FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Unirea Urziceni - Steaua 1 - 0

«1789101112»
Miaus02.09.2007 20:11
@miaus

WTF?

Incercam si eu sa postez ceva pe placul lui Dani(ochidesoim)marcu in care toata lumea e de vina mai putin Hagi pentru jocul asta penibil.Nici cand o luam de la Gloria cu 4-0 si Petrolul cu 4 si 5-1 nu m-am simtit ca acum, atat de resemnat.In meciul asta Unirea ne-a facut PILAF.Si Dan Petrescu l-a facut MUCI pe Hagi.

 

Haz de necaz.Ce dracu sa fac in conditiile astea.Dupa cum spuneam, nici macar nu mai am puterea sa ma enervez cand il vad pe Hagi cat de INCAPABIL este.Dadea din maini in a lehamite ca nu joaca baietii ce trebuie.DAR CINE PLM I-A PREGATIT? EU, TU AXl23 SAU MARELE REGE?

 

De cate ori l-ati vazut pe Zenga facand asta?Ca sa o dam in penibil facem comparatii: Ce ne deranjeaza mai mult:DAtul din maini a lelhamite si a NEPUTINTA sau scobitul in nas "a la Oli"?

 

Hai baieti bagati-o p-aia cu Hagi care isi da seama ca suntem penibili si isi da demisia de ONOARE.Sau jucam bine si nu are rost sa isi inainteze demisia.Ia spune-mi andyro cat mai tre sa asteptam cu Hagi pana sa dea din mainile alea (din care dadea azi a lehamite) mai tare si sa zboare?

 

Mare om, mare caracter Hagi asta...

radutheodor02.09.2007 20:12

danimarcu: "Se pare ca nu am scapat de meteahna de pe timpul lui Oli,aceea ca dupa un meci de Liga Campionilor sa ne impiedecam in campionat."

 

Oli a inventat meteahna asta? El a inventat sa pierzi cu 5-0 dupa ce ti s-a dat meciul tur castigact la masa verde cu 3-0? El a inventat sa iasa Prunea pe sub minge in 94 cu Suedia? El a inventat sa facem 1-1 cu Armenia si sa nu ne calificam la mondiale? El a inventat sa luam gol in min 95 cu Danemarca si sa nu mergem la europene? El a inventat sa iei 3 goluri intr-o repriza de la Anderlecht si alte 3 de la Lazio si sa nu te califici? El a inventat sa iei 3 goluri de la Hamburg si sa-ti trmure chilotii pe tine un meci intreg? El a invantat sa te elimine Anorthosis Famagusta cand tu ai pretentii de CL? Olaroiu este vina fotbalului romanesc de dupa '89? Eu zic ca devina este sistemul de cacao in care au crescut si s-au format marii nostri fotbalisti creier 0. Bine ca am Barclays Premier League, ca daca ma uitam numai la Liga 1 uitam de la ce s-a pornit cand s-a inventat fotbalul si uitam cum e jocu' cand se joaca pe bune.

 

P.S.: pe Oli la aceasta inventie vad ca l-a ajutat un pic si dom profesor Rednic, care dupa meciurile de CL a facut 1-1 acasa cu mioveni (alta valahorum) si 0-1 cu Gloria Bistrita (echipa aia pe care noi trebuie sa o batem cu Steaua II, unde joaca Andrey si Bostina).

 

Pentru greeneyes: hai sa facem un exercitiu de imaginatie si sa iti dau dreptate (prin reducere le ABSURD :D) si sa zic ca da domle, Radoi era un mijlocas de CREATIE, exact ce ne lipsea noua la mijlocul terenului. Olaroiu l-a jucat numai mijlocas, inseamna ca Olaroiu era un mare antrenor, corect? Merci pentru participare la discutie.

 

In rest, scuzele mele daca am jignit pe cineva in scurtele momente de ratacire intelectuala si pato-psihologica provocate de superbul meci de azi de la VALAHORUM !!!

 

Ne-a umilit clovnul de MM. Asta doare cat 10 infrangeri cu Rapid II. Sa stai acum sa te uiti cum spune ala ca la Steaua sunt jucatori care nu merita emblema pe piept. Pai are dreptate: Steaua trebuia sa castige azi cu 5-0 si sa arate ca sunt zmei si ca nu se poate compara vreodata la pretentii o echipa de doi bani ca VALAHORUM cu Steaua Bucuresti.

