FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dayro Moreno

«1789101117»
Robinson Rufay Zapata08.05.2009 20:40

e caricaturist omul. vede totul in lung si lat , nicio data precis

MoWeed09.05.2009 09:02

Da nimic nu a fost in stare sa faca tot meciul. Cum naiba sa te numesti jucator profesionist si sa centrezi in halul asta?

Melku09.05.2009 09:34
Da nimic nu a fost in stare sa faca tot meciul. Cum naiba sa te numesti jucator profesionist si sa centrezi in halul asta?

Cand nu prea ai creier si nu exista un mediu profesionist in care sa prinzi cate ceva, cum ar fi seriozitatea, munca asidua, dragostea pentru niste culori, foamea de performanta...rezultatele sunt acestea.

razvan2809.05.2009 14:53

Pfff....mai vad unii pe forumul asta care zic ca Dayro nu joaca bine pentru ca nu are cu cine....nu.Nu joaca bine pt ca nu e fotbalist.Oricat de slab ai fi nu ai voie sa nu stii sa centrezi.La juniori mai intai se incep cu pasele apoi suturile apoi centrarile.Ori asta a facut junioratu la Fidel Castro FC ori e prost.

Du-te Dayro....GO HOME TO COLUMBIA !

Cata2310.05.2009 08:57

Si tot ma intreb la antrenamente ce exerseaza joaca numai bambilici?

In loc sa exerseze fazele fixe ca la finalizare fara indoiala ca Steaua are oameni,e vorba de executanti prosti(de aia e Steaua cea mai slaba echipa din Liga 1 la fazele fixe).

se7en10.05.2009 09:19

totusi ciudat este ca la statistica sta mai bine decat Toja sau Stancu in meciul cu Dinamo.

zloty10.05.2009 10:17
totusi ciudat este ca la statistica sta mai bine decat Toja sau Stancu in meciul cu Dinamo.

Pai mai slab ca Stancu nu avea cum sa fie , baiatu ala a fost o fantoma , a fugit de minge 90 de minute .

Cata2310.05.2009 13:42

Neaga era cu 2 clase peste toti 3 .

strezahuzum11.05.2009 10:27
Neaga era cu 2 clase peste toti 3 .

 

Ca atacant, Neaga era de vis pe langa alde Stancu sau chiar Kapetanos. Plus ca era un jucator care chiar tinea la clubul asta si parea dispus sa alerge pentru el. Dar in nemasurata sa intelepciune, Jijinho l-a dat afara, ca avea salariul prea mare.

darkye16.05.2009 15:03

in mod clar ...dupa meciul de aseara.....Dayro nu are ce cauta in fotbal ....nu mai zic ca nu e demn sa poarte tricoul Stelei ca deja nu mai are sens :|

bestcormo18.05.2009 07:10

ªi tu l-ai îngropat pe Lãcã!

 

May 17th, 2009 | Fotbal intern

 

Da, tu! Ai fãcut-o cu zîmbetul pe buze și cu gel, cu prea mult gel prin pãr. În loc sã-l ajuți cu o pasã decisivã, cu un dribling fin, sau cu o cursã nebunã pe extremã, tu l-ai fãcut sã parã un ageamiu.

 

Bine, ifosele tale de mare vedetã sînt oarecum de înțeles: ai venit la Steaua pe bani mulți, patronul ți-a cîntat tot timpul în strunã, iar presa te-a cam menajat.

 

De fapt, nu te-a menajat, presa te-a ignorat! Pentru cã nu ieși deloc in evidențã, deși camerele de luat vederi insistã sã te priveascã-n ochi de cel puțin trei-patru ori pe meci. De obicei, cînd îți reașezi bandana sau cînd îți treci prețios mîna prin pãr.

