eu dak as fi in locul lui Hagi nu l-as mai baga deloc pe Radoi in meciul cu Pandurii.
si dak nici acum nu ne unim impotriva acestui cioban ne meritam soarta.
RESPECT Hagi.
eu dak as fi in locul lui Hagi nu l-as mai baga deloc pe Radoi in meciul cu Pandurii.
si dak nici acum nu ne unim impotriva acestui cioban ne meritam soarta.
RESPECT Hagi.
Dupa ce am vazut aseara pe Sport.RO e clar un lucru. Gigi face "scandalul" asta doar ca sa-si faca publicitate. Totul se putea rezolva cu o discutie. Nu era nevoie ca Steaua sa-si spele rufele in public.
Daca nu i-a convenit ca l-a bagat pe Bostina la meciul cu Ceahlaul putea sa-i spuna la pauza sa-l schimbe, nu era chiar asa de greu. La fel si cu CFR, statea pana la final si il suna pe Hagi si il intreba de ce nu l-a pus pe Mirel fundas, desi i-a promis asta. Dar cum Gigi e dintr-o bucata, ii sare tandara imediat, nu stie sa se calmeze si sa ia decizia corecta!
PS: Ideea unora de a strange bani si de a cumpara Steaua a picat aseara, cand Gigi a declarat ca Steaua nu are pret si nu e de vanzare.... :sad2: Deci e clar, Steaua va ramane mostenirea familiei Becali .... din pacate ![]()
![]()
Oricum ar fi ALA nu are nicio scuza pentru ce a facut. Nici mie nu-mi place cum jucam, probabil ca nici voua, dar de aici si pana al- umili pe Hagi este cale lunga. Inca de la numirea lui Hagi ca antrenor am scris pe acest forum ca nu-l putem judeca pana cand nu-l vedem la treaba si ca aceasta este ultima lui sansa ca antrenor. Din pacate Hagi nu a fost lasat sa antreneze si la ora asta, cel putin eu, nu-mi pot da seama cat de antrenor este. In conditiile date (vezi scandalul provocat) pentru oricie ar fi foarte greu sa demonstreze ceva. Sincer la ora asta ma gandesc serios la posibilitatea ca mai multi jucatori sa-l lucreze pe Hagi, situatie in care nu vom sti niciodata daca el este un antrenor prost sau lucrat.
Apoi, ce a facut ALA nu are nicio logica. Pai, daca Hagi face echipa dupa sfaturile ALUIA si echipa va merge prost mai poate spune cineva ceva despre competenta antrenorului?
Atat ALA cat si o parte dintre dvs. ridicati in slavi lotul pe care il are Steaua uitand ca de fapt la ora asta avem un lot MEDIOCRU, uitand deasemenea, ca Hagi atragea atentia ca daca la echipa nu vor veni un mijlocas si un atacant de valoare o sa avem parte de surprize neplacute. Ce s-a intamplat de la acea declaratie? Afost adus Zaharia, o "valoare" care a orbecait pana la 28 de ani prin diviziile B si C si (mai mult din gresala) Plesan, dar numai dupa ce incepuse campionatul. Pentru ca ne dorim enorm sa avem o echipa extraordinara ne iluzionam sau ne mintim si gasim tot felul de calitati la niste jucatori cel mult mediocri (vezi Croitoru, Cristocea, Zaharia, Nicolita, Iacob si lista ar putea continua). Va place sau nu, asta-i adevarul! Analizati la rece toate achizitiile facute (cu foarte multi bani) si spuneti-mi si mie daca aceasta campanie a fost una de succes.
Trecand insa la subiect nu pot sa nu remarc ca atacul este unul premeditat si concertat. Nu suntem in fata unei iesiri nervoase de moment, nu suntem in situatia in care nervii au luat (a cata oara?) locul ratiunii acestui jalnic personaj. Cine a urmarit aseara emisiunea de pe spotr.ro isi va da seama despre ce vorbesc. In opinia mea, atacul de aseara a fost mai dur decat cel de dupa meci, ceea ce imi intareste convingerea ca nu se va opri aici.
