FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciuri amicale

«12347»
Stelistu_infocat07.02.2008 10:08

Se pare ca meciul cu Israel ar trebui sa fie un semn pentru nationala... jocul Romaniei pot sa spun ca a fost neasteptat de prost... fata de ce eram obisnuiti... jucatorii Stelei s-au ridicat la "inaltimea" jocului echipei... deci nu a iesit nimic cum trebuie... eu zic ca Piti ar trebui sa faca ceva ... ca totusi CE e mai aproape decat credem !!!

 

~!~!~!~

**alex**07.02.2008 11:53

Nu vreau sa par avocatul lui Ov.Petre, gestul sau a fost unul inconstient si a meritat cartonasul primit. Dar e inadmisibil cum "vedetele nationalei", si aici ma refer la Chivu, Contra si Mutu acuza faptul ca daca nu jucam in 10 oameni nu pierdeam meciul niciodata. Intai sa se uite la ei cum au jucat, pai la ce forma arata Mutu in Italia trebuia sa zburde pe langa aparatorii israelieni. Parerea mea e ca multi dintre ei nu au vrut sa forteze pentru a fi mai proaspeti pentru echipele de club.

 

Din toate aceste declaratii se incearca o manevra de inlaturare a lui Ov.Petre de la nationala, se stie faptul ca cei trei mentionati mai sus sunt prieteni buni si au avut mai demult influenta in alcatuirea lotului. Probabil Codrea e tovaras mai bun cu ei.

Raul198807.02.2008 14:02

eu nu am vazut meciul de ieri da dupa alte meciuri pot sa zic ca problema noastra ii ca nu suntem o echipa unita

Mutu in loc sa paseze in momente cheie el mai bine dribleaza sa arate cand de bun ii

asta sa vazut in meciul cu germania si in alte meciuri

asta ii problema si la Portugalia

au jucatori buni dar nu o echipa unita ci o echipa plin de individualisti in care fiecare jucator incearca sa arate cat de fenomenal ii

novac07.02.2008 14:06
alex, astea sunt supozitii, la fel este si "stirea" din gsp cum ca nu si-ar fi primit banii pentru calificare. Pana se confirma aceste zvonuri, hai sa le zicem asa, trebuie sa le tratam ca atare. Gestul lui Ovidelu' ramane unul urat, la fel cum mentinerea lui contra in teren (execrabil taranul asta) in locul lui Ogararu, este o mare greseala. Dar stii cum se spune ... nenumarate sunt caile domnului si numai Piti stie ce se intampla la nationala.
stelistu_607.02.2008 19:53

Pacat de ocazii :(, se putea si mai bine. Iar acuma toti ii critica, aveam si un om in minus.

Treziti-va baaaaa, e doar un amical.

yo_marius07.02.2008 20:50
nenumarate sunt caile domnului si numai Piti stie ce se intampla la nationala.

 

 

in sfarsit cineva cu capul pe umeri.mi se pare chiar de bun simt ca in momentul in care avem un selectioner care a calificat nationala la 2 (doua) turnee finale in perioade destul de grele pentru fotbalul de la noi,sa ne mai abtinem de la comentarii de genul "ala nu e bun" "ce cauta ala la nationala" etc.

 

banuiesc ca nu avem noi un "ochi de antrenor" mai bun decat al lui Piturca,pentru a putea spune sus si tare cine are si cine nu are valoare de nationala.din punctul meu de vedere,Piturca si-a demonstrat valoare cu varf si indesat,calificand acesta echipa la Euro.

cum foarte bine puncteaza o reclama "restul e can-can"

 

 

referitor la Ov.Petre,desi gestul sau e condamnabil,mi se pare ca se "sare in sus" mult prea mult.sa nu uitam ca unul Ganea a facut ceva incredibil,o fapta care intr-o tara normala ar fi dus la cel putin 2 ani de suspendare,daca nu chiar excluderea din fotbal,si nimeni nu a facut atata tevatura,dovada fiind gluma de suspendare pe care a primit-o.

asadar,desi ramane acest gest,cum spune toata lumea-regretabil si necontrolat-, eu propun sa arunce primul cu piatra cel care se simte inocent si nevinovat.~aviz "vedetelor" nationalei care abunda in declaratii cum ar fi castigat intr-un meci 11-11,ba chiar la scor~

steaua_gloria07.02.2008 21:20
Treziti-va baaaaa, e doar un amical.

Ce sa faci , unii nu inteleg asta. Suporteri romani, invatati sa sustineti echipa si la greu. Romania a facut o campanie de calificare excelenta, sa nu-i injuram pentru ca au pierdut acest amical.

Dany's08.02.2008 19:49

A fost un amical sper sa nu se repete la Euro:((

alexynho20.03.2008 21:27

Am o intrebare.. cine credeti ca este cel mai bun mijlocas stanga din campionat ? (unul potrivit pentru echipa nationala). Pentru ca eu unul... sunt depasit de aceasta situatie (cunosc doar unul, insa il zic mai tarziu).

White Power21.03.2008 08:07

vine meciul amical cu rusia...

