FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Rapid 0 - 0 (0 - 0)

«15678»
makeRF15.09.2007 19:37

oameni buni..argumentele cu care ati venit sunt puerile.."pasarica" de pe emblema noastra, e ca si "pasarica"de pe fosta voastra emblema, si ca toate"pasaricile"de pe multe alte embleme altor cluburi, este o acvila, cunoscuta ca un bun strateg, rapitor si devotat.

despre imn, eu am vrut sa dau un raspuns celui care zicea ca Maria lui Scooter e mai tare decat imnul nostru.Ca reprezinta mai bine clubul Steaua..eu cred ca 4 "onomatopee" nu fac cat un catren din imnul Rapidului.

Voi ne-ati facut pe noi milogi pentru ca nu ati gasit niciodata ceva urat in istoria Rapidului. Noi avem cea mai frumoasa istorie(stiu, nu credeti), dar intrati pe site-urile cluburilor. Noi avem pagini intregi despre cum ne-am nascut, ce am facut, si nu ne e jena de perioada din B.Voi aveti date succinte..palmares, echipa si cam atat..Noi eram in deplasari f. multi, pe cand voi - militari care cantau la ordin.Astazi, din pacate, recunosc, s-a inclinat f. mult balanta.

 

@koryna: crede-ma, melodii ca in Giulesti nu veti avea niciodata. La noi mai sunt inca 3 melodii care ar fi putut fi numite imnuri..Norocul vostru ca sunteti multi si s-o gasi unul sa faca un imn..Pana atunci, nu ne mai furati cantecele galeriei (de ex: Steluta noastra..). Nu prea inteleg faza cu oficilaitatile..La voi totul se cumpara? noua ni l-a cantat Socaciu, rapidist infocat, versurile sunt ale lui A. Paunescu, suporter al Craiovei dar simpatizant al Rapidului.

 

@strezahuzum: eu am zis asa..daca cineva m-ar pune sa fac un top al stemelor din liga1, pe primul loc ar fi cea alui Poli, si apoi a noastra..am zis asa..pur si simpu..nu trebuie sa fii specialist, sa iti dai o parere.

"Motive de lauda din mediocritate".. Numeste cum vrei tu istoria Rapidului, scrisa de multi cronicari de renume..S-a consumat mult tus pentru cei 84 de ani ai nostri..Avem carti despre echipa, despre galerie..unul din multe alte motive care sa ne faca mandri ca suntem rapidisti.

 

 

@the_godfather: imi da in foc cafeaua..

 

Respect pentru adevaratii suporteri, mumu celor care pretind a fi. Pe cativa dintre voi de aici va inteleg, tineti cu Steaua, asa cum eu iubesc Rapidul, dar pentru umpluturi..ma abtin.

 

Inima ce-n piept ne bate la nevoie e un tun

Pentr-o singura dreptate, sa invinga cel mai bun

 

PS: n-are rost sa polemizam atat despre istoriile cluburilor...ar dura o viata, si mai ales pe forumul vostru. stiu ce inseamna, locuiesc cu un stelist si 2 dinamovisti. va las sa vb despre meciul de MAINE, eventual as putea sa adaug si eu cate ceva, dar nu promit ca voi fi obiectiv.

 

PS2: moderatorilor, mi-ati modificat mesaje complet aiurea,in schimb ati lasat pe unele de ale voastre mai "obscene". Ce Dumnezeu, nu mai suntem pe vremea lui Vali Ceausescu...

andyro15.09.2007 20:07

Cel mai tare ma distreaza (pe langa stirile cu 3000 de bilete :D), faptul ca sunt extrem de curios ce o sa se intample maine la portile de acces.

 

Din experienta ultimului meci (primul si singurul la care au mers celebrii turnicheti), NU poti intra pe la alta poarta decat cea mentionata pe bilet. Nu zic sa intri la tribuna cu un bilet de peluza, ci trebuie sa respecti chiar si poarta (L2, etc), altfel biletul nu iti este acceptat.

 

Citeam pe forumul subpodarilor ca si-au luat bilete peste tot in stadion, da' vor sa intre toti la peluza. Ori, sunt curios cum o sa poata face chestia asta atat timp cat turnichetul ala nu o sa se invarta cu bilete de la alta peluza/tribuna/poarta.

