FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Declicul

«13456»
victor23.08.2007 12:35
Vezi ca mi-ai gresit nick-ul! :tongue:

 

Pai ar trebui sa strigam tot stadionul m**e Gigi, si sa-l sustinem pe Hagi. Asa cum am facut sezonul trecut cand era "cazul Elton"! Macar atata. Ar mai fi unele masuri mai "radicale" dar nu cred ca am putea sa trecem de cei care-l pazesc pe el sau masina lui! :rolleyes:

forzateaua

 

 

de ce nu dati si foc la stadion? ar fi o masura radicala, care sunt sigur ca ar face inconjurul lumii! eventual sa sariti apoi in foc toti exaltatii ridicoli care va ganditi la "masuri RADICALE".

 

sa mai stati pe la casele voatre vad ca nu va da prin cap! va si vedeti in postura de revolutionari in mizerie?!

 

cata penibilitate?!

mad7923.08.2007 12:40

pentru mine un lucru mi se pare relevant in toata aceasta situatie:Becali,care nu are nici un pic de clasa,e un mojic de la coada vacii(sau a oii) si Hagi,care nu este antrenor,oricat de mult timp i s-ar acorda(sper sa ma insel).ce intuiesc este ca Hagi,nu se va lepada usor de Steaua,pentru ca este "casa"sa,indiferent la cate jigniri ii vor fi aduse,cel putin pana in iarna.

alta idee,mie unul nu mi-ar displace daca s-ar intoarce la echipa Oli sau Zenga(desi entru ultimul ma indoiesc ca ciobanul ar fi optat daca s-ar5 ivi readucerea lui Oli la echipa).sa va sun si de ce nu mi-ar displace acum inainte sa fiu considerat total imbecil,pentru ca in aceasta lume rezultatele il fac mare pe un antrenor,si nu jocul.Nu stiu de ce este preferat un oc spectaculos,fara rezultate decaat unul mai previzibil,dar cu rezultate?poate o sa-mi spuneti de campionatul trecut si lipsa de rezultate,tin sa va reamintesc infirmeria care era la Steaua anul trecut,si totusi in ciuda acestui fapt am luat 5 pct in LC!

a,sa nu uit DA sunt stelist,pentru a inlatura orice urma de indoiala!

Astristul23.08.2007 12:43
de ce nu dati si foc la stadion? ar fi o masura radicala, care sunt sigur ca ar face inconjurul lumii! eventual sa sariti apoi in foc toti exaltatii ridicoli care va ganditi la "masuri RADICALE".

 

sa mai stati pe la casele voatre vad ca nu va da prin cap! va si vedeti in postura de revolutionari in mizerie?!

 

cata penibilitate?!

Bai nene, eu nu m-am referit la ce te-ai gandit tu. Mai lasa-ma cu penibilitatea, ca penibil este sa stai si sa privesti cum un cioban necioplit isi bate joc de clubul tau iubit si pe o mare glorie Stelista care a adus bucurii multe stelistilor si romanilor in general, si tu sa stai si sa te uiti neputincios! :angry:

forzateaua

THE RADICAL23.08.2007 12:48

@Virgil

 

Jegul ala de le Timisoara e la fel de infect ca Fecali , deci nu stiu cum ii este luata drept "neutra" parerea lui, unui om care este la baza un gunoier mizer. Sa nu uitam ca "Muntele de rahat" (asa parca i-a zis-o MM-ul) a mai avut pareri dubioase ,chiar otravite despre Steaua. Oricum in aceasta situatie, cine se aseamana se aduna, cei doi sunt cam identici. Si porcul ala "i-a ajutat " pe Timisoara "sa renasca" (cu un motiv bine gandit, asemeni ciobanului-unul a vrut sa scape de temnita altul sa-si faca imagine de politicianul pwlii) , apoi incepe sa se comporte ca un stapan de sclavi, nemaitinant seama de nimeni .Deja timisorenii incep sa maraie, o sa vedeti ca in curand va deveni si el inamicul public nr 1.

cosminho23.08.2007 13:10

bai... toate ca toate... lupu isi schimba blana... dar ciobanu... ba :|!

