FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Gloria Bistrita 1 - 0

«12345»
The_Foxes03.12.2007 21:18

@vlad_cj

 

e simplu...pentru ca asa cere idolul ferentariului. iti aduci aminte Steaua-valencia...a zis ca-l vede pe Cristea titular..ceea ce s-a si intamplat (noroc chior) cand il vroia pe Radoi la mijloc, cand dupa meciu cu slavia a spus" am pierdut cand a iesit Lovin"..cand a incercat Gica sa faca echipa asa cum vroia el l-a atacat (remember Bostina, Radoi)...un singur lucru pozitiv..din ce in ce mai multi impotriva acestui ****...acum aprox 2 ani multi aratau cu degetu sudu, aplaudau gorilele idolului din FR si spuneau ca el a adus Steaua sus...mai cameleonilor unde sunteti ? cand Steaua isi va reveni veti redeveni acei pupincuristi(e acceptat cuvantu asta? :tongue: )

pepsiboy03.12.2007 21:21
si fara Goian deja ne batem cu U. Cluj.

 

 

...care ne-au si batut!!!

rivelino03.12.2007 21:24

Deci:

-asta seara am jucat cu UTA

-poarta Stelei e aparata de Emeghara

-ca tusier,daca ai fost fotbalist,urmaresti mingea,daca nu,urmaresti mingea.Sau invers.

-la meciurile Stelei se marcheaza cele mai putine goluri

-sa schimbam "vitezistii" cu "monotonii"

-cand castigam cu chiu cu vai,suntem depunctati din cauza spuselor fuhrerului cu suba

-daca eram egalati pe sfarsit,se considera ca am intrat in zodia nenorocului?

-romica e idolul galeriei,urmat indeaproape de Lovin.

novac03.12.2007 21:27

Praful si pulberea s-a ales de echipa. Jiji PROSTU a imbracat in ros-albastru 9 MAGARI si o martoaga batrana (Iacob). Cam atat dupa meciul asta, cam asa am vazut eu meciul. Asteptam targul de animale din iarna sa scapam de ei.

 

A...sa nu uit... si multe de bine lui Dica pentru ca stie cu mingea dar nu joaca. Va ajunge o mare glorie in sufletul suporterilor... pacat de ce a facut bun pana acum ca-si bate joc. Multi nu stiu sau nu pot, el nu vrea. Asta il trece pe el la categoria superioara - MAGAR SEF cu banderola de capitan.

 

 

Bafta.

shack3r03.12.2007 21:29
Pe picioare intra ma!!!cum sa intrii??? :D

 

Pai e cam complicat ca la meciurile unirii de pe teren propriu intrarea este gratuita,mai putin in meciurile cu Steaua,Dinamo si rapid,cand se intra cu invitatii gratuite(teoretic).Asa ca nu stiu cum as putea sa vad meciul din peluza rezervata stelistilor pentru ca invitatiile sunt facute numai pentru tribuna 1,tribuna 2 si o peluza

predatorpulse703.12.2007 21:30

Calmati-va fratilor,nu mai injurati jucatorii,ce credeti ca e vina lor ca sunt nulitati,e vina panaramelor care i-au adus.

Nu cred ca ar trebui sa ne luam de Dica pentru ca e unul dintre putinii jucatori care au jucat ceva in ultimele 2 sezoane,daca nu a fost chiar cel mai bun jucator de la noi. Si va rog sa nu mai vb de "caracterul" jucatorilor pentru ca noi nu stim cum sunt in realitate. Dica e un tip linistit dar care daca nu e "controlat" de o mana forte(vezi antrenor) e predispus la fite,exact ca fostii lui colegi Neaga si Mutu. El e un jucator lent,cu pasa f buna si cu clarviziune si a fost foarte util Stelei dar nu are o atitudine de capitan,Dica e genul de jucator care vrea sa fie starul echipei,nu e un muncitor,si calitatile lui ies in evidenta cand are jucatori cu care sa combine,d-asta el joaca muuuultt mai bine la nationala decat la Steaua unde in afara de Cristocea,emeghara,Neaga nu prea are jucatori cu care sa combine pentru ca nu prea avem jucatori prieteni cu mingea. Oricum un jucator ca Dica nu ar trebui sa fie capitan pentru ca dicanio mai mult trage pentru el decat pentru echipa pe cand un capitan ar trebui sa se gandeasca inainte la echipa si apoi la propria persoana(Radoi e un bun exemplu,macar in teren). Asa ca va rog mai incet cu criticile la adresa golgheterului nostru din ultimele 3 sezoane.

