FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Deplasare la Miercurea-Ciuc

«12345»
dee30.09.2007 11:08

Alacyka, vad ca te-ai inregistrat in feb. 2007, dar pana la meciul asta cu Ciucul, ai stat frumos, la cutie, n-ai postat absolut nimic :)

Daca tot ai asteptat atatea luni sa-ti faci aparitia, macar fa o cronica a meciului, pornind de la atmosfera si apoi jocul ca atare. (tactica, cel mai bun jucator, cel mai penibil, care cu care s-au mai batut :P etc)

Stanici30.09.2007 11:28

Ne-am lasat la bustul gol pentru a da exemplu majoretelor, poate se luau dupa noi.

alacyka30.09.2007 11:43

daca chiar esti curios:

 

 

-unii jucatori ai Stelei au jucat foarte murdar,au fost mai multe atacuri josnice cu cotul la figura si in zona capului,dar tin sa mentionez,ca aceste "incidente" au inceput dupa ce stelistii si-au dat seama ca o sa piarda meciul (cam la jumatatea meciului).

-greseli de arbitraj foarte grave nu au fost, tanarul arbitru de centru si-a facut datoria destul de bine,am inteles ca a fost primul ei meci important,dupa parerea mea sa descurcat foarte bine (minutele de penalizare au fost 50-85,din care 10-10 min. Hozo si Kavulic,respectiv 20 min. Vrenikov,10+20 Kubrak).

-portarul sportclubului a aparat impecabil,se vede ca a venit din extraliga slovaca-bravo Kozuch!

-stranierii Stelei mi s-au parut mai slabi decat cei de la ciuc,Vernikov de exemplu e cat un munte, dar e foarte lent si nesigur, golul 2 venind dintr-o greseala a lui.Dupa greseala facuta a dat dovada de exces de zel,probabil a vrut sa-si rascumpere greseala si a atacat pe Misal cu crosa in zona capului,fiind eliminat.Iata rezultatul ultimului atac al lui Vernicov:http://www.sportfoto.ro/foto/displayimage.php?pos=-7475

-jucatorii mai vechi ai Stelei nu au jucat aproape nimic (Nicolescu,Timaru,Zabludovsky,fratii Basilides),iar Pisarenko a fost in forma,ne-a ajutat enorm de mult,luand vreo 5 penalitati de 2 minute.

-Catrinoi nu a avut cel mai bun meci,fiind destul de nesigur in interventii,dar nu are nici o vina la nici un gol,nefiind sustinut de fundasii Stelei aproape deloc.

-in ansamblu sportclub a meritat victoria,au fost foarte concentrati,si la 5-0 jucau ca la 0-0.Golul Stelei a venit cu 9 secunde inainte de finalul partidei,cand jocul era oprit,dar arbitrul a validat golul,dar nu sa suparat nimeni :biggrin:

 

Un amanunt interesant:la meci a asistat si Bogdan Olteanu,el a inmanat cupa castigatorului.

Azzido30.09.2007 11:49
scorul poti sa citesti maine in ziare si poti sa vezi azi la televizor :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

to fane: sunt sigur ca esti interesat de parerea mea,pentru ca ai modificat mesajul postat de mine :biggrin: si cu aceasta modificare ai recunoscut si tu ca v-ati facut de ras :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Alo, Pishta !

La scorul asta te faci de ras la fotbal, nu la hochei.

Apropos, ati prin voce de cand ati batut ?

Pana acum nu v-aa vazut nimeni pe forum...

 

au au au:) cat e scoru baieti cred ca nu mai merita sa veniti in ciuc fiindca va faceti numa de ras:)

Parerea ta.

Baietii o sa vina oricum si in orice conditii, asta inseamna sa fii suporter adevarat.

Dar voi nu prea aveti de unde sa stiti ... steagro

Stanici30.09.2007 11:49

Da-ne, mah, si CNP- ul, daca tot ne-ai aratat mutrele vesele intregului popor! Vb .serios, acopera si tu fetele data viitoare, poate sunt unii dintre noi care nu-si doresc sa ajunga vedete.

alacyka30.09.2007 11:59

am scos pozele,e mai usor decat sa acopar fetele voastre,oricum le gasiti pe un site,daca vrea cineva numele siteului pot sa va dau.