 

Explicati-mi si mie de ce in campionatul englez e asa de simplu: intalneste Liverpool o echipa slaba, Derby, si le da 6-0. Noi de cand nu am mai dat un 6-0? Ca o echipa mare? Inteleg sa ai 10 rezultate ok, dar macar odata la 10 meciuri sa batem si noi pe cineva cu 5-0. Sunt de acord cu voi ca nu imi placea jocul in era Olaroiu, vreau jocu din era Protasov, dar acum suntem varza si la joc si la rezultate si la tot. (Nu cred ca zeroli a fost vreodata in viata lui cu vreo echipa, fie ea FC National, pe locul 8 in campionat. Hagi pe 8 a lasat-o pe Poli Tim si vad ca acolo ne-a dus si pe noi. Poate ii place lui numarul 10 pe care l-a purtat si vrea sa lase toate echipele pe locul 10 :D)

 

 

P.S.: mi-a venit in cap un pariu -> facem pariu ca daca ii trimitem pe Neaga, Lovin, Banel, Croitoru, Cernea, Baciu, Nesu si il punem pa Hagi antrenor, peste 3 sezoane tot in Liga a 3-a suntem !? Si i-l lasam pe si pe Andrey si pe Bostina si i-l dam bonus si pe Elton.

 

Pai ma, oftica mea este ca voi il faceati praf pe Oli ca l-a adus pe varza de Gigel Coman, da macar ala cu verzele alea ale lui a facut ceva performanta, Hagi a adus 14 jucatori si tot nu misca nimic echipa.

Miaus02.09.2007 20:22
Explicati-mi si mie de ce in campionatul englez e asa de simplu: intalneste Liverpool o echipa slaba, Derby, si le da 6-0. Noi de cand nu am mai dat un 6-0?

 

Steaua - National 6-0 cu zerOli pe banca si cand ni s-a explicat ca ce slaba era Nationalul si de-aia le-am dat 6-0.

 

Farul,Unirea,Ceahlaul superputerile fotbalului romanesc ne-au redus la tacere.

lupi02.09.2007 20:24
dupa meciu cu Betis(3-0)si cu rapidu din Cupa UEFA(1-1) il pupai in c*r..! acum e prost nu? si eu cred ca ar trebui sa stea o perioada pe banca..dar,pana sa ajungi sa intrebi cum a ajuns fotbalist..mai ai mult de mancat

nu fratele meu...nu sunt genu de suporter care dupa un meci bun sa il ador si unu slab sa il injur...sunt rational si ponderat...dar de Baciu si Banel totdeauna m-am intrabat cum pot sa joake la Steaua...jur ca nu inteleg

andyro02.09.2007 20:32
Hai baieti bagati-o p-aia cu Hagi care isi da seama ca suntem penibili si isi da demisia de ONOARE.Sau jucam bine si nu are rost sa isi inainteze demisia.Ia spune-mi andyro cat mai tre sa asteptam cu Hagi pana sa dea din mainile alea (din care dadea azi a lehamite) mai tare si sa zboare?

 

Mare om, mare caracter Hagi asta...

 

Depinde de fiecare maestre. Eu ti-am zis mai demult, indiferent de rezultate, astept pana la sfarsitul turului. Mi se pare corect fata de orice antrenor sa il las 6 luni si un numar reprezentativ de meciuri. Unii si-au pierdut rabdarea inainte de primul meci oficial, altii dupa returul cu Zaglebie, altii dupa prima infrangere.

 

Da, si eu am inceput sa am indoieli dupa inceputul ezitant, transferurile bune mai mult cantitativ si jocul care lasa de dorit. Dar deocamdata nu a aparut picatura care sa imi umple paharul.

 

@daffy_the_odor_etc_etc (stabileste-ti maestre un nickname, ca mi-e greu sa te urmaresc - nu si greu sa te recunosc) - Daca tot esti un fan al fotbalului englez, sigur cunosti istoria lui Sir Alex la Manchester. Cat despre biletul de 500$...felicitari si ma opresc aici :)))))))).

sunchaser02.09.2007 20:34
Explicati-mi si mie de ce in campionatul englez e asa de simplu: intalneste Liverpool o echipa slaba, Derby, si le da 6-0. Noi de cand nu am mai dat un 6-0? Ca o echipa mare? Inteleg sa ai 10 rezultate ok, dar macar odata la 10 meciuri sa batem si noi pe cineva cu 5-0.