Si dupa cum zicea si AdrianUltras 25,daca va stiati transferati nici voi nu mai puneati osul. Titularizarea lui Dica mi se pare o greseala pentru Lacatus,trebuia sa faca ca Zenga inaintea meciului cu valencia cand l-a lasat pe rica afara pentru ca fusese transferat in Coreea. Inteleg ca Dica e un om important dar de ce sa nu il pui pe Neaga pe postul lui,unde se simte f bine,si de ce sa nu incerci un atac cu 2 oameni,dintre care unul sa fie mediocrul zaharia si celalalt sa se aleaga dintre impotentii Iacob si Badea sau de ce nu sa-l bage pe surdu in atac,ca poate si face si baiatul asta ceva si poate se trezeste.

In afara accidentatilor si a managementului penibil Steaua joaca prost pentru ca nu avem mijloc si atac. Ma uitam pe lotul de pe site si constat ca singurii jucatori buni de la mijloc in sus la Steaua sunt Cristocea,Badoi(mai cred in el),Plesan,Dica si Neaga. Deci din 13 jucatori(8 mjilocasi + 5 atacanti) doar vreo 4-5 au valoare din care unul e accidentat(plesan),2 nu prea sunt folositi(Cristocea,badoi),unul e transferat si joaca doar asa ca sa fie(Dica) iar ultimul e intr-o certa crestere de forma(Neaga).Concluzionand, intre mijloc si atac sunt doar 3 oameni momentan care stiu sa plimbe mingea,Dica,Cristocea si Neaga,si cum Cristocea nu prea e titular,doar cuplul Dica-Neaga trebuie sa si duca mingea in atac si tot ei sa o bage in ate pentru ca alde Lovin,Croitoru,Nicolita,Ov Petre,Iacob,Badea,Surdu habar n-au sa controleze mingea si incetinesc fazele.

Poate cu o campanie de transferuri reusita mai ne reparam din bube insa mai avem mult pana sa redevenim o echipa de temut.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

ultras_seed03.12.2007 21:34

OFF-TOPIC

mITICA!!!Asteptam ziua in care o sa iti aprindem o lumanare!!!

 

si ca o continuare : garda a intrat sa ridice mesajul... A.C.A.B....mitica Dragomir = MERDA!!!!

andyro03.12.2007 21:35
a fost multa tensiune in teren...se mai intampla..nu cred ca o sa fie razboi la Steaua doar pentru ca Dica i-a reprosat ceva lui Rada...

 

V-ati luat si voi dupa toate ineptiile de pe GSP. La faza golului Golanski trebuia sa fie acolo, nu Rada, deci chiar nu avea ce sa ii reproseze. Ce s-a intamplat la sfarsit a fost ca Rada a vrut sa salute galeria, Dica nu l-a lasat (din cauza apostrofarilor catre Surdu, Lovin, Iacob), si au inceput sa se impinga unul pe altul, pana i-a despartit cineva. Nu credeam ca o sa aud numele lui Rada scandat de aproape tot stadionul in urma unui conflict cu Dica. De mentionat ca la intrarea in tunel Dica a mai intrat intr-o mica altercatie verbala cu suporterii de deasupra tunelului (injuraturi, etc). Pacat.

AdrianUltras2503.12.2007 21:42

cmcsteaua90

 

Dica a avut singurele ocazii pentru ca toata lumea ii da pase lui.

Dica joaca doar cand vrea iar asa ceva mie mi se pare inacceptabil!

