FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Arsenal Londra - Steaua 2 - 1

«1234567»
zloty12.12.2007 21:53
@zloty

crezi ca e usor sa intri pe un teren de fotbal si auzi cateva mii de oameni ca te huiduie? inteleg sa te fluiere la sfarsit daca ti-ai batut joc de meserie, dar de ce de la inceput? stii ce am vazut in seara asta? un copil eliberat de tensiunea la care e supus de proprii suporteri... asta e chestia care mi se pare aberanta, pentru ca efectiv ne sabotam pe noi insine...

si tzia placut ceva ;la el in seara asta??? nici la CFR nu stralucea ,nush ce va place la el ,din ce vad eu nare fata de Steaua, da e fluierat de la inceput dar nici evolutziile lui nul ajuta

colaps12.12.2007 21:54
Mi-a placut Steaua din a doua repriza, inclusiv Surdu. La CFR, era un jucator foarte bun, era golgheterul echipei in sezoanele precedente. Zapata, Emeghara, Nesu, Ovidiu Petre, Lovin si Vali Badea sunt cei mai buni stelisti ai meciului. Sa dea Dumnezeu sa o tina toate meciurile ca in repriza a doua cu Arsenal. SI MERITA FELICITATI SUPORTERII STELISTI DIN TRIBUNE!!! FORZA Armata ULTRA!!!

 

Bobby sa nu-l uitam in meciul asta pe Zaharia.. chiar daca nu a avut meciuri prea multe in picioare a fost un ghimpe in coasta unei aparari ce-i drept cam plictisite la sfarsit...

din pacate tampeniile ciobanului ne-au cam aprins spiritele si nervii pe buna dreptate, dar sa nu-i amestecam pe jucatori in chestia asta... hai sa le dam o sansa si mai apoi daca nu ne rasplatesc increderea le putem ura drum bun...

 

@zloty

sa ma bata cucu, dar nu te inteleg... incerc in schimb sa-l inteleg pe Surdu si sa ma pun in pielea lui si sincer nu-mi doresc... deci admiti ca e fluierat din primul minut... inchipuie-ti ca iti schimbi jobul sau te muti la o scoala noua si din prima clipa esti persecutat si ti se spune ca nu esti bun de nimic... cu ce elan si incredere te mai apuci de treaba?

andyro12.12.2007 21:56

Vai cum ne-am redescoperit marea valoare, Surdu, incredibil. Cata consistenta in principii, face si el O FAZA de cand e la Steaua si vai, l-am nedreptatit.

 

Stiti ba ce s-a strigat la Piatra Neamt dupa ce am dat golul ala de rahat ? "Mercenarii!". Pentru ca un gol nu ne face sa uitam toate rahaturile de pana acum, cum au facut cei care i-au strigat numele lui Iacob dupa gol in Ghencea.

 

Surdu a avut sanse, nimeni nu l-a injurat de la inceput, dar la fiecare meci a jucat din ce in ce mai prost + sifonat la Becali ce era de sifonat. Saracul, cum l-am nedreptatit noi, si si-a demonstrat valoarea facand...chiar, ce a facut Surdu ? Un dribling si o pasa ? INCREDIBIL !!!

zloty12.12.2007 21:56
@ colaps

 

zloty poate juca sunt orice stres, de aia e el in locul lui Surdu si cel din urma vorbeste cu noi pe fcsteaua.ro

 

Vreau sa-l vad si eu pe ala care rezista unui cor de huiduieli un meci intreg si daca mai si joaca fotbal.. Roberto Carlos a plecat de la Real dupa cum a promis "in momentul in care ma huiduie fanii... eu plec".

da ma rog , in fine sper sa demonstreze surdu ca are valoare de Steaua ,pana acuma na aratat

jarhead12.12.2007 21:57

Pedeapsa mediocra: 2 -1

Sentimente confuze, simulacre se entuziasm, comedia grotescului ...

Trebuie sa fiu sincer: ceea ce traiesc acum ma imputzineaza ca om, ma distruge ca si mandrie ... orgoliul meu ca barbat insemna Steaua iar Steaua nu mai inseamna nimic ... mi-am pierdut reperul esentzial, mandria de fi UNIC in oridinea neaseurii ...

