Echipa folosita de Sandoi:
Lung jr - Bãrboianu, Gãman, Cordoș, Vagner - Gîngioveanu, Bicfalvi, Iorga, Ochiroșii - L. Ganea, Sburlea.
In minutul 54 era 3-0 pentru aia, noi am dat gol prin Gangioveanu ('77), din penalty.
Echipa folosita de Sandoi:
Lung jr - Bãrboianu, Gãman, Cordoș, Vagner - Gîngioveanu, Bicfalvi, Iorga, Ochiroșii - L. Ganea, Sburlea.
In minutul 54 era 3-0 pentru aia, noi am dat gol prin Gangioveanu ('77), din penalty.
"Se vede cã jucãtorii abia au venit din vacanțã, dar avem o echipã în formare. L-am remarcat doar pe Liviu Ganea, doar el pot spune cã s-a ridicat la nivelul cerințelor".
Tehnicianul "tricolorilor mici" a adãugat: "Primul meci oficial este peste o lunã și acest lucru mã cam îngrijoreazã, dar sper sã remediem problemele din mers".
Daca a zis Sandoi asta, inseamna ca baiatul a fost printre cei mai slabi.
Ma rog, e normal sa se intample asta. Cand antrenorul e slab si selectia e slaba, nu ai cum sa faci treaba.
Tudose? Cristi Tanase?
Ce sa caute Cordos la nationala? Ala cat a jucat in Liga 1 si-a dat tot autogoluri.
Asta este. Selectia se face in functie de impresar si asta nu are cum sa fie bine.
Sandoi trebuie sa plece.
L-ati vazut pe marele Marica ce injuratura a tras dupa gol?
Uitati-va care e diferenta dintre un jucator de fotbal si Banel.
Un jucator de fotbal centreaza perfect,mingea cade peste fundasi si intra in poarta.O centrare impecabila,care pune mereu pericol in careul advers.Banel ,din exact aceiasi situatie centreaza in primul adversar.
Nu-i bai,bine ca Banelul ne albeste si la Nationala.E aplaudat chiar si cand da pe langa minge si cade in fund...
L-ati vazut pe marele Marica ce injuratura a tras dupa gol?
Nu stiu de ce am impresia ca nu-i injura pe croati...
un infect....
si ma declar fericit...am auzit sugi p**a Gigi la un aut....
Ce ne facem cu Banel....
Uitati-va care e diferenta dintre un jucator de fotbal si Banel.Un jucator de fotbal centreaza perfect,mingea cade peste fundasi si intra in poarta.O centrare impecabila,care pune mereu pericol in careul advers.Banel ,din exact aceiasi situatie centreaza in primul adversar.
Nu-i bai,bine ca Banelul ne albeste si la Nationala.E aplaudat chiar si cand da pe langa minge si cade in fund...
Care ma frate? Pai Banel e noul Zidane, nu stiai? Iar Costea? A driblat toate echipa inclusiv banca. 12 mil ?. Clar.
Acum fara glume. Croatia ne-a aratat ce seamna sa joci un fotbal tehnic, spectaculos si cu pase bune...Pase precise. Un fotbal ofensiv. Singurul jucator care mi-e ma placut, afost Bourceanu, nu este Gattuso drept. Insa are ceva valoare. Voi nu ati vazut cat de prost stam la capitol tehnic/talent? V-am zis de cel 1000 ori, si tot nu vreti sa intelegeti. Suntem singura tara atit latina, si din balkan, fara jucatorii tehnici si talentati. Este absolut incredibil. De parca sportul fotbalul nu este facut pentru noi?
Fratilor, Piturca e un dobitoc.
In loc sa convoace la nationala jucatori ca Streit sau Max Nicu, jucatori apreciati in Germania, el aduce panarame gen tamas si florentin Petre. Pai cu astia vrei sa faci treaba!?
Romania a jucat tot meciul in inferioritate. contra,tamas,fl Petre, BOURCEANU!?,cocis,etc, pe astia ii aduci la nationala?!
Atat timp cat Piturca e sef acolo noi nu o sa vedem fotbal cum trebuie.
Croatii au jucat mult mai organizat ca noi si mult mai relaxati. Pt ca pe ei nu exista nici o presiune. Nu erau obligati sa castige meciul. Ei au venit doar la pregatire.
Tricolorii, in schimb, au jucat de parca aveau bete in fund.
P.S.
S-a vazut totusi ca fara Mutu nationala joaca altceva. Nu mai sunt asa de speriati de bombe. Au fost speriati si acum. Dar parca presiunea nu era la fel de mare.
Cand e mutul in teren ei trebuie sa lucreze doar pt el, sa ii dea lui toate pasele, el le cere, el pune presiune pe coechipieri.
