FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Robinson "Rufay" Zapata

«1131415»
Kellerman13.02.2011 19:46

Nu-mi vine sa cred ca va mai contraziceti cu bogdinho. :D

 

Ronnie, eu l-as propune pe Zapata la Man Utd, ca il cauta moartea pe Van Der Sar deja.

Adrian13.02.2011 19:48

Tot intreb si tot intreb. Cu ce a gresit la gol?

Nimeni nu imi spune cu ce a gresit, doar ca a gresit.

Voi ce ati fi facut in locul lui? Ce ar fi facut alti portari?

 

 

 

 

 

bocdinho

 

Si tu ti-ai dovedit incompetenta si feminitatea, dar nu in timp, ci din prima postare :)) ca nu degeaba ai luat ban direct :))

 

p.s. Ti-a placut golul luat de Tatarusanu azi?:))

 

Kellerman

 

Da' cine se contrazice cu el. El posteaza, noi radem de el, ii mai aruncam cate un os, asa merge treaba.

El e ca boc, un micut care azi zice ceva si maine se contrazice, avand intotdeauna grija sa pupe mana stapanului :))

bogdinho'13.02.2011 20:00

Adriane draga...

 

Haideee bai , haideee...

 

:))

 

Auzi gafa la Joe Hart , nici tu nu crezi ce zici , ma ustura ochii de cata perspicacitate dai dovada kyokushinule :))

Adrian13.02.2011 20:02

Poate cineva sa imi traduca ce zice bocdinho, ca eu nu vorbesc in limbajul dobitocilor :))

Si vad ca nici el nu prea vorbeste in romaneste, ca eu scriu una si el intelege alta :))

bogdinho'13.02.2011 20:06

Ooo da...

 

Haideee , haidee bai...haideee :))

 

Ai probleme grave la cap sa afirmi ca Joe Hart a gafat la aceea faza ma , nu spui ca a fost mai grav decat la Zapata ? :)) Apropo , imi provoci sila...

Adrian13.02.2011 20:10
Ai probleme grave la cap sa afirmi ca Joe Hart a gafat la aceea faza ma

 

Unde am afirmat eu asta?

UPS!

Iar te-a apucat strechea si ai dat-o in bara :))

 

Aoleu, acum am inteles.

Bocdinho e autist din ala, traieste in lumea lui. Acum imi pare rau ca am ras de el. Ca nu e bine sa razi de cei cu probleme la cap :|

Maye13.02.2011 20:26

Ronnie, schimba poza de la avatar :))

Ronnie13.02.2011 20:31
Tot intreb si tot intreb. Cu ce a gresit la gol?

Nimeni nu imi spune cu ce a gresit, doar ca a gresit.

Voi ce ati fi facut in locul lui? Ce ar fi facut alti portari?

 

Bine ma, Zapata n-are nicio vina. A fost un sut imparabil.

Adrian13.02.2011 20:41

Pai spune, frate, care a fost greseala facuta de el. Atat ti-am cerut.

Daca nu ziceau baietii astia la TV ca a gafat, nimeni nu comenta. Noroc ca s-au apucat frustratii sa zica iar cu gafata si cu nu mai stiu ce.

 

 

Hai sa va arat eu ceva.

 

 

Lobont a luat golul asta pe sub mana. Nu printre picioare, pe sub mana. Adica ii era mult mai usor sa apere. Plus ca distanta de la care a tras Neaga era mai mare.

 

Asta e gafa?

Ronnie13.02.2011 20:45

Bine ma, nu e gafa, daca tie iti este atat de greu sa recunosti ca Zapata a gresit la gol.

 

@Kellerman

 

Prietene, pai Zapata vad ca e obisnuit pe la echipe de pe 7, 8, ar fi perfect pentru Liverpool.

Adrian13.02.2011 20:49

Spune-mi tu cu ce a gresit si o sa recunosc. Dar spune-mi clar.

"A gresit pentru ca.... ", "Trebuia sa fi...".

 

Eu, in momentul cand vad ca un atacant scapa singur cu portarul, nu dau vina pe portar daca ia gol. E genul de situatie in care totul tine de noroc/inspiratie. Daca iti iasa, esti erou, daca nu, nu e vina ta.

