FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dayro Moreno

«1111213141517»
Daniel-Ionut21.12.2009 10:22

Si aveam incredere in jucatorul asta... dar se pare ca a fost o mare teapa de 2 mil $ :|

blindica21.12.2009 10:31

Si cand dadea semne de revenire,s-a dus ca prostanacul in club :)

David21.12.2009 14:50

"Atacantul de 23 de ani al Stelei, Dayro Moreno, a plecat de sărbători in Columbia pentru a-și vedea pentru prima dată copilul născut in urmă cu o lună. Moreno a comentat relatia cu coechipierii sai si cu patronul din Ghencea."O să-mi văd bebelușul pentru prima dată. L-am văzut doar pe internet la web-cam, dar acum n-o să mă mai despart de el", a spus Dayro Moreno.

 

Columbianul a vorbit și despre coechipierii săi care spuneau despre el că iși petrece mai mult timp aranjîndu-și părul decît să se antreneze: "Poate colegilor mei nu le place modul meu de a fi, dar așa sînt eu. Pe patronul clubului il cunoaște toată lumea, este un om bun, a fost bun și cu mine".

 

gsp.ro

 

 

Gata?Ne-am lamurit? :rolleyes:

sweetamber24.12.2009 21:26

Niciodata nu mi-a placut de acest jucator. Din punctul meu de vedere este la fel de atacant ca si Ghionea sau Goian!

dayra25.12.2009 11:12
Niciodata nu mi-a placut de acest jucator. Din punctul meu de vedere este la fel de atacant ca si Ghionea sau Goian!

 

 

Nu este constant, dar are si ceva calitati, asta e clar.A avut si perioade bune...cam exagerata comparatia cu Ghionea.

Ronnie25.12.2009 13:17

Apara dayra pe Dayro de zici ca-i Messi :D

dayra25.12.2009 13:34

N-avem noi noroc de-un Messi la Steaua :)) si nici Dayro nu-i cine stie ce, adica nu a aratat ce asteptau toti de la el...dar fata de altii, e mai rasarit. :D

Ronnie25.12.2009 13:46
adica nu a aratat ce asteptau toti de la el

 

Da' tu ce te asteptai sa arate? :)) :>

dayra25.12.2009 13:59
Da' tu ce te asteptai sa arate? :)) :>

 

 

pai toti il considerau "noul nr 10"...ma asteptam sa faca ceva mai mult decat facea Dica. :P

David08.02.2010 14:55

Mai face parte din lot?

dayra08.02.2010 14:59
Mai face parte din lot?

 

 

Parca semnase cu Once Caldas...deci nu.

Maye08.02.2010 20:17

E dus la Once si nici nu se mai intoarce.

Ciobanul nu vrea sa recunoasca ca a mai luat o teapa.

De data asta , una de cateva bulioane :bananadance:

Marius26.02.2010 07:22

oare de ce la ei joaca asa? sa-mi bag pl in scoala de antrenori facuta de Lacatus

 

MikStelista26.02.2010 07:26

Acolo nu are un ciobansky pe cap....

Si nu e numai vina lui Laca...

Marius26.02.2010 07:32

pe dracu nu, Laca l-a tufut din varf retras in mijlocasul lulii coordonator de frectii

MoWeed26.02.2010 07:50

Mare frectie, a facut si el o faza. Ai vazut tot meciul sa-ti dai cu parerea? Plus ca fundasi ca aia numai in centrul apararii Stelei mai gasesti.

 

Din cauza lui Lacatus a jucat prost si sub Stoichita nu?

Tot vina lui Lacatus e si pentru faptul ca nu era in stare nici macar sa dea o centrare de pe loc? Nu de alta, dar daca nu poti lovi o mingie de fotbal cu o oarecare precizie de pe loc nu te poti numi fotbalist

Pentru indolenta la fel, era vina lui Lacatus. Ca, doar, orice fotbalist profesionist se comporta exact ca domnisoara asta din Columbia..

Marius26.02.2010 08:00

uite bah si la asta, adica Dayro ala vine la Steaua din postura de golgheter al lui once, aici il tufe maestrul Lacatus si-i schimba postul de un milion de ori, pleaca inapoi in columbia si iar da semne ca joaca bine... oare cine-i de vina?