 

Sper sã nu te superi pe mine cã-ți spun, dar ești cea mai scumpã țeapã din istoria Stelei. ªi nici sã te iluzionezi degeaba! Atunci cînd te laudã, recomandîndu-te în echipa de start, patronul nu face altceva decît sã-și protejeze investiția. Criticîndu-te, spunîndu-ți cã joci prost, ar însemna ca cele 20 de procente pe care le ia Once Caldas dintr-un eventual transfer al tãu sã fie egale cu prețul cremei demachiante de pe noptiera ta.

 

Iar dacã, totuși, te superi, ai ocazia sã demonstrezi cã greșesc. Timp este, coafura rezistã?

 

"Dacã s-ar fi nãscut în România, Dayro Moreno ar fi jucat în Liga a II-a" – Lițã Dumitru

 

red&blue_boy18.05.2009 11:41

Dayro,lasa-ne!!!

redondo18.05.2009 11:51

Depinde...si Lacatus l-a cam distrus pe el.Eu as vrea sa ramana sa vedem ce poate pe mana altui antrenor.

Nu vreau sa-i iau apararea astuia care m-a disperat si pe mine,dar va aduc aminte ca in Columbia avea o medie de 0,5 goluri pe meci,a marcat contra Argentinei intr-un meci oficial.Va amintiti ce meci a facut cu CFR cand a venit la acel 3-1?

Fza primului gol a venit dupa un corner obtinut de el dupa o bicicleta marca Ronaldo si un sut extraordinar cu interiorul piciorului drept care se ducea spre vinclu.A mai avut un sut foarte bun cu exteriorul dreptului care a ocolit viclul,a mai avut o semifoarfeca,si a aratat si oportunism marcand in stilul lui Inzaghi.

Tocmai de aceea vreau sa-l vad si pe mana altui antrenor.

gio_stgloria18.05.2009 12:40

Ba, e un prost, am vazut ce poate ce tot il pupati atat in cur.

zloty18.05.2009 13:22
Ba, e un prost, am vazut ce poate ce tot il pupati atat in cur.

Ba ,omu a zis ca poate cu un alt antrenor el ar putea avea o alta evolutie. Cine l-a pupat in cur?? A daca ai vazut tu ce poate, inseamna ca asta e, tu fiind un geniu in materie de fotbal nu?

gio_stgloria18.05.2009 15:07
Ba ,omu a zis ca poate cu un alt antrenor el ar putea avea o alta evolutie. Cine l-a pupat in cur?? A daca ai vazut tu ce poate, inseamna ca asta e, tu fiind un geniu in materie de fotbal nu?

 

Am vazut , e un ftitzos care stopeaza orice faza de creatie la mijloc... atunci cand atinge mingea, ca de obicei e invisibil in joc. Si nu e ca Dica, care rezolva meciul printr-un sut sau o superpasa.

zloty18.05.2009 15:31
Am vazut , e un ftitzos care stopeaza orice faza de creatie la mijloc... atunci cand atinge mingea, ca de obicei e invisibil in joc. Si nu e ca Dica, care rezolva meciul printr-un sut sau o superpasa.

Pai stopeaza orice faza de creatie la mijloc pentru ca omu nu e mijlocas e ATACANT , are o gramada de fite in cap corect ,dar lasama sa cred ca daca avea un antrenor calumea ar fi jucat mai bine.

crysty1418.05.2009 15:32

Din cate stiu eu, in Columbia facea treaba...aici care ar fii problema? S-a "prostit" asa dintr-o data?

Nici el si nici Toja nu sunt oameni de creatie!

Melku18.05.2009 15:41

Nu va mai dati cu parerea total aiurea, omul a jucat ce i-a spus Lacatus. Cand il pui sa iti faca faza de aparare, un jucator care nici nu a cunoscut termenul pana sa vina aici, il termini fizic si psihic. Toti jucatori sunt iesiti total din forma. D-aia suntem pe locul 7, pentru ca nu joaca Dayro Moreno bine, in rest, toti sunt golgeteri. Hai sa fim mai cumpatati si sa tinem cont de toate aspectele inainte sa aruncam cu vorbe aiurea.

