pentru ultima oara.
Comunismul nu m-a afectat deloc.
Da' eu nu vad fotbalul ca voi si ca mercenarii. pentru mine fotbalul nu e o meserie din nomenclator.
pentru mine fotbalul e doar o pasiune sociala, iar clubul nu e altceva decat reprezentantul unui oras sau al unui grup de oameni.
Adica, ce a fost la origini.
Nu vreau afacere, nu vreau sa dormim in paturi cu stema pe ele sau sa mancam din farfurii inscriptionate.
Mie imi ajunge fularul si dragostea pentru clubul pe care il iubesc de cand eram un pusti.
Si eu nu mint.
Eu cand spun ca iubesc ceva nu o fac sa fiu placut.
Imi iubesc familia,prietenii si pe Steaua. N-as tine cu Dinamo, nu mi-as trada sau insela prietenii sau familia.
Cam asta e treaba
De aceea am pretentia ca un barbat la 45 de ani cand spune o vb(ceva sensibil,care-l face iubit la randul lui) pe care apoi o repeta de cate ori are ocazia sa nu o faca doar de ochii lumii. Si am pretentia sa nu minta ca un om de nimic.