FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor editia 2007/2008

«1111213141518»
Virgil30.08.2007 10:52

Chelsea puternica? Abia s-a calificat in grupe, dupa prelungiri si lovituri de departajare de la 11m, in dauna lui Spartak Moscova.

 

1-1 si 1-1, apoi 4-3.

 

Sursa: site-ul UEFA

 

E adevarat, Spartak e liderul la zi in campionatul Rusiei.

aris_radoi630.08.2007 10:55
fularsteaua2fularsteaua2

 

Steaua este cea mai tare, chiar daca nu au jucat foarte bine aseara o sa vedeti ca dupa cateva etape Steaua o sa straluceasca.

Vom ajunge cu siguranta in grupele UCL.

ai dreptate mah!!!!cum ziceau si commentatorii nu este important in ziua d astazi cum joci ci este imnportant rezultatul

c.ronaldo1730.08.2007 10:55

@Virgil

 

Chelsea s-a calificat direct in grupe. Cea de care spui tu e Celtic (Scotia).

Virgil30.08.2007 10:57

Corect. Bravo Ronaldo! Esti foarte atent.

Chelsea e intr-adevar foarte puternica. De ce-o dori Gigi Chelsea? Vrea sa vada pe unde ne aflam sau vrea sa stea de-a dreapta lui Abramovici?

ann30.08.2007 11:00

Jucatorii Steaua au chefuit in Herastrau

 

Dupa meci, victoria echipei Steaua a fost sarbatorita la un restaurant din Parcul Herastrau, pe a carui usa scria "Rezervat, intrare doar cu bilete de Liga Campionilor" :biggrin: .

 

La "bauta" nu a fost prezent si Gigi Becali, iar multi dintre jucatori au venit cu copii, incluziv Gheorghe Hagi, care a venit insotit de fiul sau.

 

Probabil din cauza prezentei copiilor, bauturile alcoolice s-au consumat cu moderatie, iar jucatorii au luat masa in liniste, fara a asculta muzica.

 

Sursa: Ziare.com

Virgil30.08.2007 11:03

Imi inchipui cum ar fi chefuit cainii... Ei le au cu astea. Ai nostri discreti, modesti, nerabdatori sa reia antrenamentele in ziua urmatoare... :)

1on30.08.2007 11:58
Corect. Bravo Ronaldo! Esti foarte atent.

Chelsea e intr-adevar foarte puternica. De ce-o dori Gigi Chelsea? Vrea sa vada pe unde ne aflam sau vrea sa stea de-a dreapta lui Abramovici?

Cred cã vrea sã se facã frate de sânge și cu Abramovici.

Wally30.08.2007 13:12

Nu stiu ce vrea Gigi, dar cred ca Abramovici nu va veni la Bucuresti pentru un meci cu...Steaua.

stelista_pe_viata30.08.2007 13:29

Sper sa vina Manchester,restul nu mai conteaza!

steaua-steaua-steaua30.08.2007 14:57
Probabil din cauza prezentei copiilor, bauturile alcoolice s-au consumat cu moderatie, iar jucatorii au luat masa in liniste, fara a asculta muzica.

 

Inclin sa cred ca bauturile alcoolice s-au consumat cu moderatie pentru ca urmeaza meci peste 3 zile cu Urzicile si nu din cauza prezentei copiilor.

Bogdan4Steaua30.08.2007 16:22

Ce imi doresc eu:

Manchester

Valencia

Steaua

Rosenborg

ann30.08.2007 16:40
Ce imi doresc eu:

Manchester

Valencia

Steaua

Rosenborg

 

Valencia a va fi cu Chelsea ,deci de evitat :unsure:

 

ps. pana acum stim ca Steaua e in grupa H cu Arsenal si Sevilla ...sa vedem cine mai vine din urna a 4-a...............................................................................

................................................................hmmm...am pierdut-o pe Rosenborg :( .......ia sa vedem ...........Slavia Praga , echipa care a eliminat pe Ajax-ul lui Ogararu :unsure:

**alex**30.08.2007 17:08

Cum nu se putea mai bine.. Gigi a venit cu noroc :)

 

Cu Arsenal poate profitam de sezonul slab a lui Jens Lehmann si de inexperienta unor jucatori tineri din lot :biggrin:

Sevilla sau AEK.. poate s-a mai pastrat putin noroc pentru luni.. un 2-0 AEK si victorie la 11m.. :biggrin:

Iar Slavia Praga este o echipa accesibila.

