FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«1293031323373»
alina_mihaela26.10.2008 15:02

Adam se intoarce acasa noaptea tarziu. Eva, care il astepta fara sa doarma, il ia in primire:

- Te vezi cu alta femeie, nu-i asa?

- Nu fi proasta, tu esti singura femeie de pe Pamant!

ii raspunse el. Mai tarziu, in timp ce dormea, Adam se trezeste gadilat pe spate.

- Ce faci? se enerveaza el.

- Tu ce crezi?! iti numar coastele...

 

 

Un muncitor cade de pe o schela... singurul martor la accident este un copil. Vine un politist si-l intreaba:

-Mai, copile, de ce a cazut omul de pe schela?

-Pai... l-a batut Dumnezeu!

-De ce l-a batut Dumnezeu?

-Ca a injurat...

-Si cum a injurat?

-Dumnezeii ma-tii de copil, nu mai scutura schela!

 

 

 

Un american vrea sa cumpere o ferma in Ardeal. Face turul fermei si, la sfirsit vede stupii de albine.

- Nu mai cumpar ferma ca mi-e frica de albine.

- Hai dom'le ca albinele sunt bune: fac miere, ceara si dau propolis.

- Nu, ca mi-e frica de albine.

- Uite dom'le facem un pariu: te leg dezbracat de copacul asta si daca te musca vreo albina pana maine dimineata, iti dau ferma pe gratis.

Dimineata il gaseste palid, obosit, vlaguit.

- Ce-ai patit, te-a muscat vreo albina ?

- Nu.

- Atunci ce?

- Bade, vitelul de acolo n-are mama?

 

 

Departe, intr-o padure, o broscuta testoasa incerca sa se catere intr-un copac. Dupa ore intregi de chin, a ajuns in varf, a sarit in aer fluturandu-si piciorusele din fata si s-a prabusit la pamant. Dupa ce si-a revenit, s-a catarat din nou in copac, a sarit si s-a prabusit din nou. In timp ce testoasa incerca si incerca din nou, doua pasari stateau pe o ramura si-i urmareau eforturile disperate. In cele din urma, pasarea femela i-a ciripit perechii sale:

- Draga, cred ca a sosit momentul sa-i spunem ca e adoptata!

 

 

 

Galma, ce este tatal tau? - Este stomatolog agricol. - Cum adica? - Pune dinti la greble...

 

 

Ion si Maria gradinari... se trezira de dimineata sa plece la targ sa prinda loc pt taraba incarca caruta cu varza si castraveti si pleaca. Pe drum Maria: -Ioane opreste un pic caruta, da-te jos si vino de ma pupa ca nu mai pot! Opreste Ion, se da jos, o pupa pe Maria ...si plecara iar la drum. Dupa 10 minute Maria: -Ioane, opreste caruta de-te jos si vino de ma pupa ca nu mai pot!... Ion: -Marie da esti nebuna! Nu mai prindem targul. -Hai repede Ioane, acu, acu, ca nu mai pot! Se da Ion jos si iar o pupa pe Maria. Dupa vreo 10 minute Maria incepe: -Ah Ioaneee, ah, opreste caruta si vino repede si ma pupa ca nu mai pot! Ion enervat: -Auzi fa Marie...da-te jos de pe castraveti si urca-te pe varza....

 

 

 

Doi avocati care se plimbau prin padure au atras atentia unui urs fioros. Ursul i-a observat si a inceput sa se indrepte catre ei. Unul dintre avocati si-a deschis de indata servieta, a scos o pereche de adidasi si a inceput sa se incalte. Al doilea avocat l-a privit mirat si i-a spus:

- Esti nebun! N-ai cum sa alergi mai repede decat ursul!

- A, dar stiu asta! Ursii sunt mult mai rapizi decat oamenii. N-am nici o speranta ca voi putea vreodata sa intrec un urs.

- Ei, si daca stii asta, atunci de ce iti mai schimbi pantofii?

- Pai dupa cum gandesc eu, spune primul avocat, nu trebuie sa intrec ursul. Trebuie sa te intrec doar pe tine.

 

 

 

 

Intr-o zi un barbat a vazut un cersetor pe strada. S-a dus la el si i-a spus:

- Daca nu mai cersesti, iti voi da 1000 de dolari pe luna.

Cersetorul i-a raspuns:

- Hai cerseste alaturi de mine si iti voi da 5000 de dolari pe luna.

 

 

 

Scrisoare din partea sotului catre sotie - Draga mea iubita, nu pot sa iti trimit salariul meu pe luna aceasta, astfel incat iti trimit 100 de saruturi. Cu dragoste, sotul tau.

Raspunsul sotiei - Dragul meu iubit, iti multumesc pentru cele 100 de saruturi. Iti trimit lista cu cheltuielile. 1. Laptarul a acceptat 2 saruturi pentru laptele pe o luna. 2. Electricianul a cazut de acord doar dupa 7 saruturi. 3. Proprietarul vine in fiecare zi si imi fura doua-trei saruturi in locul chiriei. 4. Proprietarul supermarketului nu a acceptat doar saruturi, astfel incat i-am mai dat cateva articole....5. Alte cheltuieli - 40 de saruturi. Te rog sa nu-ti faci griji pentru mine, mai am un sold de 35 de saruturi si sper sa pot incheia luna doar cu acestea. Ar trebui sa planuiesc la fel si pentru urmatoarele luni? Te rog sa ma instiintezi!! Iubita ta sotie.

 

 

 

 

In vremurile de demult, cand se nascoceau povestile fermecatoare, era un cavaler care se pregatea sa mearga in cruciada. Isi chema unul dintre scutieri pentru a-i lasa doua vorbe:

- Plec in cruciada. Iti incredintez cheia centurii de castitate a sotiei mele. Daca nu ma voi fi intors in 10 ani, iti ingadui sa folosesti aceasta cheie, caci sunt convins ca va avea si ea nevoile ei.Cavalerul porneste calare pe drumul prafuit, purtand armura din cap pana-n picioare. Arunca o ultima privire spre castel si-si vede scutierul fugind sa-i iasa sufletul si strigand:

- Asteptati! Asteptati! Slava Domnului ca am reusit sa va prind. Cheia nu se potriveste!

 

 

Un avocat batran era pe patul de moarte. Intr-o zi i-a spus sotiei ca a nascocit o cale prin care sa-si poata lua toti banii agonisiti cu el in rai. I-a spus acesteia sa-i puna toti banii in pod, astfel incat sa-i poata lua cu el in drumul sau spre ceruri. La cateva saptamani dupa moartea avocatului, sotia lui facea curatenie in pod, cand a vazut ca sacii cu bani erau tot acolo. "Ce batran netrebnic!", a exclamat ea. "I-am spus ca trebuia sa punem banii in pivnita!"

 

 

 

 

Adevarul despre munca intr-o banca

 

1. Lucrezi in ture ciudate (de noapte)...

Intocmai ca si o prostituata.

 

2. Te platesc pentru a face clientul fericit...

Intocmai ca si o prostituata.

 

3. Clientul da multi bani, dar angajatorul pastreaza aproape fiecare leu...

Intocmai ca si o prostituata.

 

4. Esti rasplatit pentru implinirea viselor clientului...

Intocmai ca si o prostituata.

 

5. Ti se destrama prieteniile si ajungi sa-ti petreci timpul cu oameni care au aceeasi profesie ca a ta...

Intocmai ca si o prostituata.

 

6. Cand ai o intalnire cu clientul, trebuie sa arati foarte bine ingrijit...

Intocmai ca si o prostituata.

 

7. Dar cand te intorci acasa ti se pare ca ai venit din iad...

Intocmai ca si o prostituata.

 

8. Clientul vrea sa dea mai putin intotdeauna, dar se asteapta la lucruri incredibile din partea ta...

Intocmai ca si o prostituata.

 

9. Cand esti intrebat despre jobul tau, iti este greu sa dai explicatii...

Intocmai ca si o prostituata.

 

10. In fiecare dimineata cand te trezesti iti spui: "Imi voi petrece toata viata facand asta."

Intocmai ca si o prostituata.

 

Azzido31.10.2008 07:32

Cu putin timp inaintea unui meci Dinamo - Craiova, un suporter oltean pleaca cu masina personala spre Bucuresti, sa vada meciul. Pe drum, vede un preot care facea autostopul si il ia in masina. Ajungand in Bucuresti, olteanul vede un fan dinamovist fluturand un steag. Din instinct, vireaza spre acesta intetionand sa-l ia pe capota, insa isi da seama ca e si preotul in masina si-l evita in ultimul moment. Desi l-a evitat, aude un bubuit ca de tabla infundata. Mirat, priveste in oglinda retrovizoare si se confeseaza preotului:

- Stiti, parinte, am pacatuit, era sa-l calc pe dinamovist.

- Stai linistit, fiule, l-am luat eu cu portiera pe jigodie.

Virgil05.11.2008 18:52

Petre, cioban de meserie, era in Armata. Intr-o zi ii trimite un plic sotiei, in care, pe o coala de hartie ii desenase ceva. Concret, o floare, doi copii, o fantana, un soare si o baba. Sotia l-a privit lung, apoi, intr-o clipa de maxima inspiratie a inteles mesajul:

 

"Floareo, ai grija de copii sa nu cada in fantana, 'tu-ti soarele ma-ti!"

Fane06.11.2008 08:42

Cica iese leul dimineata nervos din casa si da prima data cu ochii de vulpe:

...Tu-ti gatu` matii, cine e regele animalelor ?

- Tu, tu, tu esti, maria ta", zice vulpea uda de frica.

Mai merge si da peste lup:

- Ia zi ma fraiere, cine e regele animalelor, ca-ti mananc ficatii acu!

- Maria ta, zice lupul galben de frica.

Mai merge el...

Intr-o poiana elefantul manca linistit niste iarba:

- Ia zi ma, umflatule, cine e regele animalelor, ca-ti scot inima acu.

Elefantul ll prinde cu trompa dupa cap, il izbeste de vreo 3 copaci si-l lasa lat in mijlocul drumului, pascand in continuare netulburat.