atticus23.08.2007 13:15

Ce poate sa spuna elefantul penal si manglitor pe numele sau Iancu. Cand CCA actual Steaua stralucea in anii 50 oierul nici nu exista. Cand aducea glorie fotbalului romanesc in anii 80 asta era doar un cacacios de iaurgiu. Pentru aducerea acestui babuin trebuie blamati la greu marele Piti si fostul chelner al lui N.Ceausescu, combinatorul V. Paunescu, individ care a supt la greu la care adaugam si cateva cadre corupte din MapN. Steaua poate dainui si fara becaliot iar elefantul ar trebui sa-si vada de dosarele care se aduna.

twetwet23.08.2007 13:24
de ce nu dati si foc la stadion? ar fi o masura radicala, care sunt sigur ca ar face inconjurul lumii! eventual sa sariti apoi in foc toti exaltatii ridicoli care va ganditi la "masuri RADICALE".

 

sa mai stati pe la casele voatre vad ca nu va da prin cap! va si vedeti in postura de revolutionari in mizerie?!

 

cata penibilitate?!

 

 

ba tu iar faci panarama pe aici? chiar vrei sa te desfiintez de tot? vezi-ti dracu' de treaba ta si lasa fiecare om cu opinia lui...stai tu dracu' acasa ca acolo iti sade cel mai bine si nu te mai lua de revolutionarii din a caror cauza tu existi azi sub un asa zis regim democratic

 

amaratule

 

Renunta la limbajul gen MiRC si la persiflarea altor useri. Se poate face critica si folosind un limbaj decent.

bob_t223.08.2007 13:26

io zic ca e pacat de baietii astia din echipa ca Hagi nu stie ce sa le zica si Gigi i-ar baga pe toti pe alte posturi...

si cum Gigi nu pleaca... degeaba il injurati pe stadion, ca se enerveaza si va bate sau mareste pretul si nu mai intrati... asta nu e o solutie.. cu el o sa murim...

daca vine Oli, iar jucam taca-paca si cred ca e singurul care ar mai veni la Steaua.. la cum vb Gigi despre antrenori... nu mai vine nimeni la noi

Lucas23.08.2007 13:39
MARIAN Iancu: "Steaua E Gigi Becali. FARA Hagi, S-AR DESCURCA"

 

Hagi e doar un nume de legenda, nu si un pilon de sustinere pentru Steaua in acest moment, e de parere Marian Iancu. Patronul Timisoarei spune ca fara Hagi, Steaua ar merge inainte, dar fara Gigi Becali ar fi un haos total in Ghencea.

 

"Pentru mine, Steaua e Gigi Becali. E fantastic ce a putut sa faca omul asta la sfarsitul sezonului trecut pentru echipa si pentru suporteri. Fara Hagi, Steaua ar merge, dar fara Gigi Becali, Steaua nu ar putea ramane sus niciodata.", a declarat Marian Iancu la Fanatik.

 

Sursa: sport.ro

 

O parere neutra si cat se poate de competenta. E binevenita in contextul dat. Uneori "avem ochi dar nu vedem muntele Tai".

 

Adica marian Iancu, scroafa nationala, a emis o parere competenta? Tu glumesti sau chiar ai inceput sa te uiti in gura acestui infractor?

Daca vorbesti serios, considera-te injurat!

laleaua_neagra23.08.2007 13:47

salutare la toata lumea!! tin sa precizez ca nu am mai scris de foarte mult timp un comentariu, dar nu pot sa stau pe dinafara, la tot ce se intampla!!

 

Am doar 2 lucruri de spus:

1` Mi se face greata de atitudinea jucatorilor de la Steaua(cei 5), si precizez ceea ce au spus ei prin vocea dl. Beeeecalluu...

"Ne este frica sa nu pierdem primele de 150000 de euro!!"

Si vreau sa comentez acesta mentalitate!

Eu unul poate sunt nevoit sa nu ma duc cu prietena mea intr-un weekend la un film, ca sa-mi cumpar bilet la un meci cu Steaua, dar nu am spus nimanui niciodata (ca nu imi ajung banii sa merg sa vad un film cu ea, sau sa-mi fac alta prietena cu bani :D) "sacrificiu", sar traduce. dar ei ce sacrificiu fac? Ca de cand a venit Hagi, nu l-am vazut niciodata mai schimbat la fata pe Dica, ca pana acum, sau pe Radoi.... s.a.m.d, deci cineva face legea in vestiar si acela va spun eu ca nu este un Jucator. Lucru care deranjeaza, pentru ca nu mai au libertatea de exp. de pana acum!!!

