FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pariuri sportive

«1111112113114115»
Gandalf the White30.09.2012 18:12
Nikola Karabatici a fost arestat in scandalul blaturilor de la Montpellier!


Nikola Karabatici si fratele sau Luka, plus incă doi handbalisti de la Montpellier, Honrubia si Bojinovic, au fost retinuti pentru blaturi la pariuri, informează Digisport

Cei 4 handbalisti au fost retinuti de autorități imediat după meciul Monpelliwer - PSG (scor 24-38). Postul TV France 3 anunță că si prietenele sportivilor au fost luate de Politie. În total, numarul retinutilor in acest caz este de 10!

Justitia franceză banuieste că 10 jucatori de la Montpellier au trantit un meci in campionatul trecut, cu Cesson-Sevigne, scor 28-31. Opt sotii ale unor jucatori de la Montpellier si alti membri ai clubului au pariat cate 5 000 de euro la trei case de pariuri din Franta impotriva echipei proprii, câștigand peste 200 000 de euro.

Dacă acuzatiile se probeaza Montpellier va pierde ultimul titlu national, iar Cesson va fi retrogradata

gsp.ro

E primul nume urias, din sporturile vizibile, care e retinut. Contextul e aproape ridicol, meci fara miza si castig mic, dar nu te joci cu de-astea pe acolo. Sunt curios daca-i condamna cu executare.
Lari30.09.2012 21:32

Gandalf, keep your pants on. Ce ai scris tu acolo e din presa romaneasca, ce scrie mai jos e din L'Equipe:

 

Juste après la défaite de Montpellier à Paris (38-24), neuf joueurs, dont Nikola Karabatic, ont été interpellés par la police, dans le cadre de l'affaire des paris truqués.

 

Sunt convins ca nimeni nu are nevoie de google translte pentru fraza de mai sus.

Gandalf the White01.10.2012 10:22

Ce L`Equipe, bha? Retinuti-interpelati, bagabonti-vagabonzi. Mofturi, detalii, noduri in papura.

 

Da click aici. Petrica rulz!

DanielT01.10.2012 13:37

Dortmund-B. Moenchengladbach 1X

Juventus-Roma 1

Petrolul-Steaua 2

Sampdoria-Napoli X2

Sevilla-Barcelona 2

Lazio-Siena 1X

Fulham-Manchester City X2

Frankfurt-Freiburg 1X

Atromitos-Olympiakos X2

CFR Cluj-Gloria Bistrita 1

Werder Bremen-Bayern 2

Espanyol-Atletico Madrid X2

Ajax-Twente 1X

Malaga-Betis 1X

Miza: 5 LEI

Castig: 200 LEI

 

 

 

 

 

 

blindius01.10.2012 22:10

Felicitari, DanielT!

 

stanley_03_10.jpg

 

Pareri?

DanielT01.10.2012 23:04

Sper sa nu-ti faca vreo surpriza Marseille sau Basel , in rest pare ok biletu' .

gio_stgloria02.10.2012 11:54

Galata - Braga 1

Dinamo Moscova- Celtic 1

Bate - Bayern 2 la handicap

Benfica - Barca 3+

CFR - United 2

 

Daniele pentru ca ai intrebat daca merge un x2 la City - Dortmund. Eu zic ca nu. City a pierdut deja un meci si nu-si permite sa faca inca un pas gresit. Plus ca nici Dortmund nu e o echipa cu experienta in cupele europene.

DanielT02.10.2012 12:56

Da ... De aia am si intrebat daca ar merge un X2 .

 

 

CFR Cluj-Manchester United 2

Benfica-Barcelona 2

BATE Borisov-Bayern Munchen 2

Juventus-Sahtior 1

Nordsjaelland-Chelsea 2

Porto-PSG X2

Anderlecht-Malaga X2

Steaua-Copenhaga 1

Anzhi-Young Boys 1

Atletico Madrid-Plzen 1

 

Pareri ?

Dragoshel02.10.2012 14:10

de ce nu mai bagi 1 meci sa ai si sansa pe bilet??

 

si de anzhi aia mi-e frica...

