FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti - Zaglebie Lubin 2 - 1

«156789»
arcadia09.08.2007 06:19
Oare cand o sa puteti judeca obiectiv jocul celor 2? Lovin si ov Petre? ov Petre e jucator de nationala, nu e umflat de presa ca plesan, e chiar bun si sutu ala a fost foarte bun, a prins pamantu in fata portarului.Dar e adus de Oli si nu va convine asta. Lovin din sfarsitu sezonului trecut joaca din ce in ce mai bine.Ca el e pus sa construiasca si el e inchizator, nu e vina lui, e vina regelui.

In privinta lui Banel...vai de mama lui in seara asta.

adevarat graiesti, Petre a facut un joc bun ieri, Lovin a fost mai nesigur, insa Petre e chiar un bun jucator si constant - chiar si Radoi a dat o pasa la adversar si nu e asa de contestat cum e Petre si chiar nu inteleg de ce

Heart_For_Steaua09.08.2007 06:24
fratioare ai fost la meci sau comentezi la ce ai auzit la Pro TV...ca de vazut nu cred ca ai vazut nimic....qm poti zice ca Banel a fost omul meciului cand pierdea orice mingie care ajungea la el si cum poti s zici de Croitoru ca n-a facut mai nimic cand el ne-a scos tot meciul,si din aparare,el era,si la mijloc tot el dirija mingiile....dak ai fost la meci auzeai reactia tribunei la schimbarea lui cand toti credeam ca Hagi a luat'o razna...sa nu mai zic de Ovidiu Petre care cred ca a baut cam mult de ziua lui pentru ca inafara de sutul de la gol(si ala anemic nuj qm de n-a prins'o portaru') a gafat tot meciul si parea ca e un jucator adus din alt sport sa joace fotbal...si Lovin lafel care parca ii era frica sa nu se ia semnu de la nike de pe mingie cand da in ea,dadea in mingie cu o mila de parca era gagicasa si cand ajungea o mingie la el ii tremurau picioarele...cine citeste ce ai scris tu ar putea scoate eroi niste jucatori care mai era nitel si lasau Steaua acasa...cat despre golul lui Nicolita...MARE BULAN era si cazul sa aiba si el noroc odata la cat ghinion a avut pe Bernabeu!cat despre Zapata....RESPECT...e un portar care(parerea mea) osa ne scoata la multe meciuri..nuj ce au vazut baetii de aici dar la gol nu a gresit deloc...a fost fault clar...singurul care a gresit si nu o data impotriva noastra a fost englezul ala in negru de la centru care s-a vazut clar ca nu o vrea pe Steaua in turu 3 si ne-a macinat cu faulturi neacordate si faulturi gratis pentru polonezi!

 

 

Am fost la meci in peluza si sa stii ca nu am auzit nicio vorba din ceea ce au comentat cei de la Pro TV.Nici nu ma intereseaza. Este parerea mea ca Banel a fost omul meciului.Croitoru a jucat bine mai mult spre defensiva dar nu prea s-a descurcat spre atac. A centrat de cateva ori dar prea sus.Mie unul mi s-a parut din ceea ce am vazut ca nu a jucat intr-un mod exceptional.In legatura cu Ov. Petre si Lovin sunt de aceeasi parere ca tine: nu au ce cauta intre titulari.Zapata a avut si el partea sa la vina dar cred ca nu mai mult de 30 -35 %. Eu sunt portar si cand ma antrenam la centrari antrenorul mi-a spus ca daca centrarea se duce spre coltul lung sa nu ies pe ea.Pe centrari se iese doar spre centrul careului de 6 metrii si la coltul scurt.Cat despre arbitru , si mie mi s-a parut ca ii avantajeaza pe polonezi.

Oricum, tot ceea ce a fost nu mai conteaza.Nu mai putem schimba nimic.Ce urmeaza de acum este important iar jocul trebuie schimbat, pentru ca nu cred ca avem mari sanse in grupe daca nu schimbam tactica si incepem iar sa jucam cu mingii lungi, sa ne bagam cu fundul in poarta si sa avem o tactica cu doi inchizatori ca pe vremea lui Olaroiu.

