FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«1474849505173»
MikStelista08.04.2010 08:05

Companiile producatoare de bunuri de larg consum dau uneori dovada de multa .... responsabilitate.

Iata citeva instructiuni REALE de pe ambalajele unor produse aflate actualmente pe piata:

 

Pe brosura unui uscator de par Rowenta: A nu se utiliza in timp ce dormiti.(La naiba, da' numa atunci am timp sa ma ocup de parul meu !)

 

Pe o punga de chipsuri Fritos: Puteti fi un castigator ! Nu e necesar sa cumparati. Detalii in interior. (asta probabil e o invitatie sa ciordesti pachetul)

 

Pe un sapun Dial: Mod de folosire - A se utiliza ca un sapun obisnuit. (Zaaaau? ..... adica cum ?)

 

Pe unele produse congelate Swanson: Sugestii de preparare - Decongelati. (Dar e doar o sugestie)

 

Pe punga unei casti de par pentru baie, dintr-un hotel de 4 stele: Se pune pe cap. (Awwww, shiiiit !)

 

Pe fundul unei cutiii de Tiramisu marca ItalGelato: Nu rasturnati cutia. (Prea tarziu, ati pierdut !)

 

Pe o budinca semipreparat Dr Oetker: Acest produs va fi cald o data reincalzit. (Sunteti sigur ???)

 

Pe cutia unui fier de calcat (Rowenta loveste din nou): Nu calcati hainele direct pe corp ! (Da, dar as economisi o groaza de timp...)

 

Pe o sticla de sirop contra tusei pentru copii marca GlaxoWelcome: Nu conduceti automobilul ! Nu operati masini grele ! (ar trebui sa le mai interzica copiilor si sa aiba menopauza, si s-a acoperit cam tot)

 

Pe o sticla de Nytol (somnifer): Atentie: Poate produce somnolenta. (Pa buneeee ?!?)

 

Pe cutia unui set de beculete de pom chinezesti: A se utiliza numai in interior sau exterior. (deci, sa fie clar, cine le utilizeaza sub apa sau in cosmos pierde garantia !)

 

Pe manualul unui robot de bucatarie japonez: A nu se folosi in alte scopuri. (Hmmmm, asta ma face tare curios...)

 

Pe o cutie de arahide Sainsbury: Atentie - contine arahide. (da de fapt exista un numar mare de oameni care au alergie la arahide .......)

 

Pe o punga de arahide de la o cursa American Airlines: Instructiuni: deschideti punga, mancati arahidele. (Si daca ma opun ?)

 

Pe manualul unei drujbe Husqvarna: Nu incercati sa opriti lantul cu mana sau alte organe. (aaaaa, asta o fi fost modelul Lorena Bobbit !)

 

Pe un costum de Superman pentru copii: Acest costum nu va permite sa zburati. (Da' ce, altele iti permit ? Si nu poti sa te intelegi cu el, poate totusi iti permite ?)

 

Pe o periuta de dinti oferita gratuit la un cabinet stomatologic: Utilizati partea cu peri de plastic. (Pe bune !!!)

Bogdan08.04.2010 08:59

miko, da sunt reale. Pentru ca majoritatea lucrurilor sunt facute pentru americani si ei sunt mai dobitoci de fel. Si isi spala cainele la masina de spalat sau nu decongeleaza un produs inainte de-al prepara. Si apoi dau in judecata producatorii ca nu erau scrise pe instructiuni si castiga sume importante de bani.

Vlad Bogdan08.04.2010 09:11

De ce joaca Messi atat de bine?

Pentru ca il controleaza Chuck NORRIS!

MikStelista09.04.2010 08:49

CLIENTUL INTREABA:

 

Acum un an am schimbat versiunea Logodnica 7.0 cu Nevasta 1.0 si am observat ca programul a lansat o optiune subita Bebelus1.0 care ocupa mult spatiu pe hard. In instructiuni nu era nimic mentionat.

 

Pe de alta parte, Nevasta 1.0 se autoinstaleaza in toate celelalte programe si se lanseaza automat cand deschid alta aplicatie, impiedicandu-i executia. Aplicatii ca Bere-intre-prieteni 10.3, Duminica-la-fotbal 5.0 nu mai functioneaza.

 

Uneori apare un virus - Soacra 1.0, care blocheza sistemul sau face ca Nevasta 1.0 sa se comporte total haotic. Nu reusesc sa dezinstalez acest program si devine insuportabil mai ales cand incerc sa lansez aplicatia Duminica-de-dragoste 3.0.

 

Se pare ca si alte fisiere sunt virusate. De ex.: c:/Sex__sambata_dimineata.exe nu mai functioneaza deloc. Am vrut sa revin la programul anterior Logodnica 7.0 dar procesul de dezinstalare al programului actual, Nevasta 1.0 mi se pare complicat iar riscurile pentru sistem sunt mari mai ales pentru Bebelus 1.0 care chiar imi place.

Ma puteti ajuta? Un utilizator disperat.