In alta ordine de ideei, sunt de acord cu cei care spun ca cel care baga bani are dreptul sa vorbeasca, sa critice, sa-si dea cu parerea. Nu aici este problema, nu pentru asta este injurat si desconsiderat individul, ci pentru modul in care a facut-o! nici tot aurul din lume nu-ti da dreptul sa calci in picioare, sa desconsideri si sa umilesti un om indiferent ca se numeste Hagi sau altcumva, indiferent de ce a reusit sau nu acesta in viata! Pentru ce a facut ASTA nu are nicio scuza si nicio circumstanta atenuanta. SA FIE CLAR!!!
Mirel le-a zis celorlalti jucatori ca Lacatus e genul de antrenor care ii ia tare,asa ca s-a abandonat varianta asta ca dupa cum stim,jucatorii romani sunt moi,din toate punctele de vedere.
Pai asta-i miezul problemei. Jucatorii romani sunt moi si slabi psihic. Si sunt genul "smecheras manelist de cartier". Exceptiile intaresc regula. Vedeti voi printre jucatorii actuali ai Stelei vreunul asemanator cu un Hagi, Sabau, Dan Petrescu, Lacatus, Gh Popescu? Ma rog, chiar si Lacatus si Hagi aveau unele probleme de disciplina, dar erau niste adevarati profesionisti.
Acum ce vedem? Niste mironosite plangacioase care dau cu ciocul pe la patron cum ca nu inteleg indicatiile antrenorului si care vor si bani si performanta si Liga Campionilor, dar daca e posibil fara vreun efort deosebit. Daca s-ar putea sa se antreneze prin baruri ar fi perfect. Apoi sa dea o tabla in timp ce asculta manele si gata, ajung direct in grupele Ligii Campionilor.
articolul initial e bine scris ca stilistica, dar imi pare mult prea apocaliptic din pacte nu contribuie decat la inflamarea spiritelor si majoritatea posturilor ulterioare o dovedesc: pare ca s-a pornit un bulgare de ura, care alimentata si de media ne indreapta spre un conflict ce va afecta numai Steaua.
pana la urma ce s-a intamplat: o iesire dura, corect spus necontrolata, din partea patronului la adresa antrenorului, dupa meciuri fara victorie. aici e probabvil una din marile nemultumiri ale lui Becali: se astepta, ca toti de altfel, sa triumfam in belarus si sa castigam la Cluj. daca ar fi invins probabil ca Hagi statea linistit acum, dar asta e soarta oricarui antrenor la echipele cu nume: sa lucreze mereu sub presiune si sa castige peste tot! in fotbalul de azi nu mai exista intelegere, pentru. ca nu mai exista timp!
cred ca Hagi nu este o victima. Gigi Becali este o personalitate dura, as zice mocaneasca, un om simplu care judeca doar in alb si negru! "oaie" nu se preface si nu joaca teatru: acum e calm si vorbeste de Dumnezeu, e gata sa ajute pe cei in nevoie, peste o ora tipa si urla ca un descreierat si poate darama tot ce a construit bun pana atunci! pare a fi incapabil in a gasi un drum de mijloc! acesta e omul si e dificil sa se schimbe prea curand!
dar Hagi stia toate aceste lucruri, iar el, ca machidon, are multe din calitatile / cusururile sefului sau de azi! Gica nu este o floare dulce si suava pe care "oaie" o distruge nemilos. el are un salariu foarte mare si nu face nimic gratis pentru Steaua. daca vrea sa fie antrenor mare, trebuie sa invinga: mereu si in orice conditii! cum si Hagi i-a servit multe lovituri lui Becali (vezi refuzul de a prelua Steaua acum doi ani) e normal sa si primeasca, atunci cand echipa nu castiga! Gica a fost Rege pe teren. acum pe banca este inca doar o promisiune, asa ca va incasa in continuare "polemici" atunci cand echipa scartaie. cand primesti 400,000 net, fara prime, nu prea merge sa faci apel la rabdare si intelegere si mai trebuie sa suporti uneori si comentariile patronale.