 

Da' noi ii asteptam cu bratele deschise printre noi :happy:

 

@makeRF - maestre, s-au consumat tone de tus si despre rahat, si asta nu face rahatul important pentru mine, sau pentru oricine altcineva.

Auzi dom'le, a gasit el un oras cu multi milogi care tine cu Steaua. Cronicari de renume care au scris despre istoria rrapidului. Hai *******. Mars la posta sa iei alocatia.

makeRF15.09.2007 20:53

@andyro

minte - ingusta

umbra pamantului degeaba - uriasa

hai noroc!

 

Am terminat ce am avut de zis..Ramane ca maine sa vedem cine va fi mai bun.

Va urez, doar suntem oameni la urma urmei, sanatate si toate cele bune.

 

Inima ce-n piept ne bate la nevoie e un tun

Pentr-o singura dreptate, sa invinga cel mai bun

strezahuzum15.09.2007 21:00
Voi ne-ati facut pe noi milogi pentru ca nu ati gasit niciodata ceva urat in istoria Rapidului.

 

Hai dom'le ma lesi ? Alte copilarii ! De meciurile cu Soarele pe piept ce zici ? Ca am observat ca e la mare moda printre rapidisti sa te dai drept anticomunist feroce, chiar daca te-ai nascut dupa 89. Sau de blaturile alea cu Dinamo cand l-ati ajutat pe Camataru sa castige Gheata de Aur ? Ori partile alea v-au scapat :biggrin:

 

Eu zic ca mai bine nu scotocim trecutul, ca daca-ti dai osteneala gasesti destule mizerii in istoria ORICAREI echipe (da, da, inclusiv Steaua, nu-mi fac iluzii). Daca te incapatanezi dupa asta sa sustii abureala asta "noi buni voi rai" mai bine o lasam balta.

 

 

Noi avem cea mai frumoasa istorie(stiu, nu credeti), dar intrati pe site-urile cluburilor.

 

Asta o zice orice suporter despre echipa lui.

 

Noi avem pagini intregi despre cum ne-am nascut, ce am facut, si nu ne e jena de perioada din B.Voi aveti date succinte..palmares, echipa si cam atat..

 

N-ai cautat bine. Uite, te ajut eu cu linkul asta . Istoria se completeaza mereu. Si daca ai curiozitatea, poti gasi pe tracker niste meciuri ale "vitezistilor", sa vezi cam ce insemna echipa aia cand era pe mainile unor oameni competenti.

 

Noi eram in deplasari f. multi, pe cand voi - militari care cantau la ordin.Astazi, din pacate, recunosc, s-a inclinat f. mult balanta.

 

Iarasi exagerari tipic rapidiste. Erau SI militari, dar Steaua avea si ea destui suporteri. Azi - alta situatie.

 

@strezahuzum: eu am zis asa..daca cineva m-ar pune sa fac un top al stemelor din liga1, pe primul loc ar fi cea alui Poli, si apoi a noastra..am zis asa..pur si simpu..nu trebuie sa fii specialist, sa iti dai o parere.

 

O parere poate avea oricine. Dar chestia aia cu "stema care seamana cu steagul URSS" e iarasi asa de ... nu stiu, un fel de "sa le caut nod in papura".

 

"Motive de lauda din mediocritate".. Numeste cum vrei tu istoria Rapidului, scrisa de multi cronicari de renume..S-a consumat mult tus pentru cei 84 de ani ai nostri..Avem carti despre echipa, despre galerie..unul din multe alte motive care sa ne faca mandri ca suntem rapidisti.

 

Monser, la ce te asteptai ? Rapid ? O echipa ca alte echipe, cand a jucat bine a castigat campionate si cupe, cand nu a ramas pe la mijloc sau a retrogradat ! Expresia "Motive de lauda din mediocritate" se refera la perioada aia a anilor 80, in care exact asta ati fost o echipa mediocra. De tot rasul e felul in care azi va erijati in mari luptatori anticomunisti si anti-ceausisti in perioada respectiva, reprezentand "lauda mediocritatii" adica un fel de "daca nu avem cu ce ne lauda in teren, hai sa ne laudam singuri cu ce mari anticomunisti eram, se speria Ceausescu de noi". Ha ha.

