FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2007/2008

«1121314151632»
JDERUL03.01.2008 23:17

De Belluschi am citit si eu in facsimil pe un post TV.

Wally03.01.2008 23:20

Acum am vazut si eu pe un site cum ca Steaua nu a facut nici o oferta pentru Armenteros. Ce se intampla, de fapt? Cine minte?

Khalid03.01.2008 23:24
Cum? Vasilica a plecat la Iasi?

 

S-au inteles la un schimb Palimaru - Cristocea.

 

Eu m-am saturat sa stau cu sufletul la gura si sa astept noi veniti in Ghencea. Parca il vad pe Gigel in doua zile la TV spunand ca nu mai transfera nimic si ca Habibou va fi golgeter in Liga I.

 

Rusine!

Wally03.01.2008 23:30

Numai de Palimaru nu aveam noi nevoie. Decat Palimaru mai bine il aducea inapoi pe Simion de la Buzau si gata...era alta treaba!

AmuntBoy03.01.2008 23:42

"Eu i-am trimis un DVD cu Pinto, un atacant redutabil, lui Marius (n.r. - Lacatus), doar el e antrenorul Stelei. L-a vazut, i-a placut pustiul, dar mi-a spus ca trebuie sa stie si Adi Ilie de el pentru a putea demara afacerea. Baiatul avea contract de amator acasa, la Universidad de Chile. Ii expirase contractul si putea pleca la orice echipa care achita suma de 500.000 de euro. Toate bune si frumoase doar ca, imediat cum a aflat Ilie ca fotbalistul e liber de contract, a vrut sa sara peste impresari. Credea ca-l rezolva el. Eu n-am nimic cu managerul Adrian Ilie, oricum imi luam comisionul, nu avea cum sa treaca peste mine, pentru ca eu reprezint jucatorul in Romania", a precizat Parv

 

cam asa sta treaba la club

vlad7504.01.2008 06:48
In sfarsit ,a luat si Steaua pe argentinianul ala dorit de toata lumea : Clement Palimaru! Parca are originile tangoului!.
sonic200504.01.2008 09:39

nu mai conteaza pe cine aduce daca nu reusesc sa faca transferurile inainte de reunirea lotului o sa fie iarasi probleme cu acomodarea jucatorilor indiferent ce nume vor avea aia

kywy04.01.2008 11:14

ce jucator vrem sa vina?

Pai in primul rand ce antrenor vrem sa aiba echipa? ... pentru ca sincer pe Laca nu il vad antrenor... daca era antrenor incepea curatenia, dupa care stabilea un jucator cheie in jurul caruia sa formeze o echipa.

Nici el nu ar fi ajuns la performantele cu Steaua daca nu ar fi fost Stoica si Boloni, pentru ca in jurul lor s-a format echipa.

Eu personal as forma echipa in jurul lui Plesan, jucator cu o forta extraordinara si cu un psihic de "asasin", dar sunt sigur ca atata timp cat "vedeta" Radoi va dicta la echipa nu se va face nimic.

Cu Zapata in poarta, cu o linie de fund formata din Emegara,Radoi,Goian si Rada, un mijloc ca doua extreme nervoase (de preferinta pusti, vitezisti, care sa stie sa dea o centrare ca lumea si sa cada spectaculos ceva intre Crisan si Lacatus cu Plesan coordonator sau mijlocas ofensiv si cu un coordonator gen Lupu ( dupa parerea mea cel mai talentat fotbalist al tuturor timpurilor) iar in atac Badea si un Zaharia sau alt jucator de careu!

Degeaba sunt pusi la zid Zaharia si Badoi ...au fost luati nepotrivit, nefolositi si pe langa asta au avut parte si de o imagine negativa formata de 'carmaci".

Vad ca un Nicolita (total iesit din forma si daca nu ar fi culuarea pielii nu ar mai prinde lotul), Lovin(care numai daca te uiti la ce fizic are ii dai nota de fotbalist), Ovidiu Petre (fragil psihic si nehotarat, lipsit de vana si curaj), Surdu ( nefericit transfer atat din punct de vedere al valorii fotbalistice dar si al 'adevaratului" motiv al mutarii la noi in echipa) ..au scapat desi sunt mai slabi decat celelalte non-valori puse pe lista de transferuri gen Croitou, Neaga ( de care m-am bucurat sincer cand a plecat in Coreea), Dica ( un mr.Beean plangacios si orgolios ca un argesean incuiat, iesit din forma), Petre Marin ( batran), Nesu ( instabil psihic si cu un fizic ...de rasul curcilor ..incapabil de efort si orientare in teren), Baciu ( slab ...de divizia B maxim...dar cu aere de vedeta), Vatca( nu are fizic de portar si nici reflexe).

