FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bate Borisov - Steaua 2 - 2 (1 - 0)

«123457»
Khalid14.08.2007 16:04

Asta de unde a aparut?! :unsure:

 

Castigam la un gol diferenta, pentru ca ne-am obisnuit in era Hagi cu victorii la limita:).

Inima-Ros-Albastra14.08.2007 17:56

@Khalid

 

.. io zic .. ca asta de 1 gol diferenta .. e o tactica de a lu Hagi .. dar intre timp e si fff riscanta .. nu cred ca va mai juca la 1 gol diferenta .. oricum .. nu conteaza cate goluri sunt diferenta .. conteaza sa castigam !

dax4714.08.2007 19:46

1-0 e un scor periculos si da multe palpitatii. Trebuie neaparat sa trecem de ei si sa ajungem iar in Liga. Chiar daca n-o sa facem nici jumatate din ce am facut anul trecut. Asta e. Machedonii conduc Steaua. Eu zic ca trecem. Gol in ultimele minute, dar dam gol. Macar de-ar fi asa toate meciurile noastre de acum incolo : chinuite dar victorioase !

 

Ce-o fi o fi ! Lazio se face de rahat in seara asta, desi erau favoriti. Noi sper sa facem contrariul maine seara, ca pornim ca favoriti.

EgroEg4Steaua14.08.2007 20:04

Parerea mea despre cei de la Bate Borisov e o echipa buna care joaca la limita offsideului dar sper ca fundasi nostri sa nu aiba probleme !!! Daca vreti sa vedeti cum joaca Bate Borisov cautati pe www.youtube.com Bate Borisov si veti vedea cum dau majoritatea golurilor cei de la Bate Borisov !!! Si astept sa vedem ce ziceti si voi despre Bate Borisov inainte cu o seara de intalnirea cu Steaua!!!

 

Bate Borisov - FC Steaua Bucuresti 0-1

 

FC Steaua Bucuresti - Bate Borisov 2-0

 

fularsteaua2 steagsimplu steagsimplu fularsteaua2

cristian01414.08.2007 21:07

2 solist. Singura sansa pentru Bate ar consta in titularizarea lui Lovin, eventual Ovidiu Petre. Dar cum Plesan a fost deja anuntat titular, nu cred ca exista vreo problema in a-i invinge pe bielorusi. Totusi nu ar trebui sa ne culcam pe-o ureche, sa tratam cu seriozitate partida si sa invingem pentru a inchide o multime de guri spurcate, revitalizate de egalul javrelor cu Lazio.

 

Pana una alta, javrele au un noroc enorm la Roma, si din maxim 7-8 faze in care au pasit afara din propria jumatate, marcheaza un gol. Ba mai mult, Rocchi probabil a purtat tricoul rosu pe sub cel bleu si il scoate erou national pe betivul-fumator goalkeeper dinamovist, alias Lobby.

Din pacate pentru spurcati mai exista si un retur, si de asemenea mai exista un atacant pe numele sau Simone Inzaghi care le va da mari batai de cap. E imposibil sa te califici si sa nu legi 5 pase consecutive, e absurd, vulgar, improbabil si rusinos.

-=Danny=-14.08.2007 21:18

Io zic ca belorusi astia de la Bate , nu sunt deloc de neglijat , chiar daca vin dintr-un campionat care e la pamant fata de al nostruu , la ei a inceput campionatul de mult , sunt pe la mijlocu lui ...... si s-ar putea sa aiba o echipa foarte omogena astia de la Bate , in comparatie cu Steaua . :D

 

 

 

off : Ba , bubui combinatu la mine in oras .....si vazui azi 4 elicoptere :D , si vreo 3 salvari una dupa alta ..... un elicopter de decola de pe steadion ....... si cam atat :P

BandiT14.08.2007 22:59

1-0 pentru. noi.