 

La ce te referi cand spui "carti despre Rapid" ? La celebrul "Glasul rotilor de tren" ? Bunicica, dar ma tem ca o cam luati prea in serios. Carti s-au scris si despre Steaua, stai tu linistit. Iti recomand SuperSteaua a lui Andrei Vochin, carte dedicata echipei de vis care a intrat pe teren la Sevilla. Am citit-o cu placere si o apreciez. Desi contine si adevaruri neplacute pentru stelisti, fiind in aceasta privinta mai greu de citit decat "odele de slava" giulestene, care picteaza o imagine frumoasa dar incompleta. Apropo, poate nu ar stric o opera similara despre Rapid sau Dinamo de exemplu.

 

PS: n-are rost sa polemizam atat despre istoriile cluburilor...ar dura o viata, si mai ales pe forumul vostru. stiu ce inseamna, locuiesc cu un stelist si 2 dinamovisti. va las sa vb despre meciul de MAINE, eventual as putea sa adaug si eu cate ceva, dar nu promit ca voi fi obiectiv.

 

Normal ca nu are, ca maine nu joaca istoriile iar intre noi fie vorba pe cei 22 de jucatori ii cam doare undeva de istoriile cluburilor. Nu-ti pretinde nimeni sa fii o culme de obiectivitate, doar sa pastrezi un ton civilizat, asa cum AR TREBUI sa facem toti.

makeRF15.09.2007 21:16

eu sper sa nu fii jignit pe nimeni fara motiv...mi-am aparat clubul, si iti spun sincer, strezahuzum, vb tale din ultima postare sunt balarii..

rapidistii nostri, nascuti unii chiar in 1923 nu isi aduc aminte de asa ceva..asta a fost o propaganda a site-ului vostru..articolole postate pe site nu aveau nici un autor in dreptul lor, si asta imi da multe de gandit..

la noi se canta "galeria lui Rapid, nu e membra de partid".ar fi cantat asa ceva suporterii unei echipe care sustinea comunsimul?

mediocritatea din anii 80 nu era din cauza noastra, era din cauza echipelor care erau "menite" sa castige campionatul, Steaua si Dinamo..pe noi nu ne-au lasat..

spune-mi tu mie...ce echipa din Romania, cu atat de putine titluri castigate, are totusi atat de multi suporteri in toata tara? ca-ti om fi noi, 1mil, 1mil jumate...te-ai intrebat vreodata: de ce?

cand am spus "carti multe" nu m-am referit doar la "Galsul rotilor de tren.."..sunt multe, printre care mai amintesc si "O galerie nebuna, nebuna.."

ai dreptate, putini dintre jucatorii care vor intra maine pe teren isi vor apara mai intai clubul la care joaca...

am incercat sa fiu cat mai decent, unde am gresit imi cer scuze, dar as fi rapuns la fel si daca nu era vb de echipele cu care tinem..fiecare are un orgoliu de aparat.

DelPiero1015.09.2007 21:26

E foarte bine ca incerci sa fii decent,si chiar daca esti subiectiv(ceea ce-i normal),incearca sa-ti spui opiniile cu politete!Ma intreb...oare pe forumul vostru,am fi la fel de bine primiti(adica,la noi stelistii ma refer...)!

 

Este interzisa citarea in intregime a postului anterior. Citeste regulamentul.

Augias15.09.2007 22:49
nu stergeti postarea asta.... sa vada si lumea cum se exprima un cioroi prost care face pe desteptu.

 

se scrie "V-A LUATI" tigan imputit si analfabet.....hai jet pe forumul lebedelor !

mostra de gramatica de Ghencea...:)))

cristian8615.09.2007 22:56
E foarte bine ca incerci sa fii decent,si chiar daca esti subiectiv(ceea ce-i normal),incearca sa-ti spui opiniile cu politete!Ma intreb...oare pe forumul vostru,am fi la fel de bine primiti(adica,la noi stelistii ma refer...)!

 

Bineinteles ca nu , ca doar ei sunt un exemplu de "democratie" .

