FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sevilla - Steaua 2 - 1

«15678»
DonAndres23.10.2007 21:56

Fratilor!!!!!!!!!!

Gata!!!!!!

Nu se mai poate.......haide-ti sa facem ceva sa salvam ce mai putem salva din dragostea noastra!Eu sunt un simplu profesor de sport dar renuntz la tot pentru Steaua!!!!!!

Haide-ti sa facem ceva.....altfel vom deceda frumos.......!!!!

Mail-ul meu este and******@yahoo.ca!Inca o data...nu se mai poate!

Forza Steaua !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Astept..!!!!!!

jarhead23.10.2007 22:15

Stelisti ... multa suferinta si inimi ranite!

si cand noi nu vom mai fi

Va veti aminti

Ca a fost odata Steaua ...

Din Steaua nu au mai ramas decat entitatile desconsiderate in toate discursurile: suporterii acesti suferinzi perpetuu, bolnavi incurabil de o dragoste prea frumoasa si fara leac - Steaua!

Ma doare fratilor Alvez incercand sa-i spuna lui Nicolita patern: pustiule, las-o dracu, nu te mai agita!

Se incheie meciul si imediat refrenul: The Champioooons! si vine fulgerator durerea: unde este locul Stelei dupa 90 de minute de terfeleala a sportului, a valorii, a mandriei si chiar a ratiunii ... o echipa de schilozi, asa a parut Steaua astazi ...

Scuze Papillon! Vai mie, dar nu pot sa iubesc Sevilla! Gand nebunesc: incep sa-mi doresc sa orbesc, sa nu mai vad sfarshitul ...

cezar_el_grande23.10.2007 22:16

sa incepem revolutia fratilor.trebuie sa scapam de oier,ne calca in picioare pe noi suporterii si gloriile zi dupa zi si noi parca suntem legati la ochi.nu face nimic altceva decat sa castige glorie si bani de pe urma noastra si sa creasca in sondaje,dar in ultimul timp a inceput sa scada.a inceput sfarsitul,noi trebuie sa il impingem de la spate.acum ori niciodata.nu mai avem pic de demnitate va intreb??unde sunt toti acei ultrasi??????unde este mandria noastra ,de ce mai mergem la stadion sa ne bucuram daca Steaua joaca in Champions League caoieru sa ia banii?????sefii de galerie au fost manjiti cu ceva euroi de au facut ei pace cu Jiji.nu sunt demni pentru a conduce acei oameni care intradevar iubesc Steaua.noi toti ceilalti tre sa facem ceva.

papillon23.10.2007 22:19
15, da' buni.

Tu, da' altii?

 

Mai stau un pic si ma culc. Sustin in continuare ca scorul din seara asta nu-i o mare tragedie.

Mi-a placut, evident, Zapata, bravo lui!

Ov. Petre s-a miscat bine, M. Petre ne va spune adio, Rada binisor, Nicolita ineficient, Croitoru usor spectaculos dar inutil, exceptand faza golului, Eme bun, Neaga absent, Dica si mai absent, atacul varza.

 

Scorul de 2-1 n-ar fi rau, in fata unei echipe ca Sevilla, daca ne gandim mai ales la sapte-zero-ul lui arsenal. Treaba e ca a fost un joc de-a soarecele si pisica, asta-i mai naspa - parca jucau aia singuri

 

In alta ordine de idei, cred ca-i ok sa pleci la somn - ne-am mai linistit acum, promitem sa vorbim frumos ;)

 

 

@jarhead, scuze si eu man...Suntem cu toti suparati, asta-i adevarul

AdrianUltras2523.10.2007 22:31

incredbil acest cioban!

 

incredibil cat e de nesimtit!

 

 

acum da vina pe jucatori.

ca nu au valoare.

 

de parca nu din cauza interventiilor sale la echipa s-a ajuns unde s-a ajuns

 

 

mori ciobane!!!

DelPiero1023.10.2007 22:53

Am facut o prima repriza penibila...meritam sa fim condusi cu 4-5 goluri lejer...repriza a doua afost cum a fost,dar e clar ca suntem foarte,extrem,incredibil de mult de departe de fotbalul adevarat!Apropo,Jiji fecali nu-i antrenor,dar asta probabil stiati deja! :rolleyes: Surdu?O gluma proasta...Zapata?Portar adevarat...