 

Cum sa castigam cu 5-0 cand noi nu avem 5 ocazii de gol intr-un meci. Pana una alta suntem pe locul 8 cu un meci mai putin, pe care daca doamne-ajuta il castigam , ajungem pe 5 . mie mi se pare cam putin nu credeti?

danimarcu02.09.2007 20:37

@miaus

@radutheodor(sau clona lui daffyduck)

Eu nu o sa il atac niciodata pe Hagi,indiferent de rezultate sau de joc.E adevarat ca nu jucam nimic,ca sunt jucatori care nu au ce cauta pe teren, ca Hagi nu comunica bine cu jucatorii...

Dar eu cred cu tarie ca toate astea vor disparea odata cu trecerea timpului.Nu se poate face nimic peste noapte, e nevoie de timp,dar am incredere ca Hagi va reusi sa isi faca un grup de jucatori pe care sa se poata baza...

Daca ar fi dupa mine,jumatate din jucatorii Stelei ar pleca maine,si as aduce in schimb altii mai tineri,mai saraci si mai dornici de afirmare...

Nu va mai ambalati atat, aveti rabdare,sa reintre si jucatorii accidentati,ca jocul va fi altul...

Daca in momentul cand Hagi va avea tot lotul disponibil,va juca la fel de slab,atunci voi inceta sa mai cred ca Hagi poate fi un mare antrenor...dar nu ii voi cere niciodata capul, pentru ca il iubesc prea mult,pentru ceea ce a fost ca jucator...Sunt convins insa ca el va pleca de la Steaua daca jocul nu va fi asa cum isi doreste el!

Miaus02.09.2007 20:38
Depinde de fiecare maestre. Eu ti-am zis mai demult, indiferent de rezultate, astept pana la sfarsitul turului. Mi se pare corect fata de orice antrenor sa il las 6 luni si un numar reprezentativ de meciuri. Unii si-au pierdut rabdarea inainte de primul meci oficial, altii dupa returul cu Zaglebie, altii dupa prima infrangere.

 

Da, si eu am inceput sa am indoieli dupa inceputul ezitant, transferurile bune mai mult cantitativ si jocul care lasa de dorit. Dar deocamdata nu a aparut picatura care sa imi umple paharul.

 

@daffy_the_odor_etc_etc (stabileste-ti maestre un nickname, ca mi-e greu sa te urmaresc - nu si greu sa te recunosc) - Daca tot esti un fan al fotbalului englez, sigur cunosti istoria lui Sir Alex la Manchester. Cat despre biletul de 500$...felicitari si ma opresc aici :)))))))).

 

Tocmai ce postasem asta pentru cineva care aduseses din nou scuza penibila cu Sir Alex la Manchester.

 

Sunt foarte de acord cu tine in ceea ce priveste continuitatea la echipa a antrenorului si daca as sti ca avem un antrenor cerebral as fi foarte dispus sa fac aceasta concesie.

 

Doar ca noi il avem pe Hagi.Acum serios? Vi se pare ca Hagi are fata de intelectual?Eu cand ma uit ca de-abia leaga 3 fraze ma gandesc ce se intampla la sedintele tactice? Si din pacate se cam vede pe teren ce se intampla.

 

Asta e problema cu Hagi ca nu il prea duce capatana.Sa vina pana si unul ca MucescuJr pe care eu il URASC si tot as fi tentat sa ii dau mai mult timp decat lui Hagi.

Dragos_stelistu_200702.09.2007 20:38
Gica, rabdarea noastra e cam pe sfarsite ! echipa nu da semne ca ar avea ceva de invatat din strategiile tale si esti o carpa la fel ca Olaroiu. face idiotul ala de cioban ce vrea din voi, iar voi nu aveti demnitatea sa il infruntati ! Ce cauta mizeria aia de Nicolita pe un teren de fotbal ? ce are el in comun cu fotbalul ? Dar Baciu, Lovin si ov Petre ?

Pe de alta parte, chiar daca pleaca Hagi, tot un neica nimeni o sa vina. oamenii demni si de valoare nu isi vor asocia numele si imaginea cu al unui dement ce a pus labele pe Steaua. E de jale !

 

 

sa mori tu ma?........hai nu mai spune....Olaroiu eeste mai bun ca Hagi.....bai dinamovistule....

!!!

Stryker02.09.2007 20:39

Adevarul este ca azi la jocul prestat nu meritam nici macar un egal, practic nu am contat de loc in atac...si victoria urzicilor chiar si pe final e oarecum meritata...pacat de zapata si rada care au facut tot ce au putut pentru a ne salva de la infrangere...

