FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Robinson "Rufay" Zapata

«123415»
bogd4n24.07.2007 07:50

a zis ca e o porecla de-a lui din copilarie Rufay..

dbd26.07.2007 06:42

deabia astept sa-l vad la un meci ! Bafta ..eu zic ca e un transfer bun...dar ramane de vazut

ninelus26.07.2007 13:47

Din ceea ce s-a vazut la televizor, columbianul are reflexe. Sta insa tot putin mai in fata de linia portii, boala sud-americana. Nu e Dida dar pare bun

catalingl31.07.2007 15:56

Rufay la un campionat mondial a fost votat ca cel mai urat fotbalist:|

I.N.Money31.07.2007 22:10

Conform TV Sport/Sport.ro,probabil astia nu l-au vazut vreodata pe Valderrama sau pe Lalas la Campionatul Mondial din America :unsure: .

dica_10steaua01.08.2007 11:59

Poate il vedem la meciu cu Faru'!

Wally01.08.2007 13:37

Nu cred ca il vom vedea la meciul cu Farul chiar daca ii ajunge cartea verde. Hagi va miza probabil tot pe Cernea.

i-m BaD...02.08.2007 10:53

dc oare nu-l baga Hagi pe zapata ??? yo is curios sa vad cum joaca ..:|:|...cred ca este un transfer bun din cate am auzit...

 

 

 

 

steagsimplu

c.ronaldo1702.08.2007 11:54

@i'm Bad.

 

Trebuie sa'i vina cartea verde din Columbia pentru a avea drept de joc.

forever_STEAUA02.08.2007 11:56

Între timp i-a sosit. Sper sã îl vãd titular pe Zapata în meciul cu Farul. Sã ne facem și noi o idee despre ce poate (sau nu) portarul columbian. Cã de filmulețe de pe youtube ne-am cam sãturat.

alexynho05.08.2007 19:22

nu pot inca sa ma pronunt despre Rufay ... nu a avut nici un sut Farul pe spatiul portii Stelei ... asa ca nu am vazut ce reflexe are ... dar am vazut ca iese bine pe centrari , si ca joaca bine mingea cu piciorul (degajeaza bine) ... l-am urmarit atent la degajari ... si o singura degajare mai neinspirata (insa nu a iesit in out) ... si oricum ...

 

 

Hamutovsky & Carlos - au inceput in Liga I cu un egal (1-1 cu Rapid , respectiv 0-0 cu FC Arges)

Andrey - a inceput cu o infrangere (0-1 cu FC Vaslui)

 

Zapata a inceput cu o victorie ... sper sa o tina tot asa :P

PavelAndrei08.08.2007 20:39

Zapata e portar bun.Il urmaream dinainte sa vina la Steaua si facea senzatzie

blindica10.08.2007 05:45

Intrarea prin alunecare la atacantul celor de la Zaglebie ( Miguel ) , a lui Zapata, a fost de senzatie, a si anticipat intalnirea cu mingea, pentru ca nu el a ajuns primul la balon. Multi fundasi nu fac o intrare prin alunecare la fel de exacta.

Cata2319.08.2007 22:01

Zapata a dovedit ca este de valoare in toate meciurile inafara de cel cu bate borisov,cel mai bine a facut-o azi cu CFR Cluj cand a aparat acel penalty,iar dupa a mai avut o interventie cand a boxat mingea desi nu era nevoie pentru ca jucatorul de la CFR era in offside.

steaua_gloria19.08.2007 22:03

CE PORTAAAARRRR!!!!!!

mountytoma20.08.2007 01:10

ce pacat ca nu e roman! astazi a inceput era zapata in poarta Stelei si sper sa il tina pana la 43-44 de ani! ati vazut cata siguranta pe el la penalty? nu s-a miscat decat cand a trebuit sa sara exact pe minge!

-=Danny=-20.08.2007 07:21
ce pacat ca nu e roman!

 

 

Mie imi place ca e strain , ca mai baga frica in titulari astia lenesi de zic ca au locul de titular mereu , chiar daca isi dau cu stangu in dreptu , sa inteleaga ca daca nu joaca vine un strain in locu lor :P . Da ceai cu Rufai , esti rasist ?? ;)) Si mie mi-a placut cum a aparat penaltiul , si cand a prins mingea data de un vagonist . Ce apreciez mult la poratrul asta , chiar daca e strain , s-a pus cu burta pe carte , sa invete romana , ca sa se inteleaga cu echipa :P .

AKM-4720.08.2007 11:01

Este un portar foarte bun, organizeaza bine apararea, ati vazut cum la o lovitura libera a CFR 2 soturi consecutive au fost oprite de zid, prinde bine loviturile de cap si centrarile si anticipeaza miscarile adversarului(ex.: penalty-ul executat de trica).

Wally20.08.2007 11:32

Mai are de demonstrat pana sa ajungem sa spunem ca e un portar mare. Deocamdata e un portar mediocru.

stifler_cale20.08.2007 11:56
Deocamdata e un portar mediocru.

mai are de demonstrat dar tu parca il iei prea dur

Wally20.08.2007 12:04

Nu il iau prea dur, dar din cate a aratat pana acum impresia asta mi-a lasat-o. In 5 meciuri nu a avut interventii "miraculoase", ci mai degraba firesti pentru un portar ce se vrea mare, exceptand inspiratia la penalty-ul din meciul cu CFR.

steaua-steaua-steaua20.08.2007 12:14

In mod cert, lui i se datoreaza punctul castigat aseara si 2 puncte in minus pentru ceferisti.

 

Multumim, Zapata! steag3

Sawyer20.08.2007 12:30

Este intr-adevar un portar bun. Ar cam fi cazul sa mai dam si peste unul care nu sare pe langa minge precum alti maestri (Carlos). Sper ca acesta nu se va dovedi a fi un nou "portar" (la stadion). Dar sa nu ne grabim cu laudele pentru ca, vorba aia, nu se stie... Pana acum s-a dovedit bun. Sa speram ca va fi asa si in CL. steag3

adriano20.08.2007 18:51

Zapata este un portar foarte bun.Mie personal chiar imi place.Steaua a adus un portar foarte bun. fularultrasfularsteaua2

Cata2321.08.2007 10:27

Mie personal mi se pare ca e bun,de admirat este ca incearca sa comunice in romaneste cu colegi sai si el a salvat echipa la meciul cu CFR . Bravo Zapata tine-o tot asa!!!

«123415»