurire, dar care nu stiu ce sa faca intr-o dupa-amiaza de duminica ploioasa.

 

Legile lui Murphy

balauru200706.03.2008 12:35

"ADEVARUL NU INSULTA, CI SERVESTE DUSURI RECI PROSTIEI CALDE"

alina_mihaela06.03.2008 13:18

Succesul se pare ca este in mare parte dat de capacitatea de a continua atunci cand ceilalti abandoneaza.

William Feather

Quetzalcoatl09.03.2008 10:54

Omul are iluzia ca vorbeste cu lumea întreaga la calculator. El e de fapt singur (Octavian Paler)

JDERUL10.03.2008 06:41

,,Prieteniile conditionate de suferinte comune sunt cele mai gingase si mai rezistente".

 

 

(T.Arghezi)

yo_marius10.03.2008 06:49
cimitirele sunt pline de oameni de neinlocuit
JDERUL11.03.2008 06:32

,,Adesea cele mai cumplite otravuri ies din cele mai frumoase flori".

 

 

 

(Melkon Kepapcian)

JDERUL12.03.2008 09:51

,,Mandria altora cu tine e semnul legitimitatii mandriei tale".

 

 

 

(Epicur)

cristian8612.03.2008 22:19

"We are trying to investigate the future with the tools of the past. "

JDERUL13.03.2008 06:38

,,E o mare nebunie sa vrei sa fii singurul intelept".

 

 

(La Rochefoucauld)

Virgil13.03.2008 19:50

Intamplarile hazlii li se intampla doar celor care stiu sa le povesteasca.

 

Paul Auster (n. 3 februarie 1947, Newark, New Jersey, SUA) este un eseist, poet, prozator, scenarist și traducãtor american, unul dintre reprezentanții postmodernismului.

JDERUL14.03.2008 08:26

,,Pentru orice rau exista doua lucruri: timpul si tacerea".

 

 

(Al.Dumas-tatal)

Virgil14.03.2008 08:38

Nu spune niciodata "nu se poate", ci incepe cu "sa vedem".

 

Nicolae Iorga

JDERUL15.03.2008 10:23

,,Nu exista pe lume decat un singur lucru mai rau decat sa se vorbeasca pe seama ta de rau, si anume acela de a nu se vorbi deloc despre tine".

 

 

O.WILDE

Quetzalcoatl15.03.2008 17:35

Odata l-am rugat pe Dumnezeu sa-mi dea o femeie si el mi-a dat o palma peste ceafa . (Ionut Caragea)

JDERUL19.03.2008 07:17

,,Exista oameni care n-au morala decat din bucati,dar aceasta este o stofa din care nu-ti faci haine".

 

 

 

(J.Jaubert)

JDERUL20.03.2008 07:23

,,Un mare defect sa te inchipui mai mult decat esti si sa te pretuiesti mai putin decat valorezi".

 

 

(J.W.Goethe)

JDERUL21.03.2008 08:12

,,Legile nu sunt libertate insasi,ci doar granitele ei".

 

 

(H. Heine)

JDERUL26.03.2008 09:47

,,Spre deosebire de animale,omul isi conserva specia si pe cale fiziologica,dar si morala,aceste principii fiind in multe privinte chiar ostile"

 

 

(G. Calinescu)

«15678913»