e suficient

stelist nebun15.08.2007 08:19

fularsteaua2 steagcruce2 forzateaua eu zik ca o sa fie 2-1....sau 3-1.......dar cum joaca si plesan si Goian..........mai multe goluri inscrise si nici un gol inscris...........oricum astept rezulatu care sper din suflet sa fie bun sa nu mai avem emoti acasa.........:P:P......Dica nu plek de la noi

 

atata timp catr zapata e in poarta nu tre sa ne facerm griji......jtiu ca e off topic da ce aparat Lobont aseara iii urasc pe dinamovisti..........da ma impresionat loby...bv

SteLisTu^PauL15.08.2007 08:25
fular-campioniifularsteaua2 Hai Steaua pentru MiNe E BuN si Un 1-0 Da Cu O EcHipa ca AsTa Ar TReBuI MaCaR Un 2-0 steaua_ro
suflet ros-albastru15.08.2007 08:49
fular-campioniifularsteaua2 Hai Steaua pentru MiNe E BuN si Un 1-0 Da Cu O EcHipa ca AsTa Ar TReBuI MaCaR Un 2-0 steaua_ro

 

 

Ai probleme cu tastatura, sau vrei sa ne necajesti ochii?

stelea15.08.2007 09:28
atata timp catr zapata e in poarta nu tre sa ne facerm griji......jtiu ca e off topic da ce aparat Lobont aseara iii urasc pe dinamovisti..........da ma impresionat loby...bv

nu uita : e portar de nationala . E de la rivali ,dar tre sa-i batem pe olandezi .Asa ca ,avem nevoie de ei , Coman & Co.

mignon15.08.2007 10:08

Probabil ca si cei de la Bate se gandesc ca au avut noroc la trageri ca au picat cu noi, dar eu sper sa aiba o surpriza neplacuta.

SebaSS15.08.2007 10:14

BATE Borisov - Steaua 0-4, ca doar am pus si la pariuri!

IzzI15.08.2007 11:32

Steaua BATE Borisov cu 2-0 ...

 

Zapata trebuie sa prinda iar curaj... sa intre iar... la rupere... sper sa fie cel putin 60%-70% din Lobont...

Plesan sa faca ce-a facut la meciu' cu Poli cu toate ca a gafat cateva faze... cateva si le-a creeat singur...

Dica sa mai fuga si el ca d-aia e platit in pana mea ...

Bicfalvi sa intre in ultimile 20-30 minute ... sa dea tot ce are pe teren

 

"Înainte de startul partidei șansele sînt de 50-50 la sutã. Apoi, la finalul primului meci vom ști de partea cui înclinã Balanța" -Igor Kriușenko

 

Nu trebuie sa ne vedem deja campioni.... sa ne uitam la ei sa vedem ca inca au secera si ciocanu' pe cladiri... si sa zicem ca sunt cu ani in urma noastra.... sper sa fie tratat cu maxima seriozitate meciu'.... nu cum s-a invatat Steaua sa faca de ceva vreme...

 

Sincer eu m-am saturat de goluri din faze fixe , in afara de ultimul gol ... (E.Bicfalvi) cele dinainte.... si din

amicale si din campionat... au fost fie din faze fixe fie din invalmaseala...

 

Si declaratii de genul ''sa castigam noi asa campionatu' cu 1-0 ca nu e nici-o problema'' sunt penibile... unde e spectacolu' unde e Steaua ?!

 

Sper sa-mi faca in ciuda si sa ma faca sa rad de pe forum postu' asta .... sper sa-i crape pe Bielorusi sa-i sfarame cu 3;4-0 ... sa apara iar pe UEFA.com ''Steaua sweeps stylishly past BATE Borisov'' ...

 

Forza Steaua !

weeezer15.08.2007 11:34

Imi doresc sa vad un meci cu urmatorii marcatori: Plesan, Golanski, Eric, Neaga, Rada, Dica.

Virgil15.08.2007 11:44

Nu va mai faceti iluzii, ca sa nu avem deziluzii!

