FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

E simplu, vreau sa dispari, Gigi…

«12349»
Milker24.10.2007 06:31

Pentru mine un lucru e CLAR:

Ovinarul nu va ceda niciodata echipa asta echipa care se numeste Steaua.

Steaua adevarata a murit demult desi incercari de resuscitare au fost. Am lasat-o sa moara ca o zdreanta sub ochii nostri. Nu suntem demni de mila. Ne-am amagit constant ca va fi bine, ca se va calma spiritul cel prealuminat. Niciodata!

Sa ne fie rusine!

bob_t224.10.2007 06:37

Pe langa Gigi, Steaua are si alte probleme, cum ar fi ca nu avem cine stie ce antrenor si nu avem cine stie ce lot... astia au jucat deja prea mult impreuna, vor sa plece si cred ca asa ar fi cel mai bine... ce e nasol e ca pe Dica nu cred ca se mai iau multi bani (la ora asta e cam pe acelasi nive cu surdu), Banel e bun la atletism, Petre Marin bate in retragere (nu mai are suflu), pe Goe sper sa vina niste bani, Neaga, croitaru, nesu, Lovin, Ov. Petre, zaharia, Iacob sunt jucatori de pluton (maxin 300.000 fiecare), Vali Badea poate juca la un nivel mult mai inalt (parerea mea) dar nici el nu costa prea mult, iar cei accidentati nu vor mai juca nimic la intoarcere... mirele terminat (cu toatta vointa lui nu mai poate juca), Ghionea va avea frica si nu cred ca va mai prinde locul de titular. Eu cred ca in 3-5 ani o sa ne batem la retrogradare. PACAT, dar oricum sunt fericit ca sunt stelist si ca am trait multe (poate cele mai mari) bucurii in Ghencea. De azi, Ghencea pentru mine e un capitol inchis (si sa nu ma luati ca trebuie sa fiu aproape de echipa la greu pentru ca si eu ca si multi altii am stat multe ore in ploi,vant si ninsoare pe stadion)

 

si inca ceva: ii multumesc Lui MM pentru tot ce a facut pentru Steaua

ionutz_interzis24.10.2007 06:58

In fine..spunem mereu,sau mai bine zis..dupa fiecare infrangere..dam vina pe oaia asta de Gigi!posibil sa aiba si el vina lui..in meciu de la sevilla..ca mai mult ca sigur el a facut echipa...dar stati asa...si daca am fi avut pe Badea si pe rica de la inceput ce mare vrajeala faceam...am mai zis intr`un comentariu...ca sevilla nu e o echipa ..vai doamne...DAR este o echipa care nu joaca cu mentalitate...azi fac 30000 de euro daca ii bat.Ei joaca pentru ei..pentru club..pentru palmares si pentru frumusetea jocului si al fotbalului...mai apoi vin si bani..asta e sigur!Ce lipseste Stelei?pai darzenia aia....si spiritul de echipa...sa puna presiune sa atace...SPRE POARTA,sa puna osu`...sa dea dovada ca nu sunt niste cacanari...care le treura oasele cand atata echipa adversa!ii dau dreptate lu` Gigi...asta e valoarea lor..nu potzi scoate din ei mai mult!asta este!cand o sa ajungem sa..punem presiune...sa atacam, sa driblam...sa patrundem prin aparare..atunci e mai usor sa reusesti sa castigi..dar asa nu..doar cu norocul ..nu ajungi departe!nororculil faci singur!sper sa vina zile mai bune....si sa castigam macar un meci...ca si asa ne`am facut de ras...!dar..poate...pana la anul..reusim sa aducem macar 2 jucatori...unu sa gandeasca faza de atac...pentru ca Dica...a scazut mult...si un om de gol..un om care sa dea si gol si care poate sa traga dupa el...prin viteza alti 2 aparatori..si totul e mai usor..!dar nu stim sa cautam talente..Steaua le ingropa....impreuna cu Gigi!Forza Steaua!

RedStar24.10.2007 07:11

M-am saturat sa tot citesc pe fcsteaua.ro de Gigi. Altceva nu stiti sa scrieti? Penibili.

