Trebuie sa vedem partea buna a lucrurilor : Mult mai prost nu putem juca!
Trebuie sa vedem partea buna a lucrurilor : Mult mai prost nu putem juca!
Ca si pana acum, in fiecare meci, Steaua a punctat pe seama individualitatilor, in timp ce oponentii au fost ECHIPA pe teren.
La noi s-a vazut valoare superioara a jucatorilor, dar la ei s-a vazut ca luptau toti pentru echipa. Si in felul asta au scos un rezultat mare pentru ei. Un rezultat la care nici in cele mai negre vise nu l-am vazut.
ne vom califica!
Somn usor ,aparare ! Neaga , mai arzi mult gazul ?? Salvare de la Goe ..Pana cand ??!
Rezultat , neconform cu realitatea .
meci greu chinuit nu știu dar nu merge echipa cum trebuie sperãm pînã la ultima clipã
Hai Steaua
ma doare capul, va doare capul, nu-i asa? ce naiba om juca ca eu unu numai inteleg nimic! aratam un joc ce sufera extrem de mult. pase pe varfuri fara constructie, centrari numai aiurea (una singura buna). unde-i jocul nostru combinativ, jucam slab de tot! ce au jucat javrele aseara da noi in seara asta ne-am dat cu rahat rau de tot! 2-2 cu descultii astia!
alo, bre nea Gica, fa dracu ceva, ca ai numai vedete acolo si vrem fotbal la valoarea vedetelor ce le avem.
Multumim Dica! Ce ne-am face fara tine?
Steaua trebuia sa de-a in acest meci totul. E primul meci din cele doua care mai mult decat onoare pentru participarea in Liga, poate baga in jur de 10 milioane de euro in conturile Stelei.
Mai mult decat Olaroiu, Hagi porneste de la premisa ca o echipa puternica trebuie sa aiba o aparare puternica. Foarte bine, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa jucam ofensiv. Se stie ca cea mai buna aparare e atacul.
Le-am fost superiori belarusilor la capitolul experienta, tehnica si cam atat. Ei ne-au dominat la entuziasm, pressing, viteza, incredere in sansa lor si o buna asezare in teren.
Jucam lent, fara vlaga. Chiar daca avem meci duminica cu Clujul, in aceasta seara jucatorii nostri trebuiau sa manance pamantul.
Prima egalitate inregistrata in primele sase meciuri ale noului sezon. Cat de departe sunt esecurile?
Calificarea in grupele Ligii Campionilor se afla sub semnul intrebarii. Mai ales ca BATE e o excelenta echipa de deplasare.
Mai mult decat Olaroiu, Hagi porneste de la premisa ca o echipa puternica trebuie sa aiba o aparare puternica.
Si totusi, am luat 2 azi... Nu vreau sa ajung sa-l regret pe Olaroiu. Nu...
Ok,pai reactii : Am jucam mediocru,daca se termina 1-0 parerea mea este ca nu mai aveam cum sa ne calificam.In momentul de fata eu nu vad Steaua capabila sa intoarca scorul,daca luam bataie fara sa marcam.
Deja e prea de tot cu acest Banel Nicolita,tot respectul pentru caracterul lui si pentru faptul ca e muncitor,dar prefer un Badoi si fara un picior si iesit din forma in locul lui.Este o mana moarta de un an de zile si nu se mai poate sa insistam in halul acesta cu el.
Oricum calificarea este jucata,dar daca continuam asa o sa facem figuratie in grupe.
cand e returul pe ce data?
Bun in primu rand Hagi e un ratat ca un antrenor si bunica mea poate antrena mai bine, chiar si Becali stie mai bine si in al doilea rand propun sa incercam sa scapam de Hagi ca mi-e frica ca de la CFR vom lua cu 4-0 bataie si totul din cauza lui
:angry:
:angry:
**** Hagi
SI NU MA INTERESEAZA CE A FACUT CA FOTBALIST
Foarte frumos prim post. Sunt curios cum vei continua, daca vei continua.