Dragos_stelistu_200709.08.2007 06:32

HUUUU!!!!ce arbitru de rahat!!!jigodia!!!la Petre Marin ala s-a aruncat singur...la badoi la fel...la Lovin nu mai zic...dar cand ia rupt dinti lu Banel!!!!ala ce a fost!!!na ma...sa mai ziceti ca arbitri romani sunt prosti!!!! fular-campionii fular-campionii

vanfootball09.08.2007 06:39
antrenorul mi-a spus ca daca centrarea se duce spre coltul lung sa nu ies pe ea.Pe centrari se iese doar spre centrul careului de 6 metrii si la coltul scurt.

 

Acum inteleg de ce portarii romani au mari probleme la iesirile pe centrari. :)

Dragos_stelistu_200709.08.2007 06:46

Sa ma kk pe el de meci ca prost a jucat Steaua.cum draq joci cu polonezi care sunt analti rau, tu joci numai aeriene?! ma chiar atat de prost sa fi

sa nu joci la firul ierbi ....

Rezultatul e bun dar la pamant stilul de abordare.......

Ma Hagi ar trebuie sa-i anjure pana le intra an cap la cretini sa joace calm si pe jos ,ma exasperat stilul,daca nu asi revin ne-o luam rau de tot an grupe.........

Si cu ce echipa te aperi an templu: zaglebie. vai de noi.......

P.S BV Banele :) bv Zaharia :) si an special bv GALERIEI ,ASA AR TREBUI FIECARE MECI !!

 

steagsimplu steagcruce2 steagsimplu

[/qutaci

 

Taci ma din gura!!!NU lai vazut pe haig ce frica ii era!!Noroc cu zaharia...la faza aia a fost inspirat!!!

daca o sa ia titlu Steaua cu Hagi o sa fie o mare perfomanta!!!dar totusi poate ajunge in grupele cl

Adriansen09.08.2007 06:49

Ha Ha bv Steaua FORZA STEAU ALE ALE ALE fularsteaua2

nemilosul09.08.2007 06:51
io cred ca tu nu te auzi ce spui.cum potzi sa spui asa ceva despre Banel care a fost omul meciului?tu ce meci ai vazut? :|

Banel omul meciului ce gluma buna

 

numai afoni in ale fotbalului pot sa il declare pe Banel omul meciului pentru un gol dat din intamplare

 

am vazut meciul asta foarte bine si nu exagerez cand spun ca nu a fost in stare sa preia o minge cum trebuie

 

cum ajunge mingea la el ori cade pe jos,ori alearga ca bezmeticul in aut ori o arunca la intamplare in careu

 

nu stiu daca ochiul tau de mare cunoscator a vazut ca Banel alearga numai cu capul in pamant iar centrarile le da tot la fel(de asta a dat si autogolul pentru ca tiganel e singurul jucator "profesionist" din lume care da pase la portar cu capul in pamant)

sly09.08.2007 07:09
daca cu plesan si Herea in curtea noastra ii mai vad in tricoul Stelei pe Banel si Lovin inebunesc

 

sunt satul sa jucam tot timpul cu 2 oameni in minus si mai satul sunt sa vad ca toate pasele il cauta pe Banel cand asta nu e in stare in 90 min sa faca o preluare

 

mijlocul nostru in meciul asta a fost dezastru(mai putin Croitoru)

Cred ca ai vazut alt meci!

Nu inteleg ce ai cu Banel care a fost cel mai bun de departe!

fedora09.08.2007 07:10

@nemilosul: Banel a fost omul meciului intr-adevar, nu fotbalistul meciului.