Sa ne bucuram pentru cretina satisfactzie a "golului de onoare"?

Golul de onoare este golul neputinciosului si ar trebui ca eu, Stelist autoconsacrat - caci nu am stelisti in familie - sa fiu fericit?!?

Rushine ...

predatorpulse712.12.2007 21:58

Prima repriza penibila,a 2 acceptabila doar pentru ca juniorii Arsenalului au lasat-o mai moale. Multi de pe forum au memoria scurta si uita ca trebuia sa fie vreo 4-0 la pauza si o sa evidentieze repriza a 2-a. Cei care au facut un meci bun azi pentru mine au fost zapata cu minim 3 goluri scoase,emeghara care a avut cateva interventii bune si singurul care se putea bate in viteza cu jucatorii lui Arsenal si finalmente Zaharia pentru gol si pentru cateva pase bune. Vorba unui prieten la pauza,cu Carlos in poarta luam 6-7.

Meci bunicel(cu multa indulgenta) pentru Ovidiu Petre si surdu. Neaga a alergat mult si degeaba,Dica cum primea mingea era luat in primire si nu avea cu cine sa paseze pentru ca era un singur jucator in fata,ala tinut de 2-3 jucatori si inevitabil pasa mergea in spate.

Problema noastra este ca cativa jucatori au jucat ceva in momentul in care n-au mai avut nimic de pierdut si parca vad ca o sa pastram acesti mediocri in continuare,amagindu-ne cu ce au facut in repriza a 2-a,uitand ca au facut un sezon mizerabil.

 

Lovin a dat pasa la gol si parca vad ca o sa il pastram. Zaharia e un baiat OK,fara fite,muncitor dar nu are valoare de Steaua,si-a facut datoria cu varf si indesat dupa mine,dar nu poate mai mult,asta este,pentru mine e un fel de Banel. Muncitor si care imi pare la locul lui,dar care nu e jucator de top.

Daca il pastram pe Surdu,ar trebui sa fie rezerva,nu a aratat mai nimic ca sa fie titular la Steaua.

 

Singurii jucatori care merita sa fie titulari la Steaua acum sunt Zapata,Ghionea,Goian,Emeghara,Golanski,Radoi,Ov Petre(ca trebuie sa avem un inchizator,chiar daca nu-mi place ov Petre,e mai bun ca Lovin si bicfalvi), si Plesan macar pentru banii care s-au dat pe el. Restul nu merita. Punct. Fie sunt trimisi la buzau sau mai stiu eu unde sa se rodeze daca sunt tineri,pentru ca n-au cum sa creasca in atmosfera actuala de la Steaua,fie daca n-au valoare sa plece si sa ne lase in pace.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

AndyQ12.12.2007 21:58
da ma rog , in fine sper sa demonstreze surdu ca are valoare de Steaua ,pana acuma na aratat

 

Pai e simplu: nu afost jucat deajuns si nu a fost sustinut de public. Hai sa-l injuram toti pe Zapata sa vedem daca mai apara ceva. Bai, la romanii se poarta chestiile astea, lucrurile slabe, dupa cum spunea si Wenger. Noi l-am huiduit pe Olaroiu inainte ca el sa calce pe Ghencea, motivul nu-l stie nimeni, se stie doar ca era de huiduit (instinctu` de turma), cu jucatorii la fel...

Virgil12.12.2007 21:59

Felicitari echipei pentru rezultatul strans si pentru evolutia din repriza a doua. Indeosebi lui Zapata si lui Eme, dar si lui Ovidiu care a avut golul egalizator in varful pantofului, Lovin, Zaharia - marcatorul unicului gol al Stelei, si de ce nu lui Goian, Rada, Nesu, Golanski, Neaga si Surdu. Cu parere de rau spun ca Dica nu a fost intruna dintre cele mai bune zile ale lui. A jucat prea lent, a gresit pase, a tinut prea mult mingea.

