FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fraze de agatat

«123459»
Stanici06.01.2008 17:44

Ce tare!- o fata de 21 de ani i se adreseaza unui baiat de 23 de ani cu "maica". Asta DA replica de agatat.

Parashuteloooor.- Alta replica de agatat?:D

Dany's06.01.2008 18:30

AM cautat pe HI5.ro cateva profiluri pana cand.......''Deeaa din Bacau:As vrea sa ma f*t non-stop dar parintii nu ma lasa,singura mea cale e internetul si discutiile despre s*x de pe mess care ma racoresc''

Fata are 17 ani.O fi fost Alina Plugaru si io nu mi-am dat seama :cool: :laugh:

dr.adrian906.01.2008 19:27

in viata daca nu esti hot nu rezolvi nimic.

si in plus trebuie sa fi direct. sa spui lucrurilor pe lume

Azzido06.01.2008 21:51

Atentie purceilor, nu mai aberati pe-aici ca s-ar putea sa luati o pauza neprogramata.

stelistu_607.01.2008 13:49

Eu nu cred ce zice aia p`acolo . :dry:

dee08.01.2008 06:44

Bugaboo,

 

nu-l baga in seama pe porcusor, probabil el prefera fraze de agatat de genul "mananci si aia?" ;esti libera sa te exprimi cum doresti. Asa cum am spus intr-un post anterior (pe care un nene rau mi l-a sters) o fata la 21 de ani tinde la 42, deci, porcusorul &co sunt inca la categoria pampers, e normal sa-i iei cu anumite apelative, pentru ca li se potrivesc :))

 

si hai sa mai adaug si eu cateva fraze (ca sa nu mai ziceti ca e off topic :P)

- buna, hai sa trecem peste faza de agatat

- hmm .... revin mai tarziu (si aici neaparat un zambet din ala de motan)

- la mine sau la tine? (tips: raspunde-i pe teren neutru)

 

In fine,in general,evitati sa le folositi, insa daca nu gasiti alta modalitate, folositi orice, numai fiti spontani si in nici un caz : "Ce face o fata frumoasa ca tine singura la ora asta?" ( asta mi se pare mie cea mai ... horror)

 

era interesant un topic: raspunsuri la fraze de agatat.

DelPiero1010.01.2008 21:37

Nu trebuie sa vorbesti cu o fata pentru a o agata!Trebuie doar sa-i arati cardul! :laugh:

Wally11.01.2008 16:45

@Del Piero

 

Cu un card nu se face primavara! Trebuie sa-i arati mai multe!

DelPiero1011.01.2008 16:47

Stiu!Ii arati unu' asa,de inceput,ca sa vada ca umbli cu asa ceva! :biggrin:

cristi_mold11.01.2008 20:56

Un prieten de'al meu are o metoda super tare de agatat. El merge la fete si le intreaba daca poate sa ii dea un pic telefonul ca sa dea un beep unui prieten. Fata ii da telefonul si el formeaza numarul lui. Si cand suna telefonul el ii zic ca si-a dat beep lui, pentru ca vrea sa cheme o fata draguta la un suc ... vrajeli din astea. Pana la urma fata nu are ce face si ii zice ca poate sa o sune mai spre seara ca sa iasa intr-un club.

branica15.01.2008 17:16

o fi greu sa`l respinga ... =))

wolfi15.01.2008 19:01

e prea simpatic topicu asta....razi intr-una.intr-adevar ,cum zicea cnv mai sus, hi5-u a devenit si este un site d unde sa-ti racolezi urmatoarea partida.

 

replici d agatat...trebuie sa aiba fata ceva la vord ca sa se agate cu asa ceva.

o fata obijnuita nu o agati niciodata cu o replica din carticica p care o tii in buzunarul din spate, ci cu charmul tau si poate unpic d indiferenta, dar sa stii cand sa bagi partea cu indiferenta.

cRiss4Steaua19.01.2008 10:42

cele mai usoare fraze de agatat merg intotdeauna aproape :laugh: Buna frumoaso, ce faci ? mai vb ceva cu ea .. AI prieten ? Nu ai prieten ? :o Vai, cred ca baietii sunt innebuniti dupa tine etc :D

dr.adrian909.02.2008 14:25

replici de agatat :-)))

 

Crezi in dragoste la prima vedere sau mai e nevoie sa mai trec inca o data?

Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului sa imi aduca de Craciun?

Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unei fete dragute ma inveseleste. Vrei sa imi zambesti?

Ce caine dragut, ce numar de telefon are?

Am invatat cumva la scoli diferite impreuna?

Scuza-ma... am observat ca nu m-ai observat!

Chemati politia. Este ilegal sa aratzi asa de bine.

O sa ma saruti, sau trebuie sa mint in jurnal?

Mi-ai furat inima, dar nu-i nimic, mai am alta in frigider, acasa.

Buna, pot sa iti cumpar o masina?

Fii unica si diferita, spune DA!

Arati asa de bine, incat era sa fac infarct.

Nu sunt beat, ci doar m-ai ametit tu.

Mazgalici ma cheama, dar poti sa imi spui "iubitule".

Tu: Arati exact ca a doua sotie a mea.

Ea: De cate ori ai fost casatorit?

Tu: O data.

Te-am urmat pana acasa. O sa ma pastrezi ?

Misto fusta. Pot sa ti-o iau eu ?

Corpul tau e alcatuit 90 la suta din apa si mie mi-e sete.

Trebuie sa sun in Rai si sa zic ca si-au pierdut un inger.

Esti sigura ca nu ne-am mai intalnit in vieti anterioare?

Sunt un hot si am sa iti fur inima!

Poti sa imi dai si mie indicatii catre inima ta?

Felicitari, ai fost alesa "Cea mai frumoasa fata din camera asta", iar premiul este o intlanire cu mine.

Mai am 3 zile de trait...

Trebuie sa ma insor cu cineva, ca sa nu ma expulzeze.

Avem vreun prieten comun care sa ne faca lipeala?

Tu: Ce iti place sa mananci dimnineata?

Ea: De ce?

Tu: Ca sa stiu ce iti gatesc maine dimineata.

Vroiam sa arat acestor flori cat de frumoasa esti ...

Esti asa de misto cum zic toti baietii?

Tu: Scuza-ma vorbeai cu mine?

EA: Nu.

Tu: Atunci incepe acum.

S-ar putea sa pleci in curad pentru ca celelate fete sunt invidioase pe frumusetea ta.

Vocile mi-au zis sa vin si sa vorbesc cu tine.

Tatal tau este terorist, pentru ca tu esti o bomba.

Doamne ce ma bucur ca nu sunt orb !

Unde ai umblat toata viata mea?

A... pe tine te stiu, nu ai fost finalista in "Miss Romania?"

Pot sa iti iau ceva de baut sau iti dau banii ?

Sunt nou pe aici, poti sa ma ajuti sa ajung in casa ta?

Cred ca am probleme cu ochii, nu-i pot dezlipi de tine.

Ai o harta? Ca m-am ratacit in ochii tai.

Vorbim sau continuam sa flirtam de la distanta?

Am atatea emotii in fata ta incat mi-am uitat replica de agatat.

Tu: Poti sa imi imprumuti si mie telefonul?

Ea: De ce?

Tu: Ca sa o sun pe mama si sa ii zic ca am intalnit fata ideala. (sau ca pentru prima data m-am indragostit)

Ce face o fata urata ca tine intr-un loc asa de dragutz. OOPS! Ce face o fata asa de dragutza ca tine intr-un loc asa de urat?

Tu: Nu mai pot astepta pana maine.

Ea: De ce?

Tu: Pentru ca arati din ce in ce mai bine.

A iesit soarele sau doar ai zambit ?

Woaaawww! Astia sunt reali ?

Trebuie sa fi obosit, pentru ca ai umblat prin mintea mea toata ziua.

Cred ca sunt in Rai, pentru ca am vazut un inger !

Esti chirurg ? Ca mi-ai scos inima.

Ai un ceas?

Eu nu sunt asa de inalt, dar acum stau pe portofelul meu.

Salut! Eu fac mai multi bani decat poti tu sa cheltui.

Bond! James Bond!

Ai un pansament, m-am lovit la cap cand te-am vazut.

Asteapta sa se termine petrecerea, dupa ce se consuma mult alcool,te adresezi unei persoane pe care nu o stii "Haide ca mergem".

dee09.02.2008 20:09

din ciclul cum sa te bagi in seama :)

 

El : Salut, te cautam

Ea: De ce? Ma cunosti?

El : Nu, dar cum te-am vazut mi-am jurat sa te cunosc.

axl19.02.2008 02:28

"Te stiu, esti din Adjud."