De ce nu scrieti de primul gol al lui Ov Petre in CL? De ce nu scrieti de jocul foarte bun al lui Ov Petre?

Penibili, penibili!

Stanici24.10.2007 07:35

Da, man, pot sa scriu si ca a fost frumos afara, pot sa scriu despre accidente fericite - numai ca raul care ma ingrijoreaza ramane. De ce sa ma imbat cu apa de ploaie cand problema de fond, drama prin care trece suflarea stelista devine din ce in ce mai insuportabila?!!

E ca si cum as fi murit intr-un accident de masina si m-as bucura de pe lumea ailalta ca am aratat bine la inmormantare.

fedora24.10.2007 07:36

@RedStar: Pentru ca sunt unii ca tine care accepta compromisul la nesfarsit, pentru niste firimituri.

Trebuie sa fii orb sa nu-ti dai seama ca un meci bun al unuia sau altuia este total irelevant in momentul de fata, singura prioritate fiind plecarea ciobanului.

La ce folos jocul bun al lui Petre daca ciobanul l-a impus pe terminatul de Surdu?

axl2324.10.2007 07:41

Nu-i doresc moartea lui Becali, ii doresc moartea in chinuri la 8 ani dupa ce da faliment.

30deANIdeSTEAUA24.10.2007 07:50
M-am saturat sa tot citesc pe fcsteaua.ro de Gigi. Altceva nu stiti sa scrieti? Penibili.

De ce nu scrieti de primul gol al lui Ov Petre in CL? De ce nu scrieti de jocul foarte bun al lui Ov Petre?

Penibili, penibili!

 

Am ajuns sa ne bucuram ca am dat UN GOL ?! Sau sa ne consolam ca din toata echipa a jucat bine UN JUCATOR ?! Nu crezi ca abia atunci , impreuna cu tine, am fi penibili ? Eu vreau mai mult de la Steaua .

Ca sa fim realisti si sa discutam la subiect, ar trebui sa ne bucuram ca nu am luat si noi SAPTE GOLURI in prima repriza.

Se vede ca , totusi, nu meritam locul doi in campionatul trecut.Pentru ca, cu exceptia a 3-4 meciuri, nu jucam nimic de cand a plecat Protasov. Trebuia sa stam acasa nu sa ne facem de rusine prin CH.LEAGUE. Se mai vede ca Jiji stie una si buna : daca ia aproximativ 10 mil. euro din Ch.League si cumpara/vinde jucatori de vreo 5 mil. euro iese pe castig. Cine mai crede ca acestui cioban (prost, pentru ca sunt si ciobani inteligenti) ii pasa de viitorul Stelei cand juniorii mici de la Steaua joaca pe asfalt ?

Cei care tot scriu de Gigi nu sunt penibili (sunt convins ca nici nu cunosti sensul cuvantului, chiar nu se potriveste cu ce sustii tu, doar ti s-a parut ca suna bine) ei dovedesc ca sunt REALISTI si ca au identificat SURSA RAULUI la Steaua. Despre ce sa scrii? Nu are rost. Pana nu scapam de capcaun si sa o luam de la zero.

Sper ca, o data pornit in jos pe derdelusul politicii sa continue pe toate planurile, pana nu va mai dori el sa fie la Steaua.

Il Soldatino24.10.2007 07:51

 

 

Da, Ovidiu Petre joaca mult mai bine, iar aseara a facut un meci bun. Totusi, incearca sa dai de-oparte golul si senzatia de Constanta in joc si sa faci o analiza a primelor 30 de minute. Ai sa descoperi ca Ovidiu avea nevoie de trei miscari pentru a controla mingea. Din pacate am ajuns sa laudam progresul comparandu-l cu lipsa de valoare si nicidecum valoarea raportata la mediocritate. Fara indoiala ca tu nu poti fi acuzat pentru ca in lipsa de valoare analizam "materia prima" pe care o avem.

