FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pawel Golanski

«123456»
alexynho09.06.2008 01:15

Din pacate, Golo a gresit la golul 2 al nemtilor :)... sper ca Beenhakker sa nu isi piarda increderea in el, pentru ca este un fundas lateral de clasa :)

stelistul stelist09.06.2008 09:04

m'a dezamagit Golanski aseara...pacat de el dar nu cred ca va mai prinde vreun meci la acest EURO

cristescuvlad09.06.2008 09:56
Se stie cumva pe ce post va juca? Fundas dreapta sau fundas central? :unsure:

 

 

e fundas stanga nu dreapta sau central dar poate sa joace pe toate posturile ;)

MoWeed09.06.2008 10:05

Golanski e fundas dreapta s-a vazut ieri ca nu se simte la fel de bine pe stanga...

urse09.06.2008 11:53

hai sa vedem si partea buna a lucrurilor, daca golansky juca bine la euro pleca 100% asa sunt sanse mai mari sa ramana la noi

stelistul stelist09.06.2008 12:03
hai sa vedem si partea buna a lucrurilor, daca golansky juca bine la euro pleca 100% asa sunt sanse mai mari sa ramana la noi

 

nu e nici o parte frumoasa...era mult mai bine daca demonstra ca are valoare

MIREL6RADOI09.06.2008 12:10

Din seria,"cioban sunt..gandesc ca un berbec"...expisodul 908920370243

finantatorul Stelei, Gigi Becali, este extrem de dezamagit ca greseala lui Pawel Golanski din meciul cu Germania i-ar putea scadea cota fundasului polonez, dorit inainte de EURO de Benfica si FC Porto.

 

Pawel Golanski a gresit grav la golul doi al nemtilor, marcat de Podolski, si Becali este cu moralul la pamant. "Ce sa comentez eu acum, asta e. Golanski a dat-o in balarii aseara", s-a lamentat Becali.

ols.ro

I.N.Money09.06.2008 14:05

Pacat de Beenhakker ca l-a trimis aseara pe Golanski la moarte sigura . Il pui fundas stanga , post pe care nu e obisnuit si il lasi sa faca fata singur lui Fritz ( Schweinsteiger ) si urcarilor lui Friedrich , pentru ca era clar ca domnul Krzynówek nu o sa il sustina , preferand sa piarda mingi cu suturi de la 40 de metri .

A gresit la gol , dar nu cred ca stia ca Schweinsteiger e in spatele lui la acea faza de pomina .

thereau9312.08.2008 20:27

Un bun fundas..lateral...O achizitie foarte buna

LARI03.10.2008 00:34

Din gaozeta:

______________________

 

Golanski nu va juca pentru Polonia ca sã se refacã total dupã accidentarea din august și ca sã lupte pentru titularizare cu Ogãraru

 

Convocat de Leo Beenhakker pentru "dubla" cu Cehia și cu Slovacia, de pe 11 și 15 septembrie, Pawel Golanski preferã sã rãmînã la București! Nu s-a certat cu selecționerul Poloniei și nici nu s-a retras din "naționalã". Motivele pentru care a spus "pas" acestei convocãri sînt douã.

 

În primul rînd, nu este la capacitate maximã dupã entorsa la genunchi suferitã în timpul amicalului Ucraina - Polonia, de la sfîrșitul lunii august, care l-a fãcut sã piardã 5 partide din campionat, dar și importantele meciuri cu Galatasaray (returul), cu Bayern și cu Fiorentina (din grupele Ligii). De altfel, într-o discuție la telefon, Golanski i-a și spus lui Beenhakker: "Mister, chiar dacã sînt refãcut din punct de vedere medical, mai am nevoie sã lucrez la capitolul fizic. În acest moment, sînt la cel mult 75 la sutã din potențial, în nici un caz n-aș putea juca douã meciuri în patru zile".

 

Un al doilea motiv pentru care Pawel rãmîne la București este întețirea luptei pentru postul de titular al postului de fundaș dreapta. De cînd s-a întors de la Ajax, Ogãraru a jucat mereu, iar evoluțiile sale au fost din ce în ce mai bune. "Nu conteazã cã «Ogã» e finul lui Lãcãtuș, pe teren va intra cine va fi mai în formã", l-a liniștit Becali pe Golanski. Polonezul nu vrea sã riște însã nimic. "La «naționalã» m-aș putea rupe din nou, iar asta ar însemna sã pierd tot sezonul de toamnã. Cum sã nu joc deloc în Champions League?!", s-a confesat el prietenilor.

 

"Golanski se pregãtește suplimentar, iar în cel mult douã sãptãmîni va fi apt sã joace din nou 90 de minute"

Mihai Teja, secund Steaua

Marius12.10.2008 09:58
La multi ani, Pawel!
MoWeed12.10.2008 10:09

La multi ani si cat mai multe meciuri la Steaua!

adidwu12.10.2008 11:30

La multi ani si sanatate!

Lari12.10.2008 11:51

LA MULTZI ANI, PAWELE!!! Multumim pentru atasament si speram sa revii cu evolutii cat mai bune! SA TRAIESHTI!!! :beer2:

Robinson Rufay Zapata12.10.2008 12:51

La multi ani si revenire spectaculoasa cat mai repede

ultra_ss12.10.2008 18:46

LA MULTI ANI PAWEL

Catalyn0712.10.2008 18:54

La multi Ani Pawel

 

f234567k12.10.2008 19:05

LA MULTI ANI PAWEL! Iti urez multi ani la Steaua si multa sanatate!

redondo12.10.2008 20:14

La multi ani Pawel si sper sa mai ramai la noi

4_ever_steaua13.10.2008 17:41

imi placea jocul lui...pacat ca nu mai joaca...oare de ce jucatorii buni stau pe banca...?..

Annie19.11.2008 19:02

Un jucator Foarte bun!

:steag_cruce_invers:

Lari11.01.2009 00:54

Interviu cu Pawel intr-un ziar din Polonia:

 

Þelul nostru este sã luptãm pentru titlu. În ciuda unui start mai slab, situația noastrã nu este criticã sau de neremediat. În anii trecuți am refãcut nouã puncte diferențã, chiar și 11, acum avem doar șase fațã de primul loc. Singura pierdere este cã am pãrãsit deja cupele europene. Mã simt foarte bine la Steaua și în România, sunt apreciat de fani. Când am jucat de ziua mea, suporterii mi-au transmis chiar un mesaj în limba polonezã. Pentru un strãin este foarte important sã se simtã bine primit", a declarat polonezul, conform cotidianului Przeglad Sportowy.

daniel_1010.03.2009 13:58

un jucator bun paote inlocuitorul lui Petre Marin bun jucator bravo lui :hooray::steag_sah_mic:

maye18.03.2009 10:53

Sper inca o data ca presa minte si ca Pawel nu va pleca de la noi!

DelPiero1018.03.2009 11:18

Ar fi mare pacat sa pierdem un jucator precum Pawel...e o solutie folosirea lui ca mijlocas,in locul strainului de fotbal Nicolita. ;)

«123456»