Leul sta incostient vreo juma de ora, se ridica anevoie de jos si pleaca schiopatand si mormaind:

- Ei daca nu stii, nu stii si gata, nu trebuie sa devii violent !!!

 

Stanici06.11.2008 09:01

Se intoarce Fane de la munca, intra in casa si incepe sa zbiere: "Cine e SFEUL in casa? Cine?! Cine?!!!". Sotia, calma, ii aplica o smetie dupa ceafa.

La care Fane, spasit : "Da' ce, nici sa intreb nu am voie?"

 

Ti-am facut-o!:)))

Fane06.11.2008 09:11

@Stanici

 

:biggrin: tampitule

 

Asemanarea dintre o fusta mini si un discurs.

Amandoua trebuie sa fie suficient de lungi ca sa acopere problema si destul

de scurte ca sa capteze interesul.

 

Care este diferenta intre o biserica si o femeie??

La biserica intri si te rogi, iar la femeie prima oara te rogi, si dupa

aia.......

 

Un politist pe malul unui lac ii zice unei tinere:

- Domnisoara, aici este interzisa baia!

- Dar de ce nu mi-ati spus asta inainte de a ma dezbraca?

- Pentru ca dezbracatul nu e interzis...

 

Barbatii si calculatoarele sunt la fel: sunt greu de inteles, intotdeauna au

memorie insuficienta si mereu apare ceva mai bun.

 

Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca 10 metri.

Soferul opreste,scoate capul pe fereastra si tipa:

- Fii mai atent!

Pietonul se ridica speriat si intreaba:

- De ce, dai inapoi?

 

 

Un barbat urat intra in barul local, cu un zambet-ranjet mare pe fata.

- De ce esti atat de fericit? il intreaba barmanul.

- Ei bine, o sa-ti povestesc, raspunde uratul. Stii, eu locuiesc in

apropierea caii ferate. Cand m-am intors acasa, noaptea trecuta, am observat

ca o femeie tanara este legata de sine, ca in filme. Desigur, am mers acolo

si am eliberat-o din legaturi si am dus-o la mine acasa. Si ca sa nu mai

lungim vorba, am avut parte de ceva deosebit - am facut dragoste toata

noaptea, peste tot in casa, in toate pozitiile imaginabile!

- Fantastic! exclama barmanul. Esti un norocos. Si era frumoasa?

- Nu stiu, ca nu i-am gasit capul.

 

Vine primul fiu acasa:

- Tata, da-mi cinci milioane ca am lasat-o pe una gravida.

Vine si al doilea fiu:

- Tata, da-mi sapte milioane ca am lasat-o pe una gravida.

Vine si fiica:

- Tata, am ramas gravida.

Tatal:

- In sfarsit se mai si incaseaza!

 

O babuta cumpara peste viu.

- Baiete, dar pestele e proaspat?

- Pai, bunico, cum sa nu fie proaspat daca e viu!

- Pai, si eu sunt vie...

alina_mihaela08.11.2008 13:30

O firma promitea tantari care satisfaceau femeile; o tipa cumpara un astfel de tantar, se duce acasa nerabdatoare, face intai un dus fiebinte, isi da cu crema, se parfumeaza si isi pune un halat pe ea. In dormitor, intr-o cutiuta, tantarul bazaia de sarea cutia cu el.

 

Tipa se duce in dormitor, isi da halatul jos (nu inainte sa dea drumul tantarului) tintarul face cateva ture prin camera si se aseaza pe perete, tipa se intinde pe pat si incepe cu texte:

 

- Hai tantarule vino sa ma satisfaci, ia-ma sunt a ta!

 

Tzantzarul.....nimic!

 

- Hai tantarule vino sa simtim placerea impreuna, ciupeste-ma, musca-ma hai ia-ma!!

 

Tzantzarul ....nimic!

 

-Hai tzantzarule te doresc din toata fiinta mea, vino sa ma satisfaci!!!

 

Tzantzarul nu se misca de pe perete.

 

Tipa se enerveaza, se raceste de tot, se duce si da telefon la firma:

 

- Bine, domnule, ce tzantzar mi-ati vandut, e impotent? Ca nu m-a satisfacut deloc....

 

Tipul de la capatul firului zice:

 

- Doamna, ne pare rau si ne cerem scuze totodata, dar se poate rezolva problema aceasta, vom trimite un angajat al firmei noastre care va sta de voba cu tzantzarul si va rezolva problema. Intr-adevar, peste putin timp vine unu' de la firma, tipa il invita in casa si se duc in dormitor unde era tzantzarul. Tipu' zice :

 

-Doamna, dezbracati-va si intindeti-va pe pat.

 

Femeia face dupa cum i se spune. Tipu' se dezbraca si el, se uita la tzantzar si zice :

 

- Bai... fi atent aici... iti arat pentru ultima oara!!!

Fane10.11.2008 13:33

Un tip bine intalneste o tipa, la fel de buna, si vrea sa o ia de nevasta pe loc, orbit de frumusetea ei.

"Dar nu stim nimic unul despre celalalt", spune ea "Dar nu-i nimic, aflam pe parcurs, ne descoperim incetul cu incetul", o linisteste el.

Asa ca ea a acceptat, s-au casatorit, si au plecat in luna de miere la mare.

Intr-o dimineata, pe cand erau la plaja pe marginea piscinei, el se ridica de pe sezlong, se catara la trambulina de 10 metri si executa o saritura surub cu 2 intoarceri la 90 de grade si o rotatie completa, apoi o intrare perfecta in apa la aterizare. Dupa inca vreo cateva demonstratii, se intoarce inapoi pe sezlong ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.

"Ai fost incredibil, iubitule", il intampina ea, inca surprinsa de reperezentatie.

"Am fost campion olimpic la sarituri. Vezi, ti-am spus ca ne vom cunoaste incetul cu incetul."

Ea se ridica de pe sezlong, intra in piscina si incepe sa inoate. Dupa 50 de lungimi de bazin, fara pauza, se intoarce inapoi pe sezlong, nearatand niciun fel de oboseala.

"Ooo, incredibil, te pomenesti ca si tu ai fost campioana la vreo proba de rezistenta la inot"

"Nu", spune ea, "am fost curva in Braila dar lucram pe ambele maluri ale Dunarii"

Adrian10.11.2008 14:12

Un terorist intra intr-un petshop la parterul unui zgarie nori si striga: Am o bomba, in 30 de secunde sa fiti toti afara! La care din fundul magazinului o broasca testoasa: Ce bulangiu esti, bah!

Lari11.11.2008 20:17

Sondaj de opinie in Italia; intrebarea: "Credeti ca sunt prea multi straini in tara ?"

 

Rezultatele au fost dupa cum urmeaza:

 

20% dintre respondenti au spus "Si"

 

10% dintre respondenti au spus "No"

 

70% dintre respondenti au spus: "E, pe dracu!"

_________________________________________

 

Proverb canibal: 'In orice om exista o parte buna'

 

______________________________________________

 

- O blonda si o bruneta sar de pe un zgarie nori. Care ajunge prima?

 

- Bruneta, ca blonda se rataceste...

____________________________________________________

 

- Doi politist urineaza. Care trimite jetul mai departe?

 

- Ala cu slitu desfacut...

________________________________________________

 

- "Ai facut Armata ?"!

 

- "Da, raspunde omul. Am fost in Afganistan timp de 2 ani".

 

- "Bun, asta iti va aduce niste puncte suplimentare", zice angajatorul.

 

- "Ai fost ranit sau ceva de genul asta ?"

 

- "Da, zice omul, o grenada a cazut langa mine si mi-a smuls testiculele"

 

- "Foarte bine, zice angajatorul. Esti angajat. Vino maine dimineata pe la 10".

 

Omul intreaba surprins:

 

- "Dar daca programul este de la 8 la 16, de ce trebuie sa vin eu de la 10 ?"

 

- "Pai, zice angajatorul, asta e o slujba la Banca ,primele doua ore stam degeaba si ne scarpinam la c**ie. N-are rost sa vii si tu pentru asta...

__________________________________________________

 

- Cum se scapa de boala vacii nebune?

 

- Prin divort.

___________________________________________________

 

Ce diferenta este intre o pereche de chiloti din se c. 19, si o pereche de chiloti din se c. 21?

 

La chilotii din se c. 19, desfaci snurul sa vezi curu, iar la cei din se c. 21 desfaci curu sa vezi snurul.

 

____________________________________________________

 

Doi economisti mergand spre casa vad un rahat pe trotuar.

 

- Daca il mananci iti dau un milion, zice primul. Acesta il mananca, dar mergad mai vede unul si-i zice celuilalt:

 

- Daca il mananci si tu iti dau un milion. Primul economist mananca si el. Pe drum au mancat fiecare cate zece rahati si la despartire unul zice:

 

- Am mancat atata rahat si suntem fiecare la banii lui. Ce folos? Celalalt raspunde:

 

- Da, dar am avut rulaj de douazeci de milioane!

_______________________________________________________

 

- Ce este scris pe ultima pagina a instructiunilor pentru autoturismul " Dacia "?

 

- Orarul autobuzelor.

_______________________________________________________

 

Doua femei stateau de vorba in parc despre viata lor sexuala. La un momentdat una o intreaba pe cealalta:

 

- Auzi, draga , tu vorbesti cu sotul tau in timp ce faci sex?

 

- Da, daca ma suna!

_______________________________________________________

 

Cele 4 minuni ale femeii:

 

1. Se uda fara sa intre in apa.

 

2. Sangereaza fara sa se taie.

 

3. Dau lapte fara sa pasca.

 

4. Vorbesc fara sa fie intrebate.

________________________________________________________

 

Doua blonde stau de vorba:

 

- Cu cine te-ai mai culcat in ultimul timp?

 

- Pai aseara cu un culturist...

 

- Ooo!!! Si, cum e sa faci sex cu unul plin de muschi?

 

- Cum sa fie... ca si cum ar cadea peste tine un sifonier mare cu o cheie mica.

