Lotul Romaniei pentru partida cu Rusia:
1. Bogdan Lobont - Dinamo
12. Marius Popa - Timisoara
2. Cosmin Contra - Getafe
3. Razvan Rat - Shakhtior
4. Gabriel Tamas - AJ Auxerre
5. Cristian Chivu - Inter Milano
15. Dorin Goian - Steaua
17. Laszlo Sepsi - Benfica
18. George Ogararu - Ajax
6. Mirel Radoi - Steaua
7. Florentin Petre - TSKA Sofia
8. Ovidiu Petre - Steaua
11. Razvan Cocis - Lokomotiv Moskova
13. Marian Aliuta - Poli Timisoara
16. Banel Nicolita - Steaua
20. Nicolae Dica - Steaua
9. Ciprian Marica - Vfb Stuttgart
10. Adrian Mutu - AFC Fiorentina
19. Marius Niculae - Inverness
21. Daniel Niculae - AJ Auxerre
Ma intreb ce cauta nea' Banel la nationala ? ... sau chiar Aliuta, ca nu prea m-a impresionat.
Sunt atatia si atatia jucatori care ar merita o sansa:
Dinamo: Bratu
CFR: Trica (chiar joaca bine, desi are un caracter infect)
Otelul: Szekely
FC Vaslui: Haisan, Frunza
U Craiova: Bornescu, Costea
Poli Iasi: Sfarlea
U Cluj: Goga
I-am pus pe cei care sunt in forma, si nu sunt accidentati (si care m-au impresionat pe mine). Si inca ceva.. ce atatia stranieri ? Nici in forma nu sunt, si nici nu joaca la echipa de club.