LeoKinG09.08.2007 07:11
Banel omul meciului ce gluma buna

 

numai afoni in ale fotbalului pot sa il declare pe Banel omul meciului pentru un gol dat din intamplare

 

am vazut meciul asta foarte bine si nu exagerez cand spun ca nu a fost in stare sa preia o minge cum trebuie

 

cum ajunge mingea la el ori cade pe jos,ori alearga ca bezmeticul in aut ori o arunca la intamplare in careu

 

nu stiu daca ochiul tau de mare cunoscator a vazut ca Banel alearga numai cu capul in pamant iar centrarile le da tot la fel(de asta a dat si autogolul pentru ca tiganel e singurul jucator "profesionist" din lume care da pase la portar cu capul in pamant)

In primu rand Banel e singuru care sa vazut in atac aseara si clar a fost jucatoru meciului!

axl2309.08.2007 07:23
HUUUU!!!!ce arbitru de rahat!!!jigodia!!!la Petre Marin ala s-a aruncat singur...la badoi la fel...la Lovin nu mai zic...dar cand ia rupt dinti lu Banel!!!!ala ce a fost!!!na ma...sa mai ziceti ca arbitri romani sunt prosti!!!!

Arbitrajul n-a avut mari lacune, as zice. Imi pare ca ne-a scapat de-un penalty, la hentul voit al lui Dica(cel putin mie mi s-a parut c-a fost hent). Cat despre golul lor, dupa revederea fazei, raman la parerea ca n-a fost fault la portar, deci decizie corecta.

Astristul09.08.2007 07:25
Banel omul meciului ce gluma buna

 

numai afoni in ale fotbalului pot sa il declare pe Banel omul meciului pentru un gol dat din intamplare

 

am vazut meciul asta foarte bine si nu exagerez cand spun ca nu a fost in stare sa preia o minge cum trebuie

 

cum ajunge mingea la el ori cade pe jos,ori alearga ca bezmeticul in aut ori o arunca la intamplare in careu

 

nu stiu daca ochiul tau de mare cunoscator a vazut ca Banel alearga numai cu capul in pamant iar centrarile le da tot la fel(de asta a dat si autogolul pentru ca tiganel e singurul jucator "profesionist" din lume care da pase la portar cu capul in pamant)

Poate tu ai vazut meciul mai bine din fata TV-ului decat noi astia din peluza....

Banel chiar a fost omul meciului ieri si incursiunile sale pe dreapta au creat panica defensivei poloneze. Cand a fost mutat pe stanga dupa intrarea lui Badoi, parca s-a stins Banel.

Zapata un transfer mai mult decat reusit.

Croitoru, vad ca joaca bine si pe stanga, dar eu zic ca ar merge in centru.

Herea .... nu are ce cauta la Steaua. Si daca tot da 2.5 mil pe el, de ce il da la Buzau???

Rica Neaga cred ca s-a cam obisnuit cu fotbalul jucat in Corea de Sud, si ii e cam greu sa se readapteze....

Ovidiu Petre a jucat 'binisor' aseara, dar Lovin chiar e un fotbalist bun si merita sa joaca titular la Steaua.

 

FORZA Steaua !!! steag2

fedora09.08.2007 07:39
Cat despre golul lor, dupa revederea fazei, raman la parerea ca n-a fost fault la portar, deci decizie corecta.

Eu stiu asa: orice atingere a portarului in careul mic e fault. Punct.

iluzoriu09.08.2007 07:40
io cred ca tu nu te auzi ce spui.cum potzi sa spui asa ceva despre Banel care a fost omul meciului?tu ce meci ai vazut? :|

 

 

in afara de Radoi, din lotul actual al Stelei, nimeni nu are valoare de Liga Campionilor.

pentru a fi fotbalist in adevaratul sens al cuvantului e nevoie de ambitie, de un fizic puternic si de HAR.

Banel are ambitie, dar nu are har si fizic.