 

Remarc ca uni dintre cei de aici il acuza pe Hagi pentru jocul prestat, este adevarat ca are si el partea lui de vina si ca nu este un mare antrenor, DAR ce poti face cand nu prea ai cu cine sa faci o echipa cum se spune...competitiva... ?

Noi in acest meci nu am avut nici o ocazie clara, Dica a fost obosit si foarte sters, Neaga a fost sub-mediocru iar Zaharia si inlocuitorul sau Surdu au fost ca si inexistenti...daca la asta adaugam si faptul ca ne lipseste cu prisosinta playmakerul de la mij terenului...nu putem avea prea mari pretentii fratiilor...acesta echipa este acum,asa cum o vad eu,una peticita in afara de 3-4 jucatori restul nu prea merita sa poarte stema pe tricou(asa cum a mai spus azi cineva)...si in aceste conditii ne asteapta vremuri foarte grele nu numai in UCL (ce vis ! sa terminam pe 2 acolo...) dar si in campionat unde intalnim reale probleme sa batem pe oricine indiferent de nume...

 

Viitorul echipei nu prea suna bine...Gigi stie de ce...

pif_bull02.09.2007 20:40

De ce se face atata caz. Este o infangere rusinoasa, dar sa nu uitam ca si alte echipe mari joaca tare prost si nu au rezultate. Exemplul cel mai recent Astn Villa - Chelsea 2-0. Trebuie sa acceptam faptul ca jucatorii de la Steaua nu-si dau viata pe teren. Au o atitudine mediocra. Parca nu intra cu gandul la victorie. Imi pare nespus de rau si ma doare aceasta infrangere, dar trebuie sa mergem inainte. FORZA Steaua. Un sibian suparat, astazi! Sper ca viitorul sa fie mai fericit.

danimarcu02.09.2007 20:41
@daffy_the_odor_etc_etc Cat despre biletul de 500$...felicitari si ma opresc aici :)))))))).

 

Debordeaza de modestie omu'...

ros-albastru4ever02.09.2007 20:41

Pacat.Am fi meritat un egal macar prin faptul ca ne-am aparat destul de exact in 90 minute.Jocul este din nefericire foarte slab,indraznesc sa spun chiar sub ceea ce era pe vremea lui Olaroiu.Hagi a fost ajutat de rezultate pana acum,dar nu stiu ce va face in continuare ca jocul nu arata nici o perspectiva de imbunatatire.Hagi joaca tot ceva in stilul lui Olaroiu cu 2 mijlocasi la inchidere,diferenta fiind doar pe benzi,unde Nicolita si Neaga urca destul de mult.Se tot spune de refacerea jucatorilor accidentati si ca jocul se va schimba.Pai Cristocea a revenit,Iacob la fel,nu stiu de ce nu ai baga din primul minut sa vedem acea mare schimbare de care tot zice Hagi de vreo 4 meciuri.Sunt dezamagit de Neaga care este total iesit din forma,deci nu joaca absolut nimic,Banel parca este pierdut in spatiu,Lovin sub nici o forma nu e fotbalist,Baciu...abia astept sa revina Goian,Nesu nu cred ca mai prinde vreun meci daca va mai juca in halul asta.Scuza cu oboseala este acceptata 50%,pentru ca stiau ca ai asteapta un meci foarte greu si totusi au tratat partida destul de artificial.Inca am incredere ca Hagi va gasi solutii de imbunatatire a jocului,dar,in caz cel mai rau,daca echipa va mai pierde vreo 3 meciuri de acum incolo,nu cred ca va mai apuca finalul turului.Forza Steaua fular-campionii

Miaus02.09.2007 20:51
De ce se face atata caz. Este o infangere rusinoasa, dar sa nu uitam ca si alte echipe mari joaca tare prost si nu au rezultate. Exemplul cel mai recent Astn Villa - Chelsea 2-0. Trebuie sa acceptam faptul ca jucatorii de la Steaua nu-si dau viata pe teren. Au o atitudine mediocra. Parca nu intra cu gandul la victorie. Imi pare nespus de rau si ma doare aceasta infrangere, dar trebuie sa mergem inainte. FORZA Steaua. Un sibian suparat, astazi! Sper ca viitorul sa fie mai fericit.