4 goluri din 4 faze fixe...pe Ghencea ne calificam... trebuie sa sustinem exemplar echipa
cand e returul pe ce data?
peste 2 saptamani marti
Unde-s cei care ziceau ca n-o sa-i vedem pe Radoi, Plesan, Eric si Nicolita in acelasi timp in linia mediana? :-w
Per total, jucam prost si cu rezultate excluzand acest meci. Sansa ne'a parasit de aceasta data. Tot nu inteleg cum prinde Banel primul 11. O fi senzational la antrenamente. Si Lovin... asta ce mai cauta. A intrat si nu stiu daca a atins mingea de 2 ori. Pe stanga e deranj, trebuie sa revina cat mai repede Ochirosii. Neaga... parasuta. Korrea l'a distrus din pacate. 6 meciuri ca titular la Steaua si nici un gol.
Chiar trebuia sa jucam prost si cu Borisov, sa o tinem in linie... Hagi < Oli !
PS: Si porcu' asta de bulan vine in minutu' 93.
Steaua va întâlni formația Bate Borisov din Belarus în turul trei preliminar. Meciul tur se va disputa în Belarus pe data de 15 august începând cu ora 20:00.Comentarii aici înainte și dupã meci.
pacat trebia sa castigam usor.....dar sper ca la Bucuresti ii snopim in bataie...mai avem nevoie de un atacant....fortzaaa Steaua
e greu sa ajunga la omogenitate atat de repede. ce nu-mi place mie cel mai mult este faptul ca unii se cred prea mari vedete ca sa mai puna osul la treaba, nu-si mai ajuta colegii, nu alearga dupa o minge pierduta de altul, nu dau mingea unuia care are salariu prea mare dupa parerea lui, etc
Goian a dat un gol super, dar a fost aerian complet la golurile rusilor albi. iar Radoi (da, eu sunt ala care nu poate sa-l sufere pe Radoi!), saracul de el, de cand a facut buba la cap lovind o minge centrata de la 25 de metri, isi cam fereste capul... si la primul gol, si la al doilea, Radoi a sarit pe sub minge. altadata sarea cu capul in crampoanele adversarilor! probabil ca ghetele ultimul model nu mai au arcuri...
in final, sper ca boul de Becali sa inteleaga utilitatea confidentialitatii salariilor! colegii lui Radoi sunt in general romani, si astia sunt invidiosi din nastere, prin urmare cand boul se lauda ca ii da finului un milion de euro pe an, sa nu ne miram ca nimeni nu il ajuta pe Radoi. la banii aia, trebuie sa joace perfect!
Per total, jucam prost si cu rezultate excluzand acest meci. Sansa ne'a parasit de aceasta data. Tot nu inteleg cum prinde Banel primul 11. O fi senzational la antrenamente. Si Lovin... asta ce mai cauta. A intrat si nu stiu daca a atins mingea de 2 ori. Pe stanga e deranj, trebuie sa revina cat mai repede Ochirosii. Neaga... parasuta. Korrea l'a distrus din pacate. 6 meciuri ca titular la Steaua si nici un gol.
Chiar trebuia sa jucam prost si cu Borisov, sa o tinem in linie... Hagi < Oli !
PS: Si porcu' asta de bulan vine in minutu' 93.
Per total RUSINE !!!!! Ca le-a intrat vedetismele in cap !!!! Sper sa se fii trezit in sfarsit la realitate . Cel putin in prima repriza , ziceai ca sunt Ac Milan la ce figuri pe cap aveau , de aceea a si jucat ca o echipa de divizia B !!!!! In repriza a doua Dica (fara figuri) si Bicfalvi au facut diferenta . Goian o fii dat el gol , da a Gafat cu G mare de la numele lui Goian Gafeorul , a gresit la amandoua golurile luate de Steaua . Neaga , mic si prost . Croitoru.... frumoasa centrare de gol , dar din pacate e ceva la mijloc , pentru ca nici nbu s-a dar reluare ...... Nicolita , fuge mingea de el cat o tin picioarele !!!! In afara sa alerge Nicolita stie decat sa o dea in BARA !!! Hagi ..... excelent , a facut cele mai bune schimbari ...... a dirijat bine echipa ..... dar din pacare se pare ca mai mult vorbea cu peretii , deci nu avea cu cine !!!! Deci inca o data , RUSINE la tot lotu , cu mici exceptii......Lovin a jucat destul de bine .