cat despre vestiar, asta e problema lui Hagi, nu a lui Radoi sau a altor jucatori. nu Mirel, care trebuie spus ca e un simbol pentru echipa de azi a Stelei, un jucator care si-a rupt picioarele jucand pentru Steaua (vad ca de asta nu vorbeste nimeni acum cand va intreceti in a-l acuza si injura fara masura) e vinovat, ci antrenorul (indiferent cum se numeste acesta). daca Hagi nu comunica cu jucatorii exponentiali (Radoi, Dica, Neaga, Goiam Marin - mai nou vezi si gestul la adresa lui Zaharia), el e cel care trebuie sa se intrebe DE CE ?! daca nu comunici cu jucatorii exponentiali sfarsesti intotdeauna rau! si asta indiferent de patron, caci nimeni nu se desparte in grup de cei care joaca. iar Regele, care a schimbat si el multi antrenori, ar trebui sa fie constient de acest lucru.
si ca sa inchei: observ ca nu vorbeste nimeni de substanta solicitarii lui Becali ref. Radoi fundas central?! cum observ ca nu discuta nimeni nici de conditiile transferului lui Rada la Steaua (jucator detinut in coproprietate - 50% - cu cumnatu' Popescu). de aici pare a veni principala sursa de nemultumire a patronului. daca Radoi joaca fundas central, Rada sare din schema! daca Rada nu joaca titular atunci este greu sa-i creasca cota de piata! atunci si vanzarea lui merge mai greu!
Daca te pune maine oierul sa stergi wc ecologice din stadion cu limba?
ca un angajat la stapan ce esti in 5 minute ai termina treaba ca deh trebuie sa il respecti pe banii lui
Daca te pune maine oierul sa stergi wc ecologice din stadion cu limba?ca un angajat la stapan ce esti in 5 minute ai termina treaba ca deh trebuie sa il respecti pe banii lui
un exagerare simplista si copilaresca! data probabil de cineva care inca nu s-a obisnuit cu munca in servici!
Hagi este angajat sa castige fiecare meci! adica sa performeze la maxim! cand nu se intampla asa va avea probleme. e valabil pentru orice antrenor!
daca e sa discutam de meciul de la Cluj, cred ca eliminarea lui Goian poate functiona doar ca o scuza perfecta! ne putem amagi ca gazdele au jucat dur, ca am fost in 10, dar faptic Steaua trebuia sa castige in fata unei echipe mediocre, care in afara de elan nu a aratat nimic altceva. dn pacate noi nu prea am reusit sa ne apropiem de poarta CFR-ului, practicand un joc vara anvergura! ca si la borisov de altfel, unde desi am "castigat" un punct norocos, dar am parut o echipa "mica". sunt adversari (de genul bate sau CFR) pe care trebuie sa-i invingi mai ales prin asezare, dar aici intervine "meseria" antrenorului! e una dintre problemele de azi ale Stelei!
un exagerare simplista si copilaresca! data probabil de cineva care inca nu s-a obisnuit cu munca in servici!
Hagi este angajat sa castige fiecare meci! adica sa performeze la maxim! cand nu se intampla asa va avea probleme. e valabil pentru orice antrenor!
daca e sa discutam de meciul de la Cluj, cred ca eliminarea lui Goian poate functiona doar ca o scuza perfecta! ne putem amagi ca gazdele au jucat dur, ca am fost in 10, dar faptic Steaua trebuia sa castige in fata unei echipe mediocre, care in afara de elan nu a aratat nimic altceva. dn pacate noi nu prea am reusit sa ne apropiem de poarta CFR-ului, practicand un joc vara anvergura! ca si la borisov de altfel, unde desi am "castigat" un punct norocos, dar am parut o echipa "mica". sunt adversari (de genul bate sau CFR) pe care trebuie sa-i invingi mai ales prin asezare, dar aici intervine "meseria" antrenorului! e una dintre problemele de azi ale Stelei!