 

 

Pentru rapidistii rataciti pe forum, ii sfatuiesc sa asculte in continuare "glasul rotilor de tren", noi ne multumim cu imnul Champions League.

rosualbastru16.09.2007 00:09

asta e tare de tot!

o mai spun si am s-o spun: rapid a fost infiintata de muncitorii de la grivita, aceeasi care au sustinut si luptat pentru comunisti!

rapizii au pus pistolul la tampla Regelui Mihai I al Romaniei!

la groapa de gunoi a istoriei cu voi! si cu cateii aia turbati!

 

 

Este interzisa citarea in intregime a postului anterior. Citeste regulamentul.

Augias16.09.2007 05:21

exact Rapidul a fost infiintata de stalinisti si a fost echipa preferata a clanului Ceausescu. :)))

 

Este interzisa citarea in intregime a postului anterior. Citeste regulamentul.

spiridusu16.09.2007 10:00

sper sa fie stadionu plin sa vada crapizi cum e in infern :-SS de 1 luna astept meciu asta :D:D:D

stelist_hacker16.09.2007 11:06

Stie cineva unde pot vedea meciul pe internet? Daca are cineva vreun link..

Multumesc mult si FORZA Steaua fular-campionii

rosualbastru16.09.2007 13:43

rojadirecta.com

trebuie sa incarci mai intai sopcast

da un search pe yahoo pentru. sopcats si incarci ultima versiune.

apoi te duci la rojadirecta.com dai click pe 17:45 Liga1 Romania, apoi pe sopcast si ti se deschide programul.

mergi la channels si cauti -hbo Romania meciuri- si click pe el. acolo trebuie sa poti vedea meciul

bafta

stelist_hacker16.09.2007 14:02

@rosualbastru

 

Multumesc mult, sper sa mearga,

FORZA Steaua 2 goluri, DUTE Dica

 

Multumesc mult, sper sa mearga,

FORZA Steaua 2 goluri, DUTE Dica

 

 

Am reusit. Acum astept sa inceapa meciu si sper sa mearga pentru ros-albastrii

Mersi mult

kyky_girl_200616.09.2007 15:15

fularsteau2 Fortzza Steaua Bucuresti fular-campionii

hubba160116.09.2007 15:32

Steaua 1 - 0 Rapid cu gol Dica.

Dar imi tremura buza cand spun asta... Si o spun doar ca sunt stelist si optimist din fire.

Cert este ca asta este meciul in care putem reveni 'in carti'.

Deranjanta declaratia lui Porumboiu vis-a-vis de transferul unui jucator de-al lui la Steaua:

"nu vreau sa ajut echipe din subsolul clasamentului"

Din pacate, distinsul 'domn' are dreptate.

Daca peste 4 ore nu o sa avem 3 puncte in plus in clasament cred ca

milogii vor avea prima sansa sa fie campioni de iarna. Trist, dar adevarat.

guguta16.09.2007 16:33

Steluta cistiga fara probleme1-0 sau 2-1 forzateauafular-campioniifularultrasfularsteaua2

cornisa5816.09.2007 16:57

Sper la un rezultat pozitiv pentru noi chiar și 1-0 numai sã batem pe feroviarii ãstia

fular-campionii
DTP-Ludacris16.09.2007 17:07

cu toate ca jucam fara atatia jucatori importanti ...... ii batem cu 2-0 sau 3-1....ascultati la mn :-w

stelistul-maryan16.09.2007 17:27

Astazi Steaua va castiga.Chiar daca este pozitionata mai bine in clasament decat Steaua,sa nu uitam ca Steaua este cu un meci in minus iar Steaua are si un lot mai valoros decat Rapid. forzateaua

horse3716.09.2007 19:33

Gica, probleme ma!? apropo, noi cand mai marcam? spune-ne si noua. un meci care a lamurit un singur lucru. Neaga poate sa slefuiasca banca de rezerve cu varf si indesat. un meci slab per total.

strezahuzum16.09.2007 19:46

The end. 0-0, cum nu se putea mai bine pentru .. altii. Totusi parca Rapidului ii convine mai mult rezultatul, fiind un punct in deplasare.

 

Desi meciul in sine a fost departe de isteriile giulestene cu zeci de goluri si alte aberatii, au avut totusi mai multe ocazii decat Steaua si daca nu era Zapata ...

 

Cat despre jocul Stelei, a pendulat la limita mediocritatii.