 

RASPUNS:

 

Draga client,

Nemultumirea Dvs. este frecventa printre utilizatori dar ea se datoreaza unei greseli primare de conceptie: Multi utilizatori trec de la orice versiune Logodnica X.0 la Nevasta 1.0 cu speranta falsa Nevasta 1.0 nu e decat un program de divertisment si utilitati. Dar e vorba de mult mai mult :Nevasta 1.0 e un Operating System complet creat ca sa controleze toate aplicatiile Dvs. E aproape imposibil sa dezinstalati Nevasta 1.0 si sa reveniti la Logodnica X.0 intrucat exista sisteme virusate care fac ca si acesta sa se comporte precum Nevasta 1.0 deci nu aveti

nimic de castigat.

 

Aceeasi problema si cu Soacra X.0. Acesta e un program mai vechi din care deriva Nevasta 1.0 si comporta multe probleme de compatibilitate. Cu putin noroc, sfarseste prin a fi victima unui virus si dispare in

cativa ani.

 

Unii utilizatori au incercat sa formateze tot modulul si sa instaleze programul Iubita+Nevasta 2.0 dar asta le-a creat si mai mari probleme ( a se citi notita de prevenire "Pensie alimentara" si "Custodia copiilor"). Daca instalati Iubita 8.0 nu incercati sa treceti la Nevasta 2.0 pt ca problemele vor fi chiar mai mari decat cele cu Nevasta 1.0. Chiar daca exista si versiuni Nevasta 3.0 si Nevasta 4.0, acestea sunt rezervate specialistilor si avand un pret ridicat nu le recomandam.

 

Daca sistemul cade, va recomandam Celibat 1.0 dar ideal e sa pastrati Nevasta 1.0 si sa invatati programul cat mai bine posibil intrucat e foarte sensibil la anumite comenzi si reactioneaza rau la erori de instalare. Asadar, orice eroare aparuta va fi considerata ca provenind din partea Dvs. si trebuie sa vi-o asumati. Va sfatuim sa activati aplicatiile C:/Scuze/Scuze.exe.

 

Evitati utilizarea tastelor ESC si SUPPR care necesita ulterior C:/Scuze /flori.exe. Pentru o mai buna utilizare, va sfatuim sa cumparati si pack-ul Bijuterii 3.0, Vacante 5.1.

Optiunile Da_draga_mea 2.7 si Ai_dreptate_iubire 4.5 sunt indispensabile.

Nu instalati sub nici o forma Secretara_blonda_in_fusta_mini 2.0, O_prietena 3.1. Aceste programe sunt incompatibile cu Nevasta 1.0 si pot distruge sistemul. Functia c:/Sex__sambata_dimineata.exe se va activa odata cu c:/Colier_cu_diamante.exe

 

 

Lari10.04.2010 16:38

Pentru cine vrea sa experimenteze si o altfel de cura de slabire, exista urmatoarea reteta:

 

Luni mananci un ou fiert tare

Si faci sex pana te doare

Marti un morcov, poate doi

Si faci sex pe dinapoi

Miercuri doar un pic din toate

Si faci sex intreaga noapte

Joi iti fierbi carne de pui,

Sex pe dunga patului.

Vineri te prostesti de bine

Si faci sex numai cu tine.

Sambata colac cu nuci,

Si faci sex cu cine-apuci.

Duminica mananci gratar

Si dai fuga la cantar.

Daca vezi ca cura-i buna

O urmezi macar o luna.

Joga Bonito11.04.2010 11:27

Un tigan, un francez si un italian sunt prinsi in jungla de canibali. Seful lor ii spune francezului ca il face sapun de spalat pe maini, italianului ii spune ca il face sapun de spalat pe fata, tiganului ii spune ca il face sapun de spalat la p***... Tiganu' nervos :

 

-Sa fiu al dracului daca fac vreun clabuc!

Lari14.04.2010 00:46

Ajung doi unguri in Bucuresti...

 

Fară nici un ban, foame mare, ce se gandeste unul:

 

- Hai sa ne despartim si sa cersim, iar la sfarsitul zilei ne intalnim sa vedem cat a strans fiecare...

 

Zis si facut! Se despart ei, pleaca fiecare unde crede de cuviinta. Pe inserat se intalnesc, dupa cum au stabilit.

 

-Tu cat ai strans?

 

-10 lei...

 

Si cum ai facut?

 

-Am fost intr-un parc si am scris pe un carton:

 

NU AM SERVICIU, AM 3 COPII DE CRESCUT, VA ROG SA MA AJUTATI!

 

Dar tu cat ai strans?

 

-7.658 de lei

 

-Iooy!!! Istenem!

 

Dar cum ai facut?

 

- Am scris pe un carton:

 

SUNT UNGUR! IMI LIPSESTE 1 LEU SA MA INTORC ÎN UNGARIA.

MikStelista14.04.2010 08:41

Mergea unu' cu masina pe strada... cand, la un moment dat, il opreste organu':

P: - Buna seara! Plutonier major Capsuna. Actele dumneavoastra la control.

Scoate omu' actele, totu' in regula, cand... prea iubitul nostru politist, vede ca masina nu era dotata cu stergatoare de parbriz.

P: - Domne', ce sa mai, iti dau amenda.

S: - Hai, domn' politist. Va rog frumos. Sunt si eu sarac, n-am bani de amenzi.

P: - Domne', eu respect legea... Da'... hai, ca poate te iert. Ia raspunde matale la o intrebare, si daca raspunzi, te iert.

S: - Spuneti...

P: - Mergi pe strada, seara, si din fata se apropie 2 faruri. Ce e ?