DanielT02.10.2012 15:22

Mersi pentru sfat , dar am incercat si trebuie sa nu ai cote mai mici de 1.30 .

Sincer , si mie mi-e frica de Anzhi . Am stat foarte mult sa ma gandesc daca sa iau meciul asta sau sa nu-l iau . Insa , cred ca o sa bata Anzhi . Totusi , ii au pe Eto'o , pe Lacina Traore sau Lassana Diarra ... Voi ce ziceti ?

gio_stgloria02.10.2012 17:54

Am luat mooie direct cu Spartak. :|

Dragoshel02.10.2012 18:02

a faultat ala ca prostu acolo de a luat rosu.

Lari02.10.2012 20:19

Care-a pus ceva la BATE - Bayern? :wave:

Alex88pl02.10.2012 20:23

juve - shakhtar x2

valencia - lille 1

benfica - barca 2

CFR - Manchester x/2

 

miza 5

castig 121

olfgob02.10.2012 22:45
Care-a pus ceva la BATE - Bayern? :wave:

Pusesem eu, 4-6 goluri.Da' ma gindeam ca pentru nemti :)).Tin sa le multumesc pe aceasta cale "prietenilor" rusi si turci, care mi-au tras-o gospodareste

Lari03.10.2012 05:57
Pusesem eu, 4-6 goluri.Da' ma gindeam ca pentru nemti :)).Tin sa le multumesc pe aceasta cale "prietenilor" rusi si turci, care mi-au tras-o gospodareste

 

1. Pai a fost pentru nemti, frate. Pentru Borussia Dortmund, pentru Munchen 1848 aia... :D

 

2. Si eu spun ca Rusia si Turcia n-au ce cauta in UE, la civilizatie, unde poti face afaceri ca lumea. :rolleyes:

 

gio_stgloria03.10.2012 06:35

Ieri a fost o zi neagra cum n-am mai intalnit de mult timp. Sa vedem azi.

DanielT03.10.2012 07:47

Porto-PSG X2

Anderlecht-Malga X2

Manchester City-Borussia Dortmund 1X

Zenit-Milan 1X

Steaua-Copenhaga 1

Molde-Stuttgart X2

Panathinaikos-Tottenham X2

Marseille-PSG X2

Steaua-CFR 1X

 

Ce ziceti ? Pana la urma cred ca o sa iau direct 1 la Steaua-CFR ...

Lari03.10.2012 19:04

DanielT cauta partener(a) de plans din cauza neinspiratiei. Anyone? :look:

gio_stgloria03.10.2012 19:30

Milan 3+

Real 3+

Schalke 3+

Malaga 3+

Porto 0-2 goluri

city

gio_stgloria08.10.2012 10:12

Am castigat in sfarsit un bilet:

 

Pescara - lazio x2

soton - fulham peste 2.5 goluri

barca - real peste 2.5 goluri

gloria -Pandurii 2

porto - sporting 1

stabaek- tromso 2

 

Va recomand emisiunea cu ponturi de la pariurix , eu mi-am luat de acolo doua din cele de mai sus.

DanielT08.10.2012 12:25

Gloria Bistrita-Pandurii 2

Newcastle-Manchester United 2

Steaua-CFR Cluj 1

Stuttgart-Leverkusen X2

Levante-Valencia 1X

Marseille-PSG X2

Barcelona-Real Madrid 1X

Hannover-Borussia Dortmund X2

Siena-Juventus X2

Miza: 5 lei

Castig: 155 lei

gio_stgloria12.10.2012 20:27

M-au scos Turcia - Romania la peste 1.5 si Ucraina. :no:

DanielT14.10.2012 09:25

Romania-Olanda 1X

Ungaria-Turcia 2

Polonia-Anglia 2

Ucraina-Muntenegru X2

 

Ce parere aveti ?

Bate Belarus pe Georgia ? Ce ziceti ?

gio_stgloria14.10.2012 10:02

Cum as juca eu fara sa vreau sa te influentez

 

Romania-Olanda 1x

Ungaria-Turcia 1x

Polonia-Anglia 2

Ucraina-Muntenegru 1

 

Cred ca bate belarus.

«1111112113114115»