Am inteles ca Zapata sa fie criticat cand scapa mingea in poarta, cand are intrari ca cea la care nu s-a dat penalty acum vreo saptamana si ceva, dar nu cand ia gol dupa ce apararea il lasa in curu'gol.

Ronnie13.02.2011 20:53

Da nu tin asa mult sa-ti impun parerea mea. :D Daca tu consideri ca a fost un sut imparabil e ok. Eu o vad ca o greseala de portar.

David13.02.2011 21:31

Bocdinho pare cam senil. :huh: O parere obiectiva. Da rateuri la fiecare replica, dar o face vorbind cu superioritate.

blindica13.02.2011 22:09
@ Adriane draga , haideee...haidee bai , haidee :)) )

 

In momentul ala nu aratase nimic la Steaua , pentru mine era un simplu necunoscut , cu timpul si-a dovedit valoarea , iar Galamaz imcompetenta...

 

 

 

 

 

 

 

 

Tu ori esti prost , ori chior , ori fantastic de idiot . Pai ce reactie sa mai ai ma la o asemenea executie ? :))

 

Nu imi vine sa cred ce aberatii postezi , esti " haideee , haidee bai...haideee " :)

 

 

Ooo da...

 

Haideee , haidee bai...haideee :))

 

Doaaaaamneeee!!! ''De ce posteaza baiatul acesta? E de placere,sau de ce posteaza baiatul acesta?''

 

Ce e asa de greu de ajuns la concluzia clara si scurta : apararea lui Galatasaray este pilaf si Hagi,daca are ghinion,e posibil sa nu mai ajunga sa investeasca in aceasta,iar golul luat de Zapata printre picioare,ar fi trebuit aparat,respins,chiar daca li s-a intamplat si unor portari de milioane de euro sa ''incaseze'' unul asemanator.

Bogdan14.02.2011 10:10

@bogdinho mai pune frana.

red&blue_boy14.02.2011 10:12

Mama,e mai palpitant pe topicul asta decat pe cele de mistouri! :)

bogdinho'14.02.2011 16:47

@ Adrian Atotstiutorul Minune :

 

Imi place sa vad ca te deranjeaza ceea ce zic , insa Rufy al tau este acealasi Gafata , nu il poate schimba nimeni , asa ca lasa gura kyokushinule , nu stii ce vorbesti :)

 

Edit :

 

 

Tatarusanu sau Zapata ? Coi ce spuneti ? :D

Ronnie14.02.2011 17:18

Aici vorbim despre Robinson Zapata, comparatie intre cei doi poti face aici si doar daca ai o parere pertinenta, nu ca pana acum.

ebonyc16.02.2011 14:13

Ba, intrebarea care se pune e: au dat jucatorii de camp 2-3 goluri ca sa se dea vina pe portar? A jucat ceva echipa ca sa fie vina lui Zapata ca s-a pierdut meciul? Sau apararea Galatei e culoar de bowling si mijlocul mai bine l-ar folosi ca pista de aterizare pentru elicoptere ca nu se joaca nimic acolo? Cred ca ultima variante e potrivita.

Lari02.06.2011 13:43

"Îi multumim jucatorului pentru serviciile aduse echipei Galatasaray pină in prezent si ii uram succes in carieră", se arată intr-un comunicat al gruparii din Istanbul, citat de Mediafax.

 

Zapata, care avea contract cu Galatasaray pină in iunie 2012, va primi 307.912 euro pentru campionatul 2010-2011 si incă 200.000 de euro pentru sezonul 2011/2012.

Lari26.12.2012 18:38

Robinson Zapata a semnat cu Millonarios, proaspat campioană a Columbiei, anunță presa din tara fostului stelist. Portarul in varstă de 34 de ani a venit de la Itagui, locul 3 in sezonul regulat.

 

Cei de la Millonarios caută să-și intarească lotul, pentru a-și apara titlul cucerit in acest an, insă si pentru a face față in Copa Libertadores. Zapata este vazut ca o achizitie importanta avand in vedere experienta acumulată la echipe ca Independiente, Steaua sau Galatasaray.

 

Robinson Zapata a jucat la Steaua in perioada 2007-2011, de la care s-a transferat la Galatasaray. În Turcia a stat insă numai 6 luni.

«1131415»