Check this out:

 

Just after half-time, lifelong Villa fan Zat Knight, a Holte-Ender in his youth, headed Villa's first on his debut for Martin O'Neill's team as Chelsea saw their eight-month long unbeaten record in the Premiership finally ended.

 

Sa nu comparam Steaua de azi cu Chelsea de azi ca riscam sa fim ridicoli.

radutheodor02.09.2007 20:51
Depinde de fiecare maestre. Eu ti-am zis mai demult, indiferent de rezultate, astept pana la sfarsitul turului. Mi se pare corect fata de orice antrenor sa il las 6 luni si un numar reprezentativ de meciuri. Unii si-au pierdut rabdarea inainte de primul meci oficial, altii dupa returul cu Zaglebie, altii dupa prima infrangere.

 

Da, si eu am inceput sa am indoieli dupa inceputul ezitant, transferurile bune mai mult cantitativ si jocul care lasa de dorit. Dar deocamdata nu a aparut picatura care sa imi umple paharul.

 

@daffy_the_odor_etc_etc (stabileste-ti maestre un nickname, ca mi-e greu sa te urmaresc - nu si greu sa te recunosc) - Daca tot esti un fan al fotbalului englez, sigur cunosti istoria lui Sir Alex la Manchester. Cat despre biletul de 500$...felicitari si ma opresc aici :)))))))).

 

andyro, pai te felicit, la rabdarea ta o sa fi apreciat de sotie si de copil.

Hai sa-ti zic ceva: cunosc istoria lui Sir Alex, daca pe banca la Steaua era un Zenga, un Protasov, ca sa nu zic un Alex Ferguson sau Rafa Benitez, as fi acceptat bucuros sa stea 20 de ani pe banca la Steaua. Problema lui Hagi nu este ca nu este lasat 20 de ani antrenor, ci ca nu are valoare ca antrenor. Ma uitam la Liverpool - Derby. Cand l-a introdus Rafa Benitez pe Voronin, i-a explicat 5 minute niste chestii (vedeam clar cum ii explica unde sa se pozitioneze pe teren in functie de ce el observase de-a lungul meciului). In 5 minute dupa ce a intrat pe teren, s-a plasat bine si stupoare, Voronin marcheaza. Cand o sa faca si Hagi din astea, il tinem 20 de ani.

 

Cat despre biletul de 500$ prietene, vreo 400$ ma costa biletul de avion iar biletele pe Emirates sunt intre 32 si 66 de lire britanice. Deci nu vad unde e partea comica.

 

http://www.arsenal.com/membership/article....p;title=Tickets (la sfarsitul paginii).

 

Hai bafta.

 

danimarcu:

Salut omule, tu esti inegalabil. Ma distreaza copios dialogurile cu tine, lucru pentru ca iti multumesc sincer si deschis. Dupa o zi grea ca aceasta, mi-ai descretit fruntea si ai descoperit solutia: sa aducem jucatori SARACI si sa le dam eventual salarii doar vreo 30,000$ pe an, ca sa nu le intre fumurile in cap, si sa avem iarasi performantele alea de necalificare in primavara europeana 12 ani la rand. Ca asa am vazut ca fac si Real Madrid, Milan, Inter, Barca, Arsenal, Liverpool, Chelsea, Bayern Munchen ... tot vand jucatorii cu fitze si aduc altii saraci pe salarii mici.

 

Si daca tot suntem la asa nivel de caterinca, ma intorc la pariul meu: daca ai atata increde in Hagi, sa-l trimitem la Steaua II in Liga a 3-a, cu anumiti jucatori (Banel, Lovin, Nesu, etc) pana formeaza un nucleu de jucatori si el dovedeste ca este un mare antrenor, iar noi nu pierdem vremea intre timp si aducem un antrenor pe bune si ne vedem de jocu nostru.

 

P.S.:

 

nu pot in momentele astea sa nu ma intorc la mii de comparatii.

 

zerOli a inceput sezonul trecut cu 5 victorii si un egal si era pe locul 2 la 2p distanta de Dinamo, avand GOLAVERAJ 13-1 !!!!!!!!!

Hagi are 5 meciuri, 3 victorii, 1 egal si o infrangere, golaveraj 4-2 !!!!

 

zerOli a batut in turu 2 pe Gorica cu 5-0 per total

Hagi a trecut cu 3-1 de Zaglebie, dupa ce ne-a tremurat curu 80 de minute

 

zerOli a facut 2-2 in deplasare si 2-1 acasa cu Standard Liege (meci pe Lia in care Standard nu a miscat in afara golului marcat in min 3)

Hagi a facut 2-2 in deplasare si 2-0 acasa cu BATE frate, care a avut 6-2 raportul ocaziilor in Ghencea.

