Salut Soldatino. Asteptam cu interes reactia ta la imprastierea balegarului de aseara.
Stau acum si ma gandesc ce a fost in capul nostru atatia ani. Au fost umilite toate simbolurile steliste pe care Becali le-a gasit in curtea clubului sau, cum bine ai spus, pe care le-a adus penru a-si cosmetiza imaginea. Am fost umiliti si noi, suporterii, mai mult sau mai putin apropiati echipei.
Au fost umiliti jucatori care ba erau genii, ba comunisti(ca o gluma, daca mai e loc, Dica e fruntas aici).
Antrenorii reprezinta un capitol aparte: prin natura lucrurilor, ei su
t cei care
interactioneaza cu patronul mai mult decat toata echipa tehnica.
Si de la un antrenor la altul, presiune
asupra acestora a fost mai mare si respectul
mai mic. De la Piturca, in vremea caruia Becali nu intra nici in vestiar, s-a ajuns ca Olaroiu sa isi justifice alegerile si tactica!! In era Hagi normal ca patronul a
suferit un soc, pentru ca Gica a lucra
pe la Steaua, Galatasaray, Real Madrid si Barca
cu ceva OAMENI, asa ca era exclus sa isi insuseasca relatiile interpersonale de la Girueta si Progresul Bucuresti.
Zenga a fost adus la insistentele lui MM(care ne-a facut dusmani cu toata lumea, dar a si muncit). Gigi stia despre Zenga doar ca are cercel in ureche. Asa ca l-a incurajat din prima: "Bai baiatule, io nici nu-ti fac contract, daca ai rezultate ramai, daca nu pleci imediat." In schimb, Protasov si-a tras un contract beton, si la prima ocazie a plecat din Ghencea cum pleaca un angajat de la un sef nenorocit, de la stat, la o firma privata care-ti da abonament la piscina Lido.
Dupa toate aceste episoade, ce antrenor sa mai vina la Steaua? Nici macar nu-si poate face treaba aici. Daca povestea cu Radoi-caine de paza in vestiar e adevarata,
iata si cauza pentru care jucatorii nu mai ajung la Steaua neconditionat.
Si daca Hagi va avea puterea sa ramana imun la tot balegarul aruncat de patron, oare ce gandesc jucatorii!? Ei de partea cui sa fie acum? A lui Hagi, care poate fi expulzat la orice toana a lui Becali, sau de partea patronului, care daca vrea nu-i mai plateste, ii trimite la Buzau sau pune echipa de wu-shu sa le trimita bezele cu piciorul?
Probabil ca sunt confuzi, duplicitari, numai de conflicte cu Becali nu le arde si vor liniste cat mai curand.
PS Gandeste cineva de pe acest forum ca avem "echipa"!? Daca da as fi curios cum arata in viziunea lor 1ul unsprezece.
Nu de alta, dar ca sa faci performanta iti mai trebuie si jucatori de valoare
iar la Steaua, chiar daca ar fi tot lotul valid, cred ca ar fi loc de mai b
ne