Iata in linii mari asta a fost echipa noastra ...cu cine sa joci? ...cine sa dea o centrare? ... cine sa faca o faza? ... cine sa construiasca? ... mingia la ura .... infect joc de care nu mai scapam de la Dumitriu incoace ...

Imi doresc sa ma bat din nou pe bilete la meci ...la un meci de campionat ...

Iar "carmaciul" sa realizeze ca cele 4% procente in alegeri nu i le-a adus pomana facuta in fata camerelor de luat vederi ci i le-a adus Steaua fata de care a ramas dator ... pentru cate a facut Steaua pentru el si apropiatii lui ... fara de care ar fi ramas la linia de demarcatie a Bucurestiului!

A aparut acum varianta Lucescu ... desi nu sunt sincer un admirator al lui ...se pare ca ar fi singura varianta sa faca o echipa ...pentru ca cei doi -Ily si cu Arga ...in afara de a-l ridica in slavi pe carmaci se vede treaba ca nu cunosc altceva

alexynho04.01.2008 14:10

Eu daca as fi Lacatus ... as face asa ... as transfera tinerii cei mai promitatori din Liga I , si as face o echipa (impreuna cu cativa "veterani" din actuala generatie) ... sunt sigur ca nu va merge un an ... poate chiar 2 ... insa .. si cand isi va da drumul , nu cred ca se poate opri.

 

=============== Zapata ==============

======== Mardare ===== Ghionea © =======

=== Emeghara ================ Sepsi ====

============= Daminuta ===============

====== Torje ============== Deac * =====

========== Bifalvy ==== Ljubinkovic ========

====== ======== Stancu ===============

 

Alti jucatori : C. Sarghi , Keseru , Szekely + revenirile lui Lungu , Litu , Simion , Tudose , Iacob , Ochirosii

 

 

* pana ar reveni Ochirosii

** din echipa actuala sa ramana doar : Golanski , Plesan , Badea

 

 

 

 

PS : Deja am intrat in SF-uri :))

Wally04.01.2008 14:20

Ar fi buna o echipa cu multi tineri, dupa modelul Arsenal, dar ar fi foarte greu de realizat. Dar in 2 ani am rupe tot in campionat cu ea...

IONUTZ-CIPRIAN04.01.2008 14:57

O sa facem transferuri de rahat,ca si dragii nostri conducatori!!

predatorpulse704.01.2008 15:33

Imi cer scuze in avans celor ingretosati de Becali,dar uitati aici inca o dovada ca Adi Ilie e de fatada,citez din fanatik:

 

"Are ochi si Adrian Ilie pentru jucatori. Dar nu am eu ochi? El ii prezinta si eu oricum trebuie sa vad. Am spus ca nu mai luam niciun jucator pina nu il vad eu. Ma ocup eu personal, ii aleg eu. Nu pot sa spun ca nu a lucrat bine Mihai Stoica, numai ca el are nebuniile lui. Mihai Stoica era un om competent, un baiat destept, stia sa faca treaba. Adrian Ilie e altceva, el e un om foarte bun. El si Lacatus imi prezinta jucatorii. Ei s-au uitat pe casete ore in sir, dupa care au dat la žefu', ii vede Specialistul si pune punctul final. Cind era Mihai Stoica, nici nu ma interesa. 'Ia Mihai ce vrei tu!'. Acum nu mai facem asa. Decizia finala o iau numai eu, ca nu imi place unde s-a ajuns. Avem opt jucatori care nu au valoare de Steaua".

 

Asa ca va rog nu-l mai injurati pentru ca Adi Ilie a ajuns un fel de surdu,oameni buni,nu e vina sa ca nu se pricepe la impresariat,el e pus in fata de Jiji sa incaseze pentru ca fiind un fost jucator al Stelei,ba chiar unul f respectat,ciobanul are impresia ca suporterii nu o sa se ia de el. Inca un motiv pentru care il regret pe MM este ca ciobanul nu prea avea cuvant la transferuri pe vremea lui pentru ca Stoica avea destul tact si influenta cat sa-l vrajeasca pe cioban.

 

Transferurile le face Jiji+verii lui slinosi,in nici un caz Adrian Ilie. Si o chestie care pe mine ma oripileaza cand ma gandesc la viitorul nostru este faptul ca nu antrenorul are ultimul cuvant ci jijel,pentru ca nu-i asa si el "are ochi" la jucatori.

 

Si se prefigureaza un sezon macabru in continuare,Jiji ne anunta din nou ca el se va implica ca Steaua sa ajunga acolo sus,ba chiar spune in fituica fanatik ca el crede ca dupa primele 3-4 etape vom fi pe primul loc pentru ca citez "nu va mai lasa el echipa din mana".