 

Eu zic sa-l luam pe Banel, sa ne duca la Faurei, sa mai gasim niste brunetei din astia ca el, saraci, cu foamea in burta, sa-i aducem la Steaua. Sa-i dam dreacu afara pe nenorocitii de Dica si Radoi care au indraznit sa se planga de REGE si sa tinem fomisti din astia care sa se franga in duelurile 1 la 1 cu Cesc Fabregas si alti jucatori de marca.

danimarcu02.09.2007 21:11

@radutheodor-ma bucur ca te-am distrat putin,sincer!

Ma refeream la jucatori care nu au conturile atat de pline incat nu mai au motivatie pe teren, dar tu ai inteles foarte bine ce am vrut sa spun...

Referitor la biletul ala,cred ca e un pic de infumurare in povestea ta...

E lipsa de bun simt si de modestie comparatia ta cu "bietii" care platesc 5 dolari pe an pe abonament...

De parca trebuie cineva sa te si creada ca chiar vei face deplasarea aia.Eu zic ca mai bine te-ai apuca de studiul producerii armelor de distrugere in masa...

radutheodor02.09.2007 21:17
@radutheodor-ma bucur ca te-am distrat putin,sincer!

Ma refeream la jucatori care nu au conturile atat de pline incat nu mai au motivatie pe teren, dar tu ai inteles foarte bine ce am vrut sa spun...

Referitor la biletul ala,cred ca e un pic de infumurare in povestea ta...

E lipsa de bun simt si de modestie comparatia ta cu "bietii" care platesc 5 dolari pe an pe abonament...

De parca trebuie cineva sa te si creada ca chiar vei face deplasarea aia.Eu zic ca mai bine te-ai apuca de studiul producerii armelor de distrugere in masa...

 

Prietene, cand dai 5$ sa vezi toate meciurile Stelei de acasa, NU AI DREPTUL SA SPUI "eu dau bani sa vad fotbal, nu anti joc si meciuri terminate 0-0". Du-te si ia-ti atunci un bilet pe Emirates cu 80$ la meciurile normale si 160$ la derby-uri (biletele cele mai ieftine, la un meci, in peluza) si atunci o sa vezi spectacol.

 

De aia Dacia Logan costa 6.000 de euro si Ferrari 120.000 de euro. Nu a fost nici o lipsa de bun simt. Daca Steaua era Real Madrid, te asigur ca nu mai costa abonamentul pe un an la peluze 5$.

 

Vad ca tu ai multe frustrari acumulate, altfel nu vad de ce iei asta ca pe o INFUMURARE (si eu in Romania tot 5$ dadeam ca sa vad meciurile Stelei, care e problema !?)

 

P.S.: danimarcu, cum iti explici de exemplu cazul Cristiano Ronaldo, care probabil are de vreo 30 de ori averea lui Dica si Radoi adunati, si asta fiind cu 4 ani mai tanar ca ei, si totusi joaca fotbal meci de meci? Cum iti explici ca asta fac toti jucatorii din Anglia, Spania, Italia, Franta si Germania? Sa fie de la salariile de 9 milioane de euro pe care le au sau de la mentalitate?

 

Da-mi voie sa-ti luminez viata Dani: Malouda a venit cu Lyon la Bucuresti si mai intai ne-a batut cu 3-0 si apoi a fost surprins la curve.

Jucatorii nostri mai intai se duc la curve si apoi iau bataie cu 3-0.

 

Nu banu ii innebuneste pe ai nostri.

Si mai e o problema: le lipseste valoarea. Indiferent ca le vei da salariu 10.000$ sau 9.000.000$ pe an lui de-alde Nesu, Lovin, Banel, Baciu, etc tot nu vor fi fotbalisti

RedStar02.09.2007 21:36

Cand spuneam sezonul trecut Oli a facut minuni cu ce jucatori valizi erau in lot, se trezeau toti "cunoscatorii" sa ne invete ce lingau era Oli si ce umilinta am indurat ca eram la nu stiu cate puncte in spatele lui Dinamo.

Un sezon ca cel de anul trecut Dinamo nu o sa mai prinda 20 de ani de acum incolo. Nu stiu cu ce s-au dopat de le-a intrat.