 

si 2`....

 

Tin sa precizez ca dl Becali. Nu face decat, psihologie de manipulare in masa!!

Asta ca sa nu mai cascati gura la ce spune!!

Sincer cei care stiu ce inseamna, automat stiu si ce vreau sa spun!!

 

?Va doresc numai bine si sa dea Dumnezeu sa se termine odata cu toata rusinea asta de la Steaua...

 

P.S. Cred ca locul lui Radoi nu mai este la Steaua(a inceput sa se creada antrenor, cand nici macar facultatea nu o are terminata), o fi vreun geniu si noi nu stim!!! fularsteau2

arcadia23.08.2007 14:01
vreau si eu sa spun ca totusi dezbaterea prea a polarizat punctele de vedere. asa cum Becali sau Hagi nu trebuie infierati cu unanimitate proletara, probabil ca nici laudele excesive de o parte sau alta nu sunt potrivite.

 

eu am mai spus ca nu sunt un mare fan al lui Hagi ca antrenor, si cred ca in fapt Oli a fost impins la demisie in vara. Hagi este inca un antrenor crud, cu putin experienta in pregatirea echipelor de nivel, are si un temperament confllictual, ca orice machidon, si probabil de aceea are dificultatile de azi in gestionarea relatiei cu jucatorii, cu patronatul.

 

toate acestea insa nu ma impiedica sa spun ca Hagi merita sa i se dea o sansa si trebuia ajutat. daca Hagi reuseste la Steaua, si echipei noastre ii va fi mai bine. pentru ce a facut ca fotbalist la Steaua, eram obligati sa-i intindem o mana si Gigi a facut ce trebuia cand l-a angajat. nu cred ca este asa slab antrenor acum, cum probabil nu este nici unul totusi supervaloros. adevarul este undeva la mijloc si ar fi nevoie de rabdare si intelegere din toate partile. din pacate, asa cum se vede chiar si pe forumul nostru, nimeni nu mai are azi rabdare.

 

eu sunt convins ca problema de acum are mai degraba un fundal financiar. nu pozitia in teren a lui Radoi, plangerile unor jucatori sau cearta Gica - Adi Ilie l-au iritat pe Gigi, ci probabil sumele (comisioanele) platite la transferul lui Rada. ca intotdeauna banul este ochiul dracului si invrajbeste oamenii!

tot ce pot sa aduag, mai precis sa corectez, caci am aceeasi parere in rest, este afirmatia ta cum ca machedonii ar avea un temperament conflictual - vreau sa iti spun ca stiu cativa - am chiar vecini o familie de machedoni si nici vorba de temperament coleric sau conflictual...cred ca ceea ce vedem la Becali si chiar la Hagi, tine de educatie (deficitara pe 'ici pe 'colo :) )

cristian8623.08.2007 14:10

Cine i-a spart contul lui Virgil ? :biggrin:

 

Pentru toti neavizatii care cred ca stiu ceva despre Hagi desi ei nu erau nici macar nascuti prin 90 sau 94 va spun doar atat "ciocu mic". Voi sunteti la fel de inteligenti ca si cei care il injurau la Constanta acum un an, niste pusti teribili, din pacate nascuti fara materie cenusie, sau poate era maro.

 

Puteti sa va faceti un site imiplacefecali.ro sau sclavpanalamoarte.ro si sa postati acolo toate aprecierile pentru comandantul suprem.

 

Multi dintre voi nu fac altceva decat sa repete ca niste papagali tot felul de stiri sau zvonuri din presa, Hagi nu e antrenor bun, e sub Oli, de unde stiti voi asta ?

Trebuie sa recunosc Oli e antrenor bun dar nu pentru Steaua, si poate ca ar fi daca nu ar fi stat in genunchi in fata atotcunoscatorului analfabet.

