parca ti se strange inima privind la aceasta gluma proasta.........o amaraciune profunda,cauzata de aceasta plaga din inima spiritului Stelei , ciobanul nenorocit,ce prin tot ceea ce a facut a stricat totul,absolut totul. El este cioban,injura,instiga,arunca cu bani,corupe,murdareste totul. Spiritul Stelei este in exil. Fantoma lui mai transpare,zvarcolindu-se, in peluzele martore atator clipe minunate de fotbal,pasiune si sacrificiu din parte celor ce imbracau tricoul ros-albastru. Sa nu-l lasam sa moara,stelisti !
Cu parere de rau va spun: din echipa actuala,daca se poate numi asa adunatura asta de gloabe(cei pe care i-as da afara),as pastra doar un Emeghara,Zapata,Radoi,Plesan,Dica,Cristocea,Ghionea,Golanski si as tese o echipa tehnica si puternica,in stare sa faca fata de la egal la egal cu echipe din Ch League.
Dar mai intai de toate...................
Sa dea Dumnezeu CEL SFANT sa scapam de cioban,sa pice rau de tot in galeata cu politica lui sa se oftice si sa se imbolnaveasca de icter negru.....Doamne iarta-ma!!