DelPiero1018.05.2009 18:37

Tot cred ca Dayro Moreno nu e cel mai slab jucator de la Steaua...probabil v'a pleca insa in vara...o sa vedeti valoarea lui cand v'a da de un antrenor de valoare. ;)

Robinson Rufay Zapata18.05.2009 18:40
Pai stopeaza orice faza de creatie la mijloc pentru ca omu nu e mijlocas e ATACANT , are o gramada de fite in cap corect ,dar lasama sa cred ca daca avea un antrenor calumea ar fi jucat mai bine.

 

Si tocmai pentru ca e atacant ar trebui sa suteze la poarta , sa dea drumul repede la minge. Pe un mijlocas il mai cred ca sta cu mingea la picior , dar el...e un zero (cel putin la Steaua)

Melku18.05.2009 19:21
Si tocmai pentru ca e atacant ar trebui sa suteze la poarta , sa dea drumul repede la minge. Pe un mijlocas il mai cred ca sta cu mingea la picior , dar el...e un zero (cel putin la Steaua)

 

De ce iti e greu sa accepti ca organizarea si managementul nostru este zero? El este un jucator care era in mare forma cand a fost cumparat si acum este iesit TOTAL din forma, la fel cum sunt toti jucatorii nostri. L-ati gasit pe asta tap ispasitor, dintr-un lot intreg de chiftele.

bestcormo18.05.2009 20:58

Este scos tap ispasitor pt ca de la el se astepta cel mai mult. A venit ca o mare vedeta, in schimbul a 2 mil. de dolari (sau euro nu mai stiu) toata lumea il lauda si cand colo a fost evident unul dintre cei mai slabi jucatori din acest sezon. Pur si simplu nu face nimic pe teren.. strica jocul, strica toate fazele desi tocmai de la el (doar are numarul 10, nu?) ar trebui sa vina pericolul, sa porneasca toate fazele periculoase, sa vina golurile.. etc

Dupa ce ca nu face nimic in ofensiva, a mai "reusit" si unele greseli care au dus la infrangerea Stelei in partidele cu Rapid si.. Brasov parca.. asta doar din cate imi aduc aminte pe moment

Evident.. aproape tot lotul este lipsit complet de valoare.. dar ceilalti macar alearga, se zbat, incearca sa faca ceva pt echipa..

Sa ne lase ca ne-am saturat de circari si balerine...

Robinson Rufay Zapata19.05.2009 04:56
De ce iti e greu sa accepti ca organizarea si managementul nostru este zero? El este un jucator care era in mare forma cand a fost cumparat si acum este iesit TOTAL din forma, la fel cum sunt toti jucatorii nostri. L-ati gasit pe asta tap ispasitor, dintr-un lot intreg de chiftele.

 

Nu l-am gasit pe asta tap ispasitor , insa el e singurul care nu face nimic la Steaua. Pana si Semedo sau Lovin mai fac cate un meci bun , el insa e tot timpul degeaba pe teren. Cand a venit l-am admirat. Se zicea ca pe urmele lui sunt Real si Galata , asta insemnand ca e scula de jucator. Cand a fost bagat in teren ne-a uimit pe toti...cu lenea si ne implicarea lui in joc. Acest jucator nu mai merita nicio sansa. Mai bine Ochirosii , desi nici tanarul nostru jucator nu mai joaca cum o facea odata , macar reuseste centrari bune din viteza pe cand columbianul nici din corner nu reuseste sa o puna cuiva pe cap.

Bodanel19.05.2009 06:06

Mai Zapata. AM mai spus-o odata si o mai spun si pentru tine. Daca pui linia de fund Messi, Eto, Ronaldinho, Kaka eu dau 3 goluri pe meci si ii fac jaloane pe toti 4 de 5 ori in fiecare repriza. Nu poti sa dai un gol pe meci in Columbia si sa joci atat de prost la noi decat daca ai piciorul rupt sau ai o nulitate de antrenor.

«1789101117»