Hagi e rupt de fotbal, a "ciupit" el ceva de la Cruyff, Terim, Lucescu, dar meseria adevarat se face prin munca multa, iar aici Hagi a incercat sa o pacaleasca.

Pe fotoliu in fata plasmei e simplu sa spui ca locul Stelei e numai pe 1,dar cum e cand spui 8?

vanfootball02.09.2007 21:38

Eu, unul, am fost bucuros sa vina Hagi si Adi Ilie; pe Hagi l-am vrut mai mult pentru coloana vertebrala in relatia cu Gigi si, in orice caz, il prefer inaintea lui Olaroiu. Si am avut rabdare, cred eu ca destula. Am asteptat 9 meciuri oficiale, nici nu am bagat in seama amicalele (acolo se impiedica si echipele mari, nu-i bai). Concluzia a ca nu jucam nimic. Si asta n-ar fi o problema, dar jocul nici nu se imbumatateste, asadar jucam prost constant, fara niciun semnal ca s-ar putea schimba ceva. Si nici asta nu ar fi neaparat o mare problema, dar mai e ceva: din cele 9 meciuri, in niciunul nu am dominat, desi toti adversarii erau considerati outsideri. Nu poti castiga campionatul jucand cel mult de la egal la egal cu toate cele 17 echipe, indiferent ca e Ceahlaul, Farul, CFR sau Dinamo.

Imi pare rau, dar Hagi nu e ce avem nevoie. Dar nu e numai Hagi de vina, Gigi distruge atmosfera constant, asta nu e mod de a conduce un club profesionist. In Anglia, ca tot se aduce vorba mereu de acest campionat, antrenorul decide tot: transferurile, salariile, 11-le de start, politica clubului etc. La noi, antrenorul principal e un fel de secund: conduce antrenamentele echipei. In rest, exista actionari, patroni si alti oameni de bine, care sa faca echipa, sa motiveze "trupele", sa aduca ce jucatori a mai vazut pe Sport.ro la miez de noapte. E trist...e Romania, e Steaua!

 

PS: Ce discutie de mahala pe Telesport! Nu-mi vine sa cred ca acesti oameni conduc/au codus clubul Steaua Bucuresti. Mi-e rusine de rusinea lor.

radutheodor02.09.2007 21:45
Cand spuneam sezonul trecut Oli a facut minuni cu ce jucatori valizi erau in lot, se trezeau toti "cunoscatorii" sa ne invete ce lingau era Oli si ce umilinta am indurat ca eram la nu stiu cate puncte in spatele lui Dinamo.

Un sezon ca cel de anul trecut Dinamo nu o sa mai prinda 20 de ani de acum incolo. Nu stiu cu ce s-au dopat de le-a intrat.

Hagi e rupt de fotbal, a "ciupit" el ceva de la Cruyff, Terim, Lucescu, dar meseria adevarat se face prin munca multa, iar aici Hagi a incercat sa o pacaleasca.

Pe fotoliu in fata plasmei e simplu sa spui ca locul Stelei e numai pe 1,dar cum e cand spui 8?

 

Mi-as dori si eu RedStar sa le zic atat de simplu si de bine ca tine.

Si mai amintesc una: daca as fi pe locurile 3-4 nu ar fi nevoie sa ma dea cineva afara, as pleca eu de la Steaua, pentru ca la Steaua numai locul 1 se accepta.

 

Si as mai adauga una din studiourile Pro TV, marca Hagi: la Steaua nu numai rezultatele conteaza, trebuie sa faci spectacol. sa joci fotbal in viteza, de fantezie, sa ai ocazii, de asta Steaua e Steaua, de asta lumea vine la meci ... (Gica Hagi dupa meciul Steaua - Dinamo Kiev).

 

RedStar, ca sa nu ramai doar cu "ciupeala" de la marii antrenori, trebuie sa te duca si capu. Hai sa vedem care este in realitate diferenta:

 

1. Fapul ca Hagi a avut numai antrenori mari, confirma ca el a fost un jucator exceptional (lucru pe care nu i l-a contestat nimeni)

