FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Marea Neagra

«12345»
axl2307.10.2007 12:36

Pai, ce pot sa spun? Mult succes.

**alex**07.10.2007 12:43

Asteptam cu interes urmatoarea povestire. Care ar fi titlul celei de mai sus?

axl2307.10.2007 16:22

"Pelicanul sau babita", bineinteles.

Apropo, au reaparut lebedele in Mangalia, ieri era un card de vreo 20 in golful spitalului. Pacat ca n-aveam pusca la mine.

Azzido07.10.2007 18:46

Frumos, Axl, frumos ai povestit.

Un fel de Amintiri din copilarie in varianta moderna.

Astept cu nerabdare urmatoarea povestioara.

**alex**07.10.2007 19:38

@Axl

 

Deci tu ai fost cel din Viena care a omorat lebedele. Faceai scufundari in Dunare? :))

axl2307.10.2007 20:22

@Azzido

Multumesc pentru aprecieri.

 

@alex

Nu, la Viena n-am ajuns inca. Imi pare rau totusi de ziua de ieri, intamplarea face ca mi-am lasat pusca acasa in timp ce ma plimbam pe faleza.

Wally08.10.2007 16:02
inca vreo 2 posturi de genul asta si la vara vin la mare doar ca sa fac cursuri de scufundari!!!

NU e chiar asa de usor de facut scufundari. Asa am crezut si eu...:tongue:

yo_marius_xxx08.10.2007 22:18

macar o sa incerc...sa stiu despre ce vb axl!!

 

p.s. imi pare bine ca s-a animat topicul asta!!

axl2309.10.2007 09:50

@Wally, increderea mea inca n-a murit, eu zic ca erai intr-o pasa proasta, lasa, vedem noi la vara.

 

@yo, incercarea moarte n-are.

fane_casieru'09.10.2007 13:04

@yo...fi barbat..n-ai cum sa mori de doua ori. :laugh:

axl2309.10.2007 13:07

Da, yo, doar stii vorba: ce nu te-omoara te poate schilodi pe viata.

yo_marius_xxx09.10.2007 13:44

wow!!! ce de incurajari!!!! va multumesc mult dar nu e nevoie,chiar nu e!!!!! :laugh:

 

p.s. si n-am zis ca ma duc sigur, mai intai imi mai trebuie vreo 2 povesti de-a le lui axl sa ma conving!!! :tongue:

axl2301.11.2007 18:36

Un fenomen ciudatel in Marea Neagra. Au disparut (sau s-au ascuns bine) meduzele uriase si-au aparut (sau au iesit la iveala) meduzele mici. Intr-un metru cub de apa as zice ca 80% sunt meduze. Si asta aduce de la sine o vizibilitate redusa, cam de la retina pana la geamul vizorului. Si apa e rece in draci.

fane_casieru'01.11.2007 20:09
Un fenomen ciudatel in Marea Neagra. Au disparut (sau s-au ascuns bine) meduzele uriase si-au aparut (sau au iesit la iveala) meduzele mici. Intr-un metru cub de apa as zice ca 80% sunt meduze. Si asta aduce de la sine o vizibilitate redusa, cam de la retina pana la geamul vizorului. Si apa e rece in draci.

 

Stergatoare de parbriz ( vizor ) nu ai ? :laugh:

axl2301.11.2007 20:20

Nu s-au inventat inca stergatoare, exista insa o metoda de sters masca de condensul care se formeaza inevitabil si obtureaza vederea. Faci in asa fel incat sa intre un pic de apa in masca, stai cu fata in jos si faci miscari circulare pana cand apa "sterge" vizorul de abur. Apoi dai capul pe spate, apesi cu mana pe partea de sus a vizorului si sufli puternic pe nas asa incat apa este eliminata prin partea de jos a mastii. Bineinteles s-au inventat spray-uri care elimina condensul dar cine are timp si bani sa-si cumpere? O alta metoda, si probabil cea mai folosita, este una pe care pana si Jaque Yves o gasea dezgustatoare. Inainte de scufundare scuipi temeinic in masca si ungi tot vizorul interior cu saliva. Din punctul meu de vedere nu e nimic dezgustator in asta, atat timp cat esti in armonie cu umorile si lichidele corpului tau. Totusi, indiferent de cele spuse anterior, nu recomand niciodata urinarea in neopren.

fane_casieru'01.11.2007 20:23

@Axle - Ce....de Bivolaru` n-ai auzit ?

axl2301.11.2007 21:46
mi se lateste un zambet tamp care nu ma va parasi decat a doua dimineata cand ma trezesc

 

Mint. Inca zambesc tamp.

**alex**02.11.2007 20:50

Axl astept poze cand o sa inghete marea :biggrin:

Wally02.11.2007 21:03

O sa le astepti mult si bine...

axl2302.11.2007 21:13

@alex

De iarna trecuta.

 

 

 

 

 

Ba nu, mint, de acum 2 ierni.

**alex**02.11.2007 21:17

Frumoase poze, dar cred ca pentru tine e frustrant ca nu poti sa mai faci scufundari :tongue:

axl2302.11.2007 21:18

Ei, in ultimii doi ani am apucat sa fac in Mediterana, prin februarie, ceea ce nu e chiar de ici, de colo.

In plus, iarna-mi raman pesterile.

fane_casieru'02.11.2007 21:39

@Axle - Iar noua celor din Bucuresti......gropile lu`Videanu si gurile de canal fara capac ...e cool man,e cool.

Azzido02.11.2007 22:51
Ei, in ultimii doi ani am apucat sa fac in Mediterana, prin februarie, ceea ce nu e chiar de ici, de colo.

In plus, iarna-mi raman pesterile.

super tare frate.

asta inseamna sa traiesti cu adevarat, sa faci ceea ce-ti place, sa traiesti viata la maxim.

chiar te invidiez putin pt fazele astea, dintotdeauna am vrut sa am parte de astfel de aventuri.

din pacate, cercul de persoane in care ma invart eu nu prea are astfel de conceptii si porniri.

asta e, ne multumim cu ce avem.

avantaje si dezavantaje, caci asa-i in tenis dupa cum spunea un om regretat...

axl2302.11.2007 22:54

Azzido, la fel ca si cu alcoolul, dau, fara sa vreau, o impresie gresita. Iesirile mele la o scufundare sau o pestera sunt atat de rare ca uneori ma apuca plansul. In cazul asta mai rarut nu-i mai dragut.

«12345»