 

Cred, desi ma indoiesc ca se poate realiza, ca ar trebui ignorat acest personagiu mai prost ca Farfuridi si mai canalie decat Catavencu, SA NE CONCENTRAM PE VALORI , NU PE ORORI.

alpopa23.08.2007 14:41

Timpul poate ca lucreaza.......dar eu nu am rabdare...... da Doamne un fulger ceva, un incendiu spontan intr-un Maybach cu ushile blocate......ceva.......ceva.......

steauafan23.08.2007 14:46

Pentru toti sustinatorii lui MM: marele stelist si-a cerut scuze lui Gigi pentru iesirea de la Fanatik!!!

 

Si pentru asta Gigi i-a dat un teren de 200K euro cadou!

 

MM e un *****!

greenyes23.08.2007 14:50
Dica e golgeterul echipei!!! A castigat vreo 4 meciuri de unul singur. La Nationala are cu cine, de-aia joaca mai bine. Una e sa intri in combinatii cu Mutu sau Marica, si alta e cu Neaga si Lovin.

 

:))))) prea tare!!!! Dar multi is Doamne!!! SI cand te mai gandesti si la ce faze facae Dica cu Elton.....offfff.....am un examen foarte important dar mintea imi sta numai la ce s a intamplat la Steaua!!! Ce fel m am bucurat cand a venit Hagi, mai rau ca un copil si dobitocul asta..... isi bate joc de noi in ultimul hal.......De ar avea Hagi puterea sa ramana sa i dea peste nas jegului....daca o sa ramana si o sa continue cred ca o sa fie adevaratul incepul al sfarsitului pentru el.......

 

Sper la meciul cu Bate tot Templul sa i fie la picioare, sa i strigam numele incontinuu, imi dau lacrimile si ........., offf, cioban prost .....................

 

Tot respectul pentru Hagi, tot respectul pentru un om care ne a adus bucurii in sufletele amarate tocamai de jigodii ca cel care l a calcat in picioare!!!!!!!

 

Da i Domane minte "intuncatului" sa realizeze ce a putu sa faca si macar in ultimul ceas sa si repare cat de cat greseala!!!!!

 

Mandru ca sunt stelist!!!!!!!!!!!!!!!

Steauaforever3323.08.2007 14:54

Si cand te gandesti ca Becali l-a trimis pe Hagi sa incheie "pacea" cu suporterii...

Si acum il arunca de la echipa ca pe o masea stricata, vezi doamne a avut o revelatie acum ca Hagi nu e antrenor bun....

Cata parsivitate are acest personaj....

A facut toate astea doar ca sa dovedeasca faptul ca el are intotdeauna dreptate. Partea amuzanta e ca i-a "turnat" pe toti. Ba pe jucatori la Hagi ca au venit la el si s-au plans, ba pe Ad. Ilie ca vrea sa plece, ba pe Hagi la jucatori (vezi cazul Lovin). I-a bagat pe toti in aceeasi oala si i-a facut ciulama. Din toate astea Becali se pare ca a iesit bine.... mai putin cu noi, suporterii...

Daca tot vrea atat de mult banii din LC, si mai putin pe noi si pe Hagi, s-ar putea reorienta catre... arabi. Acolo are si cu cine lucra si bani sunt mult mai multi decat in LC.... Poate reinnoieste vechile contracte pe cand avea alta ocupatie, arabii fiind amatori de .... carne de oaie.

:biggrin: forzateaua

cosmo_krmr23.08.2007 15:04

Am asistat cu sila la discursurile lui fecali din ultimile zile cu privire la banii din Liga si ca Hagi nu-i in stare sa-i aduca acesti bani "lu' patronu'". De asemenea a zis ca el e cel ce baga banii la echipa si ca suporterii nu comanda si nu au nici o treaba cu situatia financiara la club, mai exact "eu baga banii, eu command".

As dori sa-i reamintesc "marelui ganditor" ca din cele 12 milioane castigate de pe urma Ligii, jumatate au fost adusi de spectatori, prin preturile colosale de la bilete(1 milion numai la peluze) plus abonamente si bilete la alte meciuri, produse de marketing ale Stelei etc., sunt fapte pe care nimeni nu le-a luat in calcul. Chiar el a spus ca nu mai baga nimic in echipa si mai exact echipa se autofinanteaza. Asa ca l-as ruga sa nu mai foloseasca niciodata expresia "eu bag banii, eu comand".

