FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciuri amicale

«134567»
David08.02.2011 20:25

Cat talent la penaltyuri.

Dragoshel08.02.2011 20:28

trecand peste toate prostiile din tot meciul....cum sa il pui pe zicu sa execute primul penalti cand el nu a avut sut SPRE poarta astazi?? Cum sa il pui pe papp sa execute penalti??

 

cat de tampit sa fii??

Khalid08.02.2011 20:47

"Ba Banele, m-am saturat ba, de centrarile astea"

 

aahhaha

red&blue_boy08.02.2011 20:52

Ce emotii am avut la penalty-uri! :D

Juma' dintre titularii de astazi,sa fiu indulgent,n-au ce cauta la nationala...

chester12308.02.2011 21:01

Papp si Zicu la executarea penalty-urilor. Ahahahaha =)) Mda.

Sa inteleg ca Deac poate dribla cate 2 jucatori ucrainieni deodata, dar nu poate bate un penalty. Mai lipsea sa bata Pantilimon.

Korado08.02.2011 22:02

Care echipa nationala Steaua ? sau amatorii care poarta fara drept de apel 21 de milioane de oameni spre "victorie" meci de meci?

Sper ca sunt destul de clar in post , noi nu avem alta nationala decat Steaua. Pun pariu daca intrebi pe cineva afara despre fotbalul din Romania primul lucru care il va Steaua , asta daca nu cumva intrebi : Do you know RB? Answer: nOoooOOooOO ;) how about DB ? who??? No man ONLY Steaua BUC!!!!

SuperstaR1809.02.2011 09:24

Daca ne intrebam vreodata ce echipa are un joc mai plictisitor decat FCSB2oo3, iata ca am primit raspunsul: Nationala Romaniei, incropita de tandemul Lucescu-Lupescu.

Robert Aeroth09.02.2011 12:02

Inafara de Gardos si Papp au fost toti zob

Ronnie09.02.2011 13:04

Gardos a fost lemn, a dat pe putin 5 pase la adversari.

greenyes09.02.2011 14:25
Gardos a fost lemn, a dat pe putin 5 pase la adversari.

 

De aproape mai bine de o luna nu am mai accesat "presa sportiva" si nici nu am de gand sa o fac pe viitor. Despre ce amical este vorba? Is si eu curios :)

 

 

David09.02.2011 17:31

Romania Ucraina 2-2. Am pierdut la penaltyuri. A batut Zicu primul. :D Si jucam cu Zicu si Sabin Sburlea in atac.

Dragoshel09.02.2011 18:27

Zicu titular. Nu ma uit la meci

red&blue_boy09.02.2011 18:52
Zicu titular. Nu ma uit la meci

Nici nu stii ce pierzi ! :))

ady.fcsb09.02.2011 19:56

Joaca bine Romania impotriva viitoarei campioane mondiale,Cipru. Echipa se misca bine,Florescu e formidabil.

red&blue_boy09.02.2011 21:27

Vad ca am castigat la penalty-uri !!! Uraaa !

dalexandru2010.02.2011 06:23

"O echipa nu creste peste noapte, ea creste cu fiecare meci..."crauia deunazi junele familiei Lucescu, desigur asta nu si daca e vorba de o echipa de papagali, papagalii doar invata noi cuvinte de la meci la meci, cuvinte precum: joc, echipa, evolutie, performanta... o turma de papagali in frunte cu o... Lucescu... Sa se mai duca-n ma-sa si sa se apuce de facut cazane, il prinde mai bine decat fotbalul, cred ca s-ar si pricepe, Domenech a plecat, s-a prins ca e penibil, el cine se crede, Mubarak?

Robert Aeroth10.02.2011 08:10

A fost o seara interesanta am deschis TV-ul pe tvr2 sa vad meciul Romania-Cipru stau ce stau si aud echipa de start a Romaniei,oftez, trece prima repriza, oftez, inchid TV-ul si ma pun pe jucat counter strike din lipsa de alternative si plictiseala. Apoi aflu de la cineva ca a batut Romania.

 

 

The End.

red&blue_boy10.02.2011 10:19

Bine ca n-ai facut ca Mache ! :)

Maye21.06.2011 12:55

Iată toate preturile pentru meciul cu Argentina:

 

45 lei - peluze, inelul superior

75 lei - peluze, inelul inferior

95 lei - tribune, inelul superior

130 lei - tribune, inelul inferior

300 lei - VIP, categoria II

500 lei - VIP categoria I

20.000 lei - lojă cu 12 locuri

 

O sa fie plin stadionul !

ebonyc21.06.2011 14:01
Iată toate preturile pentru meciul cu Argentina:

 

45 lei - peluze, inelul superior

75 lei - peluze, inelul inferior

95 lei - tribune, inelul superior

130 lei - tribune, inelul inferior

300 lei - VIP, categoria II

500 lei - VIP categoria I

20.000 lei - lojă cu 12 locuri

 

O sa fie plin stadionul !