AndyQ12.12.2007 22:01

@ predator

 

De ce nu-ti place Ov. Petre? Pentru ca gandesti romaneste nu, ca a fost adus de Oli. Bai voi nu terminati cu chestiile astea comuniste? A fost numit cel mai bun inchizator din Liga intai, nu de mine, de mari specialisti ai fotbalului. De ce nu treceti pente chestiile astea cu Oli s.a.m.d., pentru ca omu` chiar joaca bine, voi sunteti aia care-i stirbiti din merite.

zloty12.12.2007 22:01
Pai e simplu: nu afost jucat deajuns si nu a fost sustinut de public. Hai sa-l injuram toti pe Zapata sa vedem daca mai apara ceva. Bai, la romanii se poarta chestiile astea, lucrurile slabe, dupa cum spunea si Wenger. Noi l-am huiduit pe Olaroiu inainte ca el sa calce pe Ghencea, motivul nu-l stie nimeni, se stie doar ca era de huiduit (instinctu` de turma), cu jucatorii la fel...

hai spunemi ca daia nu joaca el bine ca e huiduit , ce dreaq suntem copi? daca daia nu joaca sasi ia jucariile si sa plece acasa ,pai cu asta jucam in europa asea face el fata presiuni??

steaua-spania-12.12.2007 22:01
:steagcruce: O iubire Ros-albastra... Pentru Campioana noastra... Cine a dat gol PRIMA lui Arsenal acasa la londra? Steaua :steagcruce: nici Sevilla nici Slavia Praga.. exact ca anul trecut ... ca cu Lyon-ul
Yoyoyoi12.12.2007 22:02

vai in ce hal am ajuns. Sa ne bucuram ca nu am luat-o la diferenta mai mare de goluri de la rezervele Arsenalului :laugh:

Am vazut putin joc bun si gata: suntem mari si tari... pai de aia ne-am calificat in CL? sa reusim mirobolantele performante de a nu incasa zeci de goluri? Nu conteaza puncte, victorii, conteaza ca n-a fost 3,4,5-0... Chiar daca am pierdut in fata unor copii, ne bucuram ca nu ne-au umplut plasa...

zloty12.12.2007 22:03

vad ca deja au aparut transferurile sf. de an:

Goe-bayern

Dica-boro

Petre-portsmouth

Becali- balaceanca

AndyQ12.12.2007 22:03

@ zloty

 

Te bagi in locul lui sa-ti coboare stadionu` toti sfintii din cer, sa vedem diferenta? Pai daca tu-mi spui ca publicul nu conteaza, pentru ca nu de aia joaca prost, ca e huiduit, hai sa nu mai mergem la stadion, ca e tot una. Daca mergem si huiduim nu ajuta, aclamam nu ajuta :)

 

Publicul poate distruge cariera unui jucator mai rapid ca o accidentare...

leynad7212.12.2007 22:04

In afara de Zapata si Emeghara, restul jucatorilor reprezinta o jignire adusa sportului rege.

Pe figurile lor se citeste un chin amarnic atunci cand lovesc mingea.

Pe fetzele unor fotbalisti trebuie sa se vada placerea de a juca, mai ales in conditii de 5 stele...

Dragii ciobanului, e mare pacat sa chinuiti fotbalul in asemenea hal !

Mai sunt si alte sporturi, zau...

Vai de umilinta voastra !

blood_2_hot12.12.2007 22:04

Pentru cine se intreaba ce s-a intamplat in repriza a doua, raspunsul nu este ca Zaharia sau Surdu ar fi mari jucatori.

 

Pur si simplu Arsenal si-a pierdut interesul odata cu golurile marcate de Sevilla la Praga (min 66-70). Astfel meciul devenea fara miza pentru englezi, care nu mai puteau lua decat locul 2.

 

ce ar mai fi de remarcat:

zapata; emeghara ; pe golanski ca mijlocas ! (si nu fundas unde e slab; acelasi lucru si la nesu, fundas este catastrofa, daca ar juca mijlocas ar da vigoare echipei); zaharia

 

catastrofe totale: Neaga si Cristocea, in prima repriza s-a jucat in 9 oameni - acestia sunt primii jucatori care trebuie dati afara

foarte slabi : Lovin si Dica (Dica a jucat iar retras, deci din nou foarte slab)

 

fara fatza de Champions League- rada si Goian si restul.