Ghencea, 26 martie, 20:30

 

speram la o evolutie mai buna a nationalei

daca joaca cum a jucat cu israel :mellow:

alexynho24.03.2008 20:30

Lotul Romaniei pentru partida cu Rusia:

 

1. Bogdan Lobont - Dinamo

12. Marius Popa - Timisoara

 

2. Cosmin Contra - Getafe

3. Razvan Rat - Shakhtior

4. Gabriel Tamas - AJ Auxerre

5. Cristian Chivu - Inter Milano

15. Dorin Goian - Steaua

17. Laszlo Sepsi - Benfica

18. George Ogararu - Ajax

 

6. Mirel Radoi - Steaua

7. Florentin Petre - TSKA Sofia

8. Ovidiu Petre - Steaua

11. Razvan Cocis - Lokomotiv Moskova

13. Marian Aliuta - Poli Timisoara

16. Banel Nicolita - Steaua

20. Nicolae Dica - Steaua

 

9. Ciprian Marica - Vfb Stuttgart

10. Adrian Mutu - AFC Fiorentina

19. Marius Niculae - Inverness

21. Daniel Niculae - AJ Auxerre

 

Ma intreb ce cauta nea' Banel la nationala ? ... sau chiar Aliuta, ca nu prea m-a impresionat.

 

Sunt atatia si atatia jucatori care ar merita o sansa:

 

Dinamo: Bratu

CFR: Trica (chiar joaca bine, desi are un caracter infect)

Otelul: Szekely

FC Vaslui: Haisan, Frunza

U Craiova: Bornescu, Costea

Poli Iasi: Sfarlea

U Cluj: Goga

 

I-am pus pe cei care sunt in forma, si nu sunt accidentati (si care m-au impresionat pe mine). Si inca ceva.. ce atatia stranieri ? Nici in forma nu sunt, si nici nu joaca la echipa de club.

MoWeed24.03.2008 20:32

Nu stiu ce cauta Banel, Florentin Petre sau Marius Niculae la nationala.....

Probabil Piturca vrea sa cristalizeze deja lotul pentru Euro 2008. Totusi nu insinuezi ca la Euro sa lasam acesti stranieri acasa si sa jucam cu Sfarlea sau Costea...

alexynho24.03.2008 20:35

Moweed

 

Am vazut meciuri de-ale Craiovei.. si ce "bulan" are Costea in fata portii, zici ca e Inzaghi. Si nu ziceam sa ii ia la Euro, ci sa ii vada macar in amicale, ca la urma urmei, asta inseamna echipa nationala, cei mai in forma (si cei mai buni) jucatori ai unei tari. (Si daca stam sa ne gandim, pe cine avem mijlocas stanga? Cocis ? ... mh.. cam am dubii)

MoWeed24.03.2008 20:43

Alexynho

 

N-am zis ca sunt de acord cu gandirea selectionerului doar ti-am zis unul din motivele pentru care lista convocarilor arata asa...

alexynho24.03.2008 20:51

Moweed

 

Ai dreptate si tu aici... Euro ne paste in aproximativ 2 luni, si inca nu avem echipa pregatita. Multi accidentati, si luate rezervele de la alte echipe :(. Nu ii vad bine pe tricolori.

MoWeed24.03.2008 20:53

Avem si grupa grea insa noi mereu ne-am descurcat mai bine cand am fost considerati "outsiderii"

Pe Italia,Franta si Olanda ii putem invinge numai daca vom juca bine ca echipa, caci la valoare individuala suntem clar sub ei...

alexynho26.03.2008 18:29

Egipt - Argentina

Romania - Rusia

Danemarca - Cehia

Polonia - SUA

Austria - Olanda

Portugalia - Grecia

Brazilia - Suedia

Elvetia - Germania

Franta - Anglia

Scotia - Croatia

Spania - Italia

 

O serie de meciuri amicale destul de tari se joaca asta... cele ingrosate cred ca vor castiga, celelalte meciuri, terminandu-se la egalitate. Pacat ca nu vad Franta - Anglia :(

MoWeed26.03.2008 20:52

Deja se preconizeaza multe surprize in amicalele internationale....

alexynho26.03.2008 20:54

Chiar prea multe :blink: . Numa' scorul Olandei ma pune pe ganduri la calitatile mele de a da pronosticuri.

MoWeed26.03.2008 20:55

Nici la Polonia-SUA nu ai nimerit :rolleyes:

alexynho26.03.2008 21:33

Austria 3-4 Olanda :wacko:

cristi_mold27.03.2008 08:36

Ce revenire au avut olandezii. Ar trebui sa ne ingrijoreze. Altfel italienii au avut un joc previzibil, in timp ce francezii nu au jucat stralucit, in fata unei nationale obosite.

dan11327.03.2008 21:49
SteauaB11.02.2009 18:08

Slovenia U-21 - Romania U-21

3:1

 

Mai e ceva de comentat?

Adrian11.02.2009 18:15

Cu Sandoi antrenor, ce vrei?

Ala e un fel de Piturca 2.

 

Nu am vazut echipa folosita dar parca vad ca Ochirosii nu a fost folosit titular. Si mai presimt si ca dinamuistii erau acolo la putere.

«12347»