_________________________________________________________

 

In avion, dupa ce s-au oprit motoarele la 10.000 de metri altitudine:

 

- Rugam stimatii calatori sa ramina pe locuri, ca sa nu ingreuneze identificarea... Multumim!

Fane12.11.2008 08:56

Scumpule, zice sotia....

…mai tii minte stiucile alea pe care le-ai prins asta vara, când ai fost la pescuit cu prietenul tau Vasile?

- Sigur ca da, iubito.

- Ei bine, una din ele a telefonat sa te anunte ca ai devenit tata!

***

Pesimistul vede intr-un tunel intunericul...,

Optimistul vede lumina de la capatul lui,

Realistul vede luminile trenului care vine,

Mecanicul de locomotiva vede trei idioti pe sine

***

Toti oamenii se nasc egali in drepturi. Dupa care unii se insoara...

***

Departe, intr-o padure, o broascuta testoasa incerca sa se catere intr-un copac. Dupa ore intregi de chin, a ajuns in varf, a sarit in aer fluturandu-si piciorusele din fata si s-a prabusit la pamant. Dupa ce si-a revenit, s-a catarat din nou catinel in copac, a sarit si s-a prabusit din nou. In timp ce testoasa incerca si incerca din nou, doua pasari stateau pe o ramura si-i urmareau eforturile disperate. In cele din urma, pasarea femela i-a ciripit perechii sale: - Draga, cred ca a sosit momentul sa-i spunem ca e adoptata!

***

Într-o companie de bãrbați, toți se veselesc, numai unul e trist. - Ioane, de ce ești trist? - Am aflat cã soția are SIDA.... (o pauza lunga)... Am glumit, bãieți. Ce v-ați îngãlbenit așa???

***

Doua blonde stau de vorba: - Cu cine te-ai mai culcat in ultimul timp? - Pai, aseara, cu un culturist... - Ooo!!! Si, cum e sa faci sex cu unul plin de muschi? - Cum sa fie... Ca si cum ar cadea peste tine un sifonier mare... cu o cheie mica!

***

Badea Ghe este intrebat de Asociatia de lupta impotriva rasismului:

- Esti la mare si auzi strigate de ajutor venind din larg. Te uiti si vezi doi oameni gata sa se inece, unul este negru si unul este alb, iar tu nu poti salva decit unul. Pe care-l salvezi?

- Pe cel negru, raspunde Badea.

- De ce?

- Asta sigur nu e ungur.

***

Azi fata mea implineste 21 de ani si sunt incantat ca este ultima pensie alimentara pe care i-o dau, asa ca am chemat-o si i-am zis: "Fetita mea, vreau sa te duci la maica-ta acasa cu cecul asta si sa-i spui ca: Asta este ultimul cec pe care-l mai primeste in viata ei, nenorocita! si sa vii sa-mi spui ce mutra face.

Astepta nerabdator si cand intra fiica lui, a intrebat-o: Ce ti-a zis vrajitoarea de maica-ta si ce fatza a facut?

Mi-a zis ca astepta ziua asta ca sa-ti spuna ca nu esti tu tatal meu!

***

A fost o data un print care intr-o zi a intrebat pe o preafrumoasa printesa: -Vrei sa fii sotia mea? Si ea a spus: -Nuuu! Si atunci printul a trait multi si fericiti ani si poate mai traieste si acum umbland la vanatoare si pescuit haladuind cu prietenii si band mult bere si imbatindu-se de cate ori poftea,jucand table toata ziulica, lasandu-si hainele imprastiate in sufragerie, facand sex cu toate curvele, vecinele si prietenele, etc...

***

Maria era fata batrana a satului si era foarte mandra de conditia ei. Stiindu-se cu o varsta inaintata, se duce la pietrar si ii spune:

- Cand oi muri, sa-mi faci o cruce de piatra pe care sa scrie: "Sub aceasta pietrisoara/ Doarme-a noastra Marioara./ S-a nascut fecioara,/ A trait fecioara,/ Si-a murit fecioara."

Dupa cateva luni, moare Maria. Pietrarul nu mai tinea minte ce ii spusese femeia sa scrie dar cam tinea minte ce voia sa spuna, asa ca a sapat pe cruce: "E Maria dedesupt; Nu are sigiliul rupt."

***

O doamna cheama dulgherul sa localizeze si sa repare un zgomot sacaitor pe care-l auzea in casa. Acesta vine si intreaba: - Cum se face ca acum nu aud nimic? - Nu e intodeauna: numai cand trece autobuzul pe strada. - Si de unde il auziti? - Din sifonier. - Bun, am sa intru in sifonier si cand trece autobuzul o sa-mi dau seama ce este. Zis si facut. Dar, dupa cateva minute, sotul doamnei vine in graba acasa sa se schimbe caci avea o intalnire importanta. Deschide sifonierul si da cu ochi de dulgher. La care acesta: - Daca-ti spun ca astept autobuzul, ma crezi...?

***

O fata la dentist. Suna telefonul ei, nu respunde nimeni. In 5 min suna mobilul din nou, iarasi nu ridica nimeni. A treia ora incepe sa sune, doctorul enervat raspunde: - Alo? Cine este? - Sunt sotul doamnei, si tu cine esti? Unde e nevasta mea? Da-mi-o la telefon! - Scuze, frate, ea nu poate vorbi acum, asteapta 5 min, eu termin, ea scuipa si te suna inapoi, ok?

***

Intr-o zi vine Ion acasa si o intreaba pe Maria de ce este dezbracata... Maria ii zice ca nu are cu ce se imbraca. Ion ii zice: - Cum nu ai cu ce?...uite...(deschide dulapul)...pantaloni...fuste... Salut Gheorghe!... bluze... rochii...

 

Lari12.11.2008 12:17

Era o doamna care avea probleme cu sanii. Erau prea mici.

 

Se duce la un vraci si ala o sfatuieste ca in fiecare zi la ora 5 fix sa-si maseze incet sanii si sa zica "Ala-bala-portocala".

 

Toate bune si frumoase, insa odata o prinde ora 5 in tren, in compartiment cu un domn care aparent dormea.

Incepe sa-si maseze sanii zicand incetisor "Ala-bala-portocala",

 

sa nu-l trezeasca, insa domnul respectiv deschide ochii si intreaba: "E ora 5, doamna?"

"Da"

Atunci se intoarce cu spatele si incepe si el "Melc-melc-codobelc"

 

Merge tiganul in padure dupa lemne, il vede padurarul si-l intreaba:

-Ce faci ma tigane cu lemnele alea?

Tiganu:

-Le duc sa manance vaca.

Padurarul:

-Dar de cand mananca vaca lemne?

-Daca le manca le manca, daca nu le pui pe foc..

 

Un barbat suna la pompieri si zice speriat:

-Domnule soacra mea vrea sa se arunce de la etaj!!

-Si care e problema?

-Nu se deschide fereastra!!!

 

Dupa o aventura de doua luni, o tanara il intreaba plina de emotie pe iubitul ei:

> - Cand o sa ma prezinti rudelor tale?

> - Draga mea, deocamdata e imposibil. Copiii sunt la tara , iar nevasta-mea e plecata intr-o delegatie!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

> Un ardelean care tusea ca naiba se duce la medic.

> Doctorul il consulta si il intreaba cu o voce grava:

> - Fumati? Dupa cateva momente de ezitare, ardeleanul raspunde:

> - Mai bine as bea ceva.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

> De ce isi iau oltenii cu ei doua pietre la culcare?

> -Cu una sting becul iar cu cealalta verifica daca au inchis fereastra.

 

 

> Iacob care locuieste la Tel Aviv ii telefoneaza fiului sau Samuel care a emigrat la New York si-i spune :

> - Regret ca-ti stric ziua, dar trebuie sa-ti spun ca eu si maica-ta suntem pe cale sa divortam. 45 de ani de suferinta sunt de ajuns.

> - Tata, cum poti sa spui asta ?? Si chiar acum inainte de sarbatori !!! striga fiul sau .

> - Nu mai pot s-o vad in fata ochilor, raspunde tatal, ne-am plictisit unul de celalalt si sunt satul de toata povestea asta, asa ca fa-mi un serviciu si sun-o pe sora-ta Anna la Chicago . Si inchide rapid telefonul.

> Disperat, fiul o suna pe sora-sa care ramane masca.

> - Cum vor sa divorteze ? .. La varsta lor ??? Am eu grija de asta. Si-l suna direct pe tatal ei si-i spune:

> - N-O SA DIVORTATI! Nu faceti nimic pana cand eu si frate-meu venim la voi. M-ai inteles. NIMIC!

> Tatal inchide si se intoarce spre sotia lui spunandu-i :

> - Foarte bine Rebecca, totul e perfect, copiii vin sa-si petreaca sarbatorile cu noi si in plus o sa-si plateasca singuri biletele de avion!

_______________________________________________________________

>

> Samuel, evreul, se duce la Banca Israeliana.

> - Buna ziua, Samuel, il saluta respectuos angajatul bancii.

> - Buna ziua. Am venit sa solicit un credit de 1 dolar.

> - 1 dolar?? Dar, Samuel, iti retarg aceasta suma din oricare cont de-al tau, fara nici o problema.

> - Nu, eu vreau un credit de 1 dolar, suma pe care o rambursez intr-o luna.

> Daca nu-mi dai creditul, Samuel retrage de la voi toti banii, toate bijuteriile, retag totul.

> - Dar, Samuel... Bine, daca vrei acest credit, ti-l dam. Uite hartiile pe care trebuie sa le semnezi.

> - Care este dobanda?

> - 3% pe luna.

> - OK, dar vreau sa-mi las BMW-ul garantie.

> - Nu, Samuel, nu este nevoie. Conturile pe care le ai sunt garantia suficienta.

> - Daca nu-mi luati drept garantie BMW-ul, eu retrag toti banii de la voi, toate inversiunile, bijuteriile, tot.

> - OK, Samuel, puteti lasa BMW-ul personal drept garantie, timp de 30 de zile, in parcarea subterana a Bancii.

> - Perfect!

