nu vad decat doua solutii pentru rezolvarea crizei in care se afla Steaua:
1. solutia pe termen scurt ar fi aducerea unui antrenor strain, cu autoritate, care sa se impuna prin
respect si valoare. Asa cum am afirmat anterior, aducerea lui Lacatus doar prelungeste agonia
Stelei (el nu va fi lasat sa antreneze) si este o miscare 'inteligenta' pentru calmarea spiritelor intre
jucatori,conducere si suporteri. Din posturile pe care le citesc imi dau seama ca a fost o miscare
buna, vad ca multi s-au animat sa mearga din nou pe stadion. Dar, din pacate si rezultatele
conteaza!
2. solutia pe termen lung- inalaturarea/retragerea lui Becali din cadrul clubului Steaua.
p.s am crezut ca Lacatus are orgoliu,n-am crezut ca va accepta vreodata postul de antrenor dupa afirmatia celebra a lui Gigi Becali " intai sa demonstreze ca are valoare de Steaua si sa termine cu UTA in primele 8". Concluzia: Becali l-a adus (sau il va aduce) nu pentru calitatile sale de antrenor ci pentru a manipula masele. Nu uitati, se apropie 25 noiembrie ...