 

Ovidiu a fost mai bun pentru ca aseara, cu totii am "identificat" alte catastrofe pe teren: Surdu (Doamne, cum de mi-am pus sperante in el?), Marin (ceasul biologic a sunat), Dica (vreo cateva Kg in plus si un munte de indolenta combinata cu lehamite), Neaga (un tip care a vrut multe si care a reusit mai nimic), Victoras Iacob (un tip care este absolut departe de ceea ce juca acum doi ani, un jucator care a faultat in orice duel aerian, un atacant care nu a reusit sa suteze pe spatiul portii).

 

Daca Zapata, Nicolita si Emegara nu ar fi fost pe teren aseara, se putea incheia nasol pentru noi. Noroc ca spaniolii sunt niste romantici ai fotbalului si nu sunt cinici, pentru ca, la cat de mare a fost diferenta de valoare ne puteam lua cinci boabe lejer. Scorul este unul mincinos. Ar mai fi Croitoru si Badea trecuti la capitolul "nota minima de trecere", dar si ei cu serioase lacune.

 

In ceea ce-l priveste pe d-l Becali: e normal sa se scrie despre el pentru ca, din nefericire, in clipa de fata Steaua inseamna Becali, adica o gramada de incultura, diletantism si populism scarbos. Cat timp acest om va conduce Steaua nu vom avea satisfactii in plan sportiv ci doar gust amar si deznadejde. In final vreau sa-ti adresez o intrebare colegiala plecand de la o REALITATE: daca ai fi redactor fcsteaua.ro despre ce ai putea scrie in aceste zile stiind ca echipa, transferurile, aerul de pe stadionul Steaua este infestat cu "becalina"?

^SnoWmaN^24.10.2007 07:59

fratilor, eu nu mi-as dori sa plece ciobanu de la echipa, dintr-un singur motiv: are bani multi si poate cumpara jucatori valorosi. nu trebuie sa plece, trebuie sa inteleaga ca nu se pricepe deloc la fotbal si ca nu are rost sa se bage peste antrenor. el a facut multe lucruri bune la Steaua (a modernizat stadionul de exemplu) dar este adevarat ca a facut mult mai multe rele. se poate remedia altfel situatia, nu prin plecarea lui (sau moartea:)))) ). ar trebui sa consulte un psiholog, sau o persoana care sa-l faca sa inteleaga ca treaba lui e alta, nu sa faca echipa si sa introduca jucatori cu scopul de a ii vinde dupa aceea bazandu-se pe unul sau doua meciuri mai bune prinse de acestia. daca ar intelege asta, ar fi perfect. sa taca, sa dea bani pe jucatori si apoi sa vedem rezultatele

nemilosul24.10.2007 08:04
M-am saturat sa tot citesc pe fcsteaua.ro de Gigi. Altceva nu stiti sa scrieti? Penibili.

De ce nu scrieti de primul gol al lui Ov Petre in CL? De ce nu scrieti de jocul foarte bun al lui Ov Petre?

Penibili, penibili!

penibil esti tu amice

 

am impresia ca tie iti place sa fii bagat in seama de asta tot timpul tu trebuie sa fii Gigi contra a forumului

 

daca 99% din oameni zic ca e alba tu zici ca e neagra...

 

ce cat de gol a dat ov Petre???ce rahat de meci a facut???

 

cat de penibil sa fii sa ceri un articol pentru un joc de rahat si un jucator de rahat

 

p.s.:nu iti da cu parerea tu despre fecali ca daca ma uit la postarile tale de acum 1 luna erai cel mai mare fan al lui

30deANIdeSTEAUA24.10.2007 08:12

Declaratia lui Jiji de miercuri dimineata. Bate in retragere, ca sa nu se mai ia lumea de el, dupa faza cu Surdu. Stie ciobanetele ca asta il mai poate costa 1% in sondaje.

 

======================

Finanțatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, miercuri dimineațã, la sosirea în România, ca nu este suparat pe jucatori pentru prestatia din partida cu Sevilla, fiindca diferenta de valoare a fost net de partea andaluzilor. Totodata patronul stelist a recunoscut ca s-a simtit "ca un gandac" la oficiala, cat a stat alaturi de presedintele Sevillei, Jose Maria del Nido.