Mici greseli de tip "Danny"
Bun asa??? . Doar Plesan isi merita banii in seara asta restu ... la seminte cu Cernea . :sad2:
Per total nu e rusine. Doar in prima repriza. Sa nu uitam ca Milan in 2003 i-a eliminat la 11 metri.
Parearea mea ![]()
Steaua a jucat foarte prost in prima repriza, cand a fost pusa in situatia jenanta de a fi condusa de anonimii de la BATE. Jocul n-a curs, ocaziile au fost putine (un cap al lui Dica plus un gol anulat), astfel ca gazdele, doar din elan, au reusit sa marcheze la o faza confuza si sa intre in avantaj la pauza.
In repriza a doua insa Steaua a facut un joc mult mai bun, pe langa cele 2 goluri ros-albastrii mai avand inca 4 mari ocazii. Jocul a fost controlat autoritar de Steaua, bielorusii reusind sa marcheze la singura lor ocazie in aceste 45 de minute. Bicfalvi si Zaharia au fost schimbari inspirate, iar trecerea lui Neaga in linia de mijloc (in locul stersului Croitoru) a dus la 2 mari ocazii ale Stelei.
Tragand linie si adunand, Steaua a facut un joc mediocru, pe care ar fi trebuit si putea sa-l castige destul de usor. Personal, cred ca rezultatul este totusi inechitabil, bielorusii marcand 2 goluri la singurele faze de poarta cu adevarat periculoase. Nu cred ca Steaua va avea probleme in retur. Cred insa ca Gica Hagi trebuie sa regandeasca primul 11. Faptul ca in ultimele meciuri echipa a jucat de fiecare data mai bine dupa schimbari arata multe.
A fost un dus rece..deja ne-am vazut invingatori..insa vine returul de pe Vulcanul Ghencea...unde va fi destul de greu avand in vedere rezultatul din tur,insa sunt sigur ca,cu ajutorul publicului baietii ne vor purta spre o victorie frumoasa!Steaua 4 EVER fularsteau2 ![]()
Am jucat incredibil de slab in prima repriza, insa in a doua am jucat ceva mai bine. Cred ca Rica ar trebui folosit mijlocas stanga deoarece ca varf nu da randament. Plesan joaca destul de bine, iar "finul" dezamageste in fiecare meci. In Templu nu se pune problema invingatoarei si cred ca suntem in mare parte calificati.
Cred insa ca Gica Hagi trebuie sa regandeasca primul 11. Faptul ca in ultimele meciuri echipa a jucat de fiecare data mai bine dupa schimbari arata multe.
Cam asa ar arata formatia :
Golansky , Goian , Radoi , P. Marin
Neaga , Bicfalvi , Lovin , Plesan
Zaharia , Dica
Pentru mine , cam seamana , a formatie cu multe improvizatii . Mie imi convine primul 11 al lui Hagi , cu exceptia lui Dica , care trebuie sa treaca cat mai urgent in linia de mijloc , si sa vina Badea in locu lui . Schimbarile in timpul jocului , io consider , ca trebuie facute , pentru a schimba sistemul de joc , si pentru a nu mai fii echipa previzibila . Doar ca azi uite , nu a mai iesit schema , din pacate .
am fost de ras,niste baieti cu impresii de mari jucatori...dar de fapt...
Per total nu e rusine. Doar in prima repriza. Sa nu uitam ca Milan in 2003 i-a eliminat la 11 metri.
Parearea mea
Milan s-a distrat cu ei, 2-0 in Belarus si 4-0 pe San Siro.Pe Roda Kerkrade au scos-o la 11 in acel sezon.