 

to Azzido:nu stiu daca esti un suporter care se duce si la meciuri de hochei,dar eu me duc de vreo 25 de ani,si ieri seara a fost a doua oara cand suporterii din Bucuresti si-au insotit echipa la miercurea ciuc.Suporteti al echipei sportclub insotesc echipa la fiecare deplasare la Bucuresti contra Stelei...atat despre suporterii adevarati...

fane_casieru'30.09.2007 12:02

@alacyka - daca ti-am stes unele pasaje din post...stii si tu la fel de bine ca nu au fost din cauza scorului....iar cand vorbim de Romania si de Imn...parca nu-mi pica bine....o fi de la scor ?

alacyka30.09.2007 12:09

sigur nu e de la scor si nu am nimic cu imnul Romaniei...dar nu mi se pare normal ca la un meci de hochei intre doua echipe din campionatul Romaniei,sa strigi numele tarii,si nu numele echipei favorite...

fane_casieru'30.09.2007 12:15
sigur nu e de la scor si nu am nimic cu imnul Romaniei...dar nu mi se pare normal ca la un meci de hochei intre doua echipe din campionatul Romaniei,sa strigi numele tarii,si nu numele echipei favorite...

@alacyka....daca tot veni vorba .....dc. nu s-a intonat Imnul Romaniei si numai cel secuiesc ????

alacyka30.09.2007 12:19

de unde sa stiu eu?

 

Aceasta intrebare sa adresezi organizatorului cupei Romaniei (Federatia Romana de Hochei).Eu sunt un simplu suporter,cum esti si tu....

fane_casieru'30.09.2007 12:24
de unde sa stiu eu?

 

Aceasta intrebare sa adresezi organizatorului cupei Romaniei (Federatia Romana de Hochei).Eu sunt un simplu suporter,cum esti si tu....

@Alacyka - bine moshule...e ca tine.

O zi buna

Stanici30.09.2007 12:35

Esti rau intentionat- te dai sfintisor fara sa fii. Pai tu, ca suporter de hochei ce te afli, nu stiai ca un anume kurko (nu stiu daca am scris corect numele, nu ma intereseaza)- finantator ar hocheiului din zona voastra - este presedintele Federatiei ROMANE de hochei?!! Cum se face ca toate meciurile de pana in finala Cupei Romaniei s-au jucat tot in zona aia nesuferita?!! Cum se face ca la inceputul unei finale dintr-o competitie ROMANEASCA s-a pus un imn care nu este al statului ROMAN? Nu o mai faceti pe nestiutorii, macar dati-o pe fata!

Chiar nu inteleg de ce s-a difuzat asa zisul imn al unui popor (stat, mama dreaq, ce va credeti voi acolo) care nu exista - in Romania e un singur imn, tristilor! Acela este "Desteapta-te, romane"- ala pe care l-ati huiduit cand l-am cantat noi pe patinuar. Cu fazele astea o sa ajungeti din ce in ce mai antipatici, picatura cu picatura se umple paharul.

alacyka30.09.2007 12:46

1.meciurile s-au jucat in zona asta nesuferita-cum spui,pentru ca la ora actuala functioneaza 2 patinoare din toata tara - m ciuc si gheorgheni.Acum probabil o sa spui ca este vina noastra ca nu aveti gheata la Bucuresti :biggrin: (nu aveti nici tricouri in care sa joace echipa,au jucat cu tricourile de anul trecut,numele scris aiurea...)

 

2.cum sa nu stiu ca la conducerea federatiei este Kurko Janos-aceasta este numele concret si foarte bine ca este acolo,pentru ca a inceput construirea unui pationoar la Brasov,renovarea patinoarului Mihai Flamaropol,si de la anul o sa construiasca inca un patinoar la Bucuresti-aceste lucruri presupun ca nu stiai.

 

3.imnul secuilor la care te referi nu sa difuzat,am cantat-o noi,deci pentru care nu au fost acolo-nu sa difuzat imnul secuilor,ci l-au cantat suporterii-mare diferenta.

 

4.vad ca cum am scos pozele voastre semigoale :biggrin: ,ti-ai recapatat vocea,acuma un sfert de ora ma rugai sa acopar fetele voastre :biggrin:

Stanici30.09.2007 12:54

In legatura cu pozele- stai calm, le scoateau altii daca nu o faceai tu. In legatura cu imnul- nu ai comentat faptul ca ati huiduit imnul national al Romaniei - fii barbata, recunoaste sau macar explica gestul. Si nu ma lua ca numai cateva elemente rau intentionate de la voi au huiduit- toata sala a facut-o!

alacyka30.09.2007 13:03

am huiduit tot ce ati facut,sau ati incercat sa faceti...cum ne-am huiduit noi pe voi,asa ati incercat sa ne huiduiti si voi pe noi (si la imnul secuilor),numai ca nu ati reusit,pentru ca erati numeric mult mai putini decat noi si nu sa auzit nimic...