 

"Nu vreau sã-i acuz pe jucãtori, n-au ce sã facã sãracii. Nu sunt supãrat pe Pedrazzini, ca sã joace tactic trebuia sã-l aibã și pe Lovin lângã Ovidiu Petre. Ce sa faca Neaga, ca doar nu e Maradona. Sevilla are buget de 95 de milioane. Sevilla se autofinanțeazã, eu dau bani de la mine și se golește sacul, e foarte greu. Sper sã creascã acești copii, Bicfalvi, Tudose, Ochiroșii, sã-și revinã Vali Badea. În România trebuie sã crești jucãtori de valoare pentru a te putea bate cu ei, altfel n-ai nicio șansã", a subliniat Becali, care a continuat "mã dau eu rãzboinic, dar vin bãtut, cu inima distrusã. Nu mi-e ușor, e greu sã stai lângã un președinte și sã te simți ca un gândac. Asta sunt, pentru cã m-a bãtut. Nu îmi e ușor, am si eu demnitate" a subliniat Becali.

 

Latifundiarul a recunoscut ca echipa sa putea suferi o soarta mai rea. "Sevilla putea lua și pielea de pe noi. Sevilla a jucat pe talent, noi pe muncã, dar n-am putut mai mult. Am scapat usor totusi" a incheiat Becali.

=======================

 

Ca sa nu mai incite lumea face pe realistul, o schimba pe tema cu tinerele talente si crede ca ne pacaleste. Pai cine l-a oprit pana acum sa faca o pepiniera de talente la Steaua? Avea timp pana acum. Era un lucru elementar. Deja avea rezultate. Dar poate ca a uitat prietenul Hrebenciuc sa-i spuna si despre asta.

Eu unul nu am nevoie la Steaua de un asemenea bou care isi da seama dupa 7 ani ca trebuia sa produca tinere talente ca sa se poata pune cu echipele din Europa.

Dupa ce Iliescu mi-a mancat 17 ani din viata (si vrea sa-mi mai manance ca nu se lasa) pierdem si 7 ani de Steaua dar cu repercursiuni mult mai grave. O sa vedeti ca se poate si mai rau si mai urmeaza.

 

ar trebui sa consulte un psiholog, sau o persoana care sa-l faca sa inteleaga ca treaba lui e alta, nu sa faca echipa si sa introduca jucatori cu scopul de a ii vinde dupa aceea bazandu-se pe unul sau doua meciuri mai bune prinse de acestia. daca ar intelege asta, ar fi perfect. sa taca, sa dea bani pe jucatori si apoi sa vedem rezultatele

 

 

Dar pe psiholog cine-l plateste? EL. Si daca-l plateste el nu trebuie ala sa faca ce zice EL ?

Prietene, poate nu stii, nebunii nu se duc la psiholog ci la psihiatru.

jarhead24.10.2007 08:27

Telemea imparat s-a simtit ca un gandac! Binecuvantata revelatie! Regasirea conditiei de supuratie a unei societati bolnave - asta da satisfactie!

Ramai asa libarca mizerabila, pastreaza starea asta de perplexitate tampa, conserva imaginea asta: un gandac la Sevilla, ca asa te-a invatat tatuta'l tau ... gandac de onoare al Sevillei!

reina24.10.2007 08:28

Cred ca dramatizati..... ca deobicei!!!!!!!!!!!!! Si echipe mai puternice ( din toate pct de vedere) iau bataie....dar asa suntem noi, trebuie sa gasim tapul ispasitor pentru ca ne lasam manipulati de presa. Terminati cu prostiile si sustineti echipa si la bine si la rau..... cand era Paunescu si l-a dat afara pe Lacatus nu mai faceati asa urat....profitati de faptul ca Jiji este om bun si una peste alta vrea binele echipei si implicit binele lui!!!!!!!!!!!Nu cred ca face rau echipei.....cred ca infrangerea asta este tot spre binele Stelei, vor vedea realitatea(cei ce trebuie sa o vada!!!) si vor remedia ce e gresit. La Steaua sunt oameni ambitiosi care vor aduce si rezultate..... Forzta Steaua! :steag_steaua_ro:

^SnoWmaN^24.10.2007 08:31
Dar pe psiholog cine-l plateste? EL. Si daca-l plateste el nu trebuie ala sa faca ce zice EL ?

