Sunt de acord cu cei care spun ca nu trebuie injurat. Dar, chiar de la prima aparitie in culorile noastre, baiatul asta nu a aratat nimic bun! Nu a fost injurat de la inceput. Sa nu creada cineva ca este injurat pentru ca s-ar banui ca ar fi protejatul sefului de card! Nu. El este fluierat pentru ca:
-nu stie sa faca un stop corect la minge
-nu stie sa faca o preluare a mingii
-se incurca in propriul dribling
-nu stie sa paseze corect
-nu stie sa faca o deposedare
-da pe langa minge din 6 metri
-nu are orientare in teren
Pentru mai putin de jumatate din aceste "calitati", orice copil ar fi sfatuit de antrenor sa se orienteze spre un alt sport. Poate la antrenamente sa se comporte altfel. Atunci trebuie sa intervina antrenorul care trebuie sa-si dea seama ca este un jucator EXCLUSIV DE ANTRENAMENT!
Poate a fost adus la noi in vederea unei speculatii, sa faca si el 2-3 meciuri bune si apoi sa fie vandut cu oarece profit. Ceea ce pot sa spun este ca nu-l consider vinovat pentru aceasta situatie.
Vinovati sunt cei care l-au facut sa creada ca este fotbalist! El este nevinovat [...]
