FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Poli Iasi 1 - 0

«15678918»
r.ochirosii11.08.2007 20:28
Momentan e minutul 25 si nu am avut parte decat de o reluare la bara iesenilor. De comentariu nu mai vorbesc, sunt prea multe aberatii. Antena1 e al doilea post de televiziune dupa Primatv care nu pot sa ofere un meci si un comentariu normal.

La meciul cu Zaglebie transmis de Prima TV eu unu am pus TV pe MUTE :D! Nu mai puteam suporta porcariile spuse de acei amatori de comentatori !!

Pro TV & Kanal D Rullez ! :)fular-campionii

ANTIgigi11.08.2007 20:29
nici Neaga n-a fost o solutie vreo 2 ani de zile pana s-a ridicat in picioare.ca mai apoi sa plangeti acu 1 an jumate dupa el cand l-a dat ciobanu in forma maxima pe 1 milion. eu zic sa nu ne grabim cu caracterizarile, cum deja vad ca s-a uitat din cate meciuri ne-a scos din rahat DECARUL . multi care scrieti pe aici aveti mentalitate de pusti , nu puteti sau nu vreti sa fiti obiectivi. pasiunea e una , ratiunea e alta . si mai ales nu mai jigniti gratuit , adica ceva in genul comentatorilor la meciurile Stelei. in seara asta, parerea mea toti cei 14 jucatorii au ''transpirat '' pentru echipa , pentru noi.unul a putut mai mult...altul mai putin. important este ca am vazut DORINTA. reflectati putin.

Apropos de Zaharia....ai observat banuiesc faza in care a scapat singru cu portarul...in ce hal fugea cu mingea la picior...desi avea 3-4 m in fata fundasului, acesta l-a ajuns in maxim 10 m. Atunci da-mi voie sa spun ca are unele lacune, lacune care nu au voie sa i lipseasca unui atacant. Daca ar fi sa aleg intre el si Gurita, l-as fi ales pe al doilea, desi e mai in varsta cu 5 ani.

dica 10011.08.2007 20:30
Plusuri:Bicfalvi,Plesan,Zapata,Nicolita,Rada poate chiar badoi,nesu.

Minusuri:Dica,Neaga,Radoi,Lovin-OV.Petre(pentru a cata oara),Croitoru,Zaharia.

 

dupa parerea mea jucatorii meciului:bicfalvi(gol),Plesan(omniprezent-recuperare,constructie),Zapata(siguranta)

 

Tu ai vazut alt meci,cred.Cum darq nesu si badoi la plusuri,astia au jucat ca draqu de prost.Si Radoi la mijloc.Esti depasit rau frate.Daca Badoi a jucat mai bine ca si Croitoru,offf,off.

zamainmenu11.08.2007 20:30
In ultimele minute Steaua era doar o simpla echipa de fotbal, jucatorii de la mijloc si atacantii se loveau unii de altii, nimeni nu mai stia care si unde joaca, niciunul nu mai stia unde ii este locul. Doar 2 lucuri bune pot fi spuse dupa acest meci.... cele 3 puncte si jocul pozitiv al lui Plesan si Bicfalvi....si atat! La puncte negative....sunt destule....sper sa se remedieze....

Timpul le va rezolva pe toate...

Subscriu. Miscarea aia browniana de la mijlocul terenului, mi-a amintit de agitatia din returul cu Middlesbrough.

Precipitarea nu este proprie unei echipe mari, cu pretentii. O echipa demna de grupele CL isi pastreaza calmul, isi joaca partitura tactica pana la sfarsitul meciului, fiecare jucator isi pasteraza locul in teren, lucruri care nu s-au intamplat cu Steaua asta seara.

Nu aratam deloc ca o echipa dispusa sa patrunda in grupele CL si mai mult sa prinda macar locul 3, necesar continuarii luptei in primavara europeana.