> Samuel se duce fericit acasa si-i spune sotiei sale:

> - Ruth, Ruth, putem pleca linistiti in concediu, am facut rost de parcare cu 1,03 $ o luna intreaga!

 

 

> In centrul Ierusalimului, la 12 noaptea, unul striga cat il tinea gura:

> -Heil Hitler, Heil Hitler !!!!!!!!

> S-au scandalizat cativa trecatori si-l intreaba surprinsi:

> -Ce-ai patit omule? Cum poti sa strigi asa ceva...?

> -Am castigat la loterie...

> -Bine si? totusi nu esti evreu?

> -Ba da sunt evreu, dar (isi ridica maneca de pa mana stanga) ... el mi-a dat numerele

> ________________________________________________________________

>

> Doua blonde stateau la o masa intr-un bar ... la o masa alaturata era un mosh cu o barba alba. Stau ele ce stau si o blonda zice:

> - Fato!! Ala e Mircea cel Batran!!

> - Du-te tu!! Esti proasta! Ala e mort de 100 de ani!!!

> Mai trece un timp ... si intra un tip in bar care striga catre batranelul de la masa:

> - Mircea!!! Batrane ce mai faci ? Nu te-am mai vazut de 100 de ani !!!

> La care blonda:

> - Ei, care-i proasta ....

> ___________________________________________________________

>

> -Sunt foarte ingrijorata:niciodata sotul meu nu a intirziat atita! Cred ca si-a gasit alta femeie?

> - Vai tu, de ce te gindesti la ce-i mai rau !.Poate l-o calcat vreo masina.

> ______________________________________________________________

> O femeie se plange alteia ca barba-su nu mai vrea sex si cum vine acasa o intreaba doar: "ce avem de mancare?"...

> Cealalta ii zice: "Draga, am avut si eu problema asta. Nu e grav... imbraca niste chiloti negri, cu dantela, o palarie neagra, ciorapi ... si il astepti in usa , sexy asa... si se rezolva...

> A doua zi se intalnesc din nou... "E, cum a fost?"... "Am facut exact cum mi-ai spus, chiloti negri, dantela, palarie sexi...ce sa mai... bomba"...

> "Si???"... "Si cand a deschis usa mi-a zis:

> "Zorro, faci si tu ceva de mancare azi???"

> _____________________________________________________________---

> Ion si Gheorghe isi fac vacantele separat. Ion se intoarce din vacanta de iarna multumit.

> - Ei, si pe unde ai umblat, Ioane?

> - Prin Suedia, mai!

> - Si cum sunt scandinavele?

> Ion da din colt in colt, nu da un raspuns clar.

> Acasa, cauta in dictionar.

> "Aha,scandinave-adica femeile de acolo! Cum de nu am stiut, sa ma fi laudat, ca aveam cu ce!"

> Anul urmator, Ion se intoarce din vacanta bronzat.

> - Ei, Ioane, pe unde ai mai fost?

> - Grecia, tara frumoasa, mai!

> - Ei, dar Elenele?

> Ion ramane iar mut. Nervos, acasa, cauta din nou indictionar: "Aha, femeile de acolo!"

> Un an mai tarziu, Ion se intoarce iar bronzat.

> - Si cum a fost in Egipt, Ioane?

> - Frumos, cald, camile, alea, alea...

> - Si piramidele?

> - Niste curve!

____________________________________________________________________________

> Doi ardeleni stau de vorba la o palinca. La un moment dat unul zice:

> - Auzi ma, daca io i-as trage-o lu' nevasta-ta, ce inseamna ca am fi? Cumnati? Cuscri? Rude? Sau ce?

> La care celalalt sta juma' de minut pe ganduri si apoi raspunde:

> - Ma, io cred ca am fi chit. ________________________________________________________________________

> Georgeasca vine intr-o zi la birou si spune:

- Fetelor, aseara ma bag in pat cu barbatul sa facem si noi ceva si-i pun mana pe testicule. Mai, si avea niste testicule reci ca gheata...

A doua zi Ioneasca zice si ea:

- Fetelor si eu m-am bagat cu barbatul in pat, i-am pus mana pe testicule si erau tot reci ca gheata...

A treia zi apare si Popeasca batuta mar, cu ochii vineti, etc.

- Ce-ai patit draga? - Pai ma bag si eu in pat cu barbatul. Ii pun mana pe testicule si ce sa vezi?!?

> Fierbinti, fierbinti.

> Atunci zic: "Draga ce fierbinti sunt testiculele tale, ale lui Georgescu si Ionescu sunt reci ca gheata..."

> ______________________________________________

> Doi pensionari stau de vorba in Cismigiu.

> Primul spune:

> - Eu de cand am iesit la pensie, n-am mai facut sex.

> Celalalt:

> - Nici eu.

> - Stii ceva? Eu cred ca astia ne pun ceva in pensie

 

Intr-o zi o tanara femeie cauta in tot orasul un cadou pentru sotul ei.

La un moment dat trecand pe langa un magazin cu animale, isi zice :

-"Da' de ce nu i-as cumpara un animalut de companie ?!?"

Intra in magazin si se opreste in fata unei broaste.

Pretul afisat era exorbitant: 10 000 euro.

Intrigata se idreapta spre vanzator intrebandu-l :

- Ce are de special aceasta boroasca pentru a costa asa de mult???

- Costa asa de mult pentru ca fece sex oral mai bine decat o zeita.

Femeia isi zice atunci ca ar fi un cadou f. original si ca in mod sigur o sa-i faca placere barbatului ei (mai ales ca ei nu prea ii place sa faca asta.....).

Cumpara broasca si pleaca bucuroasa.

Seara i-o ofera barbatului ei ii ureaza "La multi ani!" si se duce la culcare.

Pe la 3 dimineata o trezesc niste zgomote ciudate.

Sotul ei nu era langa ea.

Era in bucatarie cu sortul pus, plin de faina din cap pana-n picioare, cu borcane desfacute peste tot, sucul de rosii pe foc etc. etc. si cu broasca langa el (care se uita la el cu ochii bulbucati)

- Dar ce faci, draga, la ora asta ???

Barba-su ii raspunde:

- Daca reusesc sa o invat sa faca de mancare ... tu te cari !...

 

De ziua soacrei, Mitica se prezinta cu un pachetel intr-o mana si cu o pusca in cealalta.

> - La multi ani, mama-soacra! Ti-am adus o pereche de cercei de aur.

> - Multumesc, ginerica. Da' cu pusca ce vrei sa faci?

> - Paaaiiii... de gauri in urechi nu ai nevoie?

>

> Doi prieteni converseaza:

> - Hei, ce-i cu tine? De ce ai un ochi vanat?

> - Ieri am fost la masa la socrii...

> - Ei si?...

> - Stii doar ca ei sunt credinciosi: inainte de masa a trebuit sa spunem rugaciunea.

> - Si mai departe?...

> - Am facut greseala ca la pasajul "si fereste-ne Doamne de rele" sa ma uit tocmai la mama-soacra. ..

 

 

> M -am certat urat cu soacra-mea aseara.

> Am vrut sa-i fac un bine si i-am zis ca are ciorapii incretiti. Problema a fost ca nu avea ciorapi...

 

 

> Un turist american viziteaza Londra, cand de-odata simte nevoia sa urineze. Cauta, cauta si nu gaseste nici o toaleta. Neavand incotro intra intr-o straduta, se apropie de un colt mai intunecat langa un

> zid mai inalt si incepe sa se deschie la fermoar. Inca inainte de-a incepe sa urineze simte o bataie usoara pe umar. Se intoarce si langa el se afla un politist tipic englez.

> Scuza-ma domnule - spune politistul - interzis a urina in locuri publice. Americanul se scuza, ii spune ca nu are incotro, ca nu se poate abtine si nu gaseste WC. Te voi ajuta - zice politistul - vino dupa mine. Il conduce pe turist spre o portita in zid si-i arata drumul in interior. Turistul intra si ochii aproape ca-i ies din orbite. Se afla intr-o superba gradina, intretinuta, plina de aranjamente cu iarba, flori, tufe si copaci. Politistul ii indica unul din copaci si-i spune: nici o problema, poti sa urinezi aici.

> Americanul urineaza, respira usurat si-l intreaba pe politist:

> "Spune, asta-i ceea ce se cheama amabilitatea Britanica?" Nu raspunde politistul - noi numim asta Ambasada Franceza...

 

 

Intr-o mica asezare se stinge din viata prostituata locului si lasa mostenire toti banii ei repararii sinagogii.

> Enoriasii in majoritate nu vor sa primeasca mostenirea.

> Vezi Doamne, ca nu-i cuvios sa primesti banii unei curve...

> Discutii si discutii, pana ce hotaresc sa se duca la Rabin.

> Si Rabinul hotareste ca e voie de primit banii!!!

> - Dar bine, Rebe, de ce, ca doar femeia stii bine cu ce se ocupa?!?

> - Pai, spune rabinul, banii aceia... in fond sunt banii nostri, nu??????

 

 

> Vine revolutia in Romania si incepe vulturul sa zboare, sa faca picaje, loopinguri... Il vede vulpea:

> - Auzi, vulture, ai innebunit? Ce te rupi asa in figuri?

> Vulturul raspunde:

> - Cumatra, acum e democratie!

> Cum aude vulpea incepe sa alerge prin padure in zigzag, sa se dea peste cap... O vede ursul:

> - Ce-ai, cumatra, a dat strechea-n tine?

> Vulpea:

> - Ursule, e democratie!

> Aude ursul si spune:

> - Asa? Atunci ia vino tu incoa'.

> O prinde si o bate bine de tot..

> Pleaca vulpea amarata cu coada-ntre picioare, se intalneste cu vulturul si-i spune ce-a patit din cauza democratiei.

> La care vulturul:

> - Cumatra, democratia e aici sus. Jos e futere!

 

 

> - Ai auzit? A murit sefu'.

> - Da. Si ma tot intreb cine a mai murit odata cu el.

> - De ce?

> - Pai scria in anunt ca "odata cu el a murit unul dintre cei mai capabili angajati ai firmei noastre..."

