FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor editia 2007/2008

«123418»
iuliano pana la moarte31.07.2007 10:23

MA FRATILOR II BATEM CU 2-0 IN TUR

SI IN RETUR CU 3-0

VA SPUN EU

 

FORZA STEUA

 

 

CAMPIONII DIN Ghencea

 

 

II RUPEM PE POLONEZII

 

VA ZICE Iulian

c.ronaldo1731.07.2007 14:44

Tragerile la sort pentru turul 3 sunt Vineri sau ma insel?

cornisa5831.07.2007 18:31
Tragerile la sort pentru turul 3 sunt Vineri sau ma insel?

 

vinerea viitoare dupã retur sper cã și noi sã fim în urnã Forza Steaua!! steagsahmic

I.N.Money31.07.2007 21:52

Vinerea asta e tragerea.

kodrutzz01.08.2007 08:43

Tragerea pentru turul 3 CL si UEFA sunt vineri 3 august. pentru noi nu prea are ce sa mice mai greu decat zaglebie pentru ca suntem cap de serie. dar vreau sa vad scris langa Dinamo AC Milan, Arsenal, Valencia.. :D daca reusesc sa treaca de o echipa de genul asta atunci merita sa joace in CL. Hai marsh

allez_steaua01.08.2007 10:45

fularsteaua2fularsteaua2

 

Steaua este cea mai tare, chiar daca nu au jucat foarte bine aseara o sa vedeti ca dupa cateva etape Steaua o sa straluceasca.

Vom ajunge cu siguranta in grupele UCL.

Wally01.08.2007 19:30

Posibilii adversari ai Stelei în turul 3 preliminar:

Sparta Praga (Cehia)

Fenerbahce (Turcia)

AEK Atena (Grecia)

Spartak Moscova (Rusia)

Toulouse (Franța)

FC Zurich (Elveția)

Slavia Praha (Cehia) / MSK Zilina (Slovacia)

Rosenborg (Norvegia) / FC Astana (Kazahstan)

Steaua Roșie Belgrad (Serbia) / Levadia Tallin (Estonia)

FC Copenhaga (Danemarca) / Beitar Ierusalim (Israel)

Red Bull Salzburg (Austria) / FK Ventspils (Letonia)

Dinamo Zagreb (Croația) / NK Domzale (Slovenia)

FK Sarajevo (Bosnia) / Racing Genk (Belgia)

Elfsborg (Suedia) / Debrecen (Ungaria)

BATE Borisov (Belarus) / Hafnarfjordur (Islanda)

 

 

Personal imi doresc sa cadem cu Bate Borisov sau Elfsborg :tongue: :laugh:

axl2301.08.2007 19:53

Mi-ar placea Rosenborg sau AEK.

c.ronaldo1701.08.2007 19:55
Personal imi doresc sa cadem cu Bate Borisov sau Elfsborg :tongue: :laugh:

 

Asta inseamna ca ar fi mai usor in turul 3 decat in turul 2. :)

i-m BaD...02.08.2007 13:52

:biggrin: CITAT(Wally @ Aug 1 2007, 10:30 PM)

Personal imi doresc sa cadem cu Bate Borisov sau Elfsborg

 

 

mah ..nu cred ca avem cum sa cadem cu astea doua pentru ca toate echipele din turul 2 vor intalni alte echipe care sunt direct calificate in turul 3 ...stiu ca era sooper... :biggrin:

forever_STEAUA02.08.2007 13:54

@i-m BaD...

 

Asta de unde ai mai scos-o?

i-m BaD...02.08.2007 16:44

pai in turul 3 asteapta echipe puternice ca Liverpool,arsenal,Milan,werder bremen etc...alea de ce nu se iau la socoteala ?...

forever_STEAUA03.08.2007 06:46

@i-m BaD...

 

Pentru cã Steaua este cap de serie. La fel și Liverpool, Arsenal etc. Steaua poate juca doar cu o echipã care nu este cap de serie, indiferent de unde vine ea: calificatã direct în turul 3 sau calificatã în urma turului 2 preliminar.

potra03.08.2007 07:59

eu spun ca orice echipa posibila e accesibila pentru noi...totul e sa ne concentram si sa nu mai cedam pe final...restul vine de la sine

iar pentru Dinamo...le-o doresc pe arsenal!!(si un Liverpool ar merge, oricum englezeasca sa fie)

i-m BaD...03.08.2007 08:08

atunci cu oricare dintre echipele respective ar fi bine sa cadem mai putin cu fenerbahce :biggrin: care cred ca near pune probleme..Bineinteles ca mult mai bine ar fi un Elfsborg sau Bate...

i-m BaD...03.08.2007 10:27

Steaua-Hafnarfjordur/BATE Borisov ura,,,mai bine nici ca se putea...FORZA Steaua!!!

steagsimplu

fularsteaua2

 

 

 

 

Javrele joaca cu lazio

forever_STEAUA03.08.2007 10:43

Bate Borisov/Hafnarfjordur - Steaua

 

Tampere/Levski - Astana/Rosenborg

 

Spartak Moscova - Celtic Glasgow

 

Werder Bremen - Domzale/Dinamo Zagreb

 

Ventpsils/Salzburg - Pyunik Erevan/Sahtior

 

Ajax - Zilina/Slavia

 

Valencia - Debrecen/Elfsborg

 

Genk/Sarajevo - Dinamo Kiev

 

Fenerbahce - Anderlecht

 

Glasgow Rangers/Zeta - Steaua Rosie Belgrad/Levadia

 

Toulouse - Liverpool

 

Benfica Lisabona - FC Copenhaga/Beitar Ierusalem

 

Lazio Roma - Dinamo Bucuresti

 

Sparta Praga - Arsenal

 

FC Zurich - Besiktas/Seriff Tiraspol

 

FC Sevilla - AEK Atena

 

 

 

Meciurile vor avea loc pe data de 14/15 august si returul pe 28/29 august. Turul se va disputa pe terenul primelor formatii extrase din urna.

Wally03.08.2007 10:51

Am avut o tragere foarte buna si am cazut exact cu cine imi doream...

bogd4n03.08.2007 10:53

bine ca jucam primul meci in deplasare..si mai ales ca e o echipa..de care nici n-am auzit

c.ronaldo1703.08.2007 11:21

Se pare ca avem adversar mai greu in turul 2 preliminar decat in turul 3.

 

 

PS: Hah, ce si'o ia Dinamo pe Olimpico.

stelistu2503.08.2007 11:57

mai avem un meci nu ne putem considera calificati deja...Doamne fereste sa se relaxeze baietii si sa dam ca picioru in o ocazie ca asta sa ne calificam in Liga sa trecem de zaglebie si dupa putem spune ca avem peste 90% sanse de calificare

raducelbun03.08.2007 12:13

Intr-adevar, acum meciul cel mai important este cu Lubin care, evident, este mai puternica decat Bata si islanezii respectivi.

Asadar - atentie la meciul cu polonezii!!!

weeezer03.08.2007 12:23

Bate Borisov astia i-au scos in primul tur preliminar pe Apoel Nicosia. Aia de ne-au batut pe noi, in primul amical al verii...

cristian8603.08.2007 12:35

Nu avem scuze sa nu intram in grupe.

sonic200503.08.2007 14:44

ne-am scos cu tragereaasta la sorti

dsar pacat ca Dinamo nu a picat cu o echipa si mai puternica dar oricum nu cred ca se califica

«123418»