FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Romeo Surdu - imprumutat la FC Brasov

«1235»
Virgil22.08.2007 11:29

62397.jpg

 

Nume: Surdu

Prenume: Romeo

Postul: Atacant

Data nasterii: 12.01.1984

Inaltime: 1.76

Greutate: 71.9

Numar pe tricou: 84

 

Romeo Surdu (CFR Cluj) a ales sa mearga spre Steaua, el refuzand Rapidul. Presedintele clujenilor, Iuliu Muresan, a precizat ca CFR-ul s-a inteles cu Steaua pentru transferul definitiv al atacantului in Ghencea.

 

Suma de transfer vehiculata in presa este de 800.000 euro plus TVA.

Președintele lui CFR afirmã cã acest transfer este "cel mai mare realizat de CFR pânã acum".

 

Plec la Steaua pentru cã doresc sã joc într-o cupã europeanã. Anul trecut ne-am bãtut cu Steaua pânã în ultima etapã pentru un loc de Champions League, iar acum am șansa de a evolua chiar la adversarii de atunci", a declarat Surdu.

 

Ii dorim mult succes lui Romeo Surdu in culorile ros-albastre!

alexynho22.08.2007 11:40

E un jucator extrem de util, si sper sa se acomodeze cat mai repede in Ghencea... succes Romeo, si sa marchezi asa cum ne-ai obisnuit la Cluj, cu goluri in poarta Rapidului, si nu numai!

Dragoshel22.08.2007 13:56
"Categoric vreau sa cistig titlul cu Steaua. Am jucat doi ani la CFR si am simtit nevoia sa fac pasul acesta spre o echipa din Bucuresti. Am sa ma asez in vestiar langa Radoi, desi eu ii cunosc din lotul Stelei doar pe Banel Nicolita, Nesu si Plesan. Sper sa devin cit mai repede titular la Steaua si apoi ma voi gandi si la echipa nationala", a spus Surdu.
cRiss4Steaua22.08.2007 14:03

Sper sa faca treaba buna!

Wally22.08.2007 14:06

Mult noroc, Romeo! O sa ai nevoie. Cand o sa avem toti atacantii apti o sa fie o concurenta acerba.

**alex**22.08.2007 14:42

L-am luat de umplutura sa fie acolo... in nici un caz nu valoreaza 1 mil$. Cand o sa revina Badea si Iacob, nu mai prinde nici banca de rezerve.

c.ronaldo1722.08.2007 15:38

Surdu va fi urmasul lui Mutu la nationala.

 

Bafta Surdule!

 

PS: Ciudat numar, 84...

Wally22.08.2007 16:18

A fost vreo conferinta de presa in care a fost prezentat?

Cristocea_22.08.2007 17:27
Surdu va fi urmasul lui Mutu la nationala.

 

Bafta Surdule!

 

PS: Ciudat numar, 84...

 

 

Bogdan Stancu va fi urmasul lui Mutu. Sper totusi in Surdu!

alexynho22.08.2007 17:48

84 reprezinta anul in care s-a nascut... asa cum Vatca si-a luat 82 asa si el... dar in general portarii isi iau numere din acestea... de NBA!

strezahuzum22.08.2007 19:58

Macar Surdu a venit cu ceva original fata de declaratiile standard ale fotbalistului roman. In loc sa declare ce mare stelist era el de mic, Surdu a zis ;

 

Venind aici, am indeplinit visul mamei mele, pe care am pierdut-o in urma cu cinci ani si care a fost o mare stelista!

 

Semn bun. :biggrin:

MadFroG22.08.2007 20:10
L-am luat de umplutura sa fie acolo.. in nici un caz nu valoreaza 1 mil de $. Cand o sa revina Badea si Iacob, nu mai prinde nici banca de rezerve.

 

 

Jucatorii de umplutura sunt :

 

Vatca, Cernea, Baciu, G.Coman, Lovin, Gurita.

 

Surdu e un transfer bun si sper sa confirme.

wolfi22.08.2007 20:23
A fost vreo conferinta de presa in care a fost prezentat?

 

Conferinta de presa in care va fi prezentat oficial ca jucator al Stelei va avea loc maine, 23 august, in sala de conferinte a clubului FC Steaua de la ora 17:00 am impresia si va fi transmisa in direct de sport.ro!

**alex**22.08.2007 20:27

@MadFrog

 

A naibii umplutura Cernea asta care a aparat bine de fiecare data cand i-a inlocuit pe Carlos sau Andrey!

 

Dica, Neaga, Badea, Iacob... cand o sa fie toti apti nici Zaharia nu o sa mai aiba loc... ca sa nu mai zicem de Surdu...

Virgil23.08.2007 06:05

Cineva de pe aici e in urma cu "politica". Gurita nu a apucat sa joace niciun meci oficial pentru Steaua pentru ca a fost imprumutat (cica) Buzaului, iar Gigel, bietul de el, s-a transferat definitiv. La U Cluj parca.

 

Ar mai fi trei. Luca si Matei.

axl2323.08.2007 14:57

Mi-a placut graba copilareasca cu care Romeo a imbracat tricoul Stelei la prezentare.

wolfi24.08.2007 01:12

Bine ai venit Romica... sper sa fi al 2-lea golgheter al echipei, dupa Dica! :D

Wally24.08.2007 07:35

@wolfi

Al treilea. Dupa Dica si Badea! :tongue:

Dani200527.08.2007 16:19

Romeo Surdu parca putea juca si mijlocas... oricum ii urez bun-venit!

elmagnifico07.09.2007 23:10

Eu zic ca e un transfer reusit... + ca are doar 23 de ani, chiar daca nu prinde loc de titular din prima, are timp sa se impuna!

Wally17.09.2007 12:32

N-a aratat nimic pana acum in cele 2 meciuri pe care le-a jucat...

strezahuzum19.09.2007 09:36

Pentru ce mama dracului l-am adus si pe Surdu asta? Serios vorbind.

 

Joaca practic pe acelasi post cu Neaga, si daca n-ar avea numere diferite pe tricou, nici nu-mi dadeam seama ca-s doi jucatori diferiti. La fel de habauci, alergand fara scop si fara rost, dribling lipsa, viteza nici prea prea nici foarte foarte. Ce stie baiatul asta sa faca si nu stiau ceilalti din lot?

mariushca21.09.2007 14:10

Frumoasa poza... forzateaua

MALDINI_STEAUA21.09.2007 18:33

Sincer nu a prea spart gura targului la Praga, dar am incredere in el, sper sa-si revina! Cine stie, poate cu un gol in poarta celor din Arad!

borcescu_coposan24.09.2007 07:57

Incercarea lui Becali de a da lumii un fotbalist bun... cum a facut Dinamo... au dat un mut... Steaua vrea sa dea un surd... maine poimaine, un schiop sau un orb o sa plece de la Rapid!

«1235»