> - Popescule, de ce vii asa tarziu?!!!

> - Pai, mi-ati spus ieri sa-mi citesc ziarul acasa...

 

 

> Un patron catre altul:

> - Cum de angajatii tai sunt mereu asa punctuali?

> - Simplu: am 30 de angajati si 20 de locuri de parcare.

 

 

> La Biroul de Resurse Umane:

> - Ne pare rau, dar nu va putem angaja, pentru ca nu avem ce sa va dam de lucru.

> - Pai, asta n-ar fi asa de grav...

 

 

> Seful catre secretara:

> - Cine ti-a spus ca doar pentru ca te-am sarutat de cateva

> ori ai dreptul sa lenevesti toata ziua?

> - Avocatul meu.

 

 

> Intre colegi:

> - De ce nu lucreaza Ionescu saptamana asta?

> - Il inlocuieste pe sefu'.

 

 

> Angajatul catre sef:

> - Mi-ati promis ca imi mariti salariul, daca sunteti multumit de mine...

> - Cum pot fi multumit cu cineva care cere marire de salariu?!

 

 

> La interviu:

> - Sunteti casatorit?

> - Nu.

> - Ne pare rau, noi avem nevoie de persoane care sunt obisnuite sa se subordoneze...

> Angajatorul:

> - Incepeti de luni. Remuneratia dupa merit.

> - Imi pare rau, din asta nu pot trai.

 

 

> La Biroul de Resurse Umane:

> - Cautam pe cineva care nu se da inapoi de la nici un fel de munca si nu se imbolnaveste niciodata.

> - OK, angajati-ma pe mine, va ajut eu sa cautati.

 

 

> Ion se intalneste cu un matematician, un economist si un contabil si-i intreaba:

> -Cat fac unu si cu unu?

> Matematicianul ii raspunde: - Exact doi.

> Economistul raspunde: - Poate doi.

> Contabilul se uita in stanga si in dreapta si spune in soapta: - Cat vrei sa faca?

 

 

> Doi politisti gasesc trei grenade intr-o groapa.

> 1:-Ce ne facem cu ele?

> 2:-Le ducem la sectie.

> 1:-Si daca explodeaza una pe drum?

> 2:-Spunem ca am gasit doar doua.

 

La Radio Erevan, un tanar ascultator intreaba:

> > - Azi ma insor. Puteti sa-mi dati un sfat?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Deja este prea tarziu.

 

 

> > La Radio Erevan, o ascultatoare intreaba:

> > - Si totusi, ce credeti dumneavoastra despre barbati ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Toti sunt la fel, doar salariile lor difera !

 

 

> > La Radio Erevan, un ascultator intreaba:

> > - Este placut sa fii al doilea sot al unei vaduve ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Bineinteles ca nu ! Dar si mai groaznic e, sa fi primul.

 

 

> > La Radio Erevan, un ascultator intreaba:

> > - De ce Adam si Eva au trait peste 800 de ani, iar astazi omul nu traieste mai mult de 100 de ani ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Deoarece, intre timp, medicina a progresat foarte mult !

 

 

> > La Radio Erevan, un viitor ginere intreaba:

> > - Ce este luna de miere ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Este un concediu, pe care il capata barbatul inainte de a lucra pentru noul sef.

 

 

> > La Radio Erevan, un grup de ascultatori intreaba:

> > - De ce in China femeile merg in urma barbatului, iar in America se intampla mai rar lucrul acesta ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - In China , cand o femeie merge in urma sotului, inseamna ca-l respecta.

> > In USA , cand o femeie face acelasi lucru, inseamna ca-l urmareste.

 

 

> > La Radio Erevan, un tanar sot intreaba:

> > - Exista sotie ideala ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Desigur ! Este sotia care reuseste sa-si scoata sotul din

incurcaturile, pe care nu le-ar fi avut, daca nu era insurat.

 

 

> > La Radio Erevan, un ascultator intreaba:

> > - Exista femeia perfecta ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Nici noua nu ne plac filmele science-fiction !

 

 

> > La Radio Erevan, o tanara ascultatoare intreaba:

> > - De ce multe fete se casatoresc cu batrani, care inoata in bani ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Fiindca sunt foarte miloase ! Vor sa-i scape de la inec !

 

 

> > La Radio Erevan, un ascultator intreaba:

> > - Cum se trece de la capitalism la socialism ?

> > Si, mai ales, cum se poate trece de la socialism la capitalism ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - De la capitalism la socialism se poate trece prin revolutie ; iar de la socialism la capitalism cel mai bine se poate trece prin agentiile de turism.

 

 

> > La Radio Erevan, un ascultator intreaba:

> > - Ce s-a intamplat atunci, cand Nero a dat foc Romei ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Toate firmele de asigurari din oras au dat faliment.

 

 

> > La Radio Erevan, un ascultator intreaba:

> > - De ce multi soferi intra cu masinile lor in copaci ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > Din superstitie: sunt convinsi ca, daca ciocnesc lemnul, le poarta noroc!

 

 

> > La Radio Erevan, un ascultator intreaba:

> > - Cum se imbraca eschimosii ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Repede !

 

 

> > La Radio Erevan, un ascultator intreaba:

> > - De ce romanele politiste sunt scrise, cu mici exceptii, numai de

barbati?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Fiindca femeile nu stiu sa pastreze un secret pana la capat.

 

 

> > La Radio Erevan, un ascultator intreaba:

> > - Exista in viata unei femei 10 ani cu adevarat frumosi ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Absolut ! Cei dintre 28 si 30 de ani.

 

 

> > La Radio Erevan, un ascultator fidel intreaba:

> > - Cum este viata unui barbat fara nevasta ?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Mai ieftina.

 

 

> > La Radio Erevan, un tanar logodnic intreaba:

> > - Care poate fi cea mai mare deceptie a unui logodnic?

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Sa ceara mana fetei si sa primeasca piciorul tatalui.

 

 

> > La Radio Erevan, un ascultator intreaba:

> > - Cand a folosit Lenin pentru prima data expresia:

> > " Invatati! Invatati! Invatati ! "

> > Radio Erevan raspunde:

> > - Cand a vazut carnetul de note a lui Stalin

 

 

 

Tatal lui Strul e evreu si mama-sa tiganca.

Intr-o zi vine Strul la mama-sa si zice:

-Mama, eu sunt mai mult evreu sau mai mult tigan ?

-Nu stiu Strul, zise mama. Du-te intreaba-l pe taica-tau !

-Unde-i tata ?

-In sufragerie isi cauta moneda de 10 bani pe care a pierdut-o ieri !

Se duce Strul la tata-sau si il intreaba:

-Tata, poate poti tu sa-mi dai un raspuns la intrebarea asta, eu sunt mai mult evreu sau mai mult tigan ?

-Nu stiu dar de ce intrebi ?

-Un baiat care locuieste cu noi pe strada isi vinde bicicleta, iar eu nu stiu ce sa fac, sa incerc sa ma tocmesc sau sa astept pana la noapte si sa i-o fur ?

 

 

Un barbat avea o aventura de cativa ani cu o italianca. Intr-o seara, femeia i-a marturisit ca e insarcinata. Nedorind sa-si distruga reputatia sau casnicia, acesta i-a propus femeii o suma mare de bani pentru a pleca in Italia sa nasca in secret. Daca era de accord sa ramana in Italia si sa creasca acolo copilul, el i-a promis ca-i va acorda sprijinul financiar pana cand copilul va implini 18 ani. Femeia a acceptat, dar s-a intrebat cum va sti el cand se va naste copilul. Pentru a mentine discretia, el i-a spus sa-I trimita o carte postal pe spatele careia sa scrie Spaghete . La primirea acesteia, el se va ocupa de pensia alimentara a copilului. Intr-o zi, dupa aproximativ 9 luni, cand barbatul s-a intors de la lucru, sotia l-a intampinat confuza:

Dragule, i-a spus ea, azi ai primit o carte postala extrem de ciudata.

Ah, dami-o doar, iti voi explica mai tarziu despre ce e vorba.

Sotia ascultatoare i-a inmanat cartea postala. El a citit-o, s-a facut tot alb si a lesinat.

Pe cartea postala scria:

Spaghete, spaghete, spaghete, spaghete, spaghete. Trei cu chiftelute, doua fara.

Trimite mai mult sos!!!!!

 

 

3 tipi mor si ajung la poarta Raiului. Sf Petru ii intreaba:

- De cate ori v-ati inselat nevestele?

- Eu niciodata in 30 de ani de casnicie, raspunde primul.

- Foarte bine, uite ai aici un Mercedes sa te plimbi in Rai.

- Eu o singura data in 40 de ani de casnicie, spune al doilea

- Nu e chiar atat de grav, se iarta. Uite un Hyundai sa mergi cu el prin rai.

- Eu de vreo 10 ori in 20 ani de casnicie, raspunde ultimul.

- Aoleu, ce rau ai fost. Insa pentru ca ai fost cinstit, uite un Logan sa mergi cu el prin Rai.

Dupa cativa ani se intalnesc cel cu Loganul si cel cu Mercedesul la un stop. Cel cu Mercedes plangea.

- De ce plangi omule? Ce s-a intamplat?

- Uite... a murit nevasta-mea ieri...

- Asa, si?

- Si am vazut-o azi prin Rai .. pe role

 

 

 

De ce barbatii cu BMW-uri au succes la femei? Simplu, ele citesc printre randuri... Be My Wife!

 

 

Pe Transfagarasan, in alerta, urca Aro-ul politiei in marsarier. Un trecator ii intreaba:

- Da bine mai baieti, de ce urcati voi pe traseul acesta periculos cu spatele?

- Pai, ne-am gindit ca daca sus nu gasim loc de intors, vom putea veni la coborare cu fata.

Dupa un timp, din nou echipajul politiei, coborand Transfagarasanul, tot in marsarier. Trecatorul din nou:

- Pai bine mai baieti, de ce coborati Transfagarasanul cu spatele?

- Am gasit loc de intors!

