FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Deplasare la Miercurea-Ciuc

«12345»
neaalecu27.09.2007 06:21

idee coreografie!

 

un steag tricolor pe tot sectorul nostru, cu measajul : AICI SUNTEM STAPANI!!!

Dragoshel27.09.2007 08:24

@ dbd da, asta a spus si greco ca dupa stadion nu prea se simt 50 de persoane in plus sau in minus, dar la un meci de hochei... unde si-asa nu prea vine lume, s-ar simti.

Stanici27.09.2007 11:47

Oricum, ar fi o idee sa o lasam mai moale cu prezenta la stadion si sa umplem salile/patinoarele celorlalte sectii ale clubului Steaua. Cel putin astia care tin cu Steaua pentru principii nu pentru rezultate si din adoratie pentru un anumit retardat.

Vorbind despre deplasare, o sa ne oprim sa facem plinuri, etc? Observ ca este destul timp sa ma intrec pe mine insumi in ale consumatiei de lichiori daunatoare pentru organism.

greco27.09.2007 13:04

Acum e de inteles ca e greu sa renunte lumea la meciul de fotbal. Poate sunt unii care n-au ratat niciu unul de ani de zile si nu vor sa sparga traditia, dar eu spun ca prezenta noastra la Ciuc va ajuta foarte mult echipa... pur si simplu, faptul ca a venit cineva acolo sa-i incurajeze.

Le reseau pansant27.09.2007 15:51

salutare,

m-am gandit la niste bannere, ce spuneti de

 

Daca limba romana nu o stiti

cand cantam imnul de ce (ne) huiduiti?

 

Venim din capitala voastra!!!

 

Ce reprezinta pentru voi alb si verde?

 

Budapesta este in Ungaria, pentru Transilvania exista Bucuresti!

Bodanel27.09.2007 16:41

@ le reseau pensant

 

Foarte bune ideile de bannere

coffy27.09.2007 18:48

Aici e Romania tara noastra/ Si ne [...] pe ungaria voastra/ Ale ale ale sa-ti dam la **** *******!!!!

MR.KILLER.ULTRAS27.09.2007 20:34

fratilor,lasati-o mai moale cu mesajele publice...daca aveti idei,postati-le pe sectiunea pentru membri AISS,sau daca nu sunteti membri trimiteti-le pe pm,yahoo mess,etc...

In caz ca ati uitat,rrAPIDISTI s-au facut de ras in Ghencea,contramesajele NORDULUI dovedindu-ne ca pana si cea mai mica informatie poate avea o insemnatate capitala!Daca voi postati ideile de msje public,e f usor sa ne facem de ras si cu siguranta nu ne onoreaza aceasta postura!

Sper sa nu ma intelegeti gresit si sa-mi sariti in cap,e o remarca pertinenta...

De asemenea,nu cred ca putem fi atat de vehementi in ceea ce priveste ura de care dam dovada(putem fi acuzati f usor de rasism iar singura care va suferi va fi echipa...cu siguranta nu ne dorim acest lucru)Propun idei de mesaje tendentioase in care sa ii 'atingem' pe unguri(vezi,PIONII AU AFLAT,DEZNODAMANT NESCHIMBAT,SAH MAT...LA NEGRU' sau 'CURATENIE GENERALA')

MooxuLeTz`27.09.2007 20:35
Aici e Romania tara noastra/ Si ne [...] pe ungaria voastra/ Ale ale ale sa-ti dam la **** bozgore !!!!

steagro Romania Steaua >>> AICI E Romania >>> Steaua INVINGE UNGURIMEA>>> HARGHITA COVASNA PAMANT ROMANESC O SINGURA TARA Romania PENTRU TOATE CELELALTE ....Oradea ...Arad ....[...]

cosmin_stelistu200528.09.2007 10:55

As dori sa merg si eu la Miercurea Ciuc sunt din Armata Vest 47 ce trebuie sa fac ?

Bodanel28.09.2007 11:26

@cosmin_stelistu2005

 

Sa vii maine la ora stabilita la locul stabilit cu chef si voie buna avand asupra ta esarfa sau steagul din dotare.

cosmin_stelistu200528.09.2007 11:33

Bogdanele ms vin cu esarfa noi ne am facut esarfe cu Armata Vest

SSK28.09.2007 11:42

Cosmin, cel mai bine ar fi sa dai un mail la A***@***, in care sa spui clar cati veniti si un nume de contact (al tau), ca sa stim si noi pe cine ne bazam.

cosmin_stelistu200528.09.2007 11:46

Frate eu vin cu inca un baiat de la noi din Armata Vest am incercat sa trimit mail de 10.000 mii de ori si nimic lasati mi un id-u de mess ceva unde putem sa vb

 

---------------------------

 

La meciul din cupa la Bacau am plecat 3 persoane din Bucuresti pe banii nostri eu si cu respectivul baiat care merge cu mine venim 100%

 

--------------------------

 

am trimis si mail am primit si confirmarea ,cati utilizatori au trimit mail ?

 

 

+10 warn pentru postare consecutiva. Ai mai fost avertizat. Citeste regulamentul.

greco28.09.2007 14:01

Astazi au loc semifinalele!!!

 

HOCHEI Cea de-a doua semifinala a Cupei României aduce în aceasta seara, fata în fata câstigatoarea Grupei B, Steaua Bucuresti si ocupanta locului secund din Grupa A, Progym Gheorgheni. Partida are loc cu începere de la ora 19:00 la Patinoarul "Vakar Lajos" din Miercurea Ciuc.