Cred ca cei mai multi de aici sunt la fel de nemultumiti ca si tine de jocul echipei. Cel putin eu nu-mi amintesc ca cineva sa fi ludat jocul practicat pana acum. Problema este daca nu cumva lucrurile puteau fi reglate fara un scandal de proportiile astea. Discutiile sunt mai mult despre maniera in care s-a actionat, despre faptul ca Hagi (si nici altcineva) nu merita un asemenea tratament. Nu era mai simplu sa-l cheme la el, sa-i spuna (chiar urland) ce are pe suflet si sa-l dea afara? Dar ALA nu a avut CURAJUL sa faca acest lucru! A procedat asa pentru a crea o polemica, pentru. a-si creea un alibi sau sperand ca Hagi va demisiona pur si simplu. Cand a vazut ca Hagi nu vrea (inca?) sa plece a dat fuguta la sport.ro si printre o gramada de justificari a continuat sa-l atace si mai si!
Asta-i problema, cel putin din punctul meu de vedere!
Cred ca cei mai multi de aici sunt la fel de nemultumiti ca si tine de jocul echipei. Cel putin eu nu-mi amintesc ca cineva sa fi ludat jocul practicat pana acum. Problema este daca nu cumva lucrurile puteau fi reglate fara un scandal de proportiile astea. Discutiile sunt mai mult despre maniera in care s-a actionat, despre faptul ca Hagi (si nici altcineva) nu merita un asemenea tratament. Nu era mai simplu sa-l cheme la el, sa-i spuna (chiar urland) ce are pe suflet si sa-l dea afara? Dar ALA nu a avut CURAJUL sa faca acest lucru! A procedat asa pentru a crea o polemica, pentru. a-si creea un alibi sau sperand ca Hagi va demisiona pur si simplu. Cand a vazut ca Hagi nu vrea (inca?) sa plece a dat fuguta la sport.ro si printre o gramada de justificari a continuat sa-l atace si mai si!Asta-i problema, cel putin din punctul meu de vedere!
cum de nu intelegeti ca Becali nu are nevoie de nici o justificare?! daca vrea sa-l dea afara pe Hagi il da si gata! putin ii pasa lui de polemicile create in jurul cazului. dar stati linistit ca Regele nu e inca gol. dar nu mai are voie sa piarda in meciuri cheie! la Steaua rezisti numai daca esti primul!
am mai spus-o: si eu cred ca iesirile nervoase in public ale lui Gigi sunt mari greseli. din pacate asta e omul: cu bune si rele! oricum cred ca s-a convins toata lumea ca nu se preface! e un nebun!
Bune nu are, asa ca il luam numai cu rele.
cum de nu intelegeti ca Becali nu are nevoie de nici o justificare?! daca vrea sa-l dea afara pe Hagi il da si gata! putin ii pasa lui de polemicile create in jurul cazului. dar stati linistit ca Regele nu e inca gol. dar nu mai are voie sa piarda in meciuri cheie! la Steaua rezisti numai daca esti primul!
Nu sunt de acord cu tine absolut deloc! Are nevoie de ditamai justificarea! Uiti ca la mijloc este imaginea lui de "om corect, bun, etc. etc." lucru de care-i pasa cel mai mult! si la mijloc mai este si nu nume, un nume greu de tot - Hagi, nasul Hagi... Ei?
Sa vedem ce spune si Hagi in conferinta de presa de astazi.