 

in Bucuresti totdeauna e altfel.nu stiu daca ai fost la vreun meci sau nu,dar te invit sa vii :rolleyes: .cand este intonat imnul Romaniei ascultam si noi,dupa aia cantem (incercam) imnul secuilor,dar patim cum ati patit-o voi aseara-nu se aude nimic din cauza huiduielilor voastre :biggrin: deci la acest capitol scorul este 1-1

Stanici30.09.2007 13:49

La Bucuresti il ascultati intorcandu-va cu spatele (probabil auziti mai bine asa). Oricum - ce am incercat noi sa facem a fost sa cantam imnul DE STAT al tarii in care traim si traiti- gest pe care voi l-ati taxat imdeiat. Din atitudinea voastra reiese faptul ca dispretuiti Romania, tara in care locuiti. Din punctul meu de vedere, ar fi mirific daca v-ati hotari vreodata sa ne parasiti, sa mergeti in secuia (stiu ca nu exista, poate gasitit alta tara sa o cuceriti). Sau daca ramaneti(din pacate, asa se pare ca va fi), sa invatati sa folositi limba romana corect si sa respectati valorile si simbolurile poporului roman care este SUVERAN peste aceste meleaguri- inclusiv miercurea ciuc, gheorghieni, etc..

SteauaToronto30.09.2007 14:02

Eu nu inteleg ce vreti voi "secuilor". De exemplu eu stau in Canada si sunt inscris in scoala catolica. In fiecare dimineata trebuie sa stau in picioare la imnul lor si sa respect pentru CA TRAIESC IN TARA LOR.

 

Daca stai intr-o tara si nu respecti macar chestiile basice (imn, limba, etc.) ar trebui sa te cari a doua zi. Bine la voi nu aveti unde sa va duceti ca nu am auzit de "SECUIA"...

alacyka30.09.2007 14:07

vreaua sa te linistesc putin,pentru ca vad ca esti foarte tulburat :biggrin: majoritatea dintre noi cunoastem limba romana macar atat cat cunoaste primarul ala al vostru-almanahe :biggrin: ,dar din pacate mai sunt oameni care cunosc mai putin-stii proverbul padura fara uscatura...mai am si o veste proasta pentru tine:daca va paraseam pe voi,cine mai castiga cupa campionilor cu Steaua? (aicea ma refer la Boloni Laszlo si Jenei Imre,daca nu iti aduci aminte,si ei sunt unguri imputiti ca si noi :rolleyes: )

 

 

si daca tot veni vorba de scandarile de ieri seara,vreau sa te intreb daca au fost scandari nationaliste sau rasiste din partea noastra?din cate imi aduc aminte,voi tot ati incercat cu afara din tara,unguri si porcarii de genul acesta,dar scrie te rog pe forum si reactia noastra!!!

 

defapt scriu eu,pentru ca sunt convins ca nu ai curajul sa le scrii.noi v-am aplaudat cand ati inceput aceste scandari,dar nu pentru ca nu intelegeam ce spuneti,ci pentru ca stiam ca nu stiti cum sa reactionati la o asemenea situatie...si am avut dreptate :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

to steauatoronto : sa nu ma intelegi gresit,dar cand este intonat ascultam.cand este "cantat" de niste suporteri care te jignesc,nu ne mai ascultam...incepi sa intelegi cum sta treaba?

 

 

Evita postarile consecutive. Foloseste comanda "edit".

Stanici30.09.2007 14:15

Atat mai trebuia, sa va dati arama pe fata si sa scandati si asa ceva, pe langa huiduirea imnului. Si oamenii aia doi despre care vorbesti au imbratisat cu toata convingerea valorile natioanale ale Romaniei, printre care se numara si Steaua.

Asa ca argumentul tau nu sta deloc in picioare, ba chiar vine in sprijinirea parerii mele. Nu l-am vazut vreodata pe Ienei sa se manifeste impotriva imnului Romaniei.

Nu scriu depre reacita voastra pentru ca nu am observat-o, eram prea ocupat sa strig fazele alea. Eu macar recunosc si spun ceea ce gandesc- voi va riscati?!!

P.S> Cred ca ar trebui sa continuam , daca e cazul, prin mesaje private - nu e cazul sa transformam topicul intr-o discutie in contradictoriu intre tine si mine.

alacyka30.09.2007 14:18

daca vrei :rolleyes:

dee30.09.2007 14:36
daca chiar esti curios:

-unii jucatori ai Stelei au jucat foarte murdar,au fost mai multe atacuri josnice cu cotul la figura si in zona capului,dar tin sa mentionez,ca aceste "incidente" au inceput dupa ce stelistii si-au dat seama ca o sa piarda meciul (cam la jumatatea meciului).