 

 

Un tip gonea pe autostrada cu mult peste viteza legala. Vazand girofarul unei masini de politie in oglinda, se gandeste: "Am o masina buna si pot sa dispar". Asa ca accelereaza si urmarirea incepe.

Cand acul kilometrajului ajunge la capatul cursei, vazind ca totusi nu poate sa scape de politist, barbatul se gandeste ca ar fi mai bine sa renunte si trage pe dreapta.

Politistul se apropie de masina si spune:

- Asculta, baiete. Am avut o zi groaznica si vreau sa ajung acasa. Inventeaza o scuza buna ca sa te las sa pleci.

Tipul se gandeste putin si raspunde:

- Acum trei saptamani, sotia mea a plecat cu un politist. Cand te-am vazut in spatele masinii, am crezut ca vrei sa mi-o aduci inapoi!

 

 

O masina se loveste brutal de o caruta. In urma accidentului calul si carutasul sunt raniti destul de grav. Politistul vine la fata locului si vazand calul chinuindu-se, intr-un acces de mila, il impusca. Apoi se indreapta catre carutas cu pistolul in mana si il intreaba:

- Si dumneavoastra sunteti ranit?

- Nu, nu! Doamne fereste, asa de bine nu m-am simtit niciodata!..

Un automobilist este oprit de un politist. Agentul ii spune ca a depasit limita de viteza, ii cere permisul si citeste:

- Ooo... domnul Lucian Blaga. Poftiti carnetul inapoi si va rog sa ma scuzati.

Soferul:

- Dar ce s-a intamplat?

Politistul:

- Eeeeh... mai citim si noi!

 

 

O femeie este oprita din trafic de un politist.

Politistul: Buna ziua. Ati depasit limita de viteza. Permisul dumneavoastra, va rog.

F: Vi l-as da, numai ca nu am asa ceva.

P: Nu aveti?!

F: L-am pierdut definitiv pentru conducere repetata in stare de ebrietate.

P: Aha... Imi aratati va rog actele masinii?

F: Nu pot.

P: De ce?

F: Am furat aceasta masina.

P: Ce-ati facut?!

F: Am furat masina si am ucis proprietarul.

P: Poftim?!

F: Daca nu ma credeti, cadavrul este in portbagaj... vreti sa il vedeti?

In acest moment politistul se retrage incet spre masina sa si cere ajutoare prin radio. In 5 minute sosesc la fata locului alte 5 masini de politie.

Un ofiter superior se apropie de masina femeii cu pistolul pregatit.

Politistul 2: Doamna, va rog sa iesiti din masina!

Femeia iese din automobil.

F: S-a intamplat ceva, domnule?

P2: Unul dintre colegii mei mi-a spus ca ati furat aceasta masina si ca ati ucis proprietarul.

F: Am ucis proprietarul?

P2: Da. Va rog sa deschideti portbagajul.

Femeia deschide portbagajul, care este gol...

P2: Masina este a dvs., doamna?

F: Da. Poftiti actele ei.

Primul politist ramane perplex.

P2: Unul dintre colegii mei sustine ca nu aveti nici permis.

Femeia cauta in poseta, scoate un port-document si-l intinde politistului.

Aceste il deschide si studiaza permisul, care este in regula.

Tipul deja nu mai stie ce sa creada.

P2: Multumesc, doamna... Vedeti, colegul meu mi-a spus ca nu aveti permis, ca ati furat masina si ati ucis proprietarul!

F: Sunt convinsa ca porcul asta mincinos v-a spus si ca mergeam cu viteza!

 

 

 

A lucra intr-o organizatie mare este ca si cum ai folosi prezervativul in timpul unei partide de sex.

Iti da o senzatie de incredere si securitate personala in timp ce esti f***

 

Intr-o noapte, la spital, o asistenta blonda il scoala pe pacientul care dormea un somn adanc si ii spune:

-Treziti-va, am uitat sa va dau somniferul!

 

Daca este sa ne ghidam dupa reclame, in Romania populatia are trei mari probleme: matreata, cariile si menstruatiile...

 

Un tata ingrijorat isi asteapta fiul acasa. Intr-un tirziu soseste, si este luat la intrebari:

- Unde ai stat pana la ora aceasta?

- Tata, azi mi-am pierdut virginitatea.

- Extraordinar! Aseaza-te sa bem un pahar pentru acest eveniment!

- Putem sa bem, dar nu pot sa ma asez!

 

Doi milogi se duc in excursie in Egipt. In prima zi viziteaza piramidele, cheltuiesc toti banii, de aceea dorm peste noapte pe malul Nilului. Pina dimineata pe unu' il inghite un crocodil pana la gat. Se trezeste celalalt si striga:

- Mancati-as !!! Costica de unde p..a mea ai tu sac de dormit Lacoste?

 

Franta. Un magazin. O doamna timp de mai bine de o ora isi alege o palarie. Vanzatorul ii aduce palarii tot mai multe si mai multe. In sfarsit doamna se hotaraste si spune:

- Cred ca o iau pe aceasta. Va rog sa o impachetati. Vanzatorul, tacut, pune palaria intr-o cutie.

- Cat trebuie sa achit?

- Nimic, doamna. Ati venit cu ea.

 

Seara, Ion si Maria se pregatesc de culcare. Ion iese afara sa se usureze. Se intoarce peste citeva minute cu pantalonii uzi. Maria il intreaba:

- Ploua?

- Nu, bate vintul.

 

Doctorul vine la patul bolnavului si-l intreaba:

- Fumezi?

- Nu! vine raspunsul.

- Pacat! Tocmai vroiam sa-ti interzic...

 

Medicul deseneaza o linie si apoi il intreaba pe nebun:

-Ce va sugereaza asta?

-Femei goale...

Mai deseneaza un cerc si iar:

-Dar asta ce va sugereaza?

-Femei goale...

Mai deseneaza un patrat:

-Ce va sugereaza asta?

-Femei goale...

Psihiatrul lasa jos creionul din mana si zice:

-Vad ca aveti o idee fixa cu femei goale:

-EU am o idee fixa? Dar cine a desenat aici toate obscenitatile astea?

 

Un tip intra intr-un magazin si o intreaba pe vanzatoare:

- Aveti vopsea de oua? La care vanzatoarea se uita cu atentie la el, il masoara din cap pana-n picioare, ii zambeste si ii raspunde:

- Dichisitule!

 

Doctore, sotia mea si-a pierdut vocea, ce sa ma fac ?

- Incercati sa veniti acasa la trei dimineata si putin baut !

 

Sala de cinema, intuneric.

-iubito, hai sa ne sarutam.

-acum? dupa ce mi-ai dat m**e?

-cine, eu ???!

 

Doi purici au castigat la LOTO 6 din 49.

- Tu ce ai de gand sa faci cu banii castigati? intreaba unul dintre ei.

- In primul rand, imi cumpar un caine numai al meu...

 

Un studiu sociologic arata ca barbatii, in general, ies la baut din doua motive:

1. N-au nevasta

2. Au nevasta

 

O mama isi dojeneste fiul:

- Aha, deci in Spania nu vrei sa te duci, in Italia nu vrei sa te duci, fotbal nu stii sa joci, manele nu vrei sacanti....... ......Bina ma, atunci da la facultate.......sa ajungem de rasul blocului!

 

Un politai sta pe marginea drumului, vede o masina care calca linia continua si o opreste.

Soferul coboara geamul si intreaba:

- Cat?

- 500.000

- Cu prezervativ sau fara?

 

Doi indragostiti, pe o banca, in parc:

- Iubitule, cand o sa ne casatorim o sa avem doi copii, un baiat si o fata.

- Dar de unde stii?

- Amandoi sunt la mama, la tara .

 

Inginerul agronom catre Badea Vasile:

- Bade, cu metoda asta invechita nu o sa obtii nici cinci kile de pere din pomul asta...

- Ai dreptate, e prun...

 

Un grup de turisti ajunge la Marele Canion sa admire ecoul.

Prima data striga englezul: - I LOVE YOU !

Ecoul raspunde: I LOVE YOU

Apoi striga francezul: - JE T'AIME!

Ecoul: JE T'AIME!

Mai pe la sfarsit striga si chinezul: - HOAN TING TONG TO HUI !!

Ecoul: CE, MA?

 

Vecinul merge la tigan:

- Tigane, puradelul tau mi-a furat un pui.

Il cheama tiganu' pe puradel:

- Ba! ciordiles cirikli?

- Ciordiles tata, ciordiles...

- Auzi ma ce zice asta... ca nici nu l-o vazut!

 

Pe usa unui student din Politehnica inainte de revolutie :

'Daca nu sunt la paine cauta-ma la oua'

 

- Taticule, de ce te-ai casatorit cu mamica?

- Vezi, nici macar copilul nu intelege de ce!

 

Un barbat avea febra mare, asa ca sotia l-a dus la doctor. Dupa o consultatie, acesta a spus:

- Doamna, sotul dvs. are nevoie de odihna. Va scriu niste somnifere.

- Bine, domnule doctor. Si cand trebuie sa i le dau?

- Dar nu sunt pentru el, sunt pentru dumneavoastra!

 

 

fansteaua4616.11.2008 23:11

Atenție, acesta este un cuptor cu microunde, vã rugãm sã nu introduceți animalul de companie înãuntru!

 

Atenție, în mașina de spãlat se bagã doar haine, nu și copiii familiei.

 

Atenție, acest șampon nu este comestibil.