Cel mai bun exemplu - ca afara-i vopsit gardul si inauntru e leopardul (ca suntem un brand care se vinde iar popularitatea Stelei este mult peste valoarea ei reala!) - este Dica, care si-a aratat limitele mentale in primul rand. Nu va ajunge niciodata la o echipa de top a Europei din cauza acestei lehamite aratata in joc, indiferent de adversar. Sa joci asa infect un meci intreg, presupune intai de toate un mental balcanic, dambovitean, incapabil de daruire si Constanta in joc pe termen lung. Rusinos meci pentru Dica si nu are scuze. Prefer personalitatea unui Bicfalvi - se vede ca are si alt sange in el, diferit de cel balcanic.

danimarcu11.08.2007 20:30
Nesulleeeeee! Frate i l simpatizes pe baiatul asta da si sapa groapa singur!!! Offf. Ce vina are un antrenor cand gresesc ultima pasa, Dica astazi nu stiu ce a avut, si vorbim de Dica nu de atletul nostru. Altul acum catva secunde, Croitoru si inca o centrare de a lui Nicolita care acum a prins un voleu. In sfarsit cu o floare din partea atletului nu se face primavara e ca si cum am afirma ca sistemul de invatamant in Romania e cel mai bun din lume deoarece avem un olimpic bun la matematica.

 

Stelistilor mai mult respect pentru un om care v a facut sa iesiti in strada sau poate pe tatii vostri. Echipa nu joaca cum am vrea toti dar eu unul nu mi permit sa l fac albie de porci pe Hagi. Una e sa i critici jocul si una e sa faci afirmatii de doi lei la adresa lui. Sunteti de toata jena astia care aruncati cu vorbe grele in Hagi.

 

E destul ca arunca altii cu vorbe in grele in el doar ca cica ei is caini sau ce or mai fi ei, dar inainte de toate sunt romani si Gica Hagi, jucatorul, ne a facut mandri sa fim romani. Mi a fost dat sa traiesc si eu momente cand spui ca esti din Romania si primul cuvant al celui din fata ta sa fie Gica Hagi. daca nici noi stelistii nu avem rambdare cu el cine sa aiba fratilor?????

 

Da, echipa nu joaca cum am vrea sa joace dar inca suntem in faza de transformare; desi am si eu nemultumirile mele nu am cum sa zic in momentul asta: Hagi e varza ca antrenor, Hagi nu stie sa vorbeasca si de asta echipa nu jaoca, Hagi nu are fata de antrenor, Hagi nu o sa fie niciodata antrenor; etc. ca sa nu reproduc alte enormitati care pe mine ma las reci. Oamenii astia care fac asemenea declaratii ori nu au nimic in capul ala ori nici nu stiu la ce sa ma gandesc. Repet, inainte de a fi Hagi, antrenorul Stelei, e Hagi cel care ne a facut mandri sa fim romani. Ce neam de idioti am ajuns, off Doamne!!!!

 

E o diferenta uriasa dintre critica antrenorul Hagi, o critica constructiva, cu argumente clare si improscarea cu noroi a antrenorului Hagi. Plus o analiza a antrenorului Hagi dupa 4 meciuri, acum 5, si toate castigate, in urma carei sa se concluzioneze ca Hagi e praf si ca nu are nici un viitor in cariera de antrenor e pur si simplu aberanta. Dar asa suntem noi romanii, in loc sa sprijin pe cei ce vor sa faca ceva, ne palce sa l vedem darmat, infrant. Cum bine spune Zale "prea des ne dam fratilor coate".

 

Daca nu l sustinem nici pe Hagi din tot sufletul atunci cine????????????? Pana la proba contrarie trebuie sa l sprijin din tot sufletul. Si cred ca in conditii normale, jucatori valizi, legarea relatiilor de joc, acomodarea la noul sistem, unul bazat pe viteza (au fost multe faze cu Hagi surprins cerand viteza in joc ).

 

Fratilor cineva incearca sa reconstruiasca Steaua iar acest cineva nu e un oarecare, e Gica Hagi, culmea un pus sange ros albastru. Inceputul e cam timid si drumul e lung dar numai uniti echipa asta poate redeveni ce a fost odata, echipa spectacol, echipa vitezistilor, echipa care juca altceva, acel altceva care ne a vrajit pe toti suporterii Stelei din era Lacatus si cea a anilor 80!!! Suporterii venici cu barca, adusi de stilul tacticizat, nu or sa inteleaga niciodata ca Steaua e altceva, nu numai rezultat. Momentan Gica isi construieste temelia, fara una solida nici o casa nu sta in picioare. Numai din momentul in care "casa o sa stea in picoare" iar noi o sa jucam tot la rezultat o sa aveti dreptul sa l comparati cu Olaroiu, pana atunci sprijiniti si voi renasterea unei mari echipe!!!

 

Forza Steaua!!!!! Forza Gica!!!!

100% de acord cu tine!De stelisti ca tine avem nevoie,nu din genul lui @radutheodor

leynad7211.08.2007 20:31

@Juggernaut

"Oare cat va mai continua Steaua sa dea numai un gol in fiecare partida?!?"