bogdan23.10.2007 22:57

Pacat. Era de asteptat. Oricat de mult iubesc Steaua nu pot sa spun ca azi nu am avut noroc. Acum ceva timp am spus ca nu avem jucatori de valoare. Ca nu avem jucatori care sa stie cu mingea, care nu stiu sa faca un stop, de driblinguri nici nu incape vorba. Poate ca multi m-au contrazis, chiar daca nu neaparat in scris ci doar in mintea lor . Tot atunci am spus ca nu are ce cauta la Steaua, Surdu, Croitoru, Badea, Cristocea, Iacob, Lovin, O. Petre. Lenti, previzibili, fara sa stie sa dribleze, fara sa-si urmareasca pozitia in teren fata de adversar. Accept orice ofensa din partea voastra, dar pentru mine acestia nu vor fi niciodata jucatori, nici macar pentru campionatul intern. Avem nevoie de vitezisti, de jucatori care din driblinguri sa lase 2 sau 3 adversari in spate, sa poata sa deschida si sa creeze spatii in apararea adversa. Indiferent ca a fost Lyon, Real, Slavia, Sevilia, Arsenal, brazilieni au facut diferenta. Noi l-am pierdut pe Elton, probabil ca impreuna cu Zapata, au fost cele mai reusite transferuri ale Stelei in ultimi ani. Avem nevoie de brazilieni si sa scapam de ciurucuri, altfel tot asa ne va fi chinul. Sper ca pe viitor sa avem si noi astfel de jucatori. Ciobanul trebuie sa inteleaga asta pana la urma.

razU23.10.2007 22:57

dar chiar nu se gaseste vreunul care sa-i dea o bata-n cap la zdreanta asta de FECALI????? sau un glont in cap!! Au fost impuscati Kennedy si Ceausescu si nu poate fi el??? ***** tai ciobane cu cine mata te-a adus pe la noi! la branza cu tine si ia-i si pe Nicolita si pe Dica cu tine si jucati toti trei pe camp si angajaza-l pe ZEROLI sa va cante la fluier. boratura dracu', ca mi-e sila sa il mai vad!

 

FORZA Steaua pentru TOTDEAUNA !! :steag_steaua_ro:

Slider23.10.2007 23:10

Nu stiu ce aveti cu Becali. A fost chiar realist la sfarsitul jocului cand a zis ca jucatorii nu au valoare. Acum doar nu vreti sa spuneti ca Dica este in momentul de fata un mare atacant...Daca el nu mai poate nimic, ce pretentii sa avem de la ceilalti ? Pana si "ceasul" este mai bun decat Dick la momentul actual.

George Stan23.10.2007 23:16

@Slider

Da, daca ai dormit in ultimii doi ani si te-ai trezit la declaratiile astea de la sfarsitul meciului asta, intradevar, jegul pare un om chiar rational.

amarel23.10.2007 23:20
bai amarel nu mai critica jucatori....daca jucau bine ziceai bravoo aa.....si fara Nicolita iti zic nu stiu daca mai jucam discret cate mingi a scos in mecirile trecute daca iti amintesti in ultimul meci din sezonul trecut cand a scos din fata porti daca nu era petru el nu mai jucam acuma in CL deci mai usor cu criticile sau bagate tu in locul lui sa te vad ca la vb aiuria esti bun. !!!LUPTA Steaua!!!

Daca jucau bine, ii laudam asa cum era normal,dar n-au jucat,iar daca-i pe bagat in teren jucatorul care a jucat candva un meci,....atunci ar trebui bagata in teren echipa din 1986 !!!!!!

ASTA-I crudul adevar, Nicolita a facut marathon in seara asta, nu fotbal , fie ca-ti place. fie ca nu !!!!

AdrianUltras2523.10.2007 23:23

slider

 

 

ce ai patit frate?

nu ai dormit 3 zile?

 

 

pai nu el l-a adus pe Surdu?

nu el insista cu titularizarea lui Nicolita?

nu el a facut tactica pentru acest meci?

 

daca pe dreapta juca Badoi nu era acel bulevard

daca pe stanga era Ochirosii alta era treaba avand in vedere ca e mult mai rapid si mai puternic si mai tehnic decat Nicolita(are 185 cm inaltime fata de cei 177 ai lui Nicolita)

 

Thereau?

Paraschiv?

Elton?(ca vad ca tot zice lumea ca ne lipseste coordonatorul)

amarel23.10.2007 23:40

Poate gresesc, dar Neaga , imi pare ca jucat bine la mijloc in seara asta, poate s-o trezi ,in sfarsit !!!!

w3bmaster24.10.2007 01:03

NU avem frate ne tre inca cativa jucatori cand or sa se cumpere si la noi jucatori de 5-7 mil atunci putem ridica capu pan atunci eu zic ca nu tre sa aberam

 

De nervi a 2 repriza nam mai vazut-o ......