1on18.11.2008 19:54

Este foarte usor sa faci o femeie fericita!Trebuie sa-i fii : prieten, partener, iubit, frate, tata, profesor, educator, bucatar, mecanic, instalator, arhitec, stilist, electrician, sexolog, ginecolog, psiholog, psihiatru, terapeut si amabil, simpatic, sportiv, iubitor, atent, gentleman, inteligent, amuzant, creativ, sensibil, puternic, intelegator, tolerant,modest, sincer, practic, curajos, recunoscator, vesel, pasional. Este foarte greu sa faci un barbat fericit.Are nevoie de mancare si sex...

fansteaua4619.11.2008 22:36

Postulatul vietii

 

 

 

Ecuatia 1**

 

Omul = mancat + dormit + munca + distractie

Magar = mancat + dormit

 

Atunci:

Omul = magar + munca + distractie

 

Deci:

Omul - distractie = magar + munca

 

In alte cuvinte:

Omul care nu stie sa se distreze = Magar la munca

 

 

**Ecuatia 2**

 

Barbat = mancat + dormit + castig bani

Magar = mancat + dormit

 

Atunci

Barbat = Magar + castig bani

 

Deci

Barbat - castig bani = Magar

 

In alte cuvinte:

Barbatul care nu castiga bani = Magar

 

 

**Ecuatia 3**

 

Femeia = mancat + dormit + cheltuiala

Magarul = mancat + dormit

 

Atunci

Femeia = Magar + cheltuiala

 

Deci

Femeia - cheltuiala = Magar

 

In alte cuvinte

Femeia care nu cheltuie = Magar

 

//Daca includem ecuatia 2 in ecuatia 3//

 

Barbatul care nu castiga bani = Femeia care nu cheltuie

 

Deci, Barbatul castiga bani pentru a nu lasa Femeia sa devina Magar

(**Postulatul 1**)

 

Si, Femeia cheltuie pentru a nu lasa Barbatul sa devina Magar

(**Postulatul 2**)

 

 

Deci avem,

Barbat + Femeie = Magar + castig bani + Magar + cheltuiala

 

Atunci din postulatele 1 si 2 putem trage concluzia:

 

**Barbatul + Femeia = 2 Magari care traiesc fericiti impreuna! **(cu.e.d)

Marius21.11.2008 23:14

O BLONDA PARTICIPA LA "CINE STIE CASTIGA"

>

> . Citi ani a tinut razboiul de 100 de ani?

> * 116 ani

> * 99 ani

> * 100 ani

> * 150 ani

> Blonda paseaza prima intrebare.

>

> 2. In care tara a fost descoperit palaria "panameza"?

> * Brazilia

> * Chile

> * Panama

> * Equador

> Blonda cere ajutorul publicului.

>

> 3. In ce luna sarbatoresc rusii revolutia din octombrie?

> * Ianuarie

> * Septembrie

> * Oktombrie

> * Noiembrie

> Blonda foloseste ajutorul telefonic si suna o alta blonda.

>

> 4. Care a fost numele regelui George al IV-lea?

> * Albert

> * George

> * Manuell

> * Jonathan

> Blonda cere ajutorul calculatorului.

>

> 5. Dupa ce animal au fost numite insulele Canare?

> * Canar

> * Cangur

> * Sobolan

> * Foca

> Blonda pierde dreptul la joc.

>

> P.S.: Daca cumva ai zimbit la aceste intrebari, iata raspunsurile:

>

> 1. Razboiul de 100 de ani a tinut 116 ani(1337-1453).

>

> 2. palaria Panameza a fost descoperita in Equador.

>

> 3. Revolutia din octombrie se sarbatoreste in 07.noiembrie

>

> 4. George al I-lea se numea de fapt Albert. Regele si-a schimbat

> numele in 1936.

>

> 5. Insulele Canare si-au primit numele de la foci. In latina

> inseamna "insule focilor(=ciini de mare) .

>

> Na, cu cit esti mai destept decit o blonda????

 

 

:cool:

1on22.11.2008 21:32

Steaua, echipã naționalã pentru cã dã puncte la toatã țara. Din nou actual.

AdiM04.12.2008 13:50

Da dom'le, ca sã vândã vrãjeli la prostovani, Liberatea scoate niște broșuri cu poziții sexuale. Am scris io acu ceva timp cã trebuie sã fii cretin sã nu îți vinã intuitiv în sfeclã cum sã faci secs. Ei bine, aparent n-am dreptate. Oamenii vor sã citeascã despre cum e poziția misionarului denumitã în 8 feluri, în funcție de cum ține ea degetu' mic de la picior, de parcã are asta vreun efect asupra sinergiei pulã-n pizdã. Ei bine, pe lângã faptul cã pozițiile descrise de mine, spre diferențã de ale lor sunt 100% ORIGINALE, mai sunt și cu una mai multe, și obscen de mai utile. Hai sã începem.

 

1.Roaba galopantã: În timp ce i-o tragi caprã (știi cum e caprã, sper, doar nu ești idiot, nu?), o apuci de coapse sãnãtos. Exact în același timp i-o înfigi în cur pânã la rãdãcinã și îi ridici picioarele în aer. Confuzatã și luatã prin surprindere, va începe sã pedaleze din mâini, ca sã își scoatã mãtãrânga din bostan, rãcnind cât o țin plãmânii. Tu o ții în continuare sãnãtos de craci, sã nu îi punã în pãmânt și o menții adânc înfiptã, alergând dupã ea. E lejer, nu scapã cã tu dai din picioare și ea din mâini.

 

De ce e excitantã: Habar n-am. Da' e hazlie

Unde se poate practica: ªi în casã, da' cel mai bine pe un loc întins, sã aibã unde sã pedaleze. Pajiște, salã de sport, ce vrea mușchii tãi

Câte calorii se ard: Oho. Cãcãl-au. Mai ales ea. Se ard 100 numa de la cât o sã i se bulbuce ochii.

 

2. Lumea-n flãcãri: Asta e una din preferatele mele. Când aproape sã termini, iei o lumânare de lângã pat (doar te arzi cu lumânãri, nu ? Fii romantic, nu țãran) și îi dai foc la pãr. No sã vezi ce contracții, ce zbãtãciuni cât își dã cu palmele-n cap. ªi dupã ce termini, poți sã fii erou grandios, iei bidonul de bere de lângã pat (doar bei bere în timp ce te arzi nu?) și o stingi, apoi tragi un gât strașnic și îi zici: "Ce accident era sã facem pisi!"

 

De ce e excitantã: Implicã foc și alcool. Ce dracu' vrei mai mult?

Unde se practicã: Preferabil la ea acasã.

Câte calorii se ard: Mai puține decât fire capilare și așterunuturi.

 

3. Cu mâinile-n curate: Asta poate fi practicatã de ambele sexe. Se bazeazã pe elementul surprizei. Îi dai partenerului/partenerei degetul arãtãtor și inelar la lins excitant, puțin așa, sã le plimbe prin gurã, și dupã ce le-a bãloșit bine, ții mâna în formã de pistol (cum te jucai somata când erai mic) și îi înfigi țeava "pistolului" în cur, fãcând o fațã de Sergiu Nicolaescu, cât te pricepi de bine, și zicând "Un fleac. Te-am ciuruit". Nu le scoți decât dacã auzi "Nu trage dom' Semaca, sunt eu, Lãscãricã!"

 

De ce e excitantã: Combinã elementul surprizei cu referințe culturale obscure!

Unde se practicã: În anus

Câte calorii se ard: Depinde cât familiar e partenerul cu Comisarul Moldovan

 

4. Olandezul Zburãtor: Asta e simplã și de efect. În timpul sexului, fix când i-e lumea mai dragã partenerului, urli "Acum vine OLANDEZUL ZBURÃTOOOR!". ªi nu faci nimic. Continui ce fãceai inainte. ªi observi privirea de nedumerire a partenerului. Întâi e puțin terifiat/a "ce dracu' vrea sã facã nebunu/a asta?". Se va opri puțin din ritm, foarte circumspect și, dupã 5 minute de dubii, va trece la urmãtoarea întrebare : " Ce dracu' a vrut sã zicã nebunu/a asta?". Efectul e garantat și partenerul va fi suspicios și paranoic pe tot parcursul actului sexual. E bun de aplicat la bãrbații care terminã rapid. Nu prea o sã se mai concentreze sã termine rapid când o sã își ocupe tot creierul sã își dea seama dacã nu cumva Olandezul Zburãtor este o anagramã pentru Comisarul Moldovan.

 

De ce e excitantã: Trucuri psihologice! Mie mi se face ștoaca cât piciorul unui copil de 4 ani de la ele!

Unde se practicã: Nu în Olanda

Câte calorii se ard: Calorii nu. Neuroni da.

 

No, vã ajung 4. Mai am 66. I'll be back.

 

70 de poziții sexuale: Episodul 2

 

Sã continuãm galopul razant prin sfera pozițiilor supreme izvorâte din creierul meu dubios. Mai e pânã la 70, dar nu-i nimic. Am imaginație, și sunt sexpert. Deci încet și sigur ne îndreptãm spre o nouã Kama Sutra.

 

5. Cãlãritul din Mordor: Fingãrezi femeiea sãnãtos, da cu patos așa, sã sarã zeamã, și te oprești brusc, cu o fațã miratã, zicând: "Bãã, sã moarã Sauron! Mi-a rãmas verigheta înãuntru. Mã omoarã nevastã-mea! My precioussss" . No aici dânsa nici n-o sã știe de ce sã bulbuce ochii: Cã ești însurat? Cã faci voce de Gollum foarte bine? Cã o bucatã de metale i-a rãmas ipotetic înțepenitã în uter? Habar n-o sã știe.

 

De ce e excitant: Simți un vagin șocat cum se strânge în jurul degetelor tale ca o capcanã de șobolani

Unde se practicã: Middle finger earth

Câte calorii se ard: Doar the one calorie

 

6: Minigolful semizeilor: Nu e poziție. Mai mult este etapa sexualã supremã. E faza la care ajungi când ești complet plictisit de sexul comun și vrei sã faci ceva aproape imposibil. Mai exact, sã-ți introduci un testicul în posteriorul cuiva. Cum vrei tu, cu ce lubrifiere te duce capul, nu conteazã. E aproape imposibil. E atât de aproape imposibil încât trebuie sã fii un Dalai Lama al sexului sã reuștești sã-ți îndeși un coi în curul cuiva. O sã întrebați: De ce ar vrea cineva sã facã asta? De ce ar vrea cineva sã urce pe Everest? EXACT.

 

De ce e excitant: Cã e nãucitor de greu. Fructul interzis.