-greseli de arbitraj foarte grave nu au fost, tanarul arbitru de centru si-a facut datoria destul de bine,am inteles ca a fost primul ei meci important,dupa parerea mea sa descurcat foarte bine (minutele de penalizare au fost 50-85,din care 10-10 min. Hozo si Kavulic,respectiv 20 min. Vrenikov,10+20 Kubrak).

-portarul sportclubului a aparat impecabil,se vede ca a venit din extraliga slovaca-bravo Kozuch!

-stranierii Stelei mi s-au parut mai slabi decat cei de la ciuc,Vernikov de exemplu e cat un munte, dar e foarte lent si nesigur, golul 2 venind dintr-o greseala a lui.Dupa greseala facuta a dat dovada de exces de zel,probabil a vrut sa-si rascumpere greseala si a atacat pe Misal cu crosa in zona capului,fiind eliminat.Iata rezultatul ultimului atac al lui Vernicov:http://www.sportfoto.ro/foto/displayimage.php?pos=-7475

-jucatorii mai vechi ai Stelei nu au jucat aproape nimic (Nicolescu,Timaru,Zabludovsky,fratii Basilides),iar Pisarenko a fost in forma,ne-a ajutat enorm de mult,luand vreo 5 penalitati de 2 minute.

-Catrinoi nu a avut cel mai bun meci,fiind destul de nesigur in interventii,dar nu are nici o vina la nici un gol,nefiind sustinut de fundasii Stelei aproape deloc.

-in ansamblu sportclub a meritat victoria,au fost foarte concentrati,si la 5-0 jucau ca la 0-0.Golul Stelei a venit cu 9 secunde inainte de finalul partidei,cand jocul era oprit,dar arbitrul a validat golul,dar nu sa suparat nimeni :biggrin:

 

Un amanunt interesant:la meci a asistat si Bogdan Olteanu,el a inmanat cupa castigatorului.

 

 

se vede ca esti un cunoscator. Ms de lamuriri ;)

11230.09.2007 14:47

Eu va felicit pe voi ca ati venit ...chiar daca ati facut-o degeaba :D

Din pacate pentru voi jucatorii vostrii nu au reusit nimic in aceasta finala ...aaa ba da au luat locul2 ( probabil cea mai mare performanta a avostra din sezonul acesta ) . Urmeaza campionatul ....unde cu greu veti ajunge sa mai jucati finala .

In alta ordine de idei mai bine nu veneati ....majoretele erau de-ajuns .

 

Sa veniti si voi la Bucuresti cate 2500-3000 de suporteri sa sustineti pe Steaua anul asta .

Banuiesc ca toti care ati fost aseara la Ciuc v-ati dat seama ca anul asta ( la fel ca si anul trecut) noi am fost mai buni decat voi si ca am meritat sa castigam trofeul

 

Sper sa mai discutam ...fara certuri inutile

alacyka30.09.2007 14:56

mai am o singura nelamurire...Pe acest forum numai eu vorbesc de hochei,voi altceva nu puteti sa scrieti decat ca ce obraznici suntem noi,ce baieti buni sunteti voi.in afara de dee,pe nimeni nu a interesat hocheiul,meciul in sine.este un forum despre hochei,atuncia sa vorbim despre hochei,daca vreti o sa facem si un forum despre popare si istorie...

axl2330.09.2007 15:07

@alacyka

Forumul este dedicat echipei de fotbal Steaua, doar acest articol este despre deplasarea de la hochei. Exista pe site spatiu alocat altor sporturi insa, in mare, fcSteaua.ro ramane dedicat sportului rege. Deci interesul scazut este explicabil. Cat despre Dee, ei ii plac toate sporturile si tine cu toate echipele.

parizs30.09.2007 15:27

si eu pos ta am o intrebare.. inainte de ziua meciului toti de aici ca merel ma ciuc cu benere cu tot si ati venit vreo zece in total ... si comentati ca asa e sport club steau bate... si acu nu prea comenteaza nimeni.. voi tinet cu echipa Steaua numa cand castiga?

 

Mon cher - totusi...... invata limba Romana ...si apoi apuca-te de postari..nu inteleg o iota` din ceea ce postezi....daca nu stii,de ce te bagi ,pana acum unde ai fost ca nu prea te-am vazut p`aici????

Apropos...cand Steaua facea furori in la toate capitolele sportive tu nu aveai cu ce sa te joci in tzarana...adica in nisip,pamant,glie,etc.....asa ca ...mai subtire cu laudele astea .

 

Va iubesc....

«12345»