Prietene, poate nu stii, nebunii nu se duc la psiholog ci la psihiatru.

 

problemele la cap sunt iremediabile in cazul sau. el are probleme de personalitate. se crede antrenor omul. de aceea trebuie sa consulte un psiholog, ca sa-l faca sa inteleaga cine este el de fapt. un cioban prost care nu stie ce sa faca cu banii pe care ii are.

"Si daca-l plateste el nu trebuie ala sa faca ce zice EL ? " as putea sa-i platesc eu sedintele ca sa fie cum vreau eu nu cum vrea el:P

fedora24.10.2007 08:38
profitati de faptul ca Jiji este om bun si una peste alta vrea binele echipei si implicit binele lui!!!!!!!!!!!Nu cred ca face rau echipei.....cred ca infrangerea asta este tot spre binele Stelei

Sper din tot sufletul ca esti dinamovist undercover, altfel...

yo_marius_xxx24.10.2007 08:40
Nu-i doresc moartea lui Becali, ii doresc moartea in chinuri la 8 ani dupa ce da faliment.

 

 

subscriu,doar ca eu sunt mai milos si as vrea sa moara numai dupa 5 ani de la faliment

 

p.s. binenteles ca in acesti 5 ani,Steaua cu un presedinte capabil ar ajunge in optimile UCL...

neaalecu24.10.2007 08:40

parerea mea e ca noi, suporterii Stelei, nu stim sa ne materializam forta pe care o avem. suntem cea mai mare masa de suporteri din tara,avem un cuvant greu de spus la o iesire in strada,nimeni nu ne poate invinge,nici macar un cioban cu multe miliarde. primul pas , trebuie sa scapam de acesti simpatizanti ai ciobanului dintre noi! e simplu,Steaua fara noi nu ar fii nimic pentru ca NOI SUNTEM Steaua! :steag_steaua_ro:

D3m0cratu24.10.2007 08:47

Eu nu prea am postat comentari dar meciul de aseara m-a dezamagit f mult si nu echipa ci faimosul latifundiar care se crede antrenor si face el echipa...te crezi berlusconi?las-o moarta ala stie fotbal...este forte simplu ciobanule(Gigi...nu merita mentionat numele tau)ia-ti bagajele si pleaca o data ia-ti si banii aia si du-te tare cu tot cu ei...nu avem nevoie de ciobani cu impresii de antrenor...Oli trebuia sa ramana la Steaua,el este cel care a facut performanta la Steaua...dar berbecali este cam orb sa vada asta.In meciul de aseara l-a vrut pe Surdu in teren...ce a facut?Nimikkkkkk..pase la adversari si greseli de divizia C. O tanara speranta a Stelei precum Ochirosii a fost indepartat...Jukam cu Petre Marin...pe un flanc unde un pusti de 19 a facut ravagii...nu a castigat sevillia ci el singur...nu spun ca Petre Marin nu este n bun jucator da are o varsta si cel putin in CL este depasit de situatie.In a doua repriza am aratat ca avem orgoliu si fost alt meci..Felicitari lui Ov Petre,Emeghara si Zapata...si Goian ca de fiecare data fara greseala...ciobanu ramanecioban si noi o sa ramanem fara echipa dk nu facem ceva...in iarna se aude ca il da pe Goian..vrea sa il dea si pe Dica...o sa se aleagu prafu de iubirea noastra....Bicfalvi iar un tanar care promite f mult nu mai este introdus nici macar 15 minute..RUSINE BECALII..SPUI ca IUBESTI Steaua DAR NU FACI ALTCEVA DECAT SA NE DUCI LA FUND.Dk pedrazzini facea el echipa aseara scoteam cel putin un punct..oricum nu imi pierd speranta...am facut un meci onorabil in faa lui Arsenal.Slavia a incasat-o rau de la ei...sevillia au luat-o si ei...poate la anul trecem de grupe ..anul asta decat printr-o minune sa facem asta....Forzza Steaua...JOS BECALIII.. fularsteaua2

armanovici24.10.2007 08:52

Acum 2 sapt la nasul urla ca Steaua nu creste jucatori.

