FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2007/2008

«1101112131432»
john_8629.12.2007 17:30

baa, ati vazut care e ultima "surpriza" pe care ne-o pregateste ciobanul? vrea sa il indeparteze pe Laca si sa il aduca pe Mircea Lucescu! "cu orice pretz" zice el

IONUTZ-CIPRIAN29.12.2007 18:26

Te mai mira chestiile astea!?

Wally29.12.2007 19:00

Nu ma mai mira nimic, dar decat sa vina mucescu la noi mai bine vine...Oli

IONUTZ-CIPRIAN29.12.2007 19:10

Sincer Il MUce este peste Oli!!

Wally29.12.2007 20:22

Ca antrenor o fi peste Oli, dar caracterul sau jegos si apartenenta la o anumita etnie ma face sa nu-l doresc sub nici o forma la echipa...

c.ronaldo1729.12.2007 20:28

Daca ar fi sa aleg intre Oli si Luce, cred ca as miza mai degraba pe rrom. De ce? Ambii sunt oameni de "caracteri", dar dpdv profesional Il Muce e cel mai bun antrenor roman din ultima vreme la echipe de club, parerea mea.

axl30.12.2007 07:35
Daca ar fi sa aleg intre Oli si Luce

Eu l-as alege pe junior. Dupa parerea mea a facut o treaba excelenta la Rapid, face o treaba excelenta si la Brasov.

1uLy4Nn30.12.2007 10:43

juniorul este luat de javre..noua ne mai ramane seniorul si sincer as vrea sa vina la echipa deoarece este un antrenor mare si ar fi interesant meciul Dinamo-Steaua in familia Lucescu ;)) :steagcruce:

cornisa5830.12.2007 11:22
Dica la Middlesbrough. Pacat! Pleaca la o echipa care se bate la retrogradare in Anglia.

Mãcar ar juca intr-un campionat puternic și ar avea mai multã liniște decãt la Steaua și un patron care nu se crede ........ și poate nici na fost cioban

weeezer30.12.2007 11:30
...apartenenta la o anumita etnie...

 

Asta nu prea e un motiv, nu crezi?

Wally30.12.2007 11:59

Nu prea e un motiv, dar conteaza si asta! Cel putin din punctul meu de vedere...

stelistub30.12.2007 12:02
Eu l-as alege pe junior. Dupa parerea mea a facut o treaba excelenta la Rapid, face o treaba excelenta si la Brasov.

Dar crezi ca rezista la Steaua,cu Gigi?

sfarteca30.12.2007 12:21

io zic ca mucestii nu au ce cauta la Steluta noastra!!!

mai bine echipa de pluton decat cu aia!!!!

MEREU SUPERIORI!!!

Slider30.12.2007 12:26

Sunt sanse destul de mari ca Goian sa plece pentru o suma de transfer mai mare de 4 milioane de euro, dar la Dica am mari rezerve. Cred ca nici daca i-ar da drumul gratis tot nu l-ar lua o echipa cu nume precum Benfica Lisabona...

1uLy4Nn30.12.2007 12:29

@sfarteca

 

dc?? din moment ce sunt profesionisti si vin la Steaua cu multa ambitie de victorie si au de gand sa ajute echipa sunt bineveniti..lasa orgoliul si gandeste-te la binele echipei

**alex**30.12.2007 19:14

Pana acum, oficial nu am realizat niciun transfer. Dar daca se adeveresc cele 4 transferuri, ar veni 3 jucatori de Liga a 2-a si unul din Grecia. Cu ei vrem sa prindem locul 2?

stelistub30.12.2007 19:15

Cu ei la fotbalul care este in Romania

Raul198830.12.2007 23:45

Eu cred ca prima data trebuie sa vedem jucatorii la treaba si dupa acea putem sa ne exprimam parerea despre jucatori.

dupa parerea mea un lucru positiv ii, ca nu mai transferam in ultimul moment jucatori ca in ultimi ani.

De acea multi jucatori precum Golanski,Rada,Plesan,... nici nu au fost bine pus la punkt fizic la inceputul campionatului

stelistub31.12.2007 07:33
io zic ca mucestii nu au ce cauta la Steluta noastra!!!

mai bine echipa de pluton decat cu aia!!!!

MEREU SUPERIORI!!!

Au valoare ma,ai vazut ce face Lucescu la Brasov,si ce a facut la Rapid

bodanelu31.12.2007 08:15

Un mare NUUUU spus familiei MUCESCU!!!!!

Khalid31.12.2007 10:13

Bai terminati-o cu Liga a II-a si a III-a! Si ce daca e din Liga secunda?! Dani Alves a venit tot din Liga secunda la Sevilla. Decat specimene ca Surdu mai bine un brazilian din Liga secunda japoneza, chineza etc, care stie cu mingea.