 

Nu va lasati inselati de Ov. Petre, nu merita sa ramana la Steaua doar pentru ca o data in cariera a prins un sut aproape de poarta. El si Lovin sunt groparii mijlocului terenului.

novac12.12.2007 22:05
vai in ce hal am ajuns.......Chiar daca am pierdut in fata unor copii, ne bucuram ca nu ne-au umplut plasa...

 

Copilu, 3 copii de la ei fac cat Steaua cu tot cu rezerve. Parca ai da liniute cu 30 de logane langa 3 BMW-uri. Cine castiga oare?

 

LE. andyQ :smile:

AndyQ12.12.2007 22:06

@ leynad

 

Si ce ne facem cu ciobanu? Dam noi afara oile dar pastram ciobanu? :)

 

 

@ novac,

 

Nu cred ca e nevoie de 3 pusti de-a lui Arsenal pentru a depasi valoarea in bani a jucatorilor Stelei.

leynad7212.12.2007 22:08

@ leynad

 

Si ce ne facem cu ciobanu? Dam noi afara oile dar pastram ciobanu? :)

 

 

 

Poate vorbim cu Cioaca sa-i aranjeze o intalnire cu Elodia...

AndyQ12.12.2007 22:09

@leynad

 

Eventual sa puna de-o relatie de lunga spre infinita durata :) cu tag-ul de yahoo messenger (Invisible to all)

suportera_nr.112.12.2007 22:11

Dar ce-s cu notele astea, frati stelisti? Am castigat cumva meciul si eu nu stiu? am facut macar egal? si atunci de unde pana unde note asa mari unor fotbalisti care in prima repriza s-au facut de ras.

predatorpulse712.12.2007 22:11

@AndyQ,omule,nu ma intelege gresit,daca citesti postul meu eu il pun pe ov Petre titular alaturi de Radoi,deci recunosc ca e mai bun ca restul inchizatorilor din echipa,am si spus ca azi a facut un meci bun.

Si te rog sa nu ma bagi in oala cu toti "suporterii" care injura jucatorii sustinuti de Becali. N-am injurat niciodata jucatorii si nici nu o sa o fac vreodata. Pot sa le reprosez ca au perioade slabe sau meciuri penibile dar nu pot sa injur jucatori care nu pot mai mult.

Nu-mi place Ov Petre pentru ca nu vad nimic la el,e un fotbalist limitat. E mijlocas defensiv dar nu e bataios,tehnic nu este,este inalt dar nu este bine facut,este mereu in retragere,pase decisive da rar si,ca majoritatea echipei de altfel,a facut foarte multe greseli in acest sezon.

Radoi nu mai este nici el ce a fost odata,dar macar cu el in teren la mijloc mai este ceva agresivitate(chiar daca exagerata cateodata). Sunt sigur ca daca marca azi se gaseau nspe oameni sa-l ridice in slavi doar ca sa-l injure la meciul cu Farul. Pur si simplu consider ca avem nevoie la mijloc fie de tehnicitate sau de agresivitate,ov Petre ca si Lovin nu poseda nici una dintre aceste calitati. Nici nu indraznesc sa visez tehnica+agresivitate pentru ca ciobanul nu da asemenea bani pentru jucatori f buni.

Sper ca intelegi ce am vrut sa spun.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

thor_clone12.12.2007 22:11

Zapata 8.86

Emeghara 8.34

Zaharia 7.81

Surdu 6.97

Golanski 6.70

Ovidiu Petre 6.70

Goian 6.28

Nesu 6.20

Badea 5.88

Lovin 5.66

Rada 5.45

Neaga 5.38

Dica 4.95

Cristocea 4.74

 

Ovidiu Petre 6.70?

Nesu 6.20?

Lovin 5.66?

Jucatori de nota 2 toti.

Cel putin Nesu a fost praf in meciul asta (dar parca e ceva nou...). Treceau toti pe langa el si ii faceau cu mana.