 

http://prosport.ro/index.php?section=artic...ex&id=60558

 

HOCHEI Prima finalista a Cupei Romaniei se va stabili astazi, cu începere de la ora 16:00, cand Sport Club Miercurea Ciuc, castigatoarea Grupei A, intalneste pe HC Csikszereda, formatia care a terminat pe locul secund Grupa B. Cele doua echipe ale orasului hargitean se vor intalni intr-un veritabil derby local. "Nu pot zice daca spectatorii vor fi impartiti, cati vor tine cu noi si cati vor tine cu HC, ceea ce stiu sigur este ca publicul va tine cu hocheiul" a declarat Antal Istvan, directorul SC.

 

http://prosport.ro/index.php?section=artic...ex&id=60563

fofolinho28.09.2007 18:06

fularsteau2 sai rupem [...] ciuc

greco28.09.2007 18:38

Am batut cu 6-3 in semifinala cu Progym!!! Ramane cum am stabilit!

 

I.Harmad

 

00:00 Elkezdõdött a mérkõzés.Több mint 100 gyergyói szurkoló látogatott el Csíkszeredába

03:00 Mezõnyjátéca kfolyik, volt egy ígéretes gyergyói támadás, Csiki lõtt kapura

03:33 GÓL PROGYM! 1-0 Farkas (Gergely)

06:20 2+10 min Steua Lupascu - sportszerütlen magatartás

09:20 2 min Steaua Butochnov - akasztás

10:53 GÓL PROGYM! 2-0 Gergely (Farkas)

11:06 2 min Progym Bálint L. - akasztás

12:03 2 min Steaua Pisarenko - akasztás

13:13 2 min Steaua Lupascu - akasztás

15:43 2 min Steaua Pisarenko - akasztás

16:20 Kapuvasat lõtt Gergely ezt caövette több oriási helyzet

18:01 GÓL Steaua! 2-1 Pisarenko(unnasisted) emberhátrányból

18:15 2 min Progym Bálint - palánkolás

19:59 2 min Steaua Geru - akasztás

 

II. Harmad

 

00:14 2 min Progym Laczkó - magasbottal való játéca

04:53 GÓL Steaua! 2-2 Timaru (Basilides L.)

05:31 2 min Steaua Basilides L. - magasbottal való játéca

06:11 2 min Progym Góga - akasztás

08:00 Mezõnyjátéca kfolyik, mindkét csapattól kiváló játékot láthatunk

10:44 2 min Steaua Kubrac - meg nem engedett testtel való játéca

18:12 Továbbra is mezõnyjátéca mindkét csapat teljes felállításban karcolja a jeget

 

III. Harmad

 

00:46 GÓL PROGYM! 3-2 Góga (Kerata)

03:52 GÓL Steaua! 3-3 Butochnov (Lupascu)

04:20 GÓl Steaua! 3-4 Lupascu(Butochnov)

05:22 2min Steaua Geru - akasztás

05:22 A Progym idõt caért

05:40 2 min Progym Gergely - magasbottalvaló játéca

09:20 2 min Progym Góga - fogás

10:45 GÓL Steaua Basilides T. (Sady)

15:23 Lupascu egy oriási kapuvassal vet véget a mérkõzés helyzeteinek

 

A bíró fújására a mérkõzés 3-6 - os végeredménnyel zárult

stoian_sergiu0829.09.2007 05:50

hai baietzii stiu ca putetzi suntetzi cei mai buni fular-campionii vreau se datzy tot din voi si sa le tabaciti fundurile hai Forza Steaua va tin pumnii forzateaua

alacyka30.09.2007 06:04

vreaua sa va felicit pe toti,ati ajutat enorm echipa :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

 

cea mai tare faza a fost cand v-ati dezbracat,iar dupa cateva minute,dupa ce v-ati dat seama ca nu sunteti pe teren de fotbal,v-ati imbracat :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

............................................................

dee30.09.2007 06:29

Fane, lasa-l, ma intereseaza pe mine parerea lui. Am senzatia ca e singurul care stie cat a fost scorul :)

numai sa ni-l spuna o data ...

 

later edit : intre timp am aflat 6-1 pentru Sport Club Miercurea Ciuc ( no comment)

alacyka30.09.2007 06:40

scorul poti sa citesti maine in ziare si poti sa vezi azi la televizor :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

to fane: sunt sigur ca esti interesat de parerea mea,pentru ca ai modificat mesajul postat de mine :biggrin: si cu aceasta modificare ai recunoscut si tu ca v-ati facut de ras :biggrin: :biggrin: :biggrin:

parizs30.09.2007 07:45

au au au:) cat e scoru baieti cred ca nu mai merita sa veniti in ciuc fiindca va faceti numa de ras:)

axl2330.09.2007 08:35

Pentru eventualele comentarii mai putin ortodoxe, aduc aminte litera regulamentului:

"Nu numai suporterii Stelei pot fi participanti la acest forum. Acceptam cu placere sa dialogam cu suporterii oricaror echipe daca acestia respecta regulamentul forumului."

 

Infrangerea face parte din viata de suporter si trebuie asumata cu demnitate.

AdiM30.09.2007 08:59
vreaua sa va felicit pe toti,ati ajutat enorm echipa :biggrin: :biggrin: :biggrin:

cea mai tare faza a fost cand v-ati dezbracat,iar dupa cateva minute,dupa ce v-ati dat seama ca nu sunteti pe teren de fotbal,v-ati imbracat :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

............................................................

 

ma si ce le stii tu pe toate ca un... ungur mic.

 

...ati luat o cupa dar noi avem o tara steagro

alacyka30.09.2007 10:54

bravo voua :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

 

dar ce legatura are cu sportul?! :unsure:

«12345»