 

In mod normal trebuie sa mergem in primavara europeana cel putin in Cupa UEFA!

cristian8630.08.2007 17:13

Trebuie sa ne luam niste revanse : cu Sevilla si cu Slavia Praga.

Arsenal nu merge de obicei grozav in grupe , dar este o echipa 1st class.

 

Daca vrem primavara europeana trebuie sa crestem mult in joc, extrem de mult.

mlacatus30.08.2007 17:15

Eu mi-as fi dorit o grupa cu Liverpool, Bremen si Slavia. A iesit (doar) Slavia, dar e si asa f. bine.

Sevilla nu prea o vad impiedicandu-se de AEK, mai ales acum cand toti vor sa joace si pentru Puerta (D-zeu sa-l ierte!), la Arsenal ramane o echipa de temut, ramane de vazut. Nu cred ca Lehmann va fi tinut in poarta pana la vreo....43 de ani ca cei de la Lazio, asa ca eu cred, in curand ramane pe "tusa"... in rest nu m-as imbata chiar cu apa rece, este destul de munca pana sa se vada primavara, dar nimic nu-i imposibil !!

mlacatus30.08.2007 17:17
Trebuie sa ne luam niste revanse : cu Sevilla si cu Slavia Praga.

Arsenal nu merge de obicei grozav in grupe , dar este o echipa 1st class.

 

Daca vrem primavara europeana trebuie sa crestem mult in joc, extrem de mult.

 

Asa e treb sa crestem inca destul in joc!! E bine daca ne luam revansa si macar de la una dintre Sevilla FC sau Slavia deoarece asta ar insemna (aproape) locul 2 :biggrin:

Wally30.08.2007 17:32

E o grupa destul de buna. Vom obtine in cel mai rau caz locul 3. Ma ingrijoreaza pretul biletelor. JJ a declarat ca vor fi mai mari decat anul trecut. Vor fi pline peluzele de cetateni care vor aplauda pe Arsenal. Trist, dar adevarat.

steaua-steaua-steaua30.08.2007 17:34

O sa-l razbunam noi pe Ogararu!

 

steag3

IzzI30.08.2007 17:47

Batem pe Slavia fara probleme :)

 

Fortza Steaua

metzzz30.08.2007 17:55

GB vroia echipe tari ca sa puna preturile la bilete ca anul trecut...sunt curios cum o sa fie acum...Sevilla nu e Lyon si Slavia nu e Kiev , iar Arsenal nici pe departe Real asa ca ... sa vedem preturile , cat despre calificare Arsenal nu sperie , iar cu Sevilla am mai jucat . Cehii sunt periculosi

Wally30.08.2007 17:58

@metzzz

Chiar daca echipele din acest an nu sunt nici pe departe la fel de tari(comerciale) ca anul trecut, jj a declarat ca preturile vor fi mai mari. :dry:

inches30.08.2007 19:07

Eu spun in primul rind sa nu plecam cu idea ca vom pierde, asa cum vad pe alte topicuri ... penibil si tipic ...Dinamovist

 

Ce sa facem sa facem miaou miaou ca jucam cu Arsenal si Sevilla (sau AEK), sau sa ne pisam pe noi de frica ca ZerOli ?

 

Trebuie luat fiecare meci ca o finala si sa fim atenti.

ann30.08.2007 19:57

Goian si Dica sunt in direct la sport.ro

kaladze31.08.2007 00:12

suntemmm in grupeeeeeeee fularsteau2 :)

 

sal stie careva cam care o sa fie pretul biletelor pentru Liga camp in special acasa cu arsenal?

steaua-steaua-steaua31.08.2007 05:10

Fiecare club trebuie sa anunte azi pretul biletelor la meciurile de acasa, ii obliga UEFA. Cel putin asa am citit intr-unul din ziare online. Inseamna ca mai e foarte putin si aflam pretul biletelor.

Banuiesc ca si anul asta va fi un pachet promotional cu bilete pentru toate 3 meciurile de acasa, nu?

«1111213141518»