 

 

A e un progres fata de anul trecut (la scoruri ma refer)

 

Eu zic ca prindem Primavara in UEFA si ar fi perfect la anul inca 1 an in LC cam dupa ce o sa jucam vreo 4-6 ani la rand putem sa speram si poate avem si cu ce si experienta sa trecem in primavara LC

 

Forza Steaua Gigi nu merta zis nimik din partea mea hai sa il ignoram ....

papillon24.10.2007 02:04
Nicolita a facut marathon in seara asta, nu fotbal , fie ca-ti place. fie ca nu !!!!

 

Nicolita a jucat si el in nota echipei...

FortuneTeller24.10.2007 03:50

Din esec in esec spre rusinea finala. Asa cum multi suporteri care sufera pentru Steaua au anticipat, Becali si acolitii sai au distrus actuala generatie. Ne plangem de scor? De joc? Pai cand faci bascalie, bascalie primesti. In loc sa-l preocupe crearea unui club profesionist, cu reguli corecte si respect fata de fiecare, Becali a creat o gloata de pupincuristi, a daramat complet notiunea de echipa si temelia bazata pe munca si respect reciproc. Rezultatul? Un kitch, a adunatura de oameni fara atitudine de invingator, o intoarcere la epoca pre-Sevilla 86, cu campionatul nostru cel de toate zilele si capul plecat prin Europa. Acest fapt era absolut previzibil si din pacate cauzele reale vor fi probabil mascate ca de obicei in spatele unui tap ispasitor... Si inca ceva: nu jucatorii sunt de vina pentru acest haos.

 

PS Oare Gigi il da afara pe calugarul sef de la Muntele Athos pentru ca nu s-a rugat cum trebuie? Sau incepe sa le trimita biletele cu ordinea si continutul rugaciunilor?

endorama24.10.2007 05:49
bineinteles!acum e Becali!daca nu ma insala memoria,parca Hagi era principalul vinovat!

m-am cam saturat de alde tine si restul,acum v-a venit mintea la cap si v-ati dat seama care e principala problema!parca surdu era un jucator fenomenal care nu dadea randament din cauza faptului ca Gica nu-l juca pe postul sau,pe care-l nascuse doamna mamica lui!si pe rica la fel!MARSH,BAI!

 

cand Hagi era antrenor la Steaua, el era principalul vinovat - atata timp cat antrenorul n-are habar de fotbal decat din postura de mingicar, nimic nu mai conteaza. dupa ce am scapat in sfarsit de Hagi, principalul vinovat devine Becali pentru maniera aiurea de a conduce clubul care se manifesta inclusiv prin lipsa de valoare a jucatorilor transferati. asta in ciuda experientei de anul trecut din Liga care a aratat clar oricui vroia sa vada ca nu putem sa evitam penibilizarile astea cu jucatori de gen Lovin, Ov Petre, Croitoru samd.

undeshila24.10.2007 06:18

meci f slab , prima repriza cel putin am fost hentz , mai ales apararea , care culmea , alte dati era cea mai buna .. in a 2-a repriza am jucat mai bine , am presat , am si marcat , dar nu am inteles ce dracu n-au presat pana la sfarsit , putea sa vina o deviere de undeva , un corner si sa egalam , chiar dk nu meritam , dar era important

 

ramane cum am zis ca si anul trecut imediat dupa tragerea la sorti sa ne batem pentru locul 3 si sa mergem mai departe in Cupa UEFA, mai ales ca Slavia si-a furat-o rau de tot aseara de la Arsenal cu scor de maidan : 7-0

 

 

P.S. pe langa faptu ca si pedrazini sta pres si l-a bagat pe Surdu , dk tot a avut sange`n 00 sai bage si pe Neaga si pe Badea , nu stiu ce dracu nu l-a trecut pe stanga pe Neaga si pe dreapta pe Banel , unde cei 2 se simt cel mai bine ...

zamainmenu24.10.2007 06:19

De la Steaua mi-am luat orice speranta in sezonul competitional 2007-2008. Vom termina in grupa CL pe locul 4 apoteotic. Chiar daca batem pe Slavia acasa in etapa 5, si ii egalam la puncte, ei au mari sanse sa faca un egal in ultima etapa acasa cu Sevilla, noi in schimb o vom fura clar de la Arsenal.

In alta ordine de idei, cred ca am avut o grupa usoara, in preliminarii cu Olanda, pe care am prins-o intr-o forma de kko. Cand vezi ca am avut pe Nicolita, P. Marin, Goian, Dica, Ov. Petre titulari in meciurile nationalei si vazand ce hal de diferenta calitativa este intre jucatorii Stelei si cei ai Seviliei, atunci iti dai seama ca mare scofala de calificarea nationalei nu este. Jucatorii tot aia sunt si cam atata pot. Asta le este valoarea. La euro 2008 ne trebuie tot muntele Athos sa se roage pentru a trece de grupe si a ajunge in sferturi.