Surdu banuiesc ca are aproape 7 ca a reusit o pasa in spate (prima din cariera lui).

Ov.Petre la fel: are 6.70 datorita faptului ca a prins primul sut spre poarta de cand joaca la Steaua.

In rest sa ne bucuram ca nu ne-au facut praf rezervele lui Arsenal. Chiar in a 2 a repriza am jucat de la egal la egal cu aceste rezerve...E ceva.

AndyQ12.12.2007 22:12

@predator

 

 

As spune ca si Radoi e la fel de limitat precum Ov. Petre, pentru ca amandoi au valoare de Steaua... si atat. Sincer, ii vezi pe unu din ei la mari echipe ale continentului? Eu nu. Pentru ca atat pot amandoi.

 

@ thor

 

Eu cred ca tu ai deschis TV-ul doar la faza sutului expediat de Ov. Petre, pentru ca n-ai vazur restul meciului si recuperarile facute, plus aportul ofensiv. Meciul a inceput la 21.45 nu cand ai dat matale de telecomanda...

SS Lazio12.12.2007 22:14
Pedeapsa mediocra: 2 -1

Sentimente confuze, simulacre se entuziasm, comedia grotescului ...

Trebuie sa fiu sincer: ceea ce traiesc acum ma imputzineaza ca om, ma distruge ca si mandrie ... orgoliul meu ca barbat insemna Steaua iar Steaua nu mai inseamna nimic ... mi-am pierdut reperul esentzial, mandria de fi UNIC in oridinea neaseurii ...

Sa ne bucuram pentru cretina satisfactzie a "golului de onoare"?

Golul de onoare este golul neputinciosului si ar trebui ca eu, Stelist autoconsacrat - caci nu am stelisti in familie - sa fiu fericit?!?

Rushine ...

 

 

 

 

In mare sunt de acord cu tine.Chiar daca nu dramatizez,chiar daca nu sunt atat de dezamagit, trebuie ,intr-adevar, sa punctam un aspect esential in filosofia clubului stelar: Ori cu cine pierde, echipa Steaua nu trebuie ridicata in slavi! O infrangere e o infrangere! Noi ,ca stelisti,nu trebuie sa ne complacem in mediocritate,trebuie sa spunem clar si raspicat: VICTORIA IN ORICE MECI! Fie impotriva englezilor,fie impotriva francezilor,fie impotriva spaniolilor!

Din pacate,egalul de anul trecut cu Lyon ramane egal,in timp ce asta e o infrangere

Chiar daca Ov. Petre a trecut milimetric pe langa egalare,chiar daca am dominat o repriza.

Pentru ca Steaua sa renasca trebuie in primul rand sa ne trezim ,sa renastem chiar noi,fidelii suporteri ai acestui club.

La Steaua multumirea vine doar la Victorie

Oricum,felicitarile le merita baietii,macar pentru daruire....cu vreo 5 transferuri,cu Lacatus macar 1 an ,2,3 putem redeveni ce-am fost acum 1 deceniu,doua. Asta e speranta noastra....e pe banca ....e Marius Lacatus!

Oricum : Felicitarile le merita

Zapata[portar de exceptie]

Rada

Nesu[baiat zgribulit,firav dar care se daruieste...mi-i drag omul asta]

Goian[sigur ramane la noi :)]

Golansky[si el ramane]

Neaga[daruire.Punct.]

Zaharia[golul si meciul vietii]

Lovin[ o centrare si gata]

Badea

Ovidiu Petre[de asemenea meciul carierei]

E trist ca facem meciul carierei impotriva juniorilor de culoare din togo si coaste de fildes

E trist ca am scos doar un punct

e trist ca Surdu din 7 metri nu da la poarta[probabil fluieraturile l-au facut sa nu dea....pacat ,mare pacat....a avut 2-2 in bocanc]

Vedem la anul fiindca anul asta nu ne-a iesit...dar fara implicarea zdrentei,cu Lacatus in continuare,putem!

In asta cred eu!

FORZA Steaua! Semper svperiores!

«1234567»