oameni buni..argumentele cu care ati venit sunt puerile.."pasarica" de pe emblema noastra, e ca si "pasarica"de pe fosta voastra emblema, si ca toate"pasaricile"de pe multe alte embleme altor cluburi, este o acvila, cunoscuta ca un bun strateg, rapitor si devotat.
despre imn, eu am vrut sa dau un raspuns celui care zicea ca Maria lui Scooter e mai tare decat imnul nostru.Ca reprezinta mai bine clubul Steaua..eu cred ca 4 "onomatopee" nu fac cat un catren din imnul Rapidului.
Voi ne-ati facut pe noi milogi pentru ca nu ati gasit niciodata ceva urat in istoria Rapidului. Noi avem cea mai frumoasa istorie(stiu, nu credeti), dar intrati pe site-urile cluburilor. Noi avem pagini intregi despre cum ne-am nascut, ce am facut, si nu ne e jena de perioada din B.Voi aveti date succinte..palmares, echipa si cam atat..Noi eram in deplasari f. multi, pe cand voi - militari care cantau la ordin.Astazi, din pacate, recunosc, s-a inclinat f. mult balanta.
@koryna: crede-ma, melodii ca in Giulesti nu veti avea niciodata. La noi mai sunt inca 3 melodii care ar fi putut fi numite imnuri..Norocul vostru ca sunteti multi si s-o gasi unul sa faca un imn..Pana atunci, nu ne mai furati cantecele galeriei (de ex: Steluta noastra..). Nu prea inteleg faza cu oficilaitatile..La voi totul se cumpara? noua ni l-a cantat Socaciu, rapidist infocat, versurile sunt ale lui A. Paunescu, suporter al Craiovei dar simpatizant al Rapidului.
@strezahuzum: eu am zis asa..daca cineva m-ar pune sa fac un top al stemelor din liga1, pe primul loc ar fi cea alui Poli, si apoi a noastra..am zis asa..pur si simpu..nu trebuie sa fii specialist, sa iti dai o parere.
"Motive de lauda din mediocritate".. Numeste cum vrei tu istoria Rapidului, scrisa de multi cronicari de renume..S-a consumat mult tus pentru cei 84 de ani ai nostri..Avem carti despre echipa, despre galerie..unul din multe alte motive care sa ne faca mandri ca suntem rapidisti.
@the_godfather: imi da in foc cafeaua..
Respect pentru adevaratii suporteri, mumu celor care pretind a fi. Pe cativa dintre voi de aici va inteleg, tineti cu Steaua, asa cum eu iubesc Rapidul, dar pentru umpluturi..ma abtin.
Inima ce-n piept ne bate la nevoie e un tun
Pentr-o singura dreptate, sa invinga cel mai bun
PS: n-are rost sa polemizam atat despre istoriile cluburilor...ar dura o viata, si mai ales pe forumul vostru. stiu ce inseamna, locuiesc cu un stelist si 2 dinamovisti. va las sa vb despre meciul de MAINE, eventual as putea sa adaug si eu cate ceva, dar nu promit ca voi fi obiectiv.
PS2: moderatorilor, mi-ati modificat mesaje complet aiurea,in schimb ati lasat pe unele de ale voastre mai "obscene". Ce Dumnezeu, nu mai suntem pe vremea lui Vali Ceausescu...