Nasu, Corleone, Jenel, Jiji, Borcea - toata floarea cea vestita - lor sa le "multumim" ca echipele noastre sunt umilite prin Europa imediat ce intalnesc un adversar solid. Asta e nivelul fotbalului romanesc.

il_scorpio24.10.2007 06:24

Nicolita a alergat peste 12 km aseara...ce sa spun respect! Daca ar fi alergat toti asa va zic eu ca bateam!

S-au vazut aseara marile transferuri Surdu si Zaharia...

sorinf24.10.2007 06:25
Sevilla - Becali FC 2-0

Sevilla - Pedrazzini 0-1

te contrazic prietene

nota 2 pentru pedrazzini

1. incepe cu surdu desi e total lipsit de forma , forta etc

2. incepe cu 6 jucatori in jumatatea lor .dar fundasii nu joaca strans adica echipa scurta, ci in spate( am remarcat asta in min 2 si le am zis celor din jur ca pana in min 10 luam gol pe contratac)

3. la 2-0 se c*** pe el de frica si renunta la jocul combinativ in favoarea celui cu pase lungi

cam asta af fi

nota 3 in mod normal

dar avand in vedere ca i a gasit lu surdu scuza ca a fost obosit i am scazut un punct , deci 2

srry

FORZA Steaua

jarhead24.10.2007 06:36

Si totusi ... ce se intampla cu Dica?

Incep sa cred ca nu vrea dar de ce? Baiatul asta nu are orgoliu? Daca vrea sa plece nu inteleg de ce trebuie eventual dupa asemenea "evolutii" sa plece intr-o Liga secunda ...

fedora24.10.2007 07:54

Simplu: de ce sa joci cum dicteaza un cioban alaturi de "fotbalisti" ca Surdu sau Croitoru cand stii ca scapi de acest descreierat in 2 luni?

psyho0124.10.2007 08:09

nu stiu si nu inteleg de ce ne plangem atata.sevilla e savilla si aseara au facut cel mai bun meci al lor pe anul asta.cel mai slab punct al meciului a fost apararea.nu tu pressing,nu tu pase ci numa bubuieli in fata,Banel a fugit de nebun 12 km din care probabil vreo 12metri cu mingea,Goian inexistent,rada a facut vreo 3 henturi,Petre Marin ar trebui sa se gandeasca la pensie sau la divizia b,Dica mai sters decat geamurile lustruite cu caramida,Iacob nu a fost in stare sa tina mingea mai mult de 5-6 secunde,surdu imi e si mila sa comentez de el.apreciez totusi evolutia lu zapata,emeghara,ov Petre,si Neaga.nu stiu dc vom merge in UEFA sau nu-pot doar sa sper.slavia poate face egal cu sevilla e adevarat dar si noi putem face egal cu sevilla acasa sau poate chiar sa castigam.si de ce nu si cu arsenal,ca nici aia nu au 3 picioare.mingea e rotunda fotbalu se joaca pe teren,sanse sunt.pacat,pacat ca s-a batut joc de echipa asta.pacat de Thereau,pacat ca Badea e rezerva,pacat ca nu mai avem un antrenor ca Zenga sau Protasov.singura realizare a Stelei anul asta e zapata.pacat ca s-au facut schimbari la o echipa care juca bine si avea rezultate,pacat pentru ca pornisem pe un drum frumos.

asta e...asa cum ne-am obisnuit,...poate la anul.

in final,respect roosters si outlaws :wink:

steag3

Cipper24.10.2007 08:10

Eu nu inteleg cum poti titulariza un jucator ca Romeo Surdu. Este pus pe liber de marea echipa clujana invinsa acasa de "galonata" Famagusta la scor de forfait si tu il titularizezi pe baiatul asta... Chit ca a fost impus de Gigi trebuie sa-i explici ca antrenor cum vezi tu primul 11 si eventual va intelege...

Apoi, ce cauta in continuare Croitoru la Steaua? pentru mine e un Gigel Coman 2. Baiatul asta nu a facut nici macar un sfert de meci bun de cand a venit.

E mai usor sa ierti cateva meciuri mai slabe (vezi cazul P Marin) atunci cand un jucator a jucat si mult mai bine, insa cand acesta e pe o continua linie moarta pe mine unul ma depaseste increderea pe care o primeste in continuare.

 

PS: de ce era Surdu obosit? de 2 saptamani nu a mai jucat vreun meci oficial...sau el da totul doar la antrenamente?

«15678»