S: - Masina, ce sa fie?

P: - Masina, masina, da' ce marca? BMW, Mertz, Opel?

S: - Nu stiu, domne'.

P: - Hai, ca sa vezi ca-s baiat calumea, iti mai pun o intrebare. Mergi pe strada, seara, si din fata se apropie un far. Ce e?

S: - Motocicleta, ce sa fie?

P: - Motocicleta, motocicleta, da' ce marca e? Kawasaki, Suzuki, Honda?

S: - Nu stiu, domne'.

P: - Gata, iti dau amenda!

S: - Domne', daca tot dai amenda, hai sa-ti pun si eu o intrebare. Mergi pe strada, seara, te apropii de un pod si vezi o gagica: crac, tzatze, cur. Ce e?

P: - Pai... ce sa fie? O curva!

S: - Bine, bine, e curva. Da' cine e? Ma-ta, sora-ta, nevasta-ta?

 

--------

 

Doi politisti se duc la bordel. Cioc ! cioc ! Se intredeschide usa ...

- Buna seara! Ce doriti?

- Pai stiti am vrea si noi ...

- Cati bani aveti?

- 10.000 .

- Bai, voi cu 10k veniti la bordel? Duceti-va drecu in parc si f#%eti-va in c#r la banii astia!

... Pleaca cei 2. Se intorc peste 20 minute. Cioc ! cioc ! Se intredeschide usa ...

- Ce mai doriti acum?

- ... platim la dumneavoastra?

 

--------

Un copil intalnaste un politai pe strada, si il roaga sa-i deschida o sticla cu suc. Politzaiul ia sticla in mana si bate in capac cu bastonul zicand: \"Deschideti!Politia\"

--------

Politia capitalei!Chestorul sef catre sub alterni:

- Bah de azi incepem operatziunea SARPELE! Potrivitzi-va ceasurile !

- Al meu este este 14'48

- Pt cei cu ceasuri digitale BETISOR ' SCAUNEL '- SCAUNEL ' OM DE ZAPADA !

 

 

Azzido15.04.2010 13:23

Fară sa mai stea pe ganduri o luă pe Cerasela de șoldurile ei puternice, ca de prășitoare și o trânti cu fusta in sus, umplându-i crevasa unsuroasă cu cilindrul sau puternic de carne, și vărsând in ea toata durerea adunată in atât amar de ani.

 

-Știi, ii spuse ea inlacrimată plimbându-și degetele durdulii prin cârlionții lui de pe piept, dragostea noastra nu poate fi....

 

 

-Știu, raspunse Virgil. Și asta il durea cel mai mult.

 

 

 

SFARSIT.

Arian19.04.2010 15:41

Doi condamnati la moarte.

 

- Vreo ultima dorinta?

- As vrea sa ascult un disc cu Gutza.

- De acord! Si tu?

- Pe mine va rog sa ma omorati inaintea lui!

Lari22.04.2010 11:44

In compartimentul unui tren, un tip sta vizavi de o gagica blonda cu sani foarte mari si o fusta foarte scurta.

Desi face eforturi remarcabile sa admire peisajul din Valea Prahovei, privirea ii aluneca inevitabil catre coapsele fetei.

Observa cu usurinta ca tipa nu poarta chiloti si de atunci peisajul de afara devine brusc neinteresant.

Tipa il observa si il ataca imediat:

- Te uiti la pasarica mea?

- Da, imi cer scuze,

- Oh nu-i nici o problema!, dar uita-te cu atentie ca o sa iti dea si un pupic...

 

Intr-adevar, cu o incordare foarte naturala, buzele pasaricii fetei ii trimit tipului un sarut.

- O pot face sa si clipeasca, zice tipa, si pasarica clipeste.

 

Femeia il invita langa ea.

Tipul se muta.

Femeia il intreaba:

- Ti-ar placea sa bagi doua degete in pasarica?!

La care tipu:

- Hai, las-o dracului, sa nu-mi spui ca poate sa si fluiere...

Lari23.04.2010 21:46

Sloganuri din alte vremuri:

 

Vreti sa cuceriti femeia,

Folositi sapunul Cheia.

 

Soarele si tenisul,

Va-ntareste penisul.

Moarte sigura cu cobra,

Dar mai sigura cu Mobra.

 

Motocicleta Carpati,

Stati in cur si reparati.

 

Ciocolata Pitic,

Va face voinic.

Nu mai fumati tigari Kent,

Ca va lasa impotent.

 

Vreti sa deveniti barbati,

Fumati doar tigari Carpati.

 

Sifilisul de Constanta,

Face tenul ca faianta.

 

Pana si-mparatul Nero,

Se spala la cur cu Dero.

 

Opriti dricul,

Mortul vrea sa bea un Cico,

Un Cico dac-ar bea,

Mortu' poate-ar invia.

 

Ciocolata Laura,

Va largeste gaura.

 

Pasta de dinti Cristal,

Face dintii ca de cal.

 

Aquafresh in trei culori,

Cariaza de trei ori.

 

Daca bei tuica de pruna,

Orice-baba-ti pare buna.

 

Mancati coji de mere verzi,

Si-o s-ajungeti somalezi.

 

Produsele firmei Knorr,

Va fac din om tractor.

Infuzia cu flori de tei,

Va scapa de latei...

