Aris nu sunt chiar atat de prapaditi. In primul rand nu au mai pierdut in cupele europene pe teren propriu de peste 40 de ani, insumand 23 de meciuri fara infrangere: 12V-11E-0I. In al doilea rand au un public fantastic care ii impinge de la spate, cel putin la fel de fanatic ca publicul din Ghencea in vremurile bune. Si nu in ultimul rand il au antrenor pe Hector Raul Cuper, un antrenor cu experienta vasta.
Mai ciuda imi e de Sparta Praga ca nu poate sa bata o echipa de Liga a 2-a din Elvetia.
Gata, o mica pauza.













