Ete bau, daca-l iau pe Capello cum a antrenat el si la Milan si la Juve, Mancini care antreneaza pe Inter, etc etc etc ... chestia asta cu "tradare" si "mercenar" fac parte din intoxicarea pe care v-a bagat-o in cap comunismu, aia cu "noi nu ne vindem tara".
Dar voi ce sunteti ma? Care din voi ramane la un loc de munca cu 300$, unde e apreciat de toata lumea, si nu se duce la constructii in Portugalia si la capsune in Spania pe de 10 ori salariu? Care din voi sta somer si pune copilului un pahar cu apa pe masa si spune "atat e tot ce pot sa-ti ofer, nu este un job liber la compania pe care o iubesc cel mai mult, asa ca mai astept". Care din voi merge pe strada fara prietena si sotie si nu uda pantalonii dupa blonde/brunete cu tzatzele pe afara si in fuste mini? Care din voi opreste la un semafor in Olticit, langa un BMW X5 si zice in gandul lui "sunt fericit, sunt intr-un Oltcit, dar iubit de sotie si de cei 2 copii"? Care din voi NU zice "ahhh, de unde are asta bani de BMW si eu nu am"?
Ii judecati pe altii, pentru ca nu puteti fi in locul lor. Va place sa fiti judecatori !!! Va place sa dati cu pietre. Am vazut-o la meciul FC National - Steaua 1-0, cand una din pietre l-a lovit in piept, langa inima, pe Walter. Daca nu era acele reposuri si acele pietre, poate el era antrenorul care ar fi stat 20 de ani la Steaua. Poate ar fi fost Sir Alex Fergusonul nostru.
Judecati-va pe voi prieteni. Priviti-va in oglinda si intrebati-va ce pret aveti. Ganditi-va ca nu va castigati banii si faima din fotbal. Ganditi-va ca Zenga nu stie nici economie, nici IT, nici avocatura, nici zidarie, nici mecanica auto. ESTE UN OM !
Poate ca a gresit ! Dar nu vedeti cat de egoisti sunteti !? Nu vedeti ca voi puneti problema ca VOUA va tresarea inima ca Wlater s-ar putea reintoarce la Steaua !? Credeti ca LUI nu i-a tresarit inima ca ar putea fi ofertat din nou !? Au trecut 2 ani si 3 antrenori. Acum Steaua are un antrenor "simbol" al Stelei. Cat ar mai fi putut astepta? Romania e a doua lui casa. Nu s-a acomodat in Serbia, Turcia sau la arabi. A fost momentul lui. Invatati sa IERTATI. Uitati-va in oglinda si nu mai vindeti sentimentalisme ieftine.
Voi beti Coca-Cola si bauturi alcoolice. Daca v-as spune ca in felul acesta participati la globalizare si la saracia din Africa? Voi mergeti in masini poluante. Daca v-as spune ca in felul acesta participati la incalzirea globala si distrugerea omenirii? Voi nu vedeti cat sunteti de IPOCRITI !? Dragostea nu inseamna sa iubesti spectul de culori, inseamna sa ai puterea sa-ti IERTI semenii si sa FI OM !!!
Zenga, ai gresit cand ai ales Dinamo !!! Dar te iert ! Iar faptul ca ai gresit il vei vedea simplu si de la sine: te vei simti la Dinamo ca un homosexual inconjurat de femei care vor sa faca dragoste cu tine, dar nici un barbat care sa te atraga
. Asta e: Dinamo nu poate fi pentru tine ce a fost Steaua. La Steaua erai un idol pe soclu, la Dinamo vei fi doar un antrenor cu inima ros-albastra. La primele insuccese vei primi o lectie de management Borciana-Turciana si mai multe pietre in piept. Dar vor durea si mai tare, pentru ca vor avea culori ALB-ROSII !!!
Bafta Walter.
P.S.:
Toate urmatoarele fapte se datoreaza MIZERIEI UMANE NUMITE Gigi Becali
1. Trimiterea gorilelor in tribune
2. Umilirea si demiterea lui Zenga
3. Demiterea lui Piturca si indepartea sa de la Steaua
4. Umilirea si demiterea lui Titi dupa 3 etape
5. Umilirea lui Dica, pe care l-a facut tigan si nesimtit si pe care apoi in fata camerelor de vederi il "vindea" ca pe 80kg de carne ...
6. Umilirea stelismului, prin latraturi in groapa si purtare de fular SPURCAT la gat
7. Mazilirea lui MM si amenintari televizate cu "iti rup capu" si "te dezbrac"
8. Aducerea lui Hagi ca antrenor dintr-un "moft", iar apoi umilirea lui Hagi in direct la toate canalele TV
9. Umilirea jucatorilor prin aparitia la TV si declaratia aceea ca s-au plans de Hagi
10. Umilirea lui Adrian Ilie prin declaratia "ce impresar mai e si asta, de doi lei? Numai Giovanni e impresar"
11. Umilirea lui Andrey, fara nici o vina, prin trimiterea la Steaua II. La fel si cu Gabi Bostina, in timp ce Baciu, Gigel Coman si alte nulitati erau la echipa CAMPIOANA A Romaniei
12. Umilirea lui Thereau si a lui Saban
13. Umilirea lui Carlos, prin aparitii televizate in care spui ca dai tu 100k celui care te scapa de el
14. Umilirea lui Lacatus
15. Umilirea suporterilor, bataie de joc la vanzarea biletelor si abonementelor
MA OPRESC AICI, MI-E SILA SI SCARBA SI ... MOOOOOOOOOOOOORI CIOBANE !!! Nici Dumnezeu nu te vrea, de nu te cheama acolo !!! Ma doare inima ca il mentionez pe Dumnezeu, ceva sfant, alaturi de fecalele lui Gigi ...