 

 

In cazul in care nu va primi niciunul, poate s-o faca la nesfarsit, nu-i bai !

MALDINI_STEAUA11.08.2007 20:31
Si asta e una din metodele prin care poate controla suporterii si prin care ii poate tine departe de stadion.Aaaa,poti sa vii sa dai in cap pe stadion,dar dupa aia nu te mai lasa ciobanu in Ghencea 10 ani

 

 

Ai dreptate aici , dar Argaseala a venit cu ideea , si normal ca lui Jiji i-a placut...asta e , asa va fi mereu , haos la bilete

dr.adrian911.08.2007 20:32

de ce sunteti asa nervosi toti.

sunteti incredibili.aveti probleme sexuale.sunteti cumva frustrati sau ce dracu va mananca de numai pe scandal sunteti.

voua nu va convine nimic.

incetati dracului odata ca ajunge. am castigat si tot ce conteaza sunt cele 3 puncte.

oricum nu puteti schimba nimic agitanduva ( in zadar).

pangica11.08.2007 20:32

Mai tine cineva minte cand a fost stadionu asa de gol ca in seara aceasta?Bineinteles,nu punem la socoteala meciurile jucate cu poarta inchisa.

eu personal nu stiu cand o sa mai calc pe stadion.am fost la meciul cu zaglebie si pentru prima oara in 11 ani de stadion,m-am simtit ca un caine in cusca.m-am simtit ca un sclav,"sclavul" lui Jiji.Adio,dar raman cu tine.

 

"multumiri" Jiji,Argaseala

 

Tu ai vazut alt meci,cred.Cum darq nesu si badoi la plusuri,astia au jucat ca draqu de prost.Si Radoi la mijloc.Esti depasit rau frate.Daca Badoi a jucat mai bine ca si Croitoru,offf,off.

uita-te la notele de pe site si ai sa vezi ca parerea ta este exact inversa fata de cei aprox.200 de oameni care au votat.offf

c.ronaldo1711.08.2007 20:34

Dica a jucat fundas stanga in acest meci...

revolutionaru11.08.2007 20:36

Catre cei care stiu cat de cat fotbal!!!

 

Astazi am vazut a 5-a partida oficiala a echipei noastre cu Hagi la carma,si am tras urmatoarele concluzi:

Hagi a schimbat jocul Stelei,ideile tactice si tehnice sunt cu totul altele,atent in aparare dar mult mai ofesinsiv decat predecesorii lui.De mentionat ca este foarte greu sa sudezi practic o echipa formata din jucatorii din era Zenga-Oli cu un sistem cu 2 inchizatiri la unu mai ofensif cu doar un inchizator,si in plus au venit inerentele schimbari in echipa de baza de unde a plecat Paraschiv si Thereau dar au fost adusi foarte multi alti care pare sa fie pe gustul lui Hagi.

Eu cred ca, chiar daca jukul nu pre merge,e data asta Steaua are solutii pentru prima data in ultimii

14/15 ani sa faca schimbari dupa pauza avand o banca de rezerve mult mai solida.Astept sa rvina si accidentatii la forma care ia consacrat si atinci cainii si Liga lu Mitica va fi la picioarele lui Gica Hagi.

Este adevarat ca am avut multa bafta in primele 5 partide,dar, si bafta face parte din regulile jokului.

Forza Steaua

mikutu11.08.2007 20:37
@mikutu

Ce-ai avut tu cu postul meu, nu stiu...

Nu am mentalitate de pusti. Nu am plans dupa Neaga. Nu jignesc gratuit.

Am scris ca Zaharia s-ar putea sa nu fie o solutie. Dupa cum vezi am fost oarecum evaziv, ceea ce inseamna ca nu m-am grabit cu caracterizarile.