Nu este deloc asa, ce s-ar intampla daca suporterii ar boicota fiecarte meci al Stelei??? Ce ai spune daca suporterii ar cere un audit la club cu modul in care sunt gestionati banii?

 

L-as ruga sa-mi raspunda la aceste intrebari. Pe noi chiar ne intereseaza si ne afecteaza ce se intampla la aceasta echipa fantastica, Steaua, si ma indoiesca ca tie iti pasa, tu vrei doar sa te imbogatesti.

Astristul23.08.2007 15:59

Vedeti ce spune capitanul nostru despre acest scandal:

http://onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-...a-pe-Becali.htm

Lucia23.08.2007 16:00

P.S. Cred ca locul lui Radoi nu mai este la Steaua(a inceput sa se creada antrenor, cand nici macar facultatea nu o are terminata), o fi vreun geniu si noi nu stim!!! fularsteau2

....

 

 

O Doamne ... nu mai terminati cu lupta impotriva cui nu trebuie?.....spuneai mai sus ca jucatorii joaca pentru prime... dar ce naiba nu tori joaca pentru asta? sau acum ai vrea sa fie jucatori ce joaca numai asa de dragul Stelei? sunt si ei oameni .. si daca muncesc asteapta si rasplata .. fiecare se gandeste la viitorul sau ...intrati voi in teren cei care ii criticati ca vor bani si nu o iubesc pe Steaua si ca nu le convine ca vezi doamne nu mai pot face ce vor ei in vestiar...eu zic sa nu judecati niste oameni in situatia carora nu sunteti pusi ....de unde stiti voi ca Hagi .. e un om la fel de bun si de diploamat pe cat era de mare antrenor? Liantul care uneste oamenii este COMUNICAREA. iar daca la Steaua lipseste incat jucatorii se plang ca nu`l inteleg pe hagii .. e o problema! pacat ca Radoi .. dintre toti a ajuns sa fie bagat la mijloc ... v-ati gandit vreodata ca poate nici nu a pornit de la el? .. nu , evident .. cum sa ne gandim la asta .. noi speculam ...dar deh...eu sunt sigura ca exista multi dintre suporterii Stelei care inca il vad pe Radoi capitanul celei mai iubite echipe .. si in acelasi timp un om ...iar un om nu poate fi facut gunoi niciodata!

m.

g2kk423.08.2007 16:23

fularsteau2 ma baieti eu propun ca de fiecare data cand mai apare beeeeecaliii-beeee si finu Radoi in public sa aruncam cu in ei cu oua sau rosii stricate...si asa ar fii prea putin ...impuscati ar trebui pentru ceea cei fac lui Hagi...

the_ace23.08.2007 17:20

Ovidiu ma simt obligat sa iti spun ca ai facut un articol excelent pana la un anumit moment cand ai dat-o in bara rau..CUM POTI SA ZICI U CA Hagi E LA ACELASI NIVEL CU CEL MAI EMBLEMATIC STELIST CARE A EXISTAT IN ISTORIA ACESTUI CLUB.....(Marius Lacatus) nu zic ca Hagi nu a fost un jucator mare .....dar NICIODATA si ma simt nevoit sa ma repet ABSOLUT NICIODATA nu se va ridica la acelasi rang ca Marius .....pentru Steaua cel putin ....pentru NATIONALA da a fost peste Laca dar la Steaua NICIODATA.....NICI NU VREAU SA AUD DE ASA CEVA ......asta e opinia mea cel putin S.R.F(Steaua'S REAL FANATIKS)

 

 

Renunta la limbajul gen MiRC. Foloseste cu incredere virgulele. Citeste regulamentul.

SSK23.08.2007 17:29

Nici n-am zis asa ceva. Si eu cred ca Lacatus inseamna mai mult pentru Steaua decat oricine altcineva.

the_ace23.08.2007 17:37

PAI.....ai zis in legatura cu Hagi: "Steliștii au înghițit inclusiv marginalizarea celuilalt mare idol, Marius Lãcãtuș, "

cel putin in opina mea la Steaua nu poate exista decat un singur idol.......si apoi Hagi un jucator foarte bun si poate, de ce nu, un mare antrenor daca ciobanul l-ar lasa sa ajunga .......dar asta e......DISPRET TOTAL pentru SUPORTERUL OCAZIONAL S.R.F

 

 

Este interzisa citarea in intregime a postului anterior. Renunta la limbajul gen MiRC. Citeste regulamentul.