Becali este un om care vrea sa castige tot timpul, sa fie mereu primul si aplica principiul acesta si-n cazul Stelei! daca apar rateuri, n-are tata, n-are mama! este perfect adaptat pentru vremurile acestea dure!
In vremurile astea dure, se cere responzabilizarea specialistilor, nu impunerea ideilor unor analfabeti, de meserie vanzator de terenuri. Faci niste confuzii grave, la fel ca protejatul tau becalian. Daca nu merge motorul de la avion, il dai afara pe cel responsabil si il pui pe altul, nu te apuci sa-ti bagi nasul, sa-l reglezi cu ciocanul, eventual, cand tu nu ai habar de problema.
Daca nu merge motorul de la avion, il dai afara pe cel responsabil si il pui pe altul, nu te apuci sa-ti bagi nasul, sa-l reglezi cu ciocanul, eventual, cand tu nu ai habar de problema.
Ba da van chiar tu te apuci de reparat pentru ca aia e prosti, de aia nu merge avionul, plus ca inainte de asta trebuie sa te rogi, sa faci 40 cruci, 2 biserici, 20 de sate. Si nu te apuci cu ciocanu si cu levierul si ala nu e avion ci e maibac.
Cam aici ajungi atunci cand un lucru nu il faci cu capul ci cu "feelingul" ca asa simti tu ca trebuie facut.
In vremurile astea dure, se cere responzabilizarea specialistilor, nu impunerea ideilor unor analfabeti, de meserie vanzator de terenuri. Faci niste confuzii grave, la fel ca protejatul tau becalian. Daca nu merge motorul de la avion, il dai afara pe cel responsabil si il pui pe altul, nu te apuci sa-ti bagi nasul, sa-l reglezi cu ciocanul, eventual, cand tu nu ai habar de problema.
vezi ca ai uitat o alta varianta posibila: iti cumperi un alt avion! asta daca ai bani! omu' asculta-ma ca ma pricep: specialisti gasesti peste tot, cantitatea de bani disponibila este insa limitata! vanzatorul de terenuri a ajuns patron la Steaua din cauza banilor, nu pentru ca ar fi avut vreo anumita specializare! si afirmatia este valabila si-n cazul lui Abramovici, Berlusconi sau Moratti.
in fotbal ai bani existi! daca nu ai, pa! cat despre specialisti, uite la cuper, probabil unul din cei mai mari specialisti in fotbal, cum a stat un an si jumatate complet pe bara si apoi doi ani a antrenat Mallorca o echipa de retrogradare in Spania. daca nu te vrea unul cu bani, ramai necunoscut!
cum de nu intelegeti ca Becali nu are nevoie de nici o justificare?! daca vrea sa-l dea afara pe Hagi il da si gata! putin ii pasa lui de polemicile create in jurul cazului.
Gresita total aceasta afirmatie. Pe langa faptul ca isi pune toata lumea in cap daca il da afara pe Hagi pentru ca nu i-a fost "sluga credincioasa", mai e si o problema financiara la mijloc. Daca Oaia il demite fara a-i da sansa sa-si indeplineasca obiectivele, tre sa plateasca clauze sanatoase. In schimb, daca Hagi isi da demisia, Oaia nu mai scoate nici un leu din buzunar.
Intr-adevar, Steaua nu joaca ce ar trebui. Cu totii vedem lucrul asta. Dar e vorba de 4 etape, de 6 meciuri in total, cu o echipa care fatza de cea de anul trecut mai are doar 4 titulari. In rest sunt doar nume noi. Si chiar asa, cu o echipa mediocra, si cu un joc neconvingator, Steaua sta bine in clasament, si are sanse reale sa se califice in CL. Deci e pe drumul bun. Inca nu e nimic pierdut. Atunci, de ce sa faci troaca de porci antrenorul? De ce sa o faci in public? De ce sa umilesti in halul asta? Ce scuza poate avea Oaia pentru o asemena atitudine? Si cum sa mai poata un antrenor sa lucreze cu un astfel de om?
