FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Gloria Bistrita 1 - 0

«1345»
ady_steauaforever04.12.2007 15:42

Dica lasa-ne.......iireprosezi lui Rada ultima faza?????...poi dc nu ai dat un gol in tot meciu in loc sa comentezi si sa iti dai aere de vedeta date....bah....esti praf

endorama04.12.2007 15:54
bai geniu ce esti, Ivan Patzaikin si Arpad Paszkany sunt 2 persoane total diferite. Poftim cultura ... mai citeste inainte sa deschizi cu gura. Eu nici acum nu reusesc sa inteleg cum naiba exista specimene ca astea pe planeta asta. Auzi Patzaikin patron la CFR ... prima oara am crezut ca a gresit omu' , dar se repeta greseala deci e clar ca e lipsa de ... hmmm ... cultura ? poate si de buletin ... oricum ar fi analfabetismul si ipocrizia sunt la ele acasa. Tipic becalian.

Curentul asta becalian unde toti ipocritii dau din gura fara sa stie de ei e cam puternic se pare .. din pacate. SI ne miram.

 

Hai Steaua !!! care ai fi si tu...

 

Forza Steaua !!!

 

lasa-ma mai in pace. ce crezi ca stau sa caut de fiecare data pe vreun ziar care e ortografia corecta a numelui respectiv? orice om cu cap pote sa-si dea seama ca indiferent cum as fi scris numele, l-am scris asa din comoditate fiindca e clar ca e irelevant. bineinteles ca stiu ca unul e un fost canotor si altul e ownerul de la CFR. in fine no...

steaua_gloria04.12.2007 16:09

Ba nu va mai luati de Dica. Este adevarat nu e in forma dar e un mare fotbalist. Si de rada imi place dar Dica a avut dreptate. Etapa trecuta ne-am luat-o dintr-o prostie, acu era sa facem la fel.Dica ramane in sufletul meu pentru tot ce a facut pentru Steaua.Uitati-va cate goluri a dat!!

1uLy4Nn04.12.2007 16:13
Ba nu va mai luati de Dica. Este adevarat nu e in forma dar e un mare fotbalist. Si de rada imi place dar Dica a avut dreptate. Etapa trecuta ne-am luat-o dintr-o prostie, acu era sa facem la fel.Dica ramane in sufletul meu pentru tot ce a facut pentru Steaua.Uitati-va cate goluri a dat!!

 

 

voi nu intelegeti ca Dica nu s-a luat de Rada pentru bara din minutul 93??? Rada a vrut sa salute galeria iar Dica nu l-a lasat...de aici a pornit cearta....

ros-albastru4ever04.12.2007 17:40

N-avem cum sa facem performanta din moment ce mijlocasii nostri centrali, "mintile luminate" Ovidiu Petre si Lovin habar nu au sa dea o pasa de 4-5 m si la jocul aerian sunt absolut catastrofali,dau mereu mingii total aiurea...nu asa se face performanta...cu un jucator precum Surdu care nu are nicio treaba cu fotbalul sau cu Badea care este total iesit din forma,se complica inutil si nu e in stare sa joace o minge cum trebuie sau Iacob,nu stie sa preia calumea asta,lucru esential in fotbal...saracu Lacatus n-are ce sa le faca,astia is retardati genetic,nu poate el sa le explice cum sa se faca o preluare sau cum sa paseze la 7 m de ei...remanierea lotului este absolut necesara si trebuie sa scapam de petardele astea ca nu prindem UEFA anul asta,nu mai zic de Liga Campionilor...pe de alta parte,ma bucur foarte mult de modul in care a pierdut Bistrita,asta merita echipele care vin sa scoata un egal si care se apara 91 de minute din 90,sa ia bataie dintr-un autogol...nu am vazut niciodata o echipa din Spania,Anglia,Italia sa joace in deplasare si sa se apere pe 3 linii,fara sa iasa 3 sferturi din meci din propria jumatate,dar provincia e tot provincie...

steaua_gloria04.12.2007 17:47

Intr-adevar cei care stopeaza si incetinesc jocul sunt mijlocasii la inchidere, Ovidiu Petre si Lovin.Sa revina Radoi si plesan!