 

Lovin ne ameteste pe toti cu tentativele lui de sut, Ov. Petre stie sa deposedeze si cam atat. Banel ... e Banel.

 

Dica a fost sters, incepe sa se vada uzura jocurilor din 3 in 3 zile.

 

Minus pentru Golanski la cateva faze. Goian, Rada si Petre Marin au fost in general OK, fara sa se distinga in mod deosebit. Un BRAVO ! mare de tot pentru Zapata.

 

In atac, ce mi-e Zaharia, ce mi-e Iacob, ca au facut acelasi lucru, adica s-au agitat un pic, s-au batut cu fundasii adversi si cam atat. Restul nu prea merita sa scrii despre ei.

 

As fi curios sa stiu, totusi :

 

- pentru ce l-am adus pe Surdu ? Nu e cu absolut nimic mai breaz decat Neaga. Bani aruncati pe fereastra, in conditiile in care noua ne trebuie mai mult mijlocas central care sa stie ce-i aia pasa si dribling, macar din cand in cand.

- de ce i-am mai luat pe Badoi, Emegara, etc ? Ca sa arate frumos banca de rezerve ?

 

- daca jucatorii astia exerseaza la antrenamente si sutul de la distanta ;

 

- cam cand are Hagi de gand sa ne lase. Cu toata calificarea in Sampions Lig, inceputul de sezon e slabut. Si asta in conditiile in care Regelui i s-au adus cei mai multi jucatori (14 !!!) pentru care s-au platit sume mari pentru nivelul Romaniei, vreo 10 milioane de euro in total. Pai cred ca nu s-a cheltuit atata nici pe vremea lui Zenga + Protasov + Olaroiu la un loc !!

 

Imi pare sincer rau, am vrut sa cred in antrenorul Hagi, dar nu merge, pur si simplu ! Si greul de-abia acum incepe.

predatorpulse716.09.2007 19:49

S-a terminat meciul si mare mare pacat ca nu am castigat,pentru ca meritam. "Echipa momentului" a avut doar 2 faze pe contratac in repriza a 2-a cand noi presam sa inscriem golul. Atat. In rest trageri de timp si arsenalul obisnuit. Echipa noastra a inceput sa miste si sincer imi pare rau ca s-a terminat egal,atat pentru Hagi cat si pentru moralul echipei. Am avut atatea situatii bune in fata acestei carpe de aparare a rapidului si mereu am gresit ultima pasa,si din nou imi confirma faptul ca Steaua trebuie sa joace doar cu un inchizator,si momentan acela pare a fi Lovin(culmea!!).

Evidentiatii in acest meci sunt zapata(2 goluri ca si facute scoase),Lovin(care a jucat neasteptat de bine si s-a descurcat la mijloc) si Dica pentru ocazia cu capul si cateva pase geniale d-ale lui(ah daca se prindea Victoras la faza aia din 88).

Momentan nu stam rau in campionat chiar daca jocul sufera,sa zic ca avem 14 puncte daca batem in restanta cu Pandurii in conditiile in care am intalnit 2 contracandidate la titlu,singura bila neagra fiind meciul penibil cu Urziceni. Suntem la 3 pc de locul 1 cu un egal in deplasare la echipa de pe primul loc.

Totusi trebuie niste schimbari urgente la echipa pentru meciul cu praga,trebuie neaparat pus badoi in locul lui Nicolita,surdu in locul lui Neaga si Iacob in locul lui zaharia.

Daca va reveni in etapa viitoare jocul prost de la Urziceni si pierdem iar puncte atunci avem sansa a 3-a la titlu dupa Cluj si Rapid,si e mare pacat pentru ca daca noi aveam tot lotul valid eram usor cea mai valoroasa echipa din tara,iar daca va castiga alta echipa campionatul ne va face de ras in Europa,vezi exemplul Dinamo din acest an.

Din nou,repet pacat de fazele din prima repriza cand puteam sa dam un 2-0 si sa abordam altfel meciul.

Bafta baieti la Praga

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Wally16.09.2007 20:38

Parca am jucat mai bine fata de alte meciuri, dar tot suntem departe de ceea ce inseamna Steaua. Il sustin in continuare pe Gica...

steaua-steaua-steaua16.09.2007 21:19

Il sustin pe Wally :)

 

Si pe Steaua! steag3

«15678»