 

Vrei sa-ti satisfaci nevasta,

Cumpara-ti saltea Relaxa.

 

Sutienul de Cluj-Napoca,

Face tata ca si roca.

 

În camin la medicina,

Nici o fata nu-i virgina

Virgil27.04.2010 05:43

Si inca una Lari:

 

Ciocolata Postavarul

Face scula ca si parul!

Tineti minte

Trei cuvinte,

Scula, parul, Postavarul!

Le reseau pansant27.04.2010 15:47
Si inca una Lari:

 

Ciocolata Postavarul

Face scula ca si parul!

Tineti minte

Trei cuvinte,

Scula, parul, Postavarul!

ce amintiri domne, asta e viagra copiilor

 

Eu in clasa a doua am primit de la "mos craciun" printre altele si 2 ciocolate postavarul, si acum tin minte erau de 100g, intr-un ambalaj din carton destul de gros, de culoare albastra iar cu un rosu decolorat scria mare cu majuscule Postavarul. Cand am ajuns la scoala invatatoarea ne-a pus sa povestim ce ne-a adus mosu, si eu i-am spus tare mandru- "si doua ciocolate postavarul".

 

Acum lasand mistoul, ciocolata aia chiar se deosebea de celelalte, avea un gust extraordinar, o ciocolata cu adevarat romaneasca, de traditie.

 

Hai sa va zic si eu una, din comunism cand nu prea se gaseau d'ale gurii

 

Cetatene de la bloc

Taie p*ula in loc de porc

Da s-o tai cand e sculata

Sa-ti fie masa bogata!

 

Virgil29.04.2010 08:13

Ce va face Pițurcă la Steaua

 

 

Crucea de pe autocarul Stelei va fi inlocuită cu două zaruri.

 

Gigi Becali il va lua in serios pe Satana, ii va da bani și va vorbi mai puțin de Dumnezeu.

 

Fotbaliștii vor avea voie să joace barbut in cantonamente. Asta ca măsură de prevenire a evadărilor in cluburi. Ca mod de destindere se va practica darts-ul. Pe post de țintă va fi fața lui Meme.

 

Nicoliță va rămâne până la pensie pe banda dreaptă a Stelei. Va alerga in sus și in jos și se va opri doar la comanda lui Pițurcă. La următoarea comandă, va alerga.

 

Media de inălțime a echipei nu va depăși 1,65m. Va fi readus in lot Florentin Dumitru de la Chiajna și va fi transferat Florentin Petre de la ȚSKA Sofia.

 

Steaua va ataca apărându-se. Zece din cei unsprezece jucători de pe teren vor avea profil defensiv. Al unsprezecelea, portarul, va fi singurul mai ofensiv și va avea voie să depășească linia de 6 metri a propriei porți.

 

Singurul care va vorbi in fața presei va fi Pițurcă. El va răspunde lunar la cel mult o intrebare din partea tuturor ziariștilor din România.

 

Cea mai mare inovație vor fi antrenamentele. Acestea vor fi deschise presei și publicului, insă doar cinci minute inainte de apariția jucătorilor pe teren.

 

Pițurcă va incerca și reconcilierea cu fanii. La meciurile din Ghencea se vor distribui cătușe și călușuri.

Numai așa Steaua va lua titlul.

 

Postat in joc periculos de Florin Caramavrov

Virgil29.04.2010 10:11

Ofiterul de la centrul de recrutare il intreaba pe Bula:

-Recrut, ce-i cu ochiul dumitale?

-E un ochi artificial..

-Si din ce e un ochi artificial?

-Din sticla, domnule ofițer.

-Da, logic, trebuie sa si vezi prin el!

-----------------------------------------------------

Caporalul e cam miop de felul lui:

-Drepți! Asta e valabil si pentru tine, tu, ăla cu boneta roșie, din spate!

La care Bula:

-Domnule caporal, permiteți să raportez, să trăiti, ăla e un Hidrant!

-Fie ce-o vrea el! Aici trebuie sa asculte si cei cu facultate!

------------------------------------------------------

La o conferința de presă, un jurnalist il intreaba pe un politician

cunoscut, inscris in cursa pentru președintie:

- Secretara dumneavoastra a declarat in public că aveți un penis mic. Cum

comentați ?

- Adevărul este că are o gura mare!

---------------------------------------------------------

Abia s-a deschis barul si apare un bărbat slab, neras, cu o figura mahmură si hainele mototolite, si se adresează barmanului:

- Spune-mi, te rog, m-ai văzut asta-noapte pe aici?

- Bineînteles.

- Si am consumat de vreo 2 milioane ?

- Cam așa ceva..

- Bine, gata, m-am linisit. Credeam că i-am pierdut

-------------------------------------------------

La un cabinet stomatologic particular are loc urmatorul schimb de replici:

- Imi cereți cinci sute de mii de lei pentru extractia unei masele, doar pentru cinci minute de muncă?

- Daca doriți, o extrag intr-o oră.

________

Cum se numește penitenciarul de maxima securitate din Craiova ? -

AlcaPraz...

______

Soția, nervoasă, ii deschide usa soțului, care trăznea de la o poștă a alcool:

- Presupun, urlă ea, că ai un motiv foarte serios să vii acasa la 6 dimineața!

- Da, am, răspunde soțul, micul dejun!.