 

Doua scenarii ni se arata la sfarsitul acestui sezon:

 

1) Steaua prinde un loc de CL,Jiji se va bate cu pumnii in piept,se va lauda peste tot ca datorita lui echipa a prins banii din CL,anunta din nou transferuri bombastice(care bineinteles nu se vor materializa pentru ca palatul are nevoie de upgrade si athos-ul trebuie sa isi ia si el portia) si ne vom mai pacali inca un an ca am facut performanta.

 

2)Steaua nu prinde CL,Lacatus si Adi Ilie sunt dati afara,Jiji face scandal ca l-au furat ungurii,negrii,homosexualii si anunta ca daca se implica el Steaua ajungea in Liga.

 

As prefera acest al doilea scenariu ca poate crapa Jiji de nervi ca a scapat banii desi pentru Steaua noastra nu ar fi bine,dar parca mai bine ni s-ar deschide ochii decat sa ne pacalim inca un an.

Mor cand vad ca CL le-a luat mintile tuturor,daca urmariti declaratiile de acum 2-3 ani toti din Ghencea, jucatorii,MM,jijel vroiau sa ia titlul acum toti vor CL nu titlul. Am constatat ca toti vroiau titlul pentru ca astfel puteau accede in CL nu ca sa fie mandri ca au mai adaugat un titlul la palmareul acestei mari echipe,Steaua Bucuresti.

 

Abia astept sa vad cum ne aduce Jiji pe locul 1 dupa 3-4 etape :rolleyes:

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

stelistul 6404.01.2008 16:36

Acum vedem daca Adi Iie are fler si reuseste sa ii transfere pe Pinto si Armenteros, toata ziua presa a scris numai prostii, sa vedem cine are dreptata .Este sansa lui Gigi sa isi mai spele din pacate daca reuseste transferul celor doi

Verssace04.01.2008 16:44
Acum vedem daca Adi Iie are fler si reuseste sa ii transfere pe Pinto si Armenteros, toata ziua presa a scris numai prostii, sa vedem cine are dreptata .Este sansa lui Gigi sa isi mai spele din pacate daca reuseste transferul celor doi
presa minte si cand doarme...o sa vedeti : habibou ,armenteros si pinto vor veni !

oricum astea nu sunt transferuri dar ..decat nimic ..orice e bine venit .

adeva04.01.2008 17:53

Ionut Parvu: "Pinto a ales Steaua"

Sursa: onlinesport.ro

 

Pana la urma tot vine cineva...

Nu va mai lasati pacaliti de presa, nu vedeti ca toti s-au pus pe Steaua?

Credeti ca Adrian Ilie nu face tot ce poate sa ajute Steaua? Sau Lacatus?

Ati face mai multe in locul lor si in situatia care e acum la echipa?

1on04.01.2008 22:12

Cicã oieru s-a înțeles cu Copos sã-l dea pe Neaga.

RICÃ, EªTI CEA MAI MARE CURVÃ DACÃ PLECI LA ÞIGANI!!!!!!!

c.ronaldo1704.01.2008 22:18

Nu cred ca e adevarat. Ar fi o curva prea mare Neaga daca s`ar duce la Rapid dupa ce a lasat sute de mii de euro de la koreeni pentru a veni la Steaua. Ramane poate singurul jucator devotat din acest lot.. sper in continuare ca va ramane la echipa.

weeezer04.01.2008 22:38

Si daca nu depinde de el? Ce sa faca? Sa ajunga din jucator de nationala, sa joace la matineu, cu Steaua 2?

1on04.01.2008 22:49

Nu l-a pus nimeni sã promitã cã în țarã nu va mai juca decât la Steaua sau la Argeș. Dacã are onoare, da, sã joace la matineu. Necunoscute sunt gândurile oierului și nu se știe cum, poate îl impresioneazã ceva, și îl cheamã înapoi.

ªi jucãtor de naționalã nu mai e el de când a plecat în Coreea.

Wally04.01.2008 22:59

Ar putea sa se intample exact ca in cazul lui Badoi. El sa nu vrea sa mearga la Rapid, dar sa fie obligat, iar apoi sa aiba niste evolutii submediocre...

yo_marius04.01.2008 23:14
iar apoi sa aiba niste evolutii submediocre...

 

 

tinand cont ca Steaua dadea cate 3-4 goluri pe meci ar fi dezamagitor ca,oricare ar fi echipa unde va juca, din retur sa se "resemneze" cu doar 1 gol...cel mult 2 pe meci!!!