Fara el am mai vazut si ceva din partea lui Marica si a lui Costea si chiar si a celor 2 mijlocasi centrali, mijlocasi centrali care au avut in acest meci curajul de a trage la poarta de la distanta.
Adrian
Ah da, cei 2 nemti mai lipseau. Tu nu vezi ca ei sunt printre cei mai slabi din Bundesliga? Albert Streit freaca banca mereu la Shalke, iar Max Nicu? Mai joaca ceva la Hertha? F.Petre, Contra, Tamas, Nicolita. Ei sunt cei mai valorosi jucatori romani. Exista cineva mai valoros ca F.Petre, si nu stiu eu? Zi. Prepelita? Gangioveanu? Ochirosii? Szekely? Tanase? Cristea, Torje? Toti sunt submediocri. Jucatori fara mare valoare.
Este atat de greu de inteles ca asta este valoarea noastra? Asta este valoarea jucatorului roman. De aia am zis. Ca Mutu este si va fi singurul decar al fotbalului romanesc.
PS: Aaah, cine a zis ca Costea este noul decar al fotbalui romanesc? Haha..
Haha. Parca esti un tatic virtual....
Ok. Zi si mie. Avem jucatorii tehnici in Romania? Dribleur.
SteauaB
Macar Nicu si Streit joaca la echipe puternice din vest. Petre ce face la terek groznai?Aia e echipa? Cocis e tot rezerva la Dinamo moscova sau unde e. Cum se face ca e chemat constant la nationala?
contra la fel.
tamas e o super varza. ai vazut ce pasa frumoasa i-a dat lui Petric? Pacat ca nu a fost croatul mai atent.
Am vazut si valoarea lui mutulica in aceasta vara, la europene. Un 0 mare si barat.
Si mai face si fite sa nu vina la nationala.
Pai jucatori mai tehnici ca el gasesti in Romania o gramada. Pacat de ei ca nu au pilele lui. (nu oricine isi permite nas interlop)
O sa vezi tu adevaratele talente cand va incepe curatenia din fotbalul romanesc, cand la nationala nu se va mai ajunge pe pile si cand se va dori performanta.
Croatii au fost mult mai organizati ca noi. Cand stii unde sa dai pasa, o dai oricum. Ca e calcai sau lat, nu conteaza. Cand stii ca esti ajutat, iti permiti un dribling.
Croatii jucau simplu. Driblau un om si dadeau pasa.
La noi nu a fost la fel.
La noi, chiar in primele minute, cocis a driblat un om si a incercat sa scape de minge pasand-o aiurea. Asa se face?!
Aici nu e vorba doar de talent. E vorba si de munca si de dorinta de performanta si de creier.
@Adrian
perfect corect.
mai putin de acord sunt cu Streit.de cand a plecat de la Frankfurt nu prea mai face nimic...poate acum dupa ce a plecat la Hamburger SV.
Max Nicu ar merita insa o sansa!
@SteauaB
Daca esti asa anti-roman si ne crezi pe toti non-valori de ce nu te muti tu in alta tara?Il apreciezi enorm de mult pe domnul 10 cu nasul alb.Daca esti javra sa nu iti fie rusine sa recunosti...Un stelist adevarat n`avea cum sa fi ramas indiferent la remarcile baiatului cu praful....
Poate ca ai dreptate.
@Adrian
Vad ca tu te legi doar de Petre,Tamas sau Contra.Corect...dar zi frate si de Banel sau de Nesu.Sau acestia sunt de nationala? Pe langa acestia mai sunt jucatori gen Codrea sau Cocis care sunt si ei vai de mama lor. N-avem deloc talente...ce mai.
Nesu e foarte bun ca rezerva pentru Rat. Nu degeaba e al 3lea cel mai bun fundas din Olanda in acest sezon.Banel oricum o sa fie convocat pt ca jucator ca el nu mai avem. Fratele meu, ai nevoie si de muncitori din astia care fug in min 95 ca in min 1. Ai nevoie cand joci cu echipe ca Brazilia si Olanda.
Zic de aia pt ca sunt terminati. Nu au valoare.
Unii din ei ar trebui sa se retraga pt ca sunt fosile, altii pt ca nu au valoare. Asta e adevarul.
Unde era Tamas la golul lui Kranjcar?
Stii unde?
Privea din afara careului.
In ceea ce-l priveste pe Banel,pot sa treaca si ince 3 sezoane de Champions League peste el si tot la fel il vezi. Cum e posibil sa fi mijlocas de banda si orice centrare pe care incerci sa o dai se opreste in primul adversar?Adevarat...alearga mult si face si faza defensiva spre deosebire de acea gluma de fotbalist care e Fl.Petre....dar parca nu se poate numi fotbalist.