Cat de idiot trebuie sa fii sa crezi ca Gigi e bun la Steaua pentru ca are bani? Bani pe care i-a investit au venit inapoi triplu de la UEFA si din vanzare de jucatori. Macar admite ca e un parazit. Un gandac!

daniel.steaua24.10.2007 09:01
@ SteauaCareAFostNuCareEste

 

Mai pune si tu niste virgule, sa intelegem si noi ce vorbesti...

 

eu am inteles si fara virgulele alea de care vb tu, baiatul nu-si scrie proiectul de licenta aici, isi scrie parerea pe un site (andyq imi placea cum gandesti inainte, da' de la un timp te-ai schimbat mult...PACAT).

 

am citit toate comentariile la ultimele 2 articole si vad ca toti se dau ce ceasul *****.

baieti cum vreti voi sa dispara spurcatul din pipera cand voi abia asteptati sa mai dea un interviu, sa mai faca o poza, sa mai spuna vreo 2-3 minciuni la TV?...evitati site-uri ca prosport, gsp (site-uri pe care eu nu am mai intrat de vreo 2 ani) sau fanatik (sau ceva de genul asta, am auzit de la altii ca exista, eu nu l-am accesat niciodata).

mi-a spus ieri un prieten ca spurcatul din pipera ar fi pariat 500.000 de euro pe Steaua. =)))))))) ha ha ha ha hi hi hi ho ho ho..........daca lesinatul ala a avut 500.000 de euro cu el la sevillia eu imi tai scula si mi-o mananc singur. altul mi-a spus ca cica ar avea 3 miliarde de euro, bai baietii daca tavalitul asta ar avea 3 miliarde s-ar mai uita el 10 milioane venite din Liga? :))))) VA SPUN EU MAI MULT DE 15-20 DE MILIOANE NU ARE (CRED CA SI Hagi ARE MAI MULTA MATRITA CA EL ).

 

ignoranta asta totala cred l-ar face sa plece, da' mai poate cineva sa-l goneasca si acel cineva sunt SUPORTERII Stelei CARE SE DUC LA STADION. nu voi uita nicodata fata pe care o avea dupa meciul din sezonul trecut cu Ceahlaul, era rahat pe el de frica. aproape ca am plans de bucurie atunci cand am vazut cat de mic si neinsemnat este spurcatul din pipera. asa ca SUPORTERII STELISTI CARE VA DUCETI PE STADION va rog, va implor injurati-l tot timpul (si eu as face la fel daca as fi la Bucuresti pe stadion).

 

voie buna, ma inclin.

sile-jardel24.10.2007 09:02

tot respectul pentru suporterii nostri de afara care au tupeul sa faca acele bannere la adresa ciobanului.cei de aici,mai ales cei nordici nici gind sa faca asa ceva.pai daca mergi in avion cu ciobanu,cum sa-l mai injuri?ar trebui ca la fiecare meci,mai ales la cele de acasa sa apara proteste la adresa oierului,sa fada ca e penibil,ca nu se pricepe.nu trebuiesc neaparat jigniri,injuraturi ci mesaje de bun simt,sa nu ne perceapa lumea ca prost crescuti,mesaje de genul celui din spania

post-2458-1193216522_thumb.jpg

cristi_mold24.10.2007 09:16

Fratilor, va jur aseara a fost primul meci al Stelei, dupa ani buni, pe care nu l-am vazut. A fost Balul Bobocilor la liceul un invat, dar asta nu a contat m-am dus intr-un bar sa ma uit la meci. Cand am vazut ca in min.5 luam gol, ca Surdu este titular si ca acest Capel face ce vrea pe banda lui, am iesit afara si m-am dus in club si va spun sincer nu m-a mai interesat meciul. Asta nu mai este Steaua mea. Asta e Steaua lui Becali. Si eu nu pot sa iubesc o asemenea Stea.

AdrianUltras2524.10.2007 09:30

Vreau sa moara becalii si toti cei ca el!!!

grizzly24.10.2007 09:31

fain articol Gica. subscriu.

«12349»