Wally04.01.2008 23:27

Mariuse, n-a dat Neaga multe goluri, dar a dat exact cand a trebuit! Si de-asta nu vreau sa aiba aceeasi soarta la subpodari: sa joace extrem de prost si sa de gol exact cand trebuie: adica in meciul cu noi...

strezahuzum05.01.2008 08:22
Doua scenarii ni se arata la sfarsitul acestui sezon:

 

1) Steaua prinde un loc de CL,Jiji se va bate cu pumnii in piept,se va lauda peste tot ca datorita lui echipa a prins banii din CL,anunta din nou transferuri bombastice(care bineinteles nu se vor materializa pentru ca palatul are nevoie de upgrade si athos-ul trebuie sa isi ia si el portia) si ne vom mai pacali inca un an ca am facut performanta.

 

2)Steaua nu prinde CL,Lacatus si Adi Ilie sunt dati afara,Jiji face scandal ca l-au furat ungurii,negrii,homosexualii si anunta ca daca se implica el Steaua ajungea in Liga.

 

As prefera acest al doilea scenariu ca poate crapa Jiji de nervi ca a scapat banii desi pentru Steaua noastra nu ar fi bine,dar parca mai bine ni s-ar deschide ochii decat sa ne pacalim inca un an.

Mor cand vad ca CL le-a luat mintile tuturor,daca urmariti declaratiile de acum 2-3 ani toti din Ghencea, jucatorii,MM,jijel vroiau sa ia titlul acum toti vor CL nu titlul. Am constatat ca toti vroiau titlul pentru ca astfel puteau accede in CL nu ca sa fie mandri ca au mai adaugat un titlul la palmareul acestei mari echipe,Steaua Bucuresti.

 

Abia astept sa vad cum ne aduce Jiji pe locul 1 dupa 3-4 etape :rolleyes:

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

 

@predator, de ce nu ar fi bine ca Steaua sa rateze grupele CL ? Spune-mi si mie te rog ce mare bine au adus clubului cele 2 participari in grupe. Sa recapitulam rezultatele, in caz ca le-a uitat careva : 1 victorie, 3 egaluri, 8 infrangeri din 12 meciuri. Deci performanta, lipsa. Sezonul asta am fost incasatori de profesie, practic una din cele mai slabe echipe. Sa ajungem la subiectul care face sa-i curga balele de pofta lui Becali (si lui Borcea, Copos, samd) : banii. Ce s-a facut cu faimosii bani "de la masa bogatilor" ? Au fost investiti in infrastructura ? In centrul de copii si juniori ? S-a facut vreun transfer important ? Din punctul meu de vedere, raspunsurile sunt nu, nu, si sigur NU !

 

Atunci de ce sa ne mai dorim inca o participare ? Ca sa umplem buzunarele ciobanesti iar noi fraierii de suporteri sa inghitim alte umilinte, alte titluri batjocoritoare prin ziare gen "Steaua impotenta", "Cei mai slabi din CL", samd ?

 

Dupa cum foarte bine remarcai, CL le-a luat mintile jucatorilor. N-ati vazut cum in ambele sezoane jumatate de echipa se culca pe-o ureche dupa ce a reusit calificarea ? Si de ce nu ? Obiectivul lui Becali (banii din CL) a fost atins. De ce sa-si mai rupa ei piciorusele prin campionat ? Ei sunt "jucatori de CL". Si dupa aia vine returul si oligofrenul incepe sa ofere "recompense" celor care incurca adversarii nostri in cursa catre locurile de CL. Chiar vreti sa mai asistam la spectacole din alea dezgustatoare cu Bekkali alergand cu punguta cu euroi dupa vreo echipa ?

 

Vrem sa scapam de Becaliot ? Ei bine trebuie sa se inteleaga ca nu putem avea si capra si varza. Bekkali nu va pleca decat atunci cand va incepe sa piarda bani. Pierderi serioase, nu fleacuri. De 2 ani de zile jigodia incaseaza banii de la UEFA si arunca in fata naivilor "maretele" investitii, de fapt maruntisuri. Unica solutie, in modesta mea opinie, e ca Steaua sa rateze grupele CL. Si sezonul asta, si cel urmator. De fapt sa tot rateze pana cand Bekkali sa se sature si sa vanda clubul. Eu personal doresc sa iesim pe locul 3 si sa batem javrele. Daca reusim asta, ma declar super-multumit. Nu cred sa existe un singur suporter autentic al Stelei ( nu al Fc Steaua) care sa nu fie de acord cu ceea ce la urma urmei e un sacrificiu chiar modest in schimbul eliberarii de gunoiul din Pipera.

Dany's05.01.2008 08:24
Cicã oieru s-a înțeles cu Copos sã-l dea pe Neaga.

RICÃ, EªTI CEA MAI MARE CURVÃ DACÃ PLECI LA ÞIGANI!!!!!!!

Daca pleaca sa vezi cum o sa joace de bine

c.ronaldo1705.01.2008 09:10

Noi cu cine vom juca pe partea stanga avand in vedere plecarile lui Neaga si Cristocea?! Ar ramane doar Surdu?!

«1121314151632»