Si spune-mi tu ca DECARUL a jucat BINE in meciul asta! In ultimul sfert de ora era imbuibat de acid lactic. Asta nu-i schimba meritele, sa nu ma intelegi gresit. A avut un vole frumos si o lovitura libera executata super dar in rest mai nimic. Mai mult a stricat decat a facut bine.

am plecat de la ideea ta, intr-adevar , dar am vorbit despre mai multe posturi (unele foarte acide), care seamana cu al tau. poate iti dai seama ca echipa este intr-o permanenta rotatie de cand a venit Hagi , un lucru care trebuia facut avand in vedere ca au venit vreo 10 oameni noi la lot. nu suntem la mijlocul campionatului ca sa vedem omogenitate, de aceea si grselile personale sar si mai rau in evidenta. fiti mai rabdatori putin , altfel nu ajungem nicaieri. te salut , si sa fii sigur ca n-am nimic cu tine axl23.

caliba11.08.2007 20:38

Ba Da Voi sunteti tzigani? Cand pierde Steaua facetzi gura ca de ce pierde... cand castiga facetzi gura ca nu joaca cum trebuie... pana la urma ce vretzi? Iar in legatura cu Nicolita .. Cand Joaca Bine Bravo Banel nota 10.. iar cand joaca prost.. "Banel nu stie fotbal, este prost ,da centrari numai in aut si etc"..lasati vrajealea ca daca erati voi in teren.. cred ca nici de copil de mingii nu erati buni.. dar la vb toata lumea este Specialist. Forza Steaua

septi_eu11.08.2007 20:38
2. Bicfalvi: gol superb si cateva interventii bune in cele 15 minute cat a jucat. poate fi o solutie viabila in locul parasutelor de Lovin si Ov. Petre

 

Bicfalvi a jucat 30 de minute.

pangica11.08.2007 20:39
Catre cei care stiu cat de cat fotbal!!!

 

Astazi am vazut a 5-a partida oficiala a echipei noastre cu Hagi la carma,si am tras urmatoarele concluzi:

Hagi a schimbat jocul Stelei,ideile tactice si tehnice sunt cu totul altele,atent in aparare dar mult mai ofesinsiv decat predecesorii lui.De mentionat ca este foarte greu sa sudezi practic o echipa formata din jucatorii din era Zenga-Oli cu un sistem cu 2 inchizatiri la unu mai ofensif cu doar un inchizator,si in plus au venit inerentele schimbari in echipa de baza de unde a plecat Paraschiv si Thereau dar au fost adusi foarte multi alti care pare sa fie pe gustul lui Hagi.

Eu cred ca, chiar daca jukul nu pre merge,e data asta Steaua are solutii pentru prima data in ultimii

14/15 ani sa faca schimbari dupa pauza avand o banca de rezerve mult mai solida.Astept sa rvina si accidentatii la forma care ia consacrat si atinci cainii si Liga lu Mitica va fi la picioarele lui Gica Hagi.

Este adevarat ca am avut multa bafta in primele 5 partide,dar, si bafta face parte din regulile jokului.

Forza Steaua

Eu nu vad o diferenta uriasa intre Steaua lui Oli si cea a lui Hagi.Jocul este aproape identic.Acelasi 4-4-2 cu 2 mijlocasi la inchidere.Exceptie face seara asta cand Hagi a folosit un 4-3-2-1.totusi ne cream foarte greu ocazii.Cred ca le putem numara pe degete in cele 5 meciuri oficiale de pana acum

bog_stelistu11.08.2007 20:39

bah deci nu mi vine sa cred cati idioti avem la noi la club...este INADMISIBIL sa se intample ce s a intamplat azi la casele de bilete,si vina e a mai multora>>incepand de la Argaseala si pana la fufa aia din fata calculatorului care n avea nici o treaba,am vazut cum a "reusit"sa faca 2 bilete in 20 de minute,mai ziceti dup'aia de ce se bat suporterii,uite si din kuza asta...ca omu sta cu orele la casele de bilete sa i faca bilet personalizat ca de asa se poarta,si ca dupa aia sa ai surpriza ca sa vezi ca de fapt aparatu ala de 800.000$ de fapt nu mai merge si ti se rupe biletu tot pe stil vecki,asa ca am si eu o intrebare:PENTRU CE FACETI MAI OAMENI BUNI ASTA??? pe Jiji stiu ca il doare in p*** de noi atata timp car are Trib.1,care sa l aplaude si sa l pupe in fund.....asa ca mai raman doar cu speranta ca se va sckimba ceva pana la urma,sa vad ce o sa aduk nou INTALNIREA de sapt viit dintre galerie si conducere,pentru ca nu se mai poate merge in felul acesta...ceva trebuie SCHIMBATA...va salut si ne vdm pe stadion FORZA Steaua

PS: "RESPECT pentru TOTI BAIETII care AU ALES SA NU INTRE PE STADION LA MECIUL DE AZI,DESI AVEAU TOTI BILETE" steagsimplu

axl2311.08.2007 20:40
am plecat de la ideea ta, intr-adevar , dar am vorbit despre mai multe posturi (unele foarte acide), care seamana cu al tau. poate iti dai seama ca echipa este intr-o permanenta rotatie de cand a venit Hagi , un lucru care trebuia facut avand in vedere ca au venit vreo 10 oameni noi la lot. nu suntem la mijlocul campionatului ca sa vedem omogenitate, de aceea si grselile personale sar si mai rau in evidenta. fiti mai rabdatori putin , altfel nu ajungem nicaieri. te salut , si sa fii sigur ca n-am nimic cu tine axl23.