bobbo red-blue04.12.2007 18:43

steag3 Fiin capitan cred ca Dica avea tot dreptul sa-l certe pe Rada. Oricum rusine Rada!!! Eu il sustin pe Dica pentru ca in opinia mea cred ca golurile Stelei i se datoreaza in proportie de 80%(direct sau indirect)

fularsteau2 fularsteau2 dica10

mariussteaua8804.12.2007 20:05

:steag_steaua_ro: Bv Steaua! Am revenit pe drumul cel bun....sa speram ca vom fi acolo sus la sfarsitul campionatului

para04.12.2007 21:00

E bine totusi ca am castigat acest maci!Dar viitorul nu ne prea surade cu astfel de joc...!trebuie ca unii din jucatori sa se trezeasca!jucam inr-un campionat in care chiar nu exista echipe carora sa nu le acorzi atentie,deoarece fiecare are aspiratii inalte...!trebuie sa fim foarte atenti...abia astept sa revina Radoi,Cyril Thereau,plesan...FARZA Steaua :steagcruce:fular-campionii

ultras_seed04.12.2007 21:20
Ba nu va mai luati de Dica. Este adevarat nu e in forma dar e un mare fotbalist. Si de rada imi place dar Dica a avut dreptate. Etapa trecuta ne-am luat-o dintr-o prostie, acu era sa facem la fel.Dica ramane in sufletul meu pentru tot ce a facut pentru Steaua.Uitati-va cate goluri a dat!!

 

 

Bai frate...joaca execrabil si plus de asta mai are si tupeul sa faca scandal...uita-te la ce face...de cand are banderola aia pe mana parca e marele stapan si mare jucator cand defapt nu da dovada ca o merita...e un nimic...ar tb sa traga tare sa ne dovedeasca ca merita banderola aia si merita sa joace la Steaua...sa lase ciocu' mai mic si sa joace fotbal!!! pana acum n-a dovedit niciun lucru din ce am zis!!!

 

Stiti ce ma intreb eu acum? De cand si pana cand Steaua a stat intr-un singur jucator...Asa ceva nu este posibil, vrem performanta, vrem titluri, vrem cupe, vrem participari in cupele europene...si echipa noastra mult iubita sta intr-un singur jucator care nici ala nu joaca fotbal, are sclipiri nimic mai mult si plus de asta este si cu gura mare face scandal in vestiar, scandal cu suporterii....ce sa mai zic sunt dezamagit de modul in care arata Steaua la ora actuala. Unde a disparut Steaua care batea totul pe banda, echipa care ne aducea atatea bucurii, echipa care scotea rand pe rand echipele mari din europa, echipa care scotea din europa pe rAPID si juca semifinala de UEFA????

 

 

 

 

 

Steaua TREZIREA!!!!

hypno04.12.2007 23:07

ungurii or cumparat portar cu 3.5 mil euro. Becali n-o dat pe toate transferurile din vara suma asta. Vrem performanta ? vrem fotbal ? cu nimicuri si cu dat din gura nu se face primavara fratilor ...

 

Forza Steaua !!!

vlad_cj05.12.2007 00:34

Nu mai inteleg nimic. Am inteles ca Olaroiu avea un stil, mai defensiv si juca cu doi inchizatori. A urmat Hagi,la fel...pe urma Pedrazzini,la fel...si acum Lacatus, acelasi stil...si jocul e la fel de nespectaculos.Daca imi aduc aminte bine, la primul meci al lui Laca, cel cu Otelul a jucat cu un singur inchizator si s-a vazut diferenta.Nici nu ma mir ca Steaua joaca asa,pai e foarte logic, atat timp cat 6 jucatori, fara Zapata, au profil defensiv. Cu cine sa construiasca? Atunci cand abuzezi cu mingi aruncate de fundasi direct pe varfuri, sau construiesti doar pe benzi, E IMPOSIBIL sa ai un joc spectaculos, si mai grav, prolific. Nu inteleg de ce Laca nu joaca cu Emeghara pe stanga si Golanski titular, asa l-ar sari din schema pe Nesu care nu stiu daca merita sa fie macar pe banca de rezerve. La Steaua trebuie schimbat patronul, jumatate din jucatori si sistemul de joc...Cred ca ultimele doua nu sunt greu de realizat, iar primul, chiar cred ca intr-un fel depinde si de NOI!

«1345»