 

Conteaza Steaua nu jucatorul!

ultras_seed03.12.2007 21:42
V-ati luat si voi dupa toate ineptiile de pe GSP. La faza golului Golanski trebuia sa fie acolo, nu Rada, deci chiar nu avea ce sa ii reproseze. Ce s-a intamplat la sfarsit a fost ca Rada a vrut sa salute galeria, Dica nu l-a lasat (din cauza apostrofarilor catre Surdu, Lovin, Iacob), si au inceput sa se impinga unul pe altul, pana i-a despartit cineva. Nu credeam ca o sa aud numele lui Rada scandat de aproape tot stadionul in urma unui conflict cu Dica. De mentionat ca la intrarea in tunel Dica a mai intrat intr-o mica altercatie verbala cu suporterii de deasupra tunelului (injuraturi, etc). Pacat.

 

Dica a ajuns o mizerie... numai joaca nimik si mai are si tupeul sa faca tam-tam si scandal in vestiar si mai ales cu suporteri...sa plece...e un mercenar si atat in doare in **** de Steaua

prosteauapro03.12.2007 21:44
A fost pe **** Surdu mai bun ca ei ,ala e in teren datorita ciobanului,Dica a avut destule sclipiri dar surdu ne-a demonstrat de fiecare data ca e prost Badea n-a stralucit ,dar fatza de surdu a jucat

 

==================================

>>>>>>>>>>>> ROMEO SURDU <<<<<<<<<<<<

==================================

 

Am spus-o si o mai spun pana intelege si ultimul suporter: SURDU L-A VAZUT PRIMA OARA PE CIOBAN IN MOMENTUL SEMNARII CONTRACTULUI. Poate va duce mintea sa intelegi ca nu e pila lui, si ca altele au fost motivele pentru care a ajuns la Steaua, cum ar fi: dorinta antrenorului si faptul ca CFR Cluj vroia sa obtina bani pe el sa-si faca echipa doar de portughezi. Si repet, la CFR Cluj avea cele mai multe goluri dintre toti atacantii fie ei si portughezi.

 

Cat despre Dica, cat il vedeti voi de ... sclipicios, aduce multa rautate in mijlocul jucatorilor. E un om mai putin demn, care are bisericuta lui, un fel de mini-gangster al echipei, si nu e deloc bine asta pentru jucatori.

 

E clar ca Surdu nu face parte din bisericuta lui Dica, asta v-ati dat seama si singuri, n-a dat 2 pase in care Surdu era liber si ar fi avut sanse sa valorifice macar o ocazie, si a preferat sa dea mingea la alt jucator inconjurat de adversari care a pierdut astfel. Chiar daca nu recunoasteti, a fost mult peste Dica. Insa din pacate parerile comentatorilor cum ca Dica are sclipiri, devin cuvintele voastre in loc sa aveti si voi propria parere si propriile cuvinte. S-a vazut clar ca Dica nu a facut nimic meciul acesta.

 

De ce continuati atitudinea ostila fata de Surdu, cand sunt multi altii care gresesc? Saracul nu are nici o vina, si s-a vazut si meciul acesta cat efort a depus si cat a alergat, e clar ca-si doreste si el un gol, ca sa va mai potoliti din huiduielile. Din cauza visului ciobanului, saracu jucator are toate galeria in cap. REPET, NU E PILA LUI, nu-l cunoaste, si nu cred ca a vorbit mai mult de 3-4 ore personal cu ciobanul!!! Iar faptul ca Lacatus il baga in teren meci de meci, inseamna ceva. Si poate si-ar reveni si el, daca v-ati mai calma putin atitudinea fata de el, si ar face spectacol cum a facut la Cluj, unde era favoritul galeriei, asta in cazul in care nu stiati, era cel mai iubit dintre toti jucatorii. Din extaz, in agonie, si o mare parte din vina datorita ciobanului.

 

N-ar trebui sa aruncati in jucator/jucatori ca nu aduceti nici un surplus de energie sau moral echipei, ci in oricine altcineva.

 

Toate cele bune. Bucurati-va de victoria cea greu obtinuta.