Va mai aduceti aminte de Neman Grodno? Echipa aia cu care am terminat 1-1 la Grodno, dupa ce am fost condusi, si 0-0 la Bucuresti? Era din Belarus ma...

I.N.Money15.08.2007 11:54

E foarte ciudata decizia lor de a juca pe propria arena care nu are mai mult de 4000-5000 de locuri,cand puteau sa joace pe Stadionul National din Minsk

minsk_dinamo1.jpg

Aici am jucat cu Neman Grodno,iar cu siguranta Bate putea avea in spate 44000 de ex-sovietici fanatici.

Venind vorba de meciul din 2003 cu Neman,nu cred ca o sa il uit vreodata pe portarul lor(Sulima),care a facut practic minuni la Bucuresti,aparand vreo 3 ocazii singur cu Claudiu Raducanu.

De data asta ar fi bine sa transam calificarea din prima mansa.

laca_715.08.2007 12:13

stiu bielorusii mai bine de ce joaca pe stadionul lor de 5000 de locuri :unsure:

Virgil15.08.2007 12:22

Stadionul din Borisov are fix 5500 locuri.

 

Name: Town Stadium

Capacity: 5500 places

Address: 222120, Borisov, Gagarina St, 46

Coast of ticket: 2$;

Status qualified for international matches

 

In ultimii 8 ani, BATE a fost de 3 ori campioana, de 4 ori vicecampioana si o data pe locul 3.

In 2006 a castigat si cupa Belarus.

Este infiintata in 1973.

 

BATE_final.jpg

 

BATE Borisov

poatepoate15.08.2007 12:25
Dica sa mai fuga si el ca d-aia e platit in pana mea ...

...cred ca cu cel mai mic salariu din primu' 11 -- 135.000.. :angry:

 

ontopic: .. da' tot o sa dea gol dupa gol spre cl , ca joaca cu suflet si la Steaua si la nationala steaua_ro

deci 0-2, ambele goluri Dica

forever_STEAUA15.08.2007 12:31

@poatepoate

 

Asta de unde ai mai scos-o?

poatepoate15.08.2007 12:42

@forever_STEAUA

am auzit ieri sau alaltaieri la TV ca asta e salariu lu' Dica; nu stiu daca o mai fi vre unu cu salariu mai mic..

 

si am gasit si stirea: http://www.megasport.ro/Fotbal-intern/Liga-I/606.html

Stryker15.08.2007 12:44
Nu va mai faceti iluzii, ca sa nu avem deziluzii!

Va mai aduceti aminte de Neman Grodno? Echipa aia cu care am terminat 1-1 la Grodno, dupa ce am fost condusi, si 0-0 la Bucuresti? Era din Belarus ma...

 

Si eu zic la fel, cel mai probabil va fi un scor strans, nu cred ca o sa vedem ceva de genul 3-0 sau 3-1(asta mai ales ca nu excelam in atac in ultimul timp)...oricum important este sa marcam si daca si batem suntem ca si calificati...o victorie la un gol diferenta ar fi ideala...

 

Venind vorba de meciul din 2003 cu Neman,nu cred ca o sa il uit vreodata pe portarul lor(Sulima),care a facut practic minuni la Bucuresti,aparand vreo 3 ocazii singur cu Claudiu Raducanu.

 

Si mie Sulima mi s-a parut un portar bun, trebuia sa-l achizitionam la momentul respectiv... acum cine stie pe unde o mai juca...

IONUTZ-CIPRIAN15.08.2007 12:46

De astfel de surprize mi-e frica si mie,exact de la cine nu ne asteptam!!

Dragoshel15.08.2007 12:48

@ Virgil da, in 2003 au avut loc aceste meciuri. Turul a avut loc pe 14.08.2003 iar returul pe 28.08.2003. Nu mai stiu cine a marcat atunci pentru Steaua.

«123457»