Unde era Tamas la golul lui Kranjcar?Stii unde?
Privea din afara careului.
Tamas e un ratat a facut astazi mai multe greseli. Nu are ce cauta in primul 11 al nationalei.
@SteauaB
Daca tu-l vezi pe Tamas fotbalist inseamna ca parerile tale despre fotbalistii romani erau normale. E ca si cum eu as comenta de o operatie pe creier ![]()
Tamas e un ratat a facut astazi mai multe greseli. Nu are ce cauta in primul 11 al nationalei.
@SteauaB
Daca tu-l vezi pe Tamas fotbalist inseamna ca parerile tale despre fotbalistii romani erau normale. E ca si cum eu as comenta de o operatie pe creier
Nu am zis ca Tamas e un fotbalist valoros, insa am precizat ca nu exista un fundas roman mai valoros ca el. Probabil Goian, insa si el este un jucator submediocru.
@SteauaB tu iti doresti o echipa formata din 10 jucatori tehnici? Din pianisti? In ce era traiesti?
Tamas cel mai bun fundas roman???????
Nu am zis ca Tamas e un fotbalist valoros, insa am precizat ca nu exista un fundas roman mai valoros ca el. Probabil Goian, insa si el este un jucator submediocru.
Goian, Ghionea, Radoi, Chivu sunt cu cel putin 2 clase peste el. Pana si domnisoara aia de Radu Stefan e peste el....
S-a vazut ieri ca Tamas a fost praf, norocul nostru a fost ca croatii nu au putut profita de gafele lui repetate. Daca tu-l vezi pe Tamas cel mai bun fotbalist roman inseamna ca e clar cu cine discut...
Goian, Ghionea, Radoi, Chivu sunt cu cel putin 2 clase peste el. Pana si domnisoara aia de Radu Stefan e peste el....S-a vazut ieri ca Tamas a fost praf, norocul nostru a fost ca croatii nu au putut profita de gafele lui repetate. Daca tu-l vezi pe Tamas cel mai bun fotbalist roman inseamna ca e clar cu cine discut...
Si ce voiai sa zici? Ca, cu Chivu sau cu Radu, castigam meciul? Stai frate linistit, ca soarta era aceeasi. Croatii erau cu cel putin 4 clase peste noi. Ne-au aratat ce inseamna talent/tehnic cu adevarat. Nu bambilici a lá Nicolita, F.Petre etc.
Un bun prieten de al meu, fiind Croat, mi-a zis mie ca Romania face peninsula balcanica de ras:
"Adica"
"Pai, cum Adica?"
"Nu vedeti ca sunteti rusinea balcanilor"
"De ce?"
"Sunteti atehnici si antitalentati in puii mei, nu aveti jucatori tehnici, spectaculosi"
"Nicolita?"
"Ala nu e problema"
Ce sa mai? Toate lumea rade de noi... Toate lumea....
Stai foarte prost cu limba Romana.
Nu cred ca esti Roman.
Te rog sa nu mai vorbesti urat despre romani pana nu dovedesti ca esti Roman. Si, atunci, sa vii cu argumente.
Urmatorul tau post poate insemna o pauza de 7 zile(ban, daca nu intelegi.). Asa ca ai grija.
Tamas e intr-adevar sub Goian sau Ghionea dar i-a luat mereu fata ultimului deoarece e unul din favoritii lui Piturca. Si dupa cum se stie Piturca e cel mai incapatanat antrenor posibil. Cat timp va fi selectioner,nu vor lipsi Tamas,Fl. Petre,Codrea sau Cocis,care clar nu au ce cauta in echipa nationala. Daca vroia neaparat dinamovisti putea sa-i dea o sansa si lui Danciulescu.
Tamas petarda nationalei....
@Adrian
Din cate am auzit Maximilian Nicu este turc de origine romana.
Cel mai bun aseara a fost clar Costea. Cu el, cu Mutu, cu Chivu si cu Radoi sunt sigur ca putem arata mult mai bine. Tamas nu are ce cauta la natioanala.
Poate ca nu bateam cu cei 2, dar in nici un caz Tamas nu este cel mai valoros fundas roman! Cred cu sinceritate ca sunt membrii ai acestui forum care ar fi mai buni ca fundasi decat panarama aia de fotbalist.....
Tamas nu are ce cauta la natioanala.
Nici Ovidiu Petre, in halul in care a jucat. Si nici Goian.
Pacat ca Ghionea a fost asa bou de s-a ales cu suspendarea, acum e mult peste Goian.