The_Foxes03.12.2007 21:44

@ andyro pacat pentru...??.....am mai zis de Dica mai sus....iar legat de rada bravo lui.mi-a placut ce a facut la sfarsitul meciului cu Dinamo.legat de faza (actiunea lor pornise de la o greseala a lui rada pe flancul stang dar sa fim seriosi rada a facut mult mai multe in defensiva decat Dica in atac sezonul asta) oricum ai dreptate ala a fost conflictul (si nu singular) atatea deplasari cand nu le-a pasat de cei care care fac 600 de km ca sa cante sa-i sustina dar ....(p-neamt)

AdrianUltras2503.12.2007 21:48

Tot respectul pentru Rada daca a intrat in conflict cu Dica pentru ca a vrut sa salute galeria.

 

Iar pentru Dica, multumesc pentru ce ai facut pana acum pentru Steaua si sa ai noroc in strainatate.

cristian8603.12.2007 21:52

Pentru unii useri (suporteri) care nu inteleg de ce echipa este facuta cum este facuta, eu va propun ceva REVOLUTIONAR !

Propuneti echipa pentru urmatorul meci si formula cea mai votata sa joace, astfel nu vor mai exista nemultumiti. Desigur in prealabil vorbiti si cu Laca.

 

De ce actuala "adunatura" de asa-zisi jucatori sunt penibili meci de meci ?

In primul rand, nu au fost niciodata mari valori. Nu imi amintesc sa fi zdrobit dinamu sau raped in ultimii multi ani.

In al doilea rand unii nu mai sunt in forma sau nu mai au chef si in lipsa de inlocuitori sunt folositi meci de meci.

Cel mai important jegul a distrus tot ce inseamna spiritul Stelei prin club, a distrus mentalitatea de invingatori a jucatorilor (daca au avut-o cumva vreodata, si cred ca macar Mirel Radoi a avut-o).

 

Chinurile si meciurile penibile nu au inceput in acest sezon , nici macar in acest an. Va amintiti cumva de un Steaua - Jiul sau Steaua - Pandurii din 2006 ? S-a mers din rau in mai rau. S-au adus jucatori de 2 lei pe multi bani, ca si cum acesta este un criteriu de selectie al valorilor.

Imbecilul de finantator NU a inteles ca "investind" aiurea nu ai cum sa iti recuperezi investitia, mai mult in prostia sa nemarginita a aruncat mai mult noroi (Episodul Punga cu 2 bani si blatul impotentei) in blazonul Stelei .

Iata dupa ce rationament , (de fapt anti-rationament) se ghideaza oierul : Daca Steaua castiga este meritul meu, indiferent ca aceasta presupune mituirea arbitrilor, cumpararea jucatorilor adversi inainte sau dupa meciuri. EU sunt Steaua, nu imi pasa de suporteri. In loc sa investeasca banii din CL in aducerea unor jucatori din campionate puternice sau macar jucatori de fotbal contemporan, nu de acum 100 de ani, in mintea sa ingusta a ruinat si reveniriea printre granzi. Steaua NU A MAI INVINS DE 11 ANI IN Ghencea IN CL , ESTE INCREDIBIL !

 

Steaua inca mai palpaie, in curand se va stinge de tot.

Si nu solutia nu consta in aducerea lui Thereau si Camus, plus revenirile lui Radoi, Plesan si Ghionea, ea trebuie sa fie mult mai radicala. Trebuie sa scapam de grasimea ciobaneasca care a blocat artera datatoare de glorie ros-albastra, trebuie ca Steaua sa respire din nou, trebuie sa existe elanul si dorinta de glorie.

 

NU MOARE Steaua CAND VREA ZDREANTA !

1uLy4Nn03.12.2007 21:59
V-ati luat si voi dupa toate ineptiile de pe GSP. La faza golului Golanski trebuia sa fie acolo, nu Rada, deci chiar nu avea ce sa ii reproseze. Ce s-a intamplat la sfarsit a fost ca Rada a vrut sa salute galeria, Dica nu l-a lasat (din cauza apostrofarilor catre Surdu, Lovin, Iacob), si au inceput sa se impinga unul pe altul, pana i-a despartit cineva. Nu credeam ca o sa aud numele lui Rada scandat de aproape tot stadionul in urma unui conflict cu Dica. De mentionat ca la intrarea in tunel Dica a mai intrat intr-o mica altercatie verbala cu suporterii de deasupra tunelului (injuraturi, etc). Pacat.