Bodanel23.08.2007 17:47

Am citit si eu articolul din online sport cu declaratia lui Radoi + cea a lui Dica si incep sa cred ca Cornel-Cluj are dreptate. Cred ca tot scandalul asta a fost menit sa atraga privirile departe de jocul echipei(care nu merge cum ar trebui) pentru ai da timp lui Hagi care a cam fost atacat si de asa-zisa presa sportiva(de parca lucrul asta mai mira pe cineva) cu o virulenta rar intalnita cat si de stelisti, din pacate. Multi nu vor sa ii dea timp sa demonstreze ceea ce stie sa faca. Sper ca Hagi sa reuseasca la Steaua pentru binele nostru, al stelistilor.

choli23.08.2007 17:52
Haideti sa facem un mic exercitiu de logica: fotbalistii joaca in primul rand pentru bani! Asta e clar, sa nu ne mai amagim

ca, vezi Doamne, isi dau sufletul pe teren pentru suporteri sau pentru culori. Nu, fotbalistul secolului XXI joaca

numai si numai pentru a-si spori sumele din conturi. Plecand de la aceasta premisa, jucatorii Stelei se incadreaza

in tiparul de mai sus. Cum se pot castiga acesti bani? Raspunsul vine firesc: practicand un joc bun si util. Cine este

persoana care AR TREBUI sa fie responsabila de practicarea unui joc cat mai eficient? Antrenorul. Ei bine, 5 dintre cei

mai buni jucatori ai Stelei, daca nu cei mai buni, au venit sa se planga ciobanului-sef de metodele de pregatire ale

tehnicianului Gheorghe Hagi. Acuma normal ca se naste o supozitie: astia nu mai au autoritatea pe care o aveau cu Olaroiu si e clar ca il lucreaza pe antrenor! Nimic mai fals! Credeti ca de tampiti au facut acest lucru? Ati observat felul

in care tipa Gica la jucatori in timpul meciurilor, felul in care li se adreseaza sau, si mai grav, gestul, nici nu stiu

cum sa-l calific, la adresa lui Zaharia? Sa fim seriosi oameni buni, Hagi nu are stofa de antrenor!!! 5 jucatori, 5!!

se plang ca este cel mai slab antrenor cu care au lucrat vreodata! Si e vorba de niste jucatori care au lucrat cu

antrenori cu renume, gen Piturca, Zenga, Dumitriu, Protasov sau Olaroiu! Asta nu va da deloc de gandit? Repet, ei au

facut lucrul asta cu teama de a nu pierde acele prime fabuloase si implicit pentru a-i fi bine Stelei! Pur si simplu

antrenorul Gheorghe Hagi nu este nici pe departe la nivelul la care era ca jucator! Imi pare rau ca spun acest lucru, dar din pacate asa e! De aceea, vin si adaug ca cel mai bun lucru care s-ar putea intampla in acest moment Stelei ar fi ca Gica sa-si prezinte demisia! In plus, nu ar mai fii nevoit sa se lase umilit in ultimul hal de aceasta panarama de om!

 

P.S. Sa nu interpretati ca as fi de acord cu gesturile oierului sef! Ba dimpotriva! A creat o situatie din care

Steaua nu va avea decat de pierdut!

 

 

Stii ce nu pot sa inteleg la tine si la altii ca tine? - de ce judecati un antrenor dupa cateva meciuri, si in special ca a avut 4 victorii si 2 egaluri(ambele in deplasare)?

Nu puteti intelege o data pentru. totdeauna ca un antrenor care este nou la o echipa are nevoie de timp pentru. a se acomoda cu juc.? - sai cunoasca. Ce vreti de la Gica? In echipa sunt o gramada de accidentati, au venit o gramada de juc. noi...etc. De ce nu ai acordati timp?

Si hai sa iti mai spun si altceva....stii de ce cei 5 TRADATORI au facut greseala cea mai mare de cand au venit in Ghencea? PENTRU CA Gica NU LE-A MAI PERMIS HARFELE SI IFOSELE DIN VESTIAR....!

«13456»