 

Pai iti dai seama, joaca Argentina.

gio_stgloria26.07.2011 05:56

Federatia din Argentina anunta doua BOMBE: "Batista a fost demis, iar amicalul cu Romania SUSPENDAT!" Cine o va inlocui?

 

Meciul Romania - Argentina de pe 10 August, cel cu care trebuia sa fie inaugurata Arena Nationala, se pare ca nu va mai avea loc! Argentina renunta astfel la 1.5 milioane euro!

 

Selectionerul Argentinei Sergio Batista a fost demis din functie, la mai putin de la un an de la numire si după eliminarea echipei sale in sferturile de finală la Copa America, informează AFP.

Ernesto Cherquis Bialo, purtatorul de cuvant al Asociatiei de Fotbal din Argentina (AFA), a confirmat plecarea lui Batista.

Batista a fost extrem de criticat de presa argentiniana care i-a reprosat alegerile tactice la meciul cu Uruguay.

Două nume sunt avansate pentru a-i succede in functie lui Batista: Alejandro Sabella si Gerardo Martino.

 

Asociatia de Fotbal din Argentina (AFA) a anuntat, luni seara pe site-ul oficial, că a decis suspendarea meciului amical cu Romania, programat la 10 august, la Bucuresti, după demiterea selectionerului Sergio Batista.

"După o discutie telefonică intre Sergio Batista si presedintele AFA, Julio Grondona, Batista a lasat la latitudinea Comitetului Executiv decizia privind activitatea sa la conducerea echipei nationale. Astfel, Comisia Natională de Selectie a decis rezilierea contractului lui Sergio Batista si suspendarea meciului amical cu Romania, din luna august", a anuntat AFA, pe site-ul oficial.

 

Meciul amical Romania - Argentina era programat la 10 august, la inaugurarea Arenei Nationale.

 

Sursa: Mediafax

 

_________________________________________________________________________

 

SUPERB :)) ! numai noua ni se putea intampla asta.

David26.07.2011 17:49

Cica vine Portugalia.

Daniel-Ionut29.07.2011 18:50

E oficial: Argentina NU vine la Bucuresti!

 

Sud americanii au raspuns in urmă cu citeva minute scrisorii lui Mircea Sandu, anunțind că nu vin la Bucuresti pentru a disputa amicalul cu Romania, care ar fi inaugurat stadionul National Arena! Desi oficialii FRF erau foarte increzatori intr-o rasturnare de situatie prin care Messi si compania ar fi ajuns in cele din urmă in tara noastra omologii de la Buenos Aires au spus "NU" cererii venite de la Bucuresti.

 

Lipsa de respect din partea lor, nu se face asa ceva cu 2 saptamani inaintea unui meci in care se inaugura un stadion, dupa ce s-au vandut atatea bilete, dupa ce contractul era semnat. Sper ca se vor cere daune usturatoare Federatiei Argentiniene.

 

 

 

cristy.steaua2103.08.2011 10:07

Pana la urma jucam. Cu... San Marino :):clap:

Romania - San Marino se va desfășura in Italia, la Rimini, pe 10 august.

 

Date inedite despre nationala statului San Marino

* A cîștigat un singur meci in intreaga sa istorie si un rezultat de egalitate: ambele cu Liechtenstein, in partide amicale

* Are un golaveraj incredibil, -323: in 105 meciuri a marcat 17 goluri si a primit 340

* Își joacă meciurile de "acasă" pe Stadio Olimpico, din Sarravalle, o arenă de 5,387 locuri (populatia statului numară 31,918 de locuritori)

* Recordul de audiență la un meci pe teren propriu a fost in 2007, la partida cu Irlanda: 3,294 de spectatori, dintre care 2.500 erau irlandezi

* Golgeterul all-time al reprezentativei este Andy Selva, care a marcat 8 goluri in 50 de meciuri. Pe pozitia a doua se clasează alti 9 jucatori, fiecare cu cite un gol, dar nu merită mentionati! :))

 

54 e locul ocupat de Romania in clasamentul FIFA pe luna iulie

Daniel-Ionut09.08.2011 11:17

Mutu trebuie sa dea 4 goluri ca sa il depaseasca pe Hagi si sa devina cel mai bun marcator din istoria echipei nationale. Ce vremuri... pai daca generatia lui Hagi juca meciuri cu San Marino, probabil acum nici tot lotul national nu il egala macar la goluri marcate.

«134567»