Merge la fix pe hai5, toate-ti dau com inapoi ca "Nu sunt din Adjud dar, totusi, n-ai vrea sa avem o relatie?"

tunarul20.03.2008 14:07

una misto

 

cred ca vei fi doctor

ea:de ce ?

eram orb inainte sa vad lumina din ochi tai

RobYnho23.03.2008 10:51

" O maslina, o atentie ceva ?? " ;))

bancila02.04.2008 06:49
Asteptam pareri si propuneri referitoare la subiectul mentionat mai sus.

Ce ii zici ?

Cum te bagi in seama ?

Cum ii dai de inteles ca esti interesat(a) de el/ea.

 

"Papusa, te-a durut cand ai cazut din Rai ?" :biggrin:

Cea de mai sus nu prea merge, nu ?

Sau merge, dar doar cu anumite persoane, de obicei cu un simt dezvoltat al umorului sau cu un IQ scazut ...

el_nu te supara strada iubiri ai idee pe unde se afla ,ea nu stiu-el-hai s_o cautam impreuna..

RoughSilk02.04.2008 09:34

In deplasare acum cativa ani .. la Pitesti parca sau nu mai tin minte exact unde.Prietenul meu Bitza s-a imbatat "putin" si vede o gagica frumusica foc cu un posterior impresionant :)

Iese jumate afara pe geamul masinii si tipa tare "Ce`ndarat ai faaaaaaaaaaaaaaaaaa" , la care tipa surprinzator se`ntoarce si`i zambeste :P

andyro10.04.2008 13:45
Un prieten de'al meu are o metoda super tare de agatat. El merge la fete si le intreaba daca poate sa ii dea un pic telefonul ca sa dea un beep unui prieten. Fata ii da telefonul si el formeaza numarul lui. Si cand suna telefonul el ii zic ca si-a dat beep lui, pentru ca vrea sa cheme o fata draguta la un suc ... vrajeli din astea. Pana la urma fata nu are ce face si ii zice ca poate sa o sune mai spre seara ca sa iasa intr-un club.

 

Asta imi aduce aminte de o discutie intr-o pizzerie din Iasi (eram vreo 5 baieti), respectiv care e cea mai buna metoda sa ii aflam numarul de telefon chelneritei. Dupa mai multe variante (discutat direct cu ea, lasat nr. tau pe bon alaturi de a big tip, samd), ajungem si la un tip, moldovean din Chisinau, care ne ia cu "Baaa, pai facem cum se face la noi - te duci la ea, ii f*tzi una peste bot, ii iei telefonul si-ti dai beep...."

requin19.04.2008 17:32

va zic eu una , din desene. :))

 

"Daca ai fi un muc, m-as scobi tot timpul in nas" :))=))

.Ax3L.22.04.2008 09:46

Scuza-ma, mi-am pierdut ursuletul. Vrei sa te culci tu cu mine ?

 

este veche dar totusi mi se pare penala

yo_marius30.04.2008 06:45

-Buna, vrei sa vorbim despre mine?

 

-Da :rolleyes:

 

Minele sunt pesteri artificiale, in care intra si ies... minerii. :naughty:

 

(geniala!)

AdrianUltras2510.05.2008 14:15

Hey baby, if I could change the alphabet I'd put U and I together!

 

 

Nu, acum serios, aseara am ajuns la o concluzie in ceea ce priveste fetele(mare parte din ele).

Ori sunt proaste ori really big sluts!

 

Aseara intr-un club din Cluj.

Merg la o fata.

Eu:Salut!

Ea:Salut.

Eu:Ce faci?(de parca nu era destul de clar ce facea)

Ea:....(nu stiu nu am ascultat)

Eu:Vii des pe aici?

Ea:E prima data.(right!!!!!)

Eu:Cum asa?

Ea:....(ma gandeam la altceva)

Eu:Singura?

Ea:Nu...cu prieteni...

Eu:Nu cu prietenul?

Ea:E in Franta...(sigur!!!!)

Eu:Atunci nu o sa se supere.

Ea:De ce?

Si uremaza vreo 10 minute de french kissing care nu cred ca are rost sa le transcriu.

 

Ideea e ca aseara acest text a mers la 3 fete.

Si ar fi mers si la a4a daca nu as fi fost prea beat.... :drunk:

«123459»