Unde se practicã: Lângã o trusã de prim ajutor

Câte calorii se ard: La bãgat sau la scos?

 

7: Wrath of the Bitch King: Ai nevoie de :o cutie de margarinã, o periuțã de dinți cu vibrație, un nunceag (sau cum s-o scrie pe românã) și ultimu' Expanșãn de la WoW. No, le arunci pe toate în afarã de joc muierii dezbrãcate și zici "Descurcã-te fãh, cã io tre sã ajung la nivelu' 80". Nah. Gumesc. E poziție ipoteticã. Jucãtorii de Warcraft nu au prietene.

 

De ce e excitant: OMG poți sã ai personaj Death Knight

Unde se practica: Northrend

Câte calorii se ard: Multe, ca la orice dã dependențã

 

8: Strãjerul cu trei picioare: Vi s-a întâmplat vreo datã sã ajungeți prima datã la o tipã acasã și ea sã nu vrea sã secs? Doar sã adormi în brațe cu ea, lingurind cã nu vã cunoașteți destul de bine? Ei bine, da, toți am trecut prin asta. Un tip fraier se va gândi: "nu-i nimic. data viitoare. acum mã mulțumesc cu o erecție molâie și cu atingerea accidentalã a unui sân din lateralã". Nu. Nu se face așa. Un mascul serios așteaptã ca tipa sã adoarmã și îi face o labã în ureche. Da. Ați auzit bine. Ea adoarme, tu te ridici în picioare lângã pat și îi slobozești o servitã spre timpan. Sã explice ea la orelist a doua zi cum i-a ajuns sãmânța între ciocãnel și nicovalã.

 

De ce e excitant: Cã e labã rãzbunãtoare

Unde se practicã: În tãcutul întuneric

Câte calorii se ard: Ce zici ? N-aud!

 

 

axl05.12.2008 13:48

La o scoala in Cluj invatatoarea de la clasa a doua vine dupa pauza mare si ii intreaba pe copii : -Ce ati facut in pauza ? Gigel, care era mai rasarit, ridica mina : - Eu m-am jucat in cutia cu nisip. Invatatoarea, ca sa dea un exemplu ce bine este sa inveti bine si constant spune : - Brava Gigel, daca scrii frumos pe tabla fara greseala cuvintul nisip, poti pleca azi cu doua ore mai repede acasa. Gigel merge la tabla si scrie frumos si caligrafic cuvintul NISIP fara greseala. - Bravo Gigel , poti sa pleci azi cu doua ore mai repede acasa - spune invatatoarea.

 

Acuma se intoarce invatatoarea catre Petrica si il intreaba : - Tu Petrica , ce ai facut in pauza ? - Eu m-am jucat cu Gigel in cutia cu nisip ! - Perfect, daca scrii frumos pe tabla cuvintul cutie poti pleca si tu cu doua ore mai repede acasa. Merge si Petrica la tabla si scrie frumos si ingrijit cuvintul CUTIE absolut fara greseala. - Bravo Petrica , si tu poti pleca astazi cu doua ore mai repede acasa.

 

Intr-un sfirsit se intoarce invatatoarea catre Janos, si il intreaba si pe el : - Tu Janos ce ai facut in pauza ? - Eu vrut joci si el la baietii cu nisip, dar ei nu fost draguti la Janos si spune : " merge in p... de bozgor " - Vai , dar asta este o discriminare a unor minoritati nationale cu coinfluente negative asupra psihicului unui copil. Daca scrii frumos pe tabla "discriminare a unor minoritati nationale cu coinfluente negative asupra psihicului unui copil " poti si tu sa pleci cu doua ore mai repede acasa.

fansteaua4607.12.2008 01:07

azi am gasit un carabus murat...l-am pus in lesa si l-am scos la plimbare :gathering:

cae indru07.12.2008 01:47

Nu stiu daca a mai fost dar il scriu totusi:

 

"Autocarul cainilor merge catre saftica la cantonament. de odata se aude un telefon sunand SCOOTER MARIA tap tap tap tararap rap rap! Rednic in spume : OPRITI AUTOCARUL TOATA LUMEA TELEFOANELE LA CONTROL! ia toate telefoanele suna pe ele nimic nici unu nu suna SCOOTER. in fine pleaca din nou la drum. se aude un telefon sunand "caini pana la moarte si dincolo de ea.........." raspunde pulhac :ALO? de la celalalt capat: Alo pulhac? ba sunt io torje sunt la nationala ia vezi mi-am uitat telefonul prin autocar????"

Lari08.12.2008 06:53

Olteanul merge la casa de bilete:

- Vreau un bilet!

- Unde?

- Aici, in palma!

- Dar unde vreti sa mergeti?

- La cumnatu'meu.

- Bine, bine, dar unde sta cumnatul dv.?

- Linga niste prieteni!

- Dar in care sat?

- in Scornicesti.

- Ia biletu'.

Olteanul iese pe peron si vede ca trenul tocmai a iesit din gara. Se mai uita o data la tren, dupa care se uita la bilet si spune rizind:

- Tu poti sa pleci, da' biletu'-i la mine.

Lari10.12.2008 12:02

O doamna intra la farmacie si ii cere farmacistului arsenic.

 

Farmacistul intreaba:

- Doamna, dar la ce va trebuie arsenicul?

- Ca sa-l omor pe sotul meu !

- Doamna, nu pot sa va vand arsenic pentru acest motiv, imi pare rau, spune farmacistul.

 

Atunci doamna scotoceste in poseta si scoate o fotografie cu sotul ei, care facea dragoste cu sotia farmacistului. Acesta se uita la fotografie si spune:

 

- Ah, scuzati-ma, n-am stiut ca aveti reteta !

_____________________________________________________________

 

Iubitule, spune o blonda sotului ei, astazi un coleg mi-a spus la birou un banc cu blonde de m-am prapadit de ris. Era cit pe-aci sa cad din pat...!!!

_____________________________________________________________

 

Sotul: Nu mai fi suparata! Îti promit ca te fac cea mai fericita femeie din lume. Sotia: Cînd pleci?

______________________________________________________________

 

Se spune ca cea mai mare curva de pe Pamant ar fi SPERANTA. Toata lumea traieste cu ea...."

 

Lari15.12.2008 14:02

Francezii au facut niste sapaturi arheologice si au gasit la vreo 50 m

adancime resturi de fire de cupru. Dupa ce au fost cercetate cu atentie

de oameni de stiinta, s-a tras concluzia ca stramosii francezilor,

Galii, pusesera la punct o retea de telefonie subterana.

 

La aceasta neasteptata veste, nemtii, ca sa nu ramana mai prejos, au

inceput si ei sa sape si pe la 70 m adancime au gasit niste resturi de

sticla de unde, dupa alte cercetari, au ajuns la concluzia ca stramosii

lor, Gotii, pusesera la punct o retea subterana de fibre optice.

 

Cercetatorii romani au inceput si ei sa sape, si cum pana la 100 m nu

au gasit nimic au ajuns si ei la o concluzie ca dacii comunicau

wireless.

____________________________________

 

Clasa de maghiari la ora de limba romana.

 

- Gyury, spune, te rog, o propozitie!

 

- Duminica me duc la pedure.

 

- Gyury draga, dar nu-i bine.

 

- Atunci nu me duc.

____________________________

 

Gigel vine acasa zgiriat tot pe fata, pe git, pe miini.

 

- Doamne sfinte, ce s-a intimplat ??

 

- Am facut hora in jurul bradului.

 

- Pai, si de ce esti zgiriat in halul asta?

 

- Eram putini!

_____________________________

 

Cele cinci porunci ale vietii (valabile la serviciu):

 

1. Sa nu gandesti.

 

2. Daca gandesti, sa nu spui.

 

3. Daca spui, sa nu scrii.

 

4. Daca scrii, sa nu semnezi.

 

5. Daca semnezi, sa nu te miri.

 

________________________________

 

"Oricat de jos s-ar duce dolarul, apleaca-te si ia-l !"

_________________________________

 

Psihiatrul intreaba.

- Au mai existat in familia dumneavoastra cazuri cu boli mintale?

- Da, acum trei ani sora mea a refuzat sa se casatoreasca cu un american

miliardar...

__________________________________

 

Un sofer ajunge cu masina pe malul unui riu si-l intreaba pe un politist

care pescuia, daca-i adinca apa. Acesta-i raspunde ca nu este. Soferul

intra cu masina-n rau, se scufunda, abandoneaza automobilul, iese cu

chiu cu vai din apa si-ncepe sa tipe la politai:

- Ai zis ca apa-i mica si uite ca era sa ma inec!

- Pe onoarea mea, acum 10 minute, era mica, au trecut niste rate si le

ajungea abia pina la piept !

_____________________________________

 

O femeie cauta o carte in bibloteca.

Sotul o intreaba:

- Ce cauti draga?

- Stii unde-i cartea aia "Cum sa traim pana la 140 de ani" ?

- Da, tocmai am aruncat-o...

- De ce ?

- Incepuse ma-ta s-o citeasca !

_______________________________________

 

Soacra isi invita ginerele la masa. Ginerele foarte suspicios, accepta

invitatia. Pe masa, diferite salate, preparate din carne de pui, porc,

cartofi vreo 3 feluri, deserturi, bere rece, vin, ... La un moment dat

soacra iese la bucatarie. Ginerele apuca o bucatica de carne si i-o da

pisicii. Asta dupa 2, 3 crampe cade inerta sub masa. Nervos tare, apuca

o cratita goala si cand intra soacra ii trage una de o lasa lata pe jos.

La care pisica de sub masa: - YEESSSSSSS!!!!!!

 

 

axl15.12.2008 16:16

La scoala:

-Copii ati citit "Capra cu 3 iezi?"

-Daaaaaaa...!!!!!!(raspunde clasa).

-Tu, asta mic din prima banca, ia spune-ne cati iezi avea capra...?

-Pai povestea se cheama "Capra cu 3 iezi", nu?

-Da

-Si acum ma intrebati "cati iezi avea capra"?

-Da..

-TREI,...in p_la mea....!!!

 

«1293031323373»