Da,e simplu sa ne luam de Zapata,sa nu vedem ca echipa n-a jucat nimic...Si altor portari mai mari li s-a intamplat...
cand echipa pierde greselile portarilor se vad cel mai usor...dar nu se observa jocul in ansamblu al echipei asa ca...
Da,e simplu sa ne luam de Zapata,sa nu vedem ca echipa n-a jucat nimic...Si altor portari mai mari li s-a intamplat...
cand echipa pierde greselile portarilor se vad cel mai usor...dar nu se observa jocul in ansamblu al echipei asa ca...
Meciul cu moldovenii in UCL a fost pierdut din cauza lui ... ba chiar ne calificam ... si + are plonjoane bune dar cam face gafe ... RESPECT HAMUTOWSKY si DUKADAM
Drama lui Zapata! Portarul Stelei este indisponibil pe termen nelimitat!
Zapata a contractat un microb necunoscut in vacanta pe care si-a petrecut-o in tara natala.Steaua a aflat vestea imediat dupa intoarcerea lui Zapata din Columbia si l-a imprumutat de urgenta pe portarul Razvan Stanca de la Pandurii Targu Jiu.
Robinson Zapata a revenit de patru zile in tara si a aflat ca are probleme de sanatate, manifestate prin dureri stomacale si indigestie. Ieri a fost dus la spital pentru investigatii mai amanuntite, rezultatul fiind tinut secret de medicii de la Steaua.
Din cate se pare, Zapata este suspect ca ar avea o boala cunoscuta sub numele de "sprue tropical", o maladie cu cauza necunoscuta, responsabila de o proasta indigestie si incapacitatea de asimilare a nutrimentelor.
In acest caz, tratamentul poate dura minim sase luni, insa pentru recuperare, portarul Stelei ar trebui sa apeleze la substante interzise de FIFA.
prosport.
Pacat!Mare pacat!
nici nu a fost la viza medicala in vara asta ![]()
nici nu a fost la viza medicala in vara asta![]()
Esti praf, ba. De cate ori sa-ti zicem ?
Pacat, am pierdut un profesionist cu caracter deosebit. Pregatiti-va sa radeti cu portarii ramasi...
nici nu a fost la viza medicala in vara asta![]()
Da-ti ba delete la cont odata. Esti praf!
OoooOoOOOoooo Ooooo Ooooo OOOOOo ooooooo ZA-PA-TA!!!
Pacat... dar parca imi vin mai repede in minte gafele decat interventiile.
OoooOoOOOoooo Ooooo Ooooo OOOOOo ooooooo ZA-PA-TA!!!Pacat... dar parca imi vin mai repede in minte gafele decat interventiile.
Asta este ghinionul portarilor....Daca gafeaza o data, de doua ori pe sezon si in rest apara senzational, toata lumea va tine minte acea gafa de la meciul X. La fel si cu fundasii. La jucatorii ofensivi e altceva, cand au creat o faza frumoasa li se uita toate greselile, chit ca au fost mai multe.
Oricum, Steaua aproape de fiecare data a avut portari excelenti. Hamu', Tudor, chiar si Carlos (cand avea chef sa joace) (in trecutul apropiat ma refer, nu are rost sa ii amintim si pe Helmuth si Lung.) Acum il putem numara si pe Zapata printre acei portari valorosi care au trecut pe la echipa si si-au facut simtita prezenta, intr-un fel sau altul.
Daca s-ar rezolva problemele de la inima si Piti tot l-ar da afara, ar face o mare greseala.
Pacat de Zapata,pacat ca pleaca asa...Sper sa isi rezolve problemele de sanatate si sa mai poata juca...
Imi pare foarte rau ca Zapata pleaca de la Steaua,cel mai probabil din cauza acelui virus tropical de care s-a imbolnavit in vacanta.
Chiar daca a facut gafele care le-a facut,este un portar foarte bun,a dovedit ca este un om plin de caracter,unul dintre putinii jucatori straini care au trecut prin ultimii ani la Steaua(sau poate chiar singurul) care a realizat cu adevarat unde joaca si care a inteles ca atunci cand imbraci tricoul ros-albastru trebuie sa dai totul pentru echipa.
Respect Rufay!!
Am auzit la stirile de la 8 de pe Pro TV cum ca Zapata ar fi declarat ca nu are nici o problema medicala si ca nu stie de ce a fost exclus din lot fara sa i se dea vreo explicatie, intru-cat asteapta o lamurire de la Piti.
Zapata a fost cam cel mai bun portar din Liga I in sezonu asta..cu tot cu gafele alea
Zapata a fost cam cel mai bun portar din Liga I in sezonu asta..cu tot cu gafele alea
Se si vede cat fotbal cunosti daca spui asemenea aberatii. Iti spun minim 5 portari care au fost nu mai buni, ci infinit mai buni.
imi pare rau de zapata....pacat de gafele alea ca se vedea ca pune suflet si chiar suferea nu ca altii care la 2 ore dupa meci mergeau in genunchi prin baruri
Ciobanul:"Zapata nu pleaca,doar e in afara lotului."
![]()
Deci ce naiba? Un fel de "Nu pleaca,doar ca nu vine."
Ciobanul:"Zapata nu pleaca,doar e in afara lotului."
Deci ce naiba? Un fel de "Nu pleaca,doar ca nu vine."
E la noi, dar nu prea.
Desi de la startul pregatirilor au trecut aproape trei saptamini, Robinson Zapata nu a aflat incă unde va juca din sezonul viitor. Goalkeeperul columbian nu face parte din planurile lui Victor Piturcă si asteaptă ca agentii să gasească o grupare interesată de serviciile sale.
"Eu nu stiu nimic. Nici de vreun transfer, nici dacă raman, nimic. Am auzit si eu de ceva din Turcia, dar nu stiu exact ce s-a intamplat. Mai bine vorbiti cu domnul Argaseala dumnealui stie mai bine", spune Zapata in Adevarul.
gesepe
Ia uite ce invata copiii astia de mici:
Mingea Jaboulani din viitor...
Cu cine te certi, ma?
Ia uite ce invata copiii astia de mici:,,.
Mingea Jaboulani din viitor...
Interesante antrenamente acolo, dar in Romania nu face nimeni asa antrenamente. La noi la juniori iti trage de 2-3 ori la poarta si iti zice ca te-a facut portar. Nu-si au rostul comparatiile dintre fotbalul nostru si fotbalul adevarat.
Cu cine te certi, ma?
ma? cu Walter Zenga cred...
Zapata joaca acum la Steaua II sau e jucator liber de contract? ![]()