Hagi e oricum pus la zid, si fie ca-si da demisia, fie ca e demis, acelasi lucru il pierde. Dar macar poate sa isi pastreze demnitatea. Sa faca echipa asa cum stie el mai bine, sa nu slugareasca, sa nu devina carpa. Daca va juca cum va sti el si nu va avea rezultate, atunci inseamna ca nu e un antrenor de nivelul Stelei, si ca trebuie sa inceapa de jos. Va fi criticat din punct de vedere profesional, si macar isi va vedea nivelul. Daca va avea rezultate, atunci va demonstra ca este intr-adevar acolo unde speram cu totii sa ajunga, si ne vom scoate palaria in fatza lui. Dar in orice caz, macar va avea constiinta impacata ca a jucat dupa propria gandire, dupa propriile calitati de antrenor, dupa propria valoare, si va avea linistea sufleteasca ca n-a fost lingaul acestui NIMENI care crede ca banii ii dau dreptul sa calce in picioare istoria si ratiunea.
vezi ca ai uitat o alta varianta posibila: iti cumperi un alt avion! asta daca ai bani! omu' asculta-ma ca ma pricep: specialisti gasesti peste tot, cantitatea de bani disponibila este insa limitata! vanzatorul de terenuri a ajuns patron la Steaua din cauza banilor, nu pentru ca ar fi avut vreo anumita specializare! si afirmatia este valabila si-n cazul lui Abramovici, Berlusconi sau Moratti.
in fotbal ai bani existi! daca nu ai, pa! cat despre specialisti, uite la cuper, probabil unul din cei mai mari specialisti in fotbal, cum a stat un an si jumatate complet pe bara si apoi doi ani a antrenat Mallorca o echipa de retrogradare in Spania. daca nu te vrea unul cu bani, ramai necunoscut!
Si ce naiba vrei sa inteleg eu de aici? Asta sa i-o spui lui Hagi, "ca specialisti sunt multi, iar bani putini", nu vad ce incerci sa ma convingi cu afirmatiile astea. Din nou, incoerent.
am citit comentariile si am ramas masca..se pare ca in dorinta voastra de a-l huidui pe Becali tot ce nu-i convine lui incepeti sa sprijiniti voi...Hagi nu e pe nici un drum bun oricat de mult vreti sa va amagiti cu gandul asta...
mie imi vine sa plang la toate meciurile pe care le vad mai nou cu Steaua, ma plictisesc si ma enervez rau de tot si doar aceasta mare dragoste pe care o port echipei ma mai tine in fata TV-ului...
m-am saturat sa vad Steaua in suferinta si practicand un joc debusolat...am citit intr-un articol ca Radoi s-ar fi plans unor apropiati ca nu stiu cum sa mai joace, joaca din amintiri ce i-a invatat Zenga , Protasov si Oli...poate ca asta ar fii o explicatie...
nu cred ca degeaba s-au dus la Becali baietii astia, daca ar fi fost vorba doar de Radoi as fii zis ca-i intrigant dar sunt si ceilalti iar Dica , Goian,si Petre Marin mie mi se par niste oameni decenti nu ca ar fi vrut sa-i bage strambe lui Hagi...
se face atatta tam-tam pentru. ca antrenor e Hagi, pentru. ca daca echipa ar fi fost antrenata de altul si ar fii jucat asa de prost acum nu i-ati mai fi luat apararea...
ce nu-mi place la unii dintre voi e ca ura fata de Becali va orbeste si va face sa nu vedeti clar unele lucruri.;..cu toti ( sau aproape toti )il uram pe Becali si toti ii condamnam maniera de a rezolva lucrurile dar daca toti iubim Steaua tb. sa vedem ce se poate face pentru. ca atunci cand suntem pe stadion sau la TV sa ne incante jocul ei si sa nu mai stam cu emotii in fata oricarei echipe din campionat ;
Salutare. Omule, tu nu intelegi ca d-l Becali s-a suparat pe Gica nu pe joc si rezultate ci pe faptul ca nu-i este supus?