 

si

 

1. cand cineva te pune sa joci unde nu stii si singurele indicatii tactice sunt "baaaaaaaaaaaaaa, dayrooooooooooooo, in aparare baaaaaaaaaaaaaaaa" nu-ti vine sa-ti bagi plua in el?

 

2. uimeste-ma cu niste date: cam cate centrari da Henry la Barcelona?

 

3. daca fundasii aia sunt asa slabi, cum plm de joaca la Santos si cum plm a mai ajuns santos in copa libertadores cu asa panarame?

gabiloves26.02.2010 08:26

1Martinez 3Henriquez13Velez4Vizcarrondo16Nunez14Valencia 23Castrillon6Arias 17Moreno 20Uribe 18Santoya

 

 

 

 

1Ceni23Cicinho13Xandao5Miranda2Jean10Hernanes20Richarlyson8Cleber Santana7Wagner 11Marcelinho9Washington

 

 

 

vai **** voastra..sao paolo bate oricand Steaua si in somn..vai **** voastra

MoWeed26.02.2010 08:27

1.Nu mi-ai raspuns, tot vina lui Lacatus e ca a jucat prost si sub Stoichita?(putin cat a jucat)

 

2.Omule eu vorbeam de faptul ca nu era in stare sa dea mingia de pe loc la un punct fix (nu ziceam de centrari din alergare, de centrari date cand esti atacat de adversari). Aia pana si eu pot sa fac cel putin odata din vreo 7 incercari(cate a avut in meciul cu Dinamo din mai). Deja asta nu mai tine de pozitia din teren, tine de ABC-ul fotbalului...

Si ma indoiesc ca daca-l pune Guardiola pe Henry sa dea o mingie de pe loc la o distanta de 20-30 de metrii cu o oarecare precizie, francezul nu ar putea.

 

3.Da mah, asa e. Aia sunt niste fundasi senzationali! Nu se compara aia 2 fundasi cu cei din apararile supraaglomerate din Europa. De fapt, campionatele sud-americane sunt cele mai tacticizate din lume, acolo se pune un mare accent pe aparare. De aia sunt si asa de plictisitoare de urmarit, jocul este atat de inchis incat atacantii trebuie sa fie senzationali, extraterestrii ca sa dea gol

 

Unii din voi sunt atat de porniti impotriva lui Lacatus incat sunteti in stare sa faceti din ratatul asta un mare jucator numai ca sa aveti inca un motiv sa-l atacati.

f234567k26.02.2010 09:08
Aia pana si eu pot sa fac cel putin odata din vreo 7 incercari(cate a avut in meciul cu Dinamo din mai)

executant de faze fixe mai penibil ca in meciul ala Steaua nu a avut niciodata

Marius26.02.2010 09:15

@ Mo

 

1. ti se pare cumva ca pippi l-a jucat varf?

 

2. cat de dobitoc trebuie sa fii incat sa pui un atacant sa-ti centreze? daca n-a nimerit 3 centrari, care-i idiotul care l-a pus in continuare sa le bata?

 

3. fundasii aia sunt chiar senzationali pentru nivelul ligii 1, nivel cu care comparam evolutiile lui Dayro.

Lari26.02.2010 09:38

Bah, cert e ca Dayro numa' atacant nu a jucat la noi.

Maye26.02.2010 09:54

A facut Naomi o faza si toata lumea sare.

Trece de aia ca prin branza ce plua mea.Stai sa vedem daca mai inscrie el asa.

 

In **** de treaba , ca goluri de astea dadeam si eu la judeteana si nu ma filma nimeni.

*Alecs*26.02.2010 10:15

Uite asa se cumpara jucatori la Steaua, dupa ce se vede o astfel de faza se decide ca jucatorul e nemaipomenit. Insa, daca ne referim la fundasii de care a trecut, unul din ei este Miranda, care daca nu ma insel a fost folosit la Cupa Confederatiilor de catre Dunga si va fi probabil in lotul pentru Cupa Mondiala.

 

Ca faza, este frumoasa, iar fundasii nu sunt chiar asa slabi, totusi este Sao Paulo. Dar nu putem spune nici ca Dayro e un jucator senzational. Ramane de vazut cum va juca si in urmatoarele meciuri.

Maye26.02.2010 10:24

Nu zice nimeni ca sunt asa de slabi fundasii ci doar ca au prins o zi proasta.NU erau concentrati la meci . :D

«1111213141517»