Neaga are har, dar nu are fizic si ambitie.

nesu are ceva talent, are ceva ambitie, dar nu e ajutat de fizic.

si lista ar putea continua.

pentru a se ajunge la formula de echipa din 86 s-au rulat peste 100 de fotbalisti si au fost selectionati cei mai buni dintre cei buni, urmarindu-se criteriile de mai sus.

eu cred ca suntem pe un drum bun, dar deocamdata nu avem cum sa pretindem ca facem parte din crema europei.

pentru a avea sperante in Liga, avem nevoie de o echipa completa, in care fiecare luat in parte sa fie complet.

da, Banel ar putea sa joace in Liga celor ambitiosi, dar pentru Liga Campionilor e nevoie de mult mai mult, pentru ca nu e destul sa avem 11 ambitiosi sau 11 talentati, ci 11 campioni.

uka09.08.2007 07:55

Salutare tuturor,

Cateva cuvinte am de spus.Joc foarte slab,rezultat bun.Sunt sceptica pentru viitor.

Forza Steaua!

PavelAndrei09.08.2007 07:56
Salutare tuturor,

Cateva cuvinte am de spus.Joc foarte slab,rezultat bun.Sunt sceptica pentru viitor.

Forza Steaua!

 

Usor usor o sa incepa jocu Stelei sa mearga din ce in ce mai bine

fedora09.08.2007 07:59
in afara de Radoi, din lotul actual al Stelei, nimeni nu are valoare de Liga Campionilor.

Vorbesti de Radoi de acum, cel depasit cu destula usurinta de polonezi aseara (imi amintesc vreo 3 intrari consecutive ale lui Radoi la acelasi adversar, toate nereusite)?

Sau de Radoi de acum 2-3 ani?

Stelisimul09.08.2007 08:19

Salutari "la rece"!

M-am uitat la comentariile de dupa meci si am un feeling ciudat, as dori sa comentati ce vreau sa spun. "Multumim patronului pentru ideea foarte buna".. G. Hagi - cumva ideea foarte buna a lui GB, este aceea de al scoate pe Goe din echipa si sa-l mute pe Mirel pe postul lui?? Astfel ii taie elanul ofensiv al lui Mirel dinaintea meciului?? Goe de fapt sa nu aibe nimic, doar sacrificat? Meciul a fost greu pentru ca l-am facut greu.. Daca porneam cu o mentalitate sanatoasa, normala si anume sa jucam de la 0-0, parerea mea este ca i-am fi batut lejer, insa cand patronul spune ca trebuie sa aparam rezultatul, Hagi percuteaza imediat.. jocul sufera.. Astept comentarii! Mirel la declaratii dupa meci era cam sifonat" si la intrebarea cand revine Goe? a raspuns sec "nu stiu".. ma rog..

jakuly09.08.2007 08:29

CE BINE AR FACE SARBU DACA AR SPANZURA NISTE IDIOTZI DE COMENTATORI

steagsimplu

TitusTinco09.08.2007 08:31
Vorbesti de Radoi de acum, cel depasit cu destula usurinta de polonezi aseara (imi amintesc vreo 3 intrari consecutive ale lui Radoi la acelasi adversar, toate nereusite)?

Sau de Radoi de acum 2-3 ani?

 

Haideti sa nu exageram!!! Steaua are valoare, poate juca la nivel inalt,...numai trebuie multa daruire si multa munca de care au dat dovada in acest meci. A fost un meci greu,...dar baietii au depus efort, iar ca si rasplat au obtinut victoria!! E adevarat ca nu toti jucatorii au finetea care se cere in champions-league, insa au demonstrat ca au vointa, si daruire!!! Dar avem si jucatorii de finete,..Croitoru, Dica, Radoi, Plesan, Golanski a avut o evolutie extraordinara,..de mare clasa!!!!!! Si Banel,..a salvat de multe ori Steaua,..deci nu cred ca ar trebui sa dam in el,..sa nu uitam ca datorita efortului sau Steaua a batut aseara pe Zaglebie! Asa ca,..HAI Steaua!!!!!!!!!!!!

sexu2309.08.2007 08:31

Nimeni nu zice nimic de Hagi?

Jucatorii nu sunt vinovati. Se tot bate atata moneda pe lipsa unui conducator de joc. Nu asta e problema, ci ca nu se joaca combinativ oricum.