2. Antrenorii mari au aplicat, pe langa ceea ce au invatat si de la altii, propriile lor filosofii in fotbal. Cruyff nu cred ca a avut vreun mentor. Pur si simplu a avut stofa sa devina un antrenor genial. Hagi nu are nimic care sa-l recomande. El a fost ucenic al unor mari antrenori acum 10-15 ani, cand fotbalul in Europa era altul. Cruyff intre timp nu mai este nici macar antrenor. Rijkard nu cred ca aplica ceva de la Cruyff, nici Rafa Benitez si nici Sir Alex Ferguson, la fel cum nu o face nici Carlo Ancelotti. Hagi a fost impresionat de Cruyff ca venea inaintea jucatorilor la antrenamente si ca isi iubea meseria. Ok, daca Hagi va veni cu 1 zi inaintea jucatorilor la antrenament si daca va iubi meseria si fotbalul, NU ESTE DE AJUNS SA FIE ANTRENOR. Ca sa fii antrenor trebuie sa ai stofa. Gullit a avut bunul simt si a ramas comentator TV la Sky Football. Hagi vad ca nu are decenta asta.

 

Noapte buna

In cinstea lui Puerta ma apuc sa joc un sezon de FM cu FC Sevilla :D

 

P.S.: van, in mare masura ai dreptate. O mica notificare este ca si in Anglia se intampla lucruri dubioase. Vezi ce ii face Abramovici lui Mourinho. Problema este ca nu intamplator in Anglia s-a inventat fotbalul si nu intamplator din Anglia provine denumirea de SIR. Pai cand o sa vezi in Anglia pe Sky o discutie Abramovici - Mourinho precum cea Gigi - MM de acum de pe Telesport, s-a intors lumea cu fundu' in sus si s-a terminat smecheria.

 

Si sunt de acord: NU NUMAI Hagi poarta vina jocului prost la Steaua. Am ragusit s-o spun pe vremea lui Olaroiu (motiv pentru care am fost facut fan Oli): mai sunt si unii jucatori care sunt VARZA si mai este si conducerea care este.

 

Cum se face ca atunci cand am spus asta, unii mi-au zis, reproduc: ba da esti fanatic cu Oli, nu vezi ca numai el e de vina, jucatorii sunt super da ii pune el defensiv si nu mai stiu sa dea o pase.

 

Iar astazi aceiasi oameni si vin si imi spun mie ca Hagi nu are lot si nu il ajuta conducerea. Se cheama CAMELEONISM asta.

 

Hai forta Steaua ! Sper sa ii batem pe cioroi, fie si chinuit si cu un meci fara nici o ocazie, sa-i batem in min 93 cu 1-0 si aia e. Sa se inteleaga bine: eu nu-i cer lui Hagi sa faca spectacol. Vreau ca la sfarsitul acestui an Steaua SA FIE CAMPIOANA ca sa mergem direct in grupele CL.

iftode02.09.2007 21:57

ma uit la fanatik, si imi pare rau ca MM se coboara la nivelu lu jeyjey, pacat...

cat despre Hagi, am zis demult ca mai bine se apuca de fotbal pe plaja..

sa facem si noi o nationala cum are franta, in care jucatoru reprezentativ e unu dintre cei mai mari fotbalisti francezi, cantona, care cu capu pe umeri, a realizat ca nu are nici o treaba cu antrenoratu, s-a apucat de fotbal pe plaja..

mai bine realizeaza Hagi ca nu are nici o treaba, si ii face concurenta lui cantona, la fotbal pe plaja...

pacat de el, un talent mare irosit in antrenorat..

ar face mare treaba la fotbal pe plaja..

vanfootball02.09.2007 22:02
P.S.: van, in mare masura ai dreptate. O mica notificare este ca si in Anglia se intampla lucruri dubioase. Vezi ce ii face Abramovici lui Mourinho.

 

Si Abramovic e din Est.:)

Dar la ce te referi, ce i-a facut? Faptul ca nu a vorbit cateva luni cu el? Mi-as dori sa nu mai vorbeasca Gigi cu antrenorul Stelei un an si sa-l lase sa-si faca treaba.

alexandruoro02.09.2007 22:09

bai frate ne iau astia campionatu:P tragetzi tare baieti:| :biggrin:

steag3

 

oricum Steaua joaca destul de prost...off........dar tot stelist raman :biggrin:

 

Forza Steaua!

HAIDE!! SA LUAM CAMPIONATU

MALDINI_STEAUA02.09.2007 22:10

adevaru ca mi-a placut de MM , l-a cam pus la respect pe Jiji :)

Steauaforever3302.09.2007 22:11
De acord cu van... :))

 

Ai dreptate, de acord :biggrin: :biggrin:

Acum ca ne-am pus cu totii de acord, echipa o sa castige pe linie.... :biggrin: :biggrin: :biggrin:

«1789101112»