@weeezer
Cred ca ceea ce vrei tu e un Casillas!
Dar sa ne multumim cu Zapata pana nu se gaseste ciobanu' sa spuna ca e "circar" ca si Elton si sa-l vanda pe o "coaja de banana"!
@weeezer
Cred ca ceea ce vrei tu e un Casillas!
Dar sa ne multumim cu Zapata pana nu se gaseste ciobanu' sa spuna ca e "circar" ca si Elton si sa-l vanda pe o "coaja de banana"!
Voi vreti porari gen Buffon, Casillas, Cech si altii la Steaua.
Nici in 30 de ani nu o sa fie asa ceva la Steaua. Sa fiti super multumiti ca avem un astfel de portar cum este ZAPATA... e de 2 ori peste valoarea Stelei.
Tot asa, RUFAY!
Nu va ajunge ca Andrey si Carlos decat pe la 50 de ani!
Eu cred ca este cel mai bun transfer al Stelei in sezonul asta, ca portar el este bun, dar degeaba, pentru ca jucatorii de camp nu fac nimic in ofensiva!
Cel mai bun portar al Stelei de la Hamutovski incoace.
Cel mai mare portar al Stelei de la Helmut Duckadam incoace, insa trupa nu-l ajuta deloc. Helmut a avut parte de niste jucatori de camp extraordinari.
Dupa prestatia de aseara cu Arsenal, am curajul sa spun ca este printre primi 10 portari ai lumii!
Bravo, Zapata! Tine-o tot asa!
Din fericire acum avem portar, dar din pacate nu mai avem echipa de acum 1-2 sezoane.
Cred ca ar merita mai mult ca Dica sa poarte banderola de capitan; ar fi minimul pe care ar putea sa il faca Becali si Lacatus pentru ce a facut pentru noi si daruirea cu care joaca.
Zapata este mult peste media echipei deoarece in afara de a doua repriza de aseara si meciul cu Otelul jucatorii nostri de camp nu au prea jucat fotbal(cand este in teren mereu este ales cel mai bun jucator din tabara noastra).
Este un portar valoros, de care aveam mare nevoie acum 2-3 ani cand jucam si noi fotbal... dar asta-i viata... cand a jucat echipa nu am avut portar, acum avem portar de valoare si echipa nu il ajuta deloc... ba din contra, doar el tine echipa, este singura noastra consolare.
FELICITARI Zapata!
E fenomenul sub nume de Rufay... eu cred ca va fi curtat de marile puteri ale Europei... si va ramane la fel pentru ca e un baiat foarte serios si asezat...
Bravo Zapata!
Președintele Stelei a vorbit la finalul ședinței LPF despre ofertele primite de Zapata:
"M-a sunat Zapata aproape plângînd, cã nu a spus niciodatã cã vrea sã plece", a spus Argãsealã.
Mai abereaza si presa ca Zapata va pleca.
"M-a sunat Zapata aproape plângînd, cã nu a spus niciodatã cã vrea sã plece", a spus Argãsealã.
Vrajeala!
Columbianul din poarta Stelei ajuns la inceputul acestui sezon, mai exact in etapa a 3-a. A avut un inceput groaznic de nefast dupa singura sa gafa, chiar la meciul de debut in cupele europene cu ZAGLEBIE LUBIN. Pe atunci se punea problema unui nou Carlos sau a unui alt Andrey, in orice caz nu a unui nou DUCKHADAM.
Prin evolutiile sale bune si paradele sale senzationale, RUFAY ZAPATA a ajuns cel mai iubit de catre suporterii stelisti. ![]()
a avut un inceput groaznic de nefast dupa singura sa gafa
De unde le scoti, frate?
Zapata a dat un gol pentru Columbia in meciul cu Polonia din poarta in poarta.
</a>
Hei amice... nu te supara, dar meciul amical Columbia - Polonia s-a disputat pe 30 mai 2006, iar Zapata a debutat in nationala la Copa America (2007), in meciul cu SUA... nu ti se pare ciudat sa fi marcat intr-un meci in care nu a jucat?
Si ca sa clarific situatia (sa nu crezi ca te-am jignit)... portarul columbian care a marcat, a fost Luiz Martinez.
Asta e am gresit si eu oricum nu se vede prea bine fata portarul in acel video, si nu stiam ca Zapata a debutat in 2007. Oricum, multumesc ca m-ai corectat. ![]()
Oricum misto golul ala din poarta in poarta. Ala chiar seamana cu Zapata.
Zapata este un portar foarte bun. E cel mai bun transfer pe care l-a facut Steaua in vara.
Parerea mea sincera este ca este cel mai bun portar pe care l-a avut Steaua de la Duckadam incoace!
Sigur ca intotdeauna este portarul de care avem nevoie... nu a avut nici o vinã la golul celor de la CFR... dã siguranțã echipei... așa te vrem întotdeauna. ![]()
Zapata, cu siguranta cel mai bun portar al Stelei din ultimii ani!
Sa o tina tot asa in continuare si va intra definitiv in inimile suporterilor. ![]()
Steaua are mare nevoie de un portar de super-valoare si nu il vad pe Zapata un mare portar,nu cred ca are valoare.
Eu cred ca Zapata este un portar de foarte mare calitate! ![]()
![]()
![]()
Astazi, la golul Craiovei, Zapata ne-a aratat ca a devenit partial roman... la gol el ridica mainile cerand ofsaid in loc sa incerce sa apere poarta?!
Oricum a jucat bine per total, si o mare parte din victorie i se datoreaza si lui. De asemenea, foarte multe puncte din acest campionat i se datoreaza lui.
A fost fara indoiala cel mai bun jucator al nostru in acest campionat.
Dar asa nu inseamna ca trebuie sa isi permita chestii de genul celei de azi.