-------------------------------------------------

Bulă la școala. Cum era ziua invățătoarei, fiecare dintre copii vine pe rând și ii dă un cadou: Vine Ionescu, fiul brutarului, și ii intinde o cutie.

Învățătoarea o ia, o agita puțin și zice :

- Sunt franzele, nu?

- Da. Răspunde Ionescu.

Vine Stănescu, fiul măcelarului, si ii intinde o cutie. Învățătoarea o agită ușor ... miroase cutia si zice:

- Cotlete de porc, nu?

- Da. Răspunde Stănescu..

Vine Bulă, tatăl lui avea un magazin de băuturi alcoolice, si ii intinde o cutie. Învățătoarea agita cutia de 2 ori și observă că dintr-un colț incepe să picure..

Pune degetul pe cutie, apoi il bagă in gură și zice:

- E vin alb, nu?

- Nu.. Învățătoarea pune iar degetul pe cutie si apoi il bagă in gură și zice:

- Hmmm.... e șampanie, nu?

- Nu. Zice Bula.

- Mă dau bătuta. Ce e?

- Un cățeluș...

-------------

Sună telefonul.... Ridică receptorul tatăl a trei fete:

- Tu ești, broscuțo? se aude o voce de bărbat.

- Nu. Eu sunt proprietarul lacului! răspunde tatăl.

-------------------------------------------------

Ce spune un elefant când vede un bărbat in pielea goală?

Cum poate o ființă cu o trompă atât de mică să iși ducă mâncarea la gură?

-------------------------------------------------

Gigel vine acasă zgâriat tot pe fața, pe gât, pe mâini.

- Doamne sfinte, ce s-a intâmplat ??

- Am făcut horă in jurul bradului..

- Păi, și de ce esti zgâriat in halul asta?

- Eram puțini!

 

In București, un autobuz tocmai se pregătea să inchidă ușile și să plece din stație. Șoferul vede un om alergând disperat spre autobuz si il așteapta. Omul ajunge și il intreabă pe șofer:

- Ce mașina e ăsta?

- Iveco! zise șoferul si plecă.....

-------------------------------------------------

Un bătrîn merge la un vrăjitor sa-l intrebe dacă poate sa-l scape de un blestem care-l urmărește de 40 de ani.

Vrăjitorul ii spune: "Poate, dar trebuie sa-mi spui exact cuvintele care au fost rostite asupra ta."

Batrînul spuse fără ezitare: "Acum vă declar soț si soție!"

-------------------------------------------------

După ce Dumnezeu i-a creat pe Adam si Eva, le spuse:

- Îmi mai ramân doar doua haruri... Unul este arta de a face pipi din picioare si.... -

- Eu !!! Eu !!! Eu !!! Eu il vreau, te rog, Doamne, te rooog, te rooog!!!!!! da?? -intrerupse Adam imediat- asta mi-ar simplifica viata in mod substanțial.....

Eva accepta, dând din cap si zise că lucrul acesta nu avea atâta importanță pentru ea. Dumnezeu ii dădu lui Adam primul dar. Adam urlă de bucurie, alerga prin grădina raiului, facu pipi lânga toți copacii, pe urma alerga și pe plaja, facând desene pe nisip cu pisul lui... Dumnezeu si Eva il contemplau in tăcere pe bărbatul nebun de fericire... după un timp, ea se intoarse către Creatorul Suprem si-l intreba:

- Care e celalalt dar, Doamne?

- Creier, Eva, creier....

-------------------------------------------------

A fost odată un evreu ințelept. Și zicea el că totul se poate reduce la ce ai in cap.. Îl chema Solomon.

Dupa el, a venit un alt evreu ințelept. Și zicea el că totul se poate reduce la ce ai in inima.. Îl chema Isus.

După el, a venit un al treilea evreu ințelept. Și zicea el că totul se poate reduce la ce ai in stomac. Îl chema Marx.

După el, a venit un al patrulea evreu intelept, si a zis ca totul se poate reduce la ce ai intre picioare. Il chema Freud.

La sfârșit, a venit un alt evreu, mai intelept decât toți (pe nume, Einstein) și a zis: "Totul e relativ"

-------------------------------------------------

Soția: E bună ciorba?

Soțul: Ai chef de ceartă?

-------------------------------------------------

Doi prieteni se intâlnesc dimineața, la cafea. Unul din ei are un ochi vânăt.

- Ce-ai pățit la ochi?

- M-a lovit nevasta..

- De ce?

- I-am vorbit cu "TU"..

- Doamne, iartă-mă, dar ce fel de relație aveți voi in familie de te-a lovit pentru atâta lucru?

- Păi aseară, pe când mâncam, mi-a zis:

"Știi, dragă, noi n-am mai făcut sex de trei luni".

Și eu i-am răspuns:

"Poate TU...."

 

-------------------------------------------------

Undeva in Australia :

Când am ajuns la vârsta de pensionare, m-am prezentat la oficiul de pensionare de care aparțin. Doamna de la ghiseu mi-a cerut actele personale, sa-mi verifice vârsta. Am căutat prin buzunare, dar mi-am dat seama ca le-am uitat acasă. Am spus că mă intorc mai târziu și aduc actele de identitate..

La care doamna: "Descheiați-vă cămașa"

Am descheiat-o, și au apărut firele de păr incărunțite de pe piept..