Hagi e gropar de meserie. A ingropat toate echipele la care a antrenat. Imi pare rau de el, insa asta e adevarul. Ieri era degringolada totala in echipa, nimeni nu punea mingea jos, nimeni nu se demarca, nu se legau 3 pase, parca erau gaini fara cap toti. Steaua a jucat mizerabil, nimeni nu ma poate contrazice !

RedStar09.08.2007 08:32

Nicolita, Lovin, Petre si Zaharia au fost oamenii care l-au scos din rahat pe Hagi. Asezarea echipei a fost haotica, Neaga nu are nici o treaba ca postul de varf, 4-4-1-1 nu e pentru el.

Dica a fost rupt de restul jucatorilor, nici el nu stia prea bine unde sa stea si ce sa faca.

Lipsa de experienta a lui Hagi se vede de la o posta.

iluzoriu09.08.2007 08:36
Vorbesti de Radoi de acum, cel depasit cu destula usurinta de polonezi aseara (imi amintesc vreo 3 intrari consecutive ale lui Radoi la acelasi adversar, toate nereusite)?

Sau de Radoi de acum 2-3 ani?

 

asa este, ai dreptate, vorbesc de potentialul si clasa lui Radoi in general, nu ma raportez la meciul de aseara si nici la perioada de dupa accidentare.

poate sunt subiectiv, dar ai putea face alte "nominalizari" pentru Liga?

pe cine ai vedea tu capabil sa joace la o echipa mare din europa? poate Dica.

avem o istorie mare, dar prezentul este dureros de mediocru, sincer.

sa tremuri meci de meci, atat in cupe cat si in campionat, nu e firesc atunci cand ai pretentii de europa.

uneori ma simt si putin rusinat ca am ajuns sa ma bucur cat batem Farul sau pe zaglebie.

noi trebuie sa ajungem sa avem oameni cu care sa ne luptam de la egal la egal cu Milan, cu arsenal, cu Manchester si Barcelona.

atunci Steaua o sa fie Steaua.

valentin2day09.08.2007 08:37
Poate tu ai vazut meciul mai bine din fata TV-ului decat noi astia din peluza....

Banel chiar a fost omul meciului ieri si incursiunile sale pe dreapta au creat panica defensivei poloneze. Cand a fost mutat pe stanga dupa intrarea lui Badoi, parca s-a stins Banel.

Zapata un transfer mai mult decat reusit.

Croitoru, vad ca joaca bine si pe stanga, dar eu zic ca ar merge in centru.

Herea .... nu are ce cauta la Steaua. Si daca tot da 2.5 mil pe el, de ce il da la Buzau???

Rica Neaga cred ca s-a cam obisnuit cu fotbalul jucat in Corea de Sud, si ii e cam greu sa se readapteze....

Ovidiu Petre a jucat 'binisor' aseara, dar Lovin chiar e un fotbalist bun si merita sa joaca titular la Steaua.

 

FORZA Steaua !!! steag2

Cum poti sa spui ca Lovin merita sa joace titular?

La ce titular?la o echipa de clovni

Atat timp cat joaca Lovin niciodata Steaua nu o sa joaca fotbalul pe care il vrem

Steaua a jucat slab aseara,e clar ,la fel de clar e ca sunt jucatori ce nu au ce cauta la Steaua decat sa viziteze stadionul.

 

PS:Eu il vad pe Croitoru urmatorul Dica

DanStan09.08.2007 08:44
noi trebuie sa ajungem sa avem oameni cu care sa ne luptam de la egal la egal cu Milan, cu arsenal, cu Manchester si Barcelona.

 

Imposibil. Nu poate face asta Sahtiorul lui Mucescu, unde au in lot vreo 10 straini buni si investitii de 15 - 20 milioane pe an, darmite noi care ne rugam de Camus si avem investitii reale de 3-4 milioane din care jumatate cheltuite pe achizitionarea de petarde.

«156789»