FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Robinson "Rufay" Zapata

«1234515»
Wally29.08.2007 21:17

A jucat foarte bine Rufay in aceasta seara. Sper sa nu dezamageasca. Incepe sa ma convinga...

DoKiA29.08.2007 22:02

@ Wally

 

Inteleg de unde aceasta suspiciune ...dupa experientele semi-traumatice cu Carlos si Andrey e oarecum firesc...

Totusi, daca e sa o luam logic....Zapata probabil este un portar bun...in taramul vast ce se intinde intre clovni de genul Carlos si portarii geniali...nu trebuie sa pandim o greseala de`a lui si la prima sa se caste pamantul sub noi...daca e sa o judecam la rece si portari a caror valoare nu o contesta nimeni fac greseli...uneori si gafe...Zapata este posibil sa si greseasca...vom vedea candva din nefericire si asa ceva...dar nu trebuie sa ne pripim....important este ca aparatorii au o oarecare siguranta si incredere ca daca se trece de ei, mai exista o speranta

Wally29.08.2007 22:11

@DoKiA

Stii cum se spune..."cand te arzi o data, a doua oara sufli si in iaurt". De aceea nu vreau sa ma pripesc cu superlativele la adresa lui.

MadFroG29.08.2007 22:44

Cinste lui Zapata . Un portar mare , isi merita banii .

Cata2330.08.2007 07:54

Bravo Zapata!!Ai dovedit ca esti de mare valoarea inca o data,esti cel mai bun portar al Stelei dupa Duckadam.Succes in continuare.

forever_STEAUA01.09.2007 14:44

Robinson Zapata, convocat la naționala Columbiei

 

Antrenorul naționalei Columbiei, Jorge Luis Pinto, a anunțat lotul de jucãtori pentru amicalele cu Peru și Paraguay. Robinson Zapata a fost convocat la naționala țãrii sale care va disputa douã partide amicale, pe 8 septembrie împotriva Perului, iar pe 12 septembrie împotriva Paraguayului.

 

sursa: gsp

SuperStelista01.09.2007 18:16

a demonstrat in meciul cu Bate si am incredere in el ca va continua tot asa. Cred ca in sfarsit Steaua si-a gasit portarul

ultras steaua01.09.2007 19:41

fularsteau2 fular-campioniifularsteaua2 Zapata un portar pentru linistea echipei Steaua forzateaua

MALDINI_STEAUA01.09.2007 20:35

Imi place mult de tot de Zapata.In sfarsit pot spune si eu ca avem potar :D

steaua-steaua-steaua02.09.2007 03:03

Bine ca joaca pe 12 sept in amical la mama naibii, la jdemii de km, se intoarce pe 13 sept aici si pe 15 sept avem meciul cu Rapidul. :dry:

Sper sa nu doarma in poarta ca sa recupereze diferenta de fus orar din Columbia pana aici!

Altfel, ma bucur pentru el ca e convocat la nationala lui. Viva Zapata!

Wally02.09.2007 12:49

Meciul cu subpodarii nu e pe 16?

steaua-steaua-steaua02.09.2007 12:54

Pe site-ul oficial scrie asa in calendar:

15 Septembrie 2007 Rapid Divizia A (A) 17:00

 

Chiar si 3 zile ar fi fost putin pentru a-si reveni dupa o asemenea diferenta de fus orar. Daramite 2 zile.

Wally02.09.2007 13:45

Ora 17:00? Cred ca nu e corecta informatia. In primul rand 15 e sambata(n-a mai fost un derby sambata de nu mai tin minte, exceptand cel cu spurcatii ca doar nu era sa se joace in prima zi de Paste) si in al doilea rand nu are cum sa inceapa la aceasta ora. E mult prea devreme.

c.ronaldo1702.09.2007 13:54

Wally

 

Meciul cu Rapid cred ca se va juca sambata pentru ca noi avem Marti sau Miercuri deplasare la Praga si Rapid in Germania.

Wally02.09.2007 16:18

Pfoai...si eu nu sunt sambata in tara si pierd meciul ca ajung duminica...

steaua-steaua-steaua02.09.2007 16:29

Nu plange inca pentru ca pe topicul deschis acum pentru meciul cu rapizii scrie duminica 16 sept ora 20.30.

 

Pe Zapata l-as fi declarat omul meciului si faza etapei la un loc pentru alea 3 deposedari consecutive de la inceputul meciului. Si l-as fi propus de fundas central in locul lui Baciu (care, totusi, n-a fost mai dezastru decat ceilalti azi).

 

Dar pe urma a scos Rada (foarte bine) mingea dintr-un gol ca si facut si pana la sfarsit a luat si un gol adevarat. Asa ca nu e nimeni omul meciului. Arbitrul, poate.

forever_STEAUA07.09.2007 13:28
Robinson Zapata este anunțat titular pentru partida amicalã pe care Columbia o va susține, la Lima, cu Peru, anunțã El Tiempo

 

Sursa: Gsp

Wally22.09.2007 22:18

Incepe sa ma convinga. A aparat bine si cu Slavia si cu UTA. A fost foarte aproape sa pareze si penalty-ul lui Edson. Bravo Rufay!

MALDINI_STEAUA23.09.2007 12:18

Singurul jucator de valoare in momentul asta!

 

RESPECT RUFAY!

blindica27.09.2007 07:41

Un adevarat profesionist. Nu am ce sa-i reprosez ca jucator si nici ca om. Ati remarcat ca este si un jucator religios (isi face cruce si ii multumeste lui D-zeu pentru fiecare gol marcat al Stelei).

 

Sigur e si pe placul Ciobandantului.

Rufay Rules!

Dani200530.09.2007 20:49

La Multi Ani, Rufay!

Portarul Stelei, Robinson ?Rufay? Zapata, a implineste duminica, 30 septembrie 2007, varsta de 29 de ani. Columbianul venit la inceputul acestui sezon in Ghencea a declarat ca isi doreste sa fie sanatos, inspirat si sa poata ajuta echipa sa obtina rezultate excelente.

 

 

La multi ani Rufay! Sa o tii tot asa!

AKM-4701.10.2007 04:31

La multi ani, Rufay!

 

Cat mai multe jocuri ca si cele din campionat!

fane_casieru'01.10.2007 07:59

La multi ani Zapata... si la cat mai putine goluri in poarta Stelei.

Wally01.10.2007 15:27

La multi ani, Rufay! Sa fii ferit de accidentari ca avem nevoie de tine!

anr9401.10.2007 19:30

La multi ani, Zapata! fularsteaua2

«1234515»