 

Ok, ma bucur ca ne-am lamurit.

leynad7211.08.2007 20:40
Dica a jucat fundas stanga in acest meci...

 

 

Dica joaca la fel de slab de multa vreme.

Cateodata insa se intampla sa inscrie, si lumea uita...

Dar bulanul nu tine la nesfarsit.

E lent, e previzibil si cateodata puturos cat cuprinde.

Faze de cascadorii rasului face aproape in fiecare meci.

Dar ma rog, lumea il apreciaza...

Eu nu.

pangica11.08.2007 20:42
Dica joaca la fel de slab de multa vreme.

Cateodata insa se intampla sa inscrie, si lumea uita...

Dar bulanul nu tine la nesfarsit.

E lent, e previzibil si cateodata puturos cat cuprinde.

Faze de cascadorii rasului face aproape in fiecare meci.

Dar ma rog, lumea il apreciaza...

Eu nu.

nici mie nu mi-a placut Dica niciodata.La fel cum nu imi place Nicolita si nu o sa imi placa niciodata.LA fel cum nu imi plac Lovin ,ov.Petre,Coman.Dica e lent,indolent,si inscrie des pentru ca are o echipa care trage pentru el

mikutu11.08.2007 20:42
Apropos de Zaharia....ai observat banuiesc faza in care a scapat singru cu portarul...in ce hal fugea cu mingea la picior...desi avea 3-4 m in fata fundasului, acesta l-a ajuns in maxim 10 m. Atunci da-mi voie sa spun ca are unele lacune, lacune care nu au voie sa i lipseasca unui atacant. Daca ar fi sa aleg intre el si Gurita, l-as fi ales pe al doilea, desi e mai in varsta cu 5 ani.

corect ce zici tu la faza cu deposedarea, nu e datatoare de sperante, dar daca zaharia ramane in lot si da 10 goluri pentru Steaua in sezonul asta , din care sa zicem 2 decisive, o sa -ti mai aduci aminte despre lacunele de care vb acum?

1on11.08.2007 20:46
Dica joaca la fel de slab de multa vreme.

Cateodata insa se intampla sa inscrie, si lumea uita...

Dar bulanul nu tine la nesfarsit.

E lent, e previzibil si cateodata puturos cat cuprinde.

Faze de cascadorii rasului face aproape in fiecare meci.

Dar ma rog, lumea il apreciaza...

Eu nu.

 

El îl apreciez. Da puturos e tot timpul.

Hențul lui mã duce cu gându la hențul din returul cu Boro.

bako_alx11.08.2007 20:46

... ar trebui sa facem un 2-1 cu bate borisov dak luam in considerare rezultatele obtinute pana acum...:)...numai 1-0 si 2-1 facem....:)

SuperSteaua11.08.2007 20:47

Sunt unii pe aici care, desi Steaua are 5 victorii din 5, isi gasesc sa injure jucatorii.

Ori nu sunt stelisti, ori le sta ceva in gat prea de demult.

Heart_For_Steaua11.08.2007 20:47

Un meci slab in prima repriza, dar repriza a doua a spalat rusinea din prima repriza. Branet a fost fenomenal azi a aprat o gramada de suturi de-ale noastre. Neaga din nou nu prea a avut treaba cu ce se intampla in teren , nu mai zic de Ov Petre si de Lovin... Dica nici el nu prea a facut mare lucru. Eu zic ca nu trebuie sa fie Bicfalvi neaparat omul meciului. Zapata daca nu era in poarta Stelei, probabil ca eram tristi acum.Oricum , se pare ca Steaua chiar devine mai buna pe zi ce trece , chiar devine mai ofensiva , nu mai este echipa care se apara la 1-0. spre cl

endorama11.08.2007 20:47

mai da ce bine e ca nu mai avem parte de Gigel Coman chiar deloc....

«15678918»