 

 

ok boss...u jtii mai bne :D...urat din partea lui Dica sa faca asa ceva...rada a vrut sa salute galeria si Dica nu l-a lasat? RUSINE Dica

calinel03.12.2007 22:02

cel mai mult trebuie aclamat rada care a jucat accidentat o repriza

pai asta la tupeu (in sensul bun) seamana cu beckenbauer care juca cu mina frinta

de cind a venit la Steaua rada a fost unul din putinii care au pus osul tot timpul si nicio data nu s-a plins

chiar daca ciobandante a dat in el cit a putut

cit despre Gigi numai de bine sper plece cit mai repede ca totul miroase a scenariu de spectacol de eugene ionesco

predatorpulse703.12.2007 22:03

Eu unul nu pot sa dau in Dica pentru ca el chiar a ajutat aceasta echipa de-a lungul timpului,multi uita golurile si pasele cu care a ajutat Steaua(si pe sine bineinteles) chiar daca acum joaca doar ca sa isi ia salariul.

Problema lui Dica este urmatoarea: cum am zis si in postul de mai sus,el e tipul de jucator fitos,gen Neaga si Mutu,care atunci cand nu e "ghidat" de un antrenor cu mana forte si nu e "stavilit" isi ia lumea in cap. Cand a venit,a avut acel conflict cu galeria,Zenga l-a potolit si apoi Nicolae s-a dezlantuit si a devenit golgheterul nostru in toti acesti ani. El e cel mai valoros jucator de la Steaua si o stie,sunt sigur ca acum are cea mai mare influenta in vestiar,mai ales cu absenta lui Radoi,iar Dica nu e genul de jucator care sa conduca o echipa ci acel jucator care poate fi decisiv dar care nu are calitati de lider. Hai sa ne amintim de episodul in care Laca l-a luat la rost pe Dica si acesta a avut o reactie de orgoliu si a jucat f bine cu Otelul,la meciurile urmatoare intrand in starea sa vegetativa. Ne place,nu ne place,Dica a fost omul decisiv al ultimilor ani la Steaua,singurul care s-a apropiat de statutul de playmaker. Faptul ca sunt bisericute nu ma mira deloc,erau si pe vremea lui Radoi,de ce nu ar fi acum,cand actualul capitan are un loc caldut pe lista de transferuri. Poate ca sunt eu tampit dar cum poti sa dai banderola de capitan unuia care deja e transferat.

Oricum sa vedem cat de bine o sa joace plesan,camus sau Neaga pe postul lui Dica.

Si,indiferent de jucator,mai ganditi-va inainte sa dati in ei. Daca nu au valoare nu dati in ei ci in cei ce i-au adus,si daca au valoare si sunt in criza de forma,ganditi-va ca totusi au facut ceva pentru aceasta echipa si nu-i mai denigrati.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

camiloiusagy03.12.2007 22:05
drept sa-ti spun sa tu te jignesc ca am un pic de educatie adica respect si opinia altuia

dar tu ce meci ai vazut

esti vreun copil de 12-13 ani incat nu vezi ce penibili suntem

daca ceea ce am scris nu e adevarat inseamna ca habar nam de fotbal

 

p.s. invata tu sa scri romaneste ca eu nu mai am demult nevoie

poate vad ...dar tu ai auzit"la bine si la greu alaturi de echipa"......in rest!!!! stai bine acolo unde esti ......

AdrianUltras2503.12.2007 22:05

Adevarul este ca daca nu era Golasnki acolo sa il incomodeze pe bistritean probabil ca acel sut era gol!

 

P.S. zona aceea de teren trebuia acoperita de Goian nu de Rada.pentru ca Goian joaca fundas central dreapta.Rada e central stanga.