@ Soldatino: noi toti am inteles asta, dar lipsa de incredere a lui Becali in Hagi izvoraste si din plangerile jucatorilor, ceea ce mi se pare chiar mai grav!
Deja a depasit orice urma de bun simt! Este o mizerie si jigneste pe oricine care reprezinta Steaua! Ce e ma rau este ca si jucatorii lui preferati il ajuta in idioteniile lui de frica simbolurilor noastre! Nu mai trebuie facuta pace sub nici o forma cu aceasta caricatura de oier!
hai sa protestam intr-un fel!
M-am saturat ca numele de Gigi Becali sa fie asociat clubului Steaua. 1)Un patron adevarat nu face declaratii pripite, nedigerate bine, de dragul de a le spune. Nu poti sa zici tot ce-ti vine in cap. Trebuie sa te gandesti la consecinte. Problemele pe care le avea cu Hagi, trebuia sa i le spuna in particular fata in fata. Nu a avut demnitate si curaj ca sa faca asa ceva pentru ca stia ca raspunsul o sa fie pe masura, cred eu chiar mai puternic. 2)Gigi isi face reclama politica pe seama Stelei. L-am vazut pe Flux TV din intamplare la un interviu. A recunoscut ca a cumparat clubul pentru ca are cei mai multi suporteri din Romania si ca astfel ar putea sa devina presedinte de tara. 3) Vrea sa-si faca o echipa numai de romani. Nu lucrul asta m-a deranjat ci ca si-a batut joc de jucatorii straini ai Stelei. Am inteles, n-au confirmat, dar nu poti sa-ti bati joc de ei mai ales ca vrei sa ajungi presedintele Romaniei. Iti strici relatiile cu occidentul. Oricum putini jucatori valorosi straini vor sa vina la noi, daca ne purtam urat si cu cei pe care ii avem ne inchidem poarta definitiv. Pe Elton l-a vandut pe o suma de nimic. Pe Andrey l-a trimis la echipa a doua. Lui Carlos i-a rexiliat contractul, dar stiti la ce echipa a ajuns? S-a intors la Boavista si a jucat titular!!! Nu a primit gol in prima etapa din Portugalia. Nici cu Emegara nu mi-e prea clar cum e treaba... chestia ca e bolnav de inima mi se pare o minciuna gogonata, un motiv ca sa scape de el. In concluzie fratilor trebuie facut ceva. Nu putem sta cu mainile in san. Sunt sigur ca exista multi alti oameni de afacere care ar vrea sa investeasca in echipa si care nu sunt ca Gigi Becali.
fularsteau2
Eu vreau sa sustin declaratia lui Balint,care spune exact ce simt si eu si zicea ceva de genu:.."partea proasta este ca Becali a inceput sa creada ca el chiar stie fotbal.."
@Victor
excelent comentariul!
BKL delireaza
Presa danseaza
Prostii il voteaza
Romania emigreaza.
Traiasca OAIA noul simbol al Republicii Becaliene Romania.
In genunchi pentru victorie,
Vai de cei fara memorie.
Iata ce declara un tanar simpatizant : Vreau sa imi schimb numele in Becali, idolul tineretii mele, parintele natiunii romane, fiul cel mai inzestrat al poporului care ne va duce pe cele mai inalte culmi ale propasirii materiale si spirituale. Undeva in fata pe un banner mare se poate citi : Campania OAIA pentru toti s-a lansat, prioritate avand cei care au IQ de oaie bineinteles.
P.S.
Tot ce s-a scris mai sus este un pamflet sau nici macar atat. Nu trebuie luat in serios, altfel exista un pericol serios de overheat la circuitele neuronale.