 

 

P.S: Nici pana acum nu v-ati dat seama ca nu vor veni la Steaua jucatori de 3-4 milioane de euro?! Gigi nu risca sa dea atatia bani pe un jucator care dupa 6 luni sa nu-i mai placa (ca e strain si el vrea echipa de romani, ca e musulman si el vrea crestini la echipa, etc.).

yo_marius31.12.2007 10:41

@khalid

 

de acord pana la un punct.pana a-l gasi pe Alves intr-o Liga secunda scouterii Sevillei i-au mai "mirosit" pe Baptista,Renato,Adriano,Reyes si inca 3-4...in timp ce "scouterul sef cu dvd portabil" de la noi i-a gasit pe romica surdulica,mariusica croitorasu',william barbosa!!(asta e tare rau!!!)

 

btw,cine pariaza cu mine ca William asta,daca vine, o sa fie mult sub "slabiciunea mea" Gerlem de la Farul?

 

 

LE:@all

 

razvanelu' Lucescu a declarat aseara foarte clar si explicit:el nu pleaca de la Brasov si nici tac-su de la Donetk!!! "restul e can-can" cum spune cea mai sincera reclama din ultima vreme :wink:

cristi_mold31.12.2007 11:00

Sincer eu ii vreau si Mircea si pe Razvan Lucescu. Pe primul ca director tehnic impreuna cu Nea Imi, iar pe al doilea ca antrenor.

predatorpulse731.12.2007 11:42

@cristi_mold,ma dezamagesti,nu-mi vine sa cred ca sunt stelisti care doresc familia Lucescu in Ghencea,dupa cat au denigrat echipa noastra de-a lungul timpului. Mircea Lucescu facea tot posibilul sa ia titlul cu dinamu sub comunism,cu practicile aferente,noroc cu Valentin Ceausescu ca a intrat si a mai stopat din influenta securistilor,de fapt daca nu ma insel chiar a si declarat ca de asta a intrat la Steaua ca sa o scape de influenta militienilor dinamovisti si ca sa aiba sanse egale in campioanat cu dinamu.

 

ca sa nu mai vorbesc ca atunci cand era selectioner lua aproape numai pechinezi desi la Steaua erau atunci oameni care jucau bine si ajunsesera cu cativa ani in urma in semifinale si finale de CCE.

 

Si cum se spune ca aschia nu sare departe de trunchi,fiul sau Razvan,e alt mare anti-stelist,a demonstrat-o in acesti ani si chiar tin minte o faza dupa nu stiu care meci a zis ca dedica victoria tuturor anti-stelistilor din tara,no comment.

 

Am ajuns cum am ajuns pentru ca noi,suporterii Stelei,nu mai avem mandrie,facem compromis dupa compromis sperand ca vom face cine stie ce performanta,ba chiar vad ca locul 2 a ajuns mare chestie in Ghencea,si pentru jucatori si vad ca si pentru unii suporteri. Steaua adevarata vrea totul sau nimic,locul 1 si atat,vorba lui Ayrton Senna "locul 2 e primul care pierde",dar in zilele noastre iti aduce banii din CL,asa ca putem sa stam cu totii linistiti,ca banii vin,ca nu sunt folositi cum trebuie e alta chestie,dar ei macar vin.

 

Mentinerea intr-o stare de acalmie cu Jiji care ne-a jignit de atatea ori e un compromis,acceptarea simbolurilor ca sa fim potoliti de Jiji e tot un compromis si aceste lucruri trebuie sa inceteze,nu mai trebuie sa ne lasam prostiti de orice miscare de-a lui Jiji.

 

Sa presupunem ca nu terminam pe 2,pleca Lacatus,poate vine Mircea Lucescu,si atunci noi nu putem sa deschidem gura pentru ca a plecat simbolul Stelei pentru ca creditorul nostru o sa bage placa "l-am adus pe Lucescu care e cel mai mare specialist de la noi,ce mai vreti".

 

Urmatoarea situatie exemplifica cel mai bine starea de anormalitate din Ghencea din aceste zile:

A fost fortat sa-si dea demisia un om care a venit din Turcia ca sa apere aceste culori intr-o conferinta de presa si se pregateste punerea in functie a acelui om care le-a denigrat atunci.

 

Tineti minte: FARA COMPROMISURI.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Wally31.12.2007 12:29

Total de acord cu predator! Mucestii nu au ce cauta la Steaua. Vorba aia: "Steluta noastra are sufletul curat, nu ca..."

«1101112131432»