 

 

predatorpulse7

 

nu uita nimeni golurile lui Dica.

problema e ca gandul lui nu mai e la Steaua.

mai bine ar fi sa fie lasat pe banca iar in locul lui sa joace Neaga.

macar asa plecarea lui din iarna nu va fi prea puternic resimtita.

novac03.12.2007 22:12

Asta cu Golanski este bine sa o mai postezi o data da mai mare. Sa nu fi fost sa vezi laude...

prosteauapro03.12.2007 22:15
Dica a ajuns o mizerie... numai joaca nimik si mai are si tupeul sa faca tam-tam si scandal in vestiar si mai ales cu suporteri...sa plece...e un mercenar si atat in doare in **** de Steaua

 

Sustin parerea ta, intrucat am surse sigure despre atitudinea lui Dica, despre ceea ce face si din pacate nu face deloc bine. Dica ar trebui sa uneasca jucatorii, nu sa-i joace pe la spate........ Nu e atitudine de jucator de Steaua sau orice alt club! Si chiar daca o sa sariti cu gura, multi altii s-ar fi putut afirma daca Dica ar fi colaborat si cu alti atacanti, insa nu vrea sa-si piarda din Rating, si evident isi continua evolutia in bisericuta lui, punand intr-o lumina mai proasta alti jucatori si in imposibilitatea de a creste scorul pe tabela de marcaj in favoarea noastra, meci de meci.....

 

Condamn atitudinea lui Dica, caracterul lui si impresiile de vedeta. N-am prea inteles care a fost problema intre Dica si Rada, dar ma rog.. probabil ca nici Rada nu face parte din clubul lui.

andyro03.12.2007 22:25
@ andyro pacat pentru...??

 

 

Eu unul nu pot sa dau in Dica pentru ca el chiar a ajutat aceasta echipa de-a lungul timpului,multi uita golurile si pasele cu care a ajutat Steaua(si pe sine bineinteles) chiar daca acum joaca doar ca sa isi ia salariul.

 

Exact de asta :).

 

P.S. Felicitari S.O. pentru ambele bannere. Sunt curios cum ati intrat cu ele :D.

Nicksb03.12.2007 22:30

In afara de jocul prost al echipei eu unul nu am inteles un lucru. Il respect pe Laca pentru tot ce a facut pentru Steaua. Dar nu se poate ca in min 70 cand scorul acasa este 0-0 iar oaspeti joaca fara varful lor de meserie care acoperea zona dintre Rada si Goian tu sa faci o schimbare de genul Badea cu Iacob. Am crezut ca inebunesc aici acasa. Parca noi conduceam cu 2-0 si am facut schimbarea asta de dragul de a juca si Iacob putin sa simta iarba de pe Ghencea. Trebuia schimbat clar unul dintre cei doi fundasi centrali atata timp cat ei practic de odihneau la mijlocul terenului. Din pacate in ultimele 3 meciuri ale Stelei am vazut in fiecare dintre ele cate o greseala tactica a lui Laca. Cu siguranta acum o sa imi sariti toti in cap ...

Era doar o parere a unui suporter din provincie care a facut mii de kilometri pentru aceasta echipa.

Numai bine. !

yo_marius03.12.2007 22:35

@nicksb

 

 

ai mare dreptate!!! si eu ma tot mir de schimbarile pe care le face Laca....

 

 

 

 

P.S. M**e surdu.....

AdrianUltras2503.12.2007 22:40

Nicksb

 

 

nu te supara dar Badea a jucat execrabil ieri.

am urlat de vreo 10 ori sa il schimbe in a 2a repriza pana sa il schimbe.

 

nu m-a auzit Laca dar vecinii sigur m-au auzit :laugh:

 

 

Badea si Dica nu ar mai trebui folositi in meciurile urmatoare titulari.

 

As merge pe un cuplu Neaga-Iacob pentru ca Rica poate sa se foloseasca de spatiile create de Victoras.E tehnic si are viteza, ar putea intra in careu cu sut.

 

De asemenea cu Iacob pivot ar mai merge si mingile inalte,Victoras le-ar prelua si le-ar redirectiona printre pentru Neaga care ar veni in sprint cu sut.

 

Cei doi sunt complementari si cred ca s-ar intelege bine.

«12345»