"Aceste fire cărunte sunt destule dovezi" mi-a spus femeia și a preluat formularele completate.

Ajuns acasa, i-am povestit foarte agitat neveste-mi cele intâmplate la oficiul de pensii.

La care nevasta-mea: "De ce nu ți-ai dat jos și pantalonii? Puteai primi și pensie de handicapat!"

-------------------------------------------------

Prima apărătoare pt testicule a fost folosită in 1874 la un joc de cricket.

Prima cască de protecție a fost folosită in 1974...

... Le-a trebuit 100 de ani bărbaților să realizeze ca și capul este important !!! ...

 

> * Bulă completează o fisă personală pentru angajare. La data nasterii trece 15 august. *

> *- În ce an? intreabă functionara de la oficiul fortelor de muncă.*

> *- În fiecare an! *

> **

> *********************************************** * *********************************************** *

> *Bula vede pe strada o domnisoara sexi, cu un catel in brate.*

> *- Ce n-as da sa fiu eu in locul catelusului! *

> *- Nu cred, il duc la veterinar sa-i taie coada! *

> ************************************************************************ *

> * Vecinii lui Bula au un nou nascut.. Din nefericire acesta s-a nascut fara urechi. Cand familia lui Bula este invitata la vecini pentru a vedea copilul, tatal lui Bula il ia de-o parte si-i explica: *

> *- Copilul asta e marea lor bucurie, il doresc de mult! Daca spui ceva despre urechile lui te bat de te rup! *

> *- Am inteles, zice Bula.. *

> *Cand ajung in casa vecinilor si dau cu ochii de copil, Bula zice entuziasmat mamei copilului: *

> *- Vai ce copil frumos! Mama rasufla usurata. Bula continua: *

> *- Ce manute dragalase, ce picioruse frumoase.... si ce ochi frumosi! Ce-a zis doctoru', vede bine? *

> *Mama:*

> *- Da, vede bine, de ce intrebi? *

> *- Pentru ca daca va trebui sa poarte ochelari, a belit-o! *

> ******************************************************** *

> *La facultate profesorul le tine un discurs studentilor despre bunele maniere: *

> * Cunoaseti o fata si o invitati la un restaurant. In timpul mesei trebuie sa va duceti la baie. Popescu, cum te-ai scuza? *

> *- Domnisoara trebuie sa ma duc sa urinez, scuzati-ma o clipa. *

> *- Foarte urat! Ionescu, tu cum ai spune? *

> *- Va rog domnisoara sa ma scuzati o clipa ca am nevoie la toaleta!*

> *- Este mai bine, dar nu este frumos sa pomenesti de toaleta in timpul mesei! Bula tu cum ai spune? *

> *- Domnisoara, scuzati-ma o clipa deoarece trebuie sa dau mana cu un vechi prieten cu care am facut Armata si pe care sper sa pot sa vi-l prezint in aceasta seara! *

> * ****************************************************** *

> *Intr-o seara, un cetatean cu o galeata intr-o mana, cu o nicovala in cealalta, cu cate o gaina sub brat, se uita nedumerit, cand spre stanga, cand spre dreapta drumului. Din spate il ajunge o blonda.

> Cetateanul, necajit de-atata bagaj, o intreaba: *

> *- In ce directie e gara, domnisoara? *

> *- Mergeti cu mine ca si eu merg intr-acolo. Dupa vreo suta de metri blonda zice: *

> *- Daca ma gandesc bine, eu n-ar trebui sa merg cu dumneata. *

> *- De ce domnisoara? *

> *- Pai, ai putea profita sa ma violezi. *

> *- Cum asa domnisoara? Cu atatea lucruri in brate? *

> *- Sigur, ai putea pune galeata jos, nicovala in galeata si gainile le tin eu.*

Virgil30.04.2010 09:29

Te simti adesea abatut?

Te simti singur si abandonat?

Esti convins ca nimeni nu este interesat de tine?

 

Crezi ca nu ne pasa de esecurile tale cat si de problemele tale?

 

Ca viata ta sau moartea ta nu intereseaza pe nimei?

 

Te inseli!

 

Exista cineva care este foarte interesat de viata ta si de ceea ce faci...

 

Ministerul Finantelor

Servicul Taxe si Impozite

 

Cand toti te abandoneaza, NOI... ... ... suntem singurii... ... ...

care ne gandim intotdeauna si constant la TINE... .

raul stelistu30.04.2010 10:15

Doua blonde in lift.Zice una:

-Hmmmm, miroase a p.ula.

-A,scuze am ragait.

MikStelista30.04.2010 19:01

O doamnă intră la farmacie si ii cere farmacistului arsenic. Farmacistul intreabă:

- Doamna la ce vă trebuie arsenicul?

- Pentru ca să-l omor pe sotul meu!

- Doamna nu pot să vă vand arsenic pentru acest motiv, imi pare rau, spune farmacistul.

Atunci doamna scotoceste in posetă si scoate o fotografie cu sotul ei care facea dragoste cu sotia farmacistului. Acesta se uită la fotografie si spune:

- Ah, scuzati-ma n-am stiut că aveti reteta

------------------

Un barbat vine de la baute cu prietenii, intra in casa si striga:

- FEMEIE, CINE-I SHEFU` IN CASA ASTA??

Nevasta-sa ii altoieste scurt un dos de palma peste fata. Barbatul raspunde spashit:

- Ce, n-am voie nici sa intreb?!!

------------------

Femeia inteleapta.

Dupa 25 de ani de casatorie, intr-o zi mi-am privit sotia si i-am spus:

- Iubito, acum 25 de ani stateam cu chirie, aveam o masina ieftina, dormeam pe o canapea si ne uitam la un televizor cu ecran de 14` alb-negru, dar in fiecare noapte adormeam alaturi de o blonda sexy de 25 de ani. Acum avem o casa mare, o masina buna, un pat mare, un TV color cu plasma. Dar dorm acum cu o femeie de 50 de ani.Draga mea, cred ca avem o problema!

Sotia mea fiind o femeie inteleapta, mi-a spus:

- Tu du-te si cauta-ti o blonda sexy de 25 de ani, ca eu ma voi ocupa ca tu sa stai din nou cu chirie, sa conduci o masina ieftina si sa dormi pe o canapea...

-----------------

De ce un barbat este cotat ca avand 800 kg dimineata,200 kg la pranz si 50 de grame seara?

Dimineata nevasta ii zice: `Boule,scoala-te!, la pranz: `Porcule,iar ai intarziat!, iar seara: `Puisor,hai in pat`.

-----------------

Tineri casatoriti;

-Draga mea eu am regulile mele. Dimineata la ora 8 sa fie micul dejun gata, indiferent daca sunt acasa sau nu. La ora 13 sa fie pranzul gata, indiferent daca sunt acasa sau nu. Cina sa fie pregatita pentru ora 19, indiferent daca sunt acasa sau nu. Ai inteles?

-Da, am inteles. Am si eu o singura regula; luni,miercuri si sambata fac sex, indiferent daca esti acasa sau nu...

------------------

Daniel-Ionut30.04.2010 19:15

Care e diferenta dintre un burlac si un om insurat? Burlacul se poate da jos pe ambele parti ale patului.

 

---

 

O frumoasă face autostopul pe autostrada Bucuresti-Pitesti. Opreste un superb Jaguar rosu si o ia. Pornesc si, la un moment dat, barbatul zice:

- Domnisoara sinteti cea de a treia femeie gravidă pe care o duc la Bucuresti.

- Dar nu sunt insarcinată! se revoltă domnisoara.

- N-am ajuns incă la Bucuresti!

 

---

 

Auzind despre gravitatea imbolnavirii cu SIDA, un tinar de 20 de ani iși intreabă tatal despre modul in care se poate lua SIDA. Raspunsul tatalui:

- Pai prin contact sexual si prin mucoasa..

- Auzi, da' de la o mucoasă de 16 ani poti lua SIDA?

 

---

 

Un tip se duce la o vrajitoare vestită pentru puterea sa de a dezlega blesteme. Cind il vede asa amarit, vrajitoarea ii spune:

- Ei, acum, ca să te pot dezlega de blestem, trebuie să-mi spui exact cuvintele care te-au legat.

- "Vă declar soț si sotie."

 

---

 

În timpul unei dispute, o femeie ii spune sotului ei:

- Am fost nebună cind m-am maritat cu tine!

- Știu, da', cum eram indragostit la vremea aceea, nu am observat!

Lari02.05.2010 22:49
In Bucuresti, un autobuz tocmai se pregatea să inchidă usile si să plece din statie. Șoferul vede un om alergand disperat spre autobuz si il asteapta. Omul ajunge si il intreabă pe sofer:

- Ce masina e asta?

- Iveco! zise soferul si pleca....

 

Asta e reala!

In Bucuresti, la Rosetti, un 311 da se plece. O batrana se indreapta catre usa din fata asa cum putea si ea. Il intreaba pe sofer ce masina e, ala ii arunca un "Daf!" printre dinti, inchide usile si pleaca.

 

Faza traiata de doi prieteni de-ai mei, care mi-au povestit-o in aceeasi seara.

_____________________

 

Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!

 

Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii.

 

E foarte bine ca esti un om "cu picioarele pe pamant." Dar nu uita ca trebuie sa le mai si misti ...

 

Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

 

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura.

 

Daca invidia ar produce febra intreaga lume ar fi bolnava.

 

In viata este ca si la bal mascat: cand toata lumea isi scoate masca, se duce veselia.

 

Persoanele care nu se razgandesc niciodata, gandesc de obicei foarte putin.

 

Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor.

 

Daca toti oamenii ar sti ce spun ceilalti despre ei, n-ar mai exista in lume nici macar patru prieteni.

 

O coincidenta este o minune mai mica in care Dumnezeu prefera sa ramana anonim.

 

Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim pe gratis.

 

Daca ai datorii financiare, cineva este stapan pe o bucatica din tine.

 

Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu ...", pana ce apuci sa pui mana pe o piatra.

 

Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume.

 

Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fii ... seful.

 

Seful este o persoana care vine intotdeauna devreme cand tu ai intarziat si intarzie ori de cate ori vii devreme!

____________________

 

Bulă pe patul de moarte. Acesta ii zice sotiei sale: dragă sotie, după ce mor te rog să nu mă inseli, că de cate ori mă vei insela eu de atatea ori mă voi intoarce in mormant. După ce moare Bula sotia il insală cu multi barbati. După 20 de ani moare si ea. Aceasta se intalneste cu un apostol si il intreabă:

- Ce stii de sotul meu? Apostolul:

- Care e sotul tau?

Sotia:

- Ă'la care atunci cand o murit o zis să nu-l insel că de cate ori eu il voi insela de atatea ori el se va intoarce in mormant. La care apostolul:

- Aaaa! ala ii Bulă ventilatorul.

JDERUL03.05.2010 08:28

Invatatoarea:

-Copii sa stiti ca primavara toate pasarelele se pupa.

-Toate in afara de una doamna,spune Alinuta.

-Daaa,si...care ar fi aceea? Si de ce?

-Cucul.Cucul se suge!

bijoux_bz04.05.2010 10:43

Pe patul de moarte, Popescu e inconjurat de toată familia si, cu glas sleit, spune:

 

- Ehei, cand aveam eu vreo 20 de ani, ce mă mai distram Curve, betii, scandaluri Și-mi zicea tata: bă baiatule, potoleste-te, ia-ți un serviciu, fă-ți si tu o familie, să aibă si tie cine-ți da un pahar de apă pe patul de moarte.

 

Dar nu m-am potolit.Și pe la 30 de ani, ce mă mai distram Curve si mai multe, betii si mai mari Și-mi ziceau prietenii: bă Popescule, potoleste-te, fă-ți si tu o familie, să aibă si tie cine-ți da un pahar de apă pe patul de apă pe patul de moarte.

 

Și mi-au tot zis asa, pană am inceput să-i ascult.

 

Mi-am luat nevasta Nevasta trebuia tinută cu bani, a trebuit să muncesc mai mult.

 

Au aparut copiii, a trebuit să muncesc si mai mult, să-i duc la scoala să le dau tot ce le trebuie.

 

N-am mai stiut ce-i aia o betie, n-am mai stiut ce-i aia o curva Pe urmă au venit nepotii.

 

 

 

Am tras si pentru ei cat am putut, că deh, să aibă cine-mi da un pahar de apă pe patul de moarte Și uite că acusica mor si

 

- Și, si?, intreabă rudele stranse buluc la capul muribundului.

 

- ... si-n p... mea, NU MI-E SETE!!!!!

 

 

 

 

AG05.05.2010 10:29

Bulă tocmai iese din sediul Politiei si epuizat, se sprijină de un pom.

Un trecator se apropie de el, intreband:

- Nu vă suparati, nu stiti unde se bate la masina?

- Nu stiu, pe mine m-au batut manual .

 

La ora de religie profesoara intreaba pe elevul Bula:

- Bula, ce ai vrea să iți scrie pe cruce, dupa ce mori?

- Ceva simplu si concis.

- Ca de exemplu?

- brb

 

Sotul isi ia inima in dinti si se hotaraste sa-i spuna sotiei ca are o amanta. Ii cumpara flori, pregateste o cina romantica, dupa care trec la o partida de sex. Cand era placerea mai mare el ii spune:

- Stii, draga, eu mai am una...

La care sotia raspunde:

- Baga-mi-o in fund...

MikStelista05.05.2010 10:41

Se prezinta o fetiscana la interviu, patronul o ia si-o invata: Fata draga, noi nu zicem NU la clienti chiar daca nu avem produsul in stoc . ii aburim, ii amanam.

Zis si facut, trece o luna, prinde fata ideea, intra un cetatean:

- Manusi aveti?

- Pai, sigur de care sa fie? de piele? tricotate? cu un deget, cu 2 cu 5?

- De piele, normale, cu 5 degete !

- Le purtati la palton sau la jacheta?

- La palton, ca vine frigul !

- Domnule, eu va propun sa veniti maine cu paltonul, sa vedem ce se asorteaza.

Pleaca omul, cand sa iasa pe usa intra unul furios c-un colac de buda si c-o placa de faianta in mana:

- Cucoana, uite asta-i capacul de la buda, asta-i nuanta la faianta, curul ti l-am aratat ieri, acum imi dai hartie igienica?

-----------------------------

 

Un bancher evreu iși insoară baiatul.

" Simon, fiule, maine zburam la Tel Aviv pentru nunta ta.. Îmi dau brusc seama că nu ti-am spus multe lucruri despre viata. De maine vei fi impreună cu sotia ta, trebuie sa stii unele lucruri.

Uite, spre exemplu, cunosti degetele de la mana?

" Sigur, tata, degetul mare , aratator , mijlociu , etc .

" Nu, fiule, stai să-ți explic: există degetul calatoriei, al directiei, al placerii, al casatoriei si al distinctiei.

" Ah, nu stiam asta, tata

~ Degetul calatoriei este degetul mare, care iti permite să faci autostopul;

~ degetul directiei indexul " il intinzi ca să indici un anumit lucru;

~ degetul casatoriei " inelarul " pe care pui verigheta,

~ iar degetul distinctiei " cel mic " pe care-l ridici cand bei cafea.

" Am inteles, tata dar ai uitat degetul placerii.

" Ah, Simon, l-am lasat pe cel mai bun la sfarsit. Degetul placerii este degetul mijlociu, cel mai lung si mai frumos.. Pentru placere